Přejít na obsah


Fotka

Garmin a tvorba trasy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 11:28

Potřebuji poradit, jak vytvořím nejrychleji novou trasu a přenesu do GPS. Mám Garmin legend. Jak stáhnu novou verzi Map Source, mám 6.12. Jak dostanu kešky do mapy v PC z webu Geocaching.com? Nadává mi to, že nemám Communication Plugin, ale ten mi n:(ejde nainstalovat. Moc prosím jako začátečník zkušené kačery o pomoc a radu a moc děkuju.
  • 0

#2 MausX

MausX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 11:44

Velice jednoduše, budeš potřebovat MapSource. Pokud si PM tak ti stači vygeberovat Pocket Query, pokud ne tak musíš ze stránky dane kešky stáhnout LOC soubor. Pote tento soubor otevřeš v MapSource. Na mapě se ti zobrazí ta keška. Pak jen odešleš do sého přístroje. Toť vše.
  • 0

#3 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 12:46

Nevím, jakou trasu myslíš, pokud jde o silniční trasu, tak máš nejlepší ji vytvořit na http://www.mapy.cz/ a stáhnout si GPX soubor, který jde v MapSource otevřít. Pokud ji chceš vytvořit v MapSource, tak buď pomocí vlastních bodů, nebo kešek, pokud jde u stahování kešek, tak po zdejších zkučenostech v osobní zprávě.
  • 0

#4 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 14:53

mám to samé a keška jako takové lze stáhnout přes skrýšotlač..najdeš si v něm kešky např v okolí 20km od baráku, vytvoříš si gpx soubor, ten oteveš v mapspource a získané body nahraješ do garmina..dá se tam nastavit, že ti to ukáže název,info(terén,náročnost) i hint..používám to pro trad.keše v zahraničí a je to fajn..jen hrozí nebezpečí, že mezi tím než si kešku stáhneš a dostqaneš se kní ,tak ji někdo ukradne-to se mi stalo v NL,naštěstí o půl kilometru dál byla další,tak jsem nešel těch pět kilometrů nadarmo :-)
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#5 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 16:27

Tak jsem program stáhnul, vytvořil gpx, ale nejde mi otevřít v Mapsource. nadáva, že otevřením došlo k pč´řerušení sdílení. Jak mám otevřít? Díky moc:o
  • 0

#6 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 16:29

Ruvit napsal/a:
Nevím, jakou trasu myslíš, pokud jde o silniční trasu, tak máš nejlepší ji vytvořit na http://www.mapy.cz/ a stáhnout si GPX soubor, který jde v MapSource otevřít. Pokud ji chceš vytvořit v MapSource, tak buď pomocí vlastních bodů, nebo kešek, pokud jde u stahování kešek, tak po zdejších zkučenostech v osobní zprávě.

Jde mi o tvorbu v Mapsource, jestli musím nakutak ručně jednotlivé body, co sn nimi pak. Samo se mi to (i třeba nesmyslně) prospojuje fialovou čárkou. díkl;)
  • 0

#7 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 16:47

petan7 napsal/a:
Tak jsem program stáhnul, vytvořil gpx, ale nejde mi otevřít v Mapsource. nadáva, že otevřením došlo k pč´řerušení sdílení. Jak mám otevřít? Díky moc:o


to je mi divný, mě to normálně chodí...už jsem tam nacpal přes 500 keší našich i zahrnaičních..ted je jen mít čas a příležitost odlovit :-)
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#8 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 17:30

Mám tedy dát soubor-otevřít v Mapsource, jakou mám při tom mít otevřenu mapu, nevadí, že to je třeba úplně jiný region? Napíše mit o, že při otevření došlo k narušení sdílení??:o
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 17:31

petan7 napsal/a:
Tak jsem program stáhnul, vytvořil gpx, ale nejde mi otevřít v Mapsource. nadáva, že otevřením došlo k pč´řerušení sdílení. Jak mám otevřít? Díky moc:o


Ukonči Skryšotlač nebo ten vytvořený soubor přejmenuj.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 17:49

Co máš nastaveno v nastavení výstupu u Skrýšotlače? Jak pojmenovát soubor při ukládání - při převodu na PCX má nechat jen obecný pcx nebo nějak pojmenovat? Když pojmenuju tak tořve, že bylo narušeno sdílení. Jak vypadá keška v Mapsource? díky moc
  • 0

#11 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 18:02

petan7 napsal/a:
Co máš nastaveno v nastavení výstupu u Skrýšotlače? Jak pojmenovát soubor při ukládání - při převodu na PCX má nechat jen obecný pcx nebo nějak pojmenovat? Když pojmenuju tak tořve, že bylo narušeno sdílení. Jak vypadá keška v Mapsource?
díky moc

dáš si export gpx a v rozšířeném nastavení zaškrtneš u kešky vlastní jméno a napíšeš %info%-%wpt%-%hint% pak dáš uložit a pojmenuješ si to jak chces, třeba kolin+10km (tak mám okruh kolín a kolem 10km).
pak otevřes v mapsource..vlevo budeš mít seznam kešek ve tvaru TM11-GCněco-hint. když máš jen tuhle oblast dáš normálně nahrát do garmina.když jich máš víc, dás ctrl+A, ctrl+c a otevřeš další. tohle opakuješ dokud nebudeš mít všechy oblasti..pak to je nahraješ a je to...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#12 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 20:46

petan7 napsal/a:

Ruvit napsal/a:
Nevím, jakou trasu myslíš, pokud jde o silniční trasu, tak máš nejlepší ji vytvořit na http://www.mapy.cz/ a stáhnout si GPX soubor, který jde v MapSource otevřít. Pokud ji chceš vytvořit v MapSource, tak buď pomocí vlastních bodů, nebo kešek, pokud jde u stahování kešek, tak po zdejších zkučenostech v osobní zprávě.

Jde mi o tvorbu v Mapsource, jestli musím nakutak ručně jednotlivé body, co sn nimi pak. Samo se mi to (i třeba nesmyslně) prospojuje fialovou čárkou. díkl;)


Toto je dané nastavením, máš nastavené vedení po silnici, proto, pokud je trasový bod mmimo routovatelnou cestu, tak tě ta fialová čára navede po cestě co nejblíž k bodu a pak přímo k bodu. Musíš mít nastaveno Upravit-Nastavení...-Trasovani-Použít přímé trasy. Pak tě to nepovede po silnicích, ale od bodu k bodu.
  • 0

#13 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 21:11

petan7 napsal/a:
Tak jsem program stáhnul, vytvořil gpx, ale nejde mi otevřít v Mapsource. nadáva, že otevřením došlo k pč´řerušení sdílení. Jak mám otevřít? Díky moc:o


Toto hlášení mi spíš připadá jako by jsi nenechal načíst všechny kešky do programu a uzavřel ho pokusem o vytvořeni GPX souboru.
  • 0

#14 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 21:14

Pokud nutně potřebuješ tento soubor, tak mi napiš Waypoint keše, která je ve středu místa, kde chceš lovit a já ti jej pošlu, než prográmek rozchodíš.
  • 0

#15 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 21:21

:D:D:D:D:DVšem strašně moc díky za pomoc, už to funguje na 100% !!!!!!!:D:D:D:D
  • 0

#16 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 21:24

pepega napsal/a:

petan7 napsal/a:
Co máš nastaveno v nastavení výstupu u Skrýšotlače? Jak pojmenovát soubor při ukládání - při převodu na PCX má nechat jen obecný pcx nebo nějak pojmenovat? Když pojmenuju tak tořve, že bylo narušeno sdílení. Jak vypadá keška v Mapsource?
díky moc

dáš si export gpx a v rozšířeném nastavení zaškrtneš u kešky vlastní jméno a napíšeš %info%-%wpt%-%hint% pak dáš uložit a pojmenuješ si to jak chces, třeba kolin+10km (tak mám okruh kolín a kolem 10km).
pak otevřes v mapsource..vlevo budeš mít seznam kešek ve tvaru TM11-GCněco-hint. když máš jen tuhle oblast dáš normálně nahrát do garmina.když jich máš víc, dás ctrl+A, ctrl+c a otevřeš další. tohle opakuješ dokud nebudeš mít všechy oblasti..pak to je nahraješ a je to...


Co tam mám šoupnout, když nechci kod keše, ale originální název?
  • 0

#17 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2009 - 21:44

(bla bla bla) Co tam mám šoupnout, když nechci kod keše, ale originální název?[/quote] místo %wtp% tam dej %name% nebo obojí do řady %info%--%name%--%wpt%-%hint% ale v základním nastavení odškrtní maximální počet znaků měl jsem to taky tak,ale dost v tom zlobila diakritika.a navíc jsou některé názvy dost dlouhé... ale jak chceš,co si tam dáš budeš tam mít.. já tam mám jen waypoint a info o velikosti a náročnosti keše..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#18 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 16 March 2009 - 7:38

díky moc:D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama