Přejít na obsah


Fotka

GPS na ven


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 AlieN-22117

AlieN-22117

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 11:44

Zdravím, mohli by jste mi poradit s výběrem nějaké slušné GPS? Chtěl bych koupit něco do kapsy hlavně na ven, turistiku (kolo, pro matku na běžky, atp.), geocaching, dovolené v zahraničí, atd. Jak je to s použitelností v autě je mi celkem jedno, žádným nejezdím... ale výhoda by to samozřejmě byla taky, žeano :) Docela by mě taky zajímalo jestli by za to peníze nebylo lepší koupit rovnou PDA s GPS a třeba po jakém se dívat a jaké jsou tam výhody a nevýhody (resp. výhody jsou jasné - větší využitelnost, i když s mobilem a foťákem included nic vážně nechci, ale co třeba přesnost, použitelnost při horším signálu, výdrž, různé mapy, složitost ovládání a podobné věci ve srovnávání PDAčka s GPS only přístroji) Cena tak od 5000 do 10000, pokud by jste měli víc zajímavých tipů tak navrhněte třeba několik v různých cenových hladinách... o GPSkách a geocachingu vím zatím celkem kulové, takže se tady teprve rozkoukávám a hodila by se jakákoli rada. Díky.
  • 0

#2 reptile1269

reptile1269

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 12:12

Já používám pda m750 (eten) a s tou gps je to náročný na baterku:(. Já to vyřešil tím že při sobě mám solární nabiječku. A garmina bych ti doporučil colorado nebo 60csx, oregon..
  • 0

#3 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 12:13

60CSx
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 12:18

dlouha otazka na dlouhe tema :)
k doporuceni jsou na trech ruznych cenovych urovnich:
legend/vista hcx
60csx
oregon
u kazde najdes plusy i minusy, prostuduj si o nich co se da :)

http://www.smartmaps...puter242008.pdf
tady je takovy rychlosrovnani, je trochu ovlivneno nadsenim pro oregon. podrobnejsi recenze najdes na navigovat.cz
  • 0

#5 rypadlo

rypadlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 16:30

všechny víše psané navigace jsou určitě skvělé a ty nejlepší od gamina funkcemi velice podobné, ale asi nej je Oregon. Ze zkušenosti musím vyzdvyhnout Vistu Hcx díky veliké výdrži baterek.
  • 0
Garmin Etrex 30 Samsung Galaxy S II+c:geo

#6 AlieN-22117

AlieN-22117

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 18:52

reptile1269: Co přesně znamená "náročný na baterku", tzn jak dlouho vydží v provozu? Což je věc která by mě hodně zajímala u všech PDA, třeba takové Mio P560 se mi docela líbí ale jak dlouho vydrží jsem nikde nevyčetl.
  • 0

#7 rypadlo

rypadlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 20:49

Mám zkušenost s Miem P550, což je téměř to stejné a při silniční navigaci bez napájení vydrží zhruba max 3 hodiny.
  • 0
Garmin Etrex 30 Samsung Galaxy S II+c:geo

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 7:22

Ja nedam na Oregon dopustit, nejen proto, ze je ma na GC specialni funkce ale i kvuli dlouhe vydrzi a odolnosti. Uz jsem si i prakticky testnul, ze je fakt vodotesnej a ani noc pod sirakem pri -10°C mu nedelala problem ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 7:59

AlieN napsal/a:
reptile1269: Co přesně znamená "náročný na baterku", tzn jak dlouho vydží v provozu?
Což je věc která by mě hodně zajímala u všech PDA, třeba takové Mio P560 se mi docela líbí ale jak dlouho vydrží jsem nikde nevyčetl.


Nejde ani tak o to, kolik vydrží když pořídíš nové PDA, ale kolik vydrží třeba po roce provozu, protože baterie poměrně rychle ztrácí kapacitu. Moje MIO A701 je už na tom tak bídně, že ho do terénu neberu ani jako záložní. Než naběhne OS, tak je na 60%.
Další věc je ta, že PDAčka používají rychlejší (náročnější na energii) procesory a univerzální operační systém. Ten se zabývá spoustou zbytečných úkolů, které pro navigaci nejsou potřeba a tím spotřebovává další enerigii. Neni nad normální GPSku která je optimalizovaná na spotřebu a když si vezmeš do kapsy dvě náhradní tužkovky, tak máš jistotu minimálně dalších 10 hod. provozu.
  • 0

#10 jezdici skunk

jezdici skunk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 8:28

Mám dva přístroje-etrex legend od garminu,který se pro geocaching velmi osvědčil-dlouhá výdrž baterií 18 hodin není problém a provoz na tužkovky,kterých můžeš mít sebou ranec,odolnost a poř. cena dnes již o d 1300,- i s mapami TOPO CZECH 50 v 4. Druhý mám PDA E-TEN X 50+ se SMARTMAPS které jsou bezkonkurenční .PDA je však velmi žravé a s podsvic.displejem je po 3 hod. prázdné. Vozím přídavný zdroj-solární i adaptér na tužkovky.Tahle legrace mne přišla celkem na20000,-.Je na zvážení,s čím vystačíš;)
  • 0

#11 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 9:41

Řešil jsem tento problém před vánocemi a v podstatě jsem měl 3 kandidáty: 1: 60CSx - outdoorová klasika. Na dohledávání paráda. Velmi malá podpora GC. Trochu nápadný ve městě ... 2: Vista HCx - řekl bych 60CSx "v menším a nenápadnějším". 3: Oregon: Podpora GC, trochu menší menší výdrž na baterie než předchozí. Nakonec jsem se rozhodl pro VistuHCx - na listingy a podobné věci používám stejně PDA, pro dohledávání v mokru, sněhu, lese apod. je mi mého PDA líto - potřebuju ho i na spoustu jiných věcí. A VistuHCx zvládne pro GC i manželka... Pokud bych neměl na listingy PDA šel bych do Oregona. Pořizovat PDA kvůli GC mi přijde zbytečné - jen pro GC má víc nevýhod (robusnost, spotřeba...) než specializovaná GPS. A důležité zjištění: Dvě tužkový jsou dvě tužkový ...
  • 0

#12 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 10:06

Ja jsem si poridil garmin edge 705 ... a to hlavne proto, ze jsem to chtel primarne na kolo. A tahle navigace ma rovnou drzak a meric tepove frekvence. Uzasna je take navigacka na bezkach. Vodotesnost je take samozrejma. Keskovani s ni jde take vic nez dobre i kdyz specialni funkce nema. Bezkonkurencni je podle mne vydrz na aku - tech 15hodin rozhodne neni nadnesenych. Navigace v aute je naprd hlavne quli malemu displeji.
  • 0

#13 reptile1269

reptile1269

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 10:34

AlieN napsal/a:
reptile1269: Co přesně znamená "náročný na baterku", tzn jak dlouho vydží v provozu?
Což je věc která by mě hodně zajímala u všech PDA, třeba takové Mio P560 se mi docela líbí ale jak dlouho vydrží jsem nikde nevyčetl.

Baterka vydrží 4 hodiny navigace. (mě osobně bez nabijení vydrží 5)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama