Přejít na obsah


Fotka

Vysočinou bez mapy - GPS průvodce po kraji


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 mdennah

mdennah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 21:44

Milí geocacherové,
já a můj kolega Gelda tohoto času pracujeme na projektu "Vysočinou bez mapy - GPS průvodce po zajímavostech kraje". Jedná se (mimo jiné) o vytvoření několika (zatím 10-ti) zábavně naučných tras za použití technologie Whereigo. Nejhorší na tom všem je, že máme děsně málo času a proto HLEDÁME ŠIKOVNÉ POMOCNÍKY, kteří by se chtěli zapojit a vytvořit jednoduchou whereigo trasu v nějakém zajímavém místě kraje Vysočina.
Trasa může být dlouhá, krátká, náročná, lehká, ale neměla by obsahovat žádné hádanky, ani "poklad" na jejím konci. Jejím cílem je provést a poučit.

Proto: kdo by měl zájem spolupracovat (a něco málo si i přivydělat), nechť nás kontaktuje skrze naše profily na Gc.com (Mdennah nebo Gelda (spíš Geldu, Mdennah je "pouze" komunikátorem s veřejností:))).

šibeniční termín: vše potřebujeme do konce dubna 2009 (tj. zaměřit, napsat textíky, fotky, vytvořit, popřípaě otestovat)

EDIT: Každá Wherigo by měla mít 5-10 zastavení, bude nutné každou zastávku "jen" zaměřit, okomentovat a nafotit. Není nutné napsat keš samotnou v builderu!
Trasy by neměly být příliš dlouhé (cca do 3-5 km), měly by být zajímavé a celkem bychom uvítali odlišnost jednotlivých procházek (tzn. že historické - např. historické centrum, naučné - naučná stezka, zábavné - nic mě nenapadá, ale třeba ty sochařské "potvory" kousek od Žďáru, atd.).

Proč ne keš na konci? Protože je to projekt určený jako "GPS průvodce po kraji Vysočina", má nějaká svoje kritéria a zadání.
  • 0

Mdennah
proud member of Striped GeoFriends ;-)


#2 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:01

Pokud to budete provozovat na Jihlavsku, tak OK, mě někdy přijde že na Ždárských vrších v sezóně je to jak na Václaváku, tam už to žádnou reklamu nepotřebuje.....
  • 0

#3 mdennah

mdennah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:03

K dispozici je celá Vysočina, takže i Jihlavsko. Trasy mohou být jak městské, tak "lesní".
  • 0

Mdennah
proud member of Striped GeoFriends ;-)


#4 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:13

No uvidím, nějakou trasu bych se možná pokusil vytvořit, jen si ještě pořádně ujasnit tvoření wherigo.
  • 0

#5 mdennah

mdennah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:16

a ještě malá poznámka - potřebovali bychom dodělat trasy do konce dubna, aby se ještě stihly překlopit do angličtiny a němčiny.
  • 0

Mdennah
proud member of Striped GeoFriends ;-)


#6 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:16

To Tomaaas: I Ty? Brute?
  • 0

#7 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:17

mdennah napsal/a:
Milí geocacherové,
já a můj kolega Gelda tohoto času pracujeme na projektu "Vysočinou bez mapy - GPS průvodce po zajímavostech kraje". Jedná se (mimo jiné) o vytvoření několika (zatím 10-ti) zábavně naučných tras za použití technologie Whereigo. Nejhorší na tom všem je, že máme děsně málo času a proto HLEDÁME ŠIKOVNÉ POMOCNÍKY, kteří by se chtěli zapojit a vytvořit jednoduchou whereigo trasu v nějakém zajímavém místě kraje Vysočina.
Trasa může být dlouhá, krátká, náročná, lehká, ale neměla by obsahovat žádné hádanky, ani "poklad" na jejím konci. Jejím cílem je provést a poučit.

Proto: kdo by měl zájem spolupracovat (a něco málo si i přivydělat), nechť nás kontaktuje skrze naše profily na Gc.com (Mdennah nebo Gelda).


Proc by nemela obsahovat na konci poklad??
  • 0

#8 mdennah

mdennah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:22

Proc by nemela obsahovat na konci poklad??


Protoze to neni pro geocachery, neni to propagace geocachingu, nybrz moznosti zabavy a ponauceni s GPS pristrojem.
  • 0

Mdennah
proud member of Striped GeoFriends ;-)


#9 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 22:42

mdennah napsal/a:

Proc by nemela obsahovat na konci poklad??


Protoze to neni pro geocachery, neni to propagace geocachingu, nybrz moznosti zabavy a ponauceni s GPS pristrojem.


Tak proč je to tady, spíš by to melo být v "Témata mimo geocaching".
  • 0

#10 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 23:02

Protoze to neni pro geocachery


Napada me otazka: je v tehle republice nejaky mudla, ktery vi co je to whereigo? Abyste na tenhle projekt meli taky nejake zakazniky.
Ale jinak Vam fandim, Vysocina si propagaci zaslouzi..
  • 0

#11 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 6:01

mdennah napsal/a:
Protoze to neni pro geocachery, neni to propagace geocachingu, nybrz moznosti zabavy a ponauceni s GPS pristrojem.


Tak se lidi na tomhle foru jenom pohrnou :D ale ted vazne, neni to skoda? Kdyz uz bude vytvorena Wherigo proc ho neposkytnout vsem? Univerzalni pro mudly i kacery. Zpusobu jak to vyresit je vic a mudla nic nepozna.
  • 0

#12 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 6:52

Hi, ještě upřesním Bětčino zadání. Každá Wherigo by měla mít 5-10 zastavení, bude nutné každou zastávku "jen" zaměřit, okomentovat a nafotit. Není nutné napsat keš samotnou v builderu!, to by mělo zůstat na mě, čemuž se ani nebráním. Trasy by neměly být příliš dlouhé (cca do 3-5 km), měly by být zajímavé a celkem bychom uvítali odlišnost jednotlivých procházek (tzn. že historické - např. historické centrum, naučné - naučná stezka, zábavné - nic mě nenapadá, ale třeba ty sochařské "potvory" kousek od Žďáru, atd.). Proč ne keš na konci? Protože je to projekt určený jako "GPS průvodce po kraji Vysočina", má nějaká svoje kritéria a zadání. Na závěr bychom měli odevzdat i technickou specifikaci a projektovou dokumentaci, kde by se měl mimo jiné rozebrat i postup tvorby keše... Jak tam, byť jen náhodou, nějaký šťoural najde odlišnosti, bude se ptát. Ohledně grantu je toto riziko dvojnásobné, nerad bych měl problémy ohledně financí ;). Tak jest...
  • 0

#13 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 7:05

Gelda napsal/a:
Hi,
ještě upřesním Bětčino zadání. Každá Wherigo by měla mít 5-10 zastavení, bude nutné každou zastávku "jen" zaměřit, okomentovat a nafotit. Není nutné napsat keš samotnou v builderu!, to by mělo zůstat na mě, čemuž se ani nebráním.
Trasy by neměly být příliš dlouhé (cca do 3-5 km), měly by být zajímavé a celkem bychom uvítali odlišnost jednotlivých procházek (tzn. že historické - např. historické centrum, naučné - naučná stezka, zábavné - nic mě nenapadá, ale třeba ty sochařské "potvory" kousek od Žďáru, atd.).

Proč ne keš na konci? Protože je to projekt určený jako "GPS průvodce po kraji Vysočina", má nějaká svoje kritéria a zadání. Na závěr bychom měli odevzdat i technickou specifikaci a projektovou dokumentaci, kde by se měl mimo jiné rozebrat i postup tvorby keše... Jak tam, byť jen náhodou, nějaký šťoural najde odlišnosti, bude se ptát. Ohledně grantu je toto riziko dvojnásobné, nerad bych měl problémy ohledně financí ;). Tak jest...

Ty sochy mě taky napadli, ale bylo by to teda o něcé víc než 10km.
  • 0

#14 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 9:18

Slavek_CZ napsal/a:
Pokud to budete provozovat na Jihlavsku, tak OK, mě někdy přijde že na Ždárských vrších v sezóně je to jak na Václaváku, tam už to žádnou reklamu nepotřebuje.....


Joo, kdyz nekdy vyrazim do Zdarskach vrchu, tak si naopak pripadam jako poustevnik, jelikoz za cely den nepotkam zivou dusi a to se dokonce pohybuji i po turistickych trasach. Ale zas je pravda, ze se pohybuji v bezpecne vzdalenosti od autoturistu (to jest dal naz 300m od silnic).
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#15 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 11:09

to Tomaaas: Jestli chceš, můžeme to individuálně probrat a nějaké řešení určitě nalezneme ;-) to Solim: Pokud máš zájem, klidně můžeš zaměřit zajímavé skalní útvary v okolí Devíti skal ;-). Nebráníme se ani turistickým námětům... Hlavně nám jde o místní, protože ti daleko lépe vědí, co je tam u Vás zajímavého (to že nestíháme je věc druhá :)).
  • 0

#16 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 16:13

Gelda napsal/a:
to Tomaaas: Jestli chceš, můžeme to individuálně probrat a nějaké řešení určitě nalezneme ;-)

to Solim: Pokud máš zájem, klidně můžeš zaměřit zajímavé skalní útvary v okolí Devíti skal ;-). Nebráníme se ani turistickým námětům... Hlavně nám jde o místní, protože ti daleko lépe vědí, co je tam u Vás zajímavého (to že nestíháme je věc druhá :)).


Jen tak mimochodem, co Třebíč? Fotek mám spoustu, zaměření jsem schopen provést.
  • 0
:)

#17 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 0:07

to frettie: No problem ;) Pokud mas napad, tak sem s nim :)
  • 0

#18 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2009 - 15:45

Jako dalsi lokality me napadlo Velke Mezirici, Telc, Pelhrimov, Havlickuv Brod, Jihlava, Moravske Budejovice a treba Polna...
  • 0

#19 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 0:05

Gelda napsal/a:
to frettie: No problem ;) Pokud mas napad, tak sem s nim :)


Napadu spousty, ale casu limitne malo. asi se nebudu moct zucastnit.
  • 0
:)

#20 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2010 - 12:44

Jak to dopadlo s timto projektem ? Predpokladam, ze nijak, ale pokud se pletu, prosim o nejake info. Dekuji
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama