Přejít na obsah


Fotka

Musí mít keš typu Wherigo finálovou krabičku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:02

Zahajuji diskuzi, zda musí keš typu Wherigo mít finálovou krabičku jako má například Multi-Cache. Podle mě nemusí, jelikož je nutné dohrát wherigo do konce, kdy se hráči objeví kód, který se pak zadá na stránkách wherigo.com - takže pak stačí do listingu na geocaching.com uvést jako podmínku uznání logu úspěšné odehrání wherigo a log na stránkách wherigo.com Dále tu jsou i jiné varianty keší, které nemají finál krabičku, jako např. EarthCache, Webcam Cache a Virtual Cache. Prosím jen smyslupné příspěvky k této diskuzi, děkuji.
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:06

ano, musi. neni to na diskuzi, je to lozeny :) pokud neni na konci krabicka, neni to wig kes, ale wig cartridge a tim padem je jen na wig.com ne na gc.com bez krabicky ti to u revs neprojde :) webky a virtualky uz se nezakladaji, earthky kontrolovane omezene
  • 0

#3 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:17

Dain a Olik napsal/a:
ano, musi. neni to na diskuzi, je to lozeny :)
pokud neni na konci krabicka, neni to wig kes, ale wig cartridge a tim padem je jen na wig.com ne na gc.com
bez krabicky ti to u revs neprojde :) webky a virtualky uz se nezakladaji, earthky kontrolovane omezene


Hmm, tak toho jsem se obával mám hotovou wherigo Stare zamecke schody, ale nemohu najít místo pro finál krabičku, když najdu nějakou schovku na klidném místě, tak tam napotvoru končí nějaká mystery nebo multi, která začiná na druhým konci Prahy.
Už jsem se zkoušel i domluvit s reviewerem, zda by neporadil nějaké oblasti, kde nic nekončí, ale bylo naznačeno, že mi neporadí - takže závěr je.

Je hotová nová wherigo cartridge Stare zamecke schody,
ale nebude vedna jako geokeš na portálu geocaching.com


Doufám že to neodradí další kačery k programování wherigo, kterých je u nás velmi málo.
  • 0

#4 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:25

Dain už to řekl přesně, takže jen zopakuji - když to nemá krabičku, jde pouze o wherigo cartridge, nespadá to tedy pod Geocaching, ale jen Wherigo a nepodléhá to žádnému schvalovacímu procesu. Důvod, proč to ale krabičku mít musí, je jasný - když ji to mít nebude, nikdo ti na to nepůjde - není bodík, není účast :D Počkej a co ta schovka, cos mi ukazoval - proč to tam nejde?
  • 0

#5 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:29

Sutech napsal/a:
Dain už to řekl přesně, takže jen zopakuji - když to nemá krabičku, jde pouze o wherigo cartridge, nespadá to tedy pod Geocaching, ale jen Wherigo a nepodléhá to žádnému schvalovacímu procesu.
Důvod, proč to ale krabičku mít musí, je jasný - když ji to mít nebude, nikdo ti na to nepůjde - není bodík, není účast :D
Počkej a co ta schovka, cos mi ukazoval - proč to tam nejde?


Bohužel je od ní 65m finálovka nějaké multiny.
  • 0

#6 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:35

Hmmm... No každopádně by byla škoda, neudělat i wherigo keš, i za cenu toho, že bude krabička ukryta někde trochu mimo Staré zámecké schody.
  • 0

#7 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:40

Sutech napsal/a:
Hmmm... No každopádně by byla škoda, neudělat i wherigo keš, i za cenu toho, že bude krabička ukryta někde trochu mimo Staré zámecké schody.


Třeba v Hostivaři nebo někde na Brdech :-)
Už vidím ty nadšené úsměvy jak si jedou pro finálovku :-)
  • 0

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:45

Taky myslim, ze by byla skoda to neudelat i jako kesku. Tak tam proste dej mikro nebo rovnou nano s magnetem a to se prece da vzdycky nekde na neco pricucnout .... Lepsi mikro nebo nano jen pro formu nez nic ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:48

Tak takhle tragicky daleko jsem to nemyslel :D Ale třeba někde v Hradu a nebo na Nových zámeckých schodech, ať je to trochu tématický :)
  • 0

#10 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 14:48

Klidně to nech bez krabičky. Až vás bude víc (myslím tím autory cartridgí bez krabic, odhaduji třeba 5 nebo jich uděláš víc sám), tak se dohodněte a udělejte kdekoliv v Praze mysterku (s pracovním názvem třeba "A tribute to first Czech wherigo event";) ), ke který souřadnice získáš po absolvování zmíněných cartridgí, což bude mít dva efekty: a ) cartridge začne být hrána (jde přece o bodík a hlavně o syndrom neodlovený kešky v dosahu HC) b ) hezká a hratelná cartridge nemusí být ve finále pokažena umístěním mikrošky do humusu ve křoví, prostě proto, že jinde v dosahu už volnej flek není.
  • 0
Retired slowcacher

#11 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 15:00

Ještě abych nezapoměl, upozornění pro ty zvás co jste si již stáhly cartridge, která obsahuje neschválené finálove souřadnice. PROSÍM NECHOĎTE NA FINÁLNÍ SOUŘADNICE - NEJSOU SCHVÁLENY :D
  • 0

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 15:07

Maxinoha napsal/a:
Ještě abych nezapoměl, upozornění pro ty zvás co jste si již stáhly cartridge, která obsahuje neschválené finálove souřadnice.

PROSÍM NECHOĎTE NA FINÁLNÍ SOUŘADNICE - NEJSOU SCHVÁLENY :D


Ted jsem si to zrovna stahnul s tim, ze bych si tam vecer zasel. Mam to tedy radeji odlozit na pozdeji? Nebo staci nejit na finale?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 15:40

Sutech napsal/a:
... a nebo na Nových zámeckých schodech, ať je to trochu tématický :)

no tam dokonce o miste vim (snad se nepletu, nemelo by kolidovat) susim si ho uz rok na wig prohlidku po hradu. ale vzhledem k tomu, ze konvalinka uz natahla pres hrad multinu a ja vzdycky, nez se do toho pustim, dojdu k jinemu napadu na kes v prirode, ktery mi prijde zajimavejsi, klidne s tim mistem poradim.
muze to byt wigo po obou schodistich, mne se treba libi pohled z tech novych schodu dolu ulici a na prahu vic.
  • 0

#14 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 15:42

kapsa napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
Ještě abych nezapoměl, upozornění pro ty zvás co jste si již stáhly cartridge, která obsahuje neschválené finálove souřadnice.

PROSÍM NECHOĎTE NA FINÁLNÍ SOUŘADNICE - NEJSOU SCHVÁLENY :D


Ted jsem si to zrovna stahnul s tim, ze bych si tam vecer zasel. Mam to tedy radeji odlozit na pozdeji? Nebo staci nejit na finale?


Wherigo můžeš zkusit, mužeš zkusit i nalézt na vlastní triko :D i neschválenou finálovou krabičku, ale pro jistotu, abych se nedostal do sporu s pravidly, jsem oznámil, že finálove souřadnice nejsou schváleny.
  • 0

#15 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 15:45

Dain a Olik napsal/a:

Sutech napsal/a:
... a nebo na Nových zámeckých schodech, ať je to trochu tématický :)

no tam dokonce o miste vim (snad se nepletu, nemelo by kolidovat) susim si ho uz rok na wig prohlidku po hradu. ale vzhledem k tomu, ze konvalinka uz natahla pres hrad multinu a ja vzdycky, nez se do toho pustim, dojdu k jinemu napadu na kes v prirode, ktery mi prijde zajimavejsi, klidne s tim mistem poradim.
muze to byt wigo po obou schodistich, mne se treba libi pohled z tech novych schodu dolu ulici a na prahu vic.


Můžeš mi prosím poslat souřadnice přes PMko nebo na mail: m@xinoha.cz
že bych je nechal prověřit. Dík
  • 0

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 16:07

mas to v emailu
  • 0

#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 23:59

Tak jsem ty schody dneska navecer dal a vrele doporucuji. Mozna trosku odpocinkovejsi ale zato dokonale funkcni a prijemna prochazka podhradim. Dokonce jsem jeste stihnul TTF. :) Jen na finalofce me pekne potahalo po okoli moje Oregano ale pricitam to beta FW, ktery dela podobne skopiciny i na beznych kesich. Preinstaluju zpet na 2.86. Diky Maxinoho a tesim se na dalsi! P.S. - Drzim palec s umistenim finalofky pro Geocaching.com !
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 19:33

Jeste jeden dotaz - proc to na Wherigo.com ukazuje jen 3 Completions, kdyz jsou tam 4 logy ?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 20:44

to kapsa: casto se stava i na geocaching.com ze pocet u ikonky found neni jakoby aktualni, asi je tam nejaka prodleva na serveru pri pocitani, nebo je potreba nejaky refresh / reload stranky ... po nejakem case vzdy vse sedi. Nejak zvlast bych nad tim nebadal ;-)
  • 0

#20 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 20:51

Tak jsem tu WIG zkusil. Do Prahy mám daleko, takže jsem to sjel v emulátoru (proto nikde neloguju). Chválím, vypadá to pěkně, jen v reálu by se člověk po těch schodech docela proběhl :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama