Přejít na obsah


Fotka

Hlasujte o nové logo tohoto serveru


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
258 odpovědí na toto téma

#221 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 7:10

Já nevím, jestli to píšu správně, ale já nekritizuji logo, které vyhrálo - hlasoval jsem pro něj. Logo = ještěrka s praporkem je pěkné, ale zcela nevhodně zakomonované do stránek. Nebo snad chceš říct, že logo je jako celek, tedy ten obludný bílý obdélník včetně nápisu geocaching.cz a toho listí? To asi ne... Stačilo by zcela jednoduše od sebe oddělit všechny ty 3 komponenty, tedy ještěrku, nápis a listí, udělat je v průhledné verzi s případnou bílou kontůrou pro tmavá pozadí a je vyřešeno...
  • 0

#222 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 7:21

Logo je včetně nápisu. dost dobře si nedovedu představit světlé listí s bílými konturami na tmavém pozadí. To bude pěst na oko, jen to nebude obdelník, ale patvar.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#223 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 7:41

Nové logo se mi líbí, a nemyslím si, že jeho vycentrování by mu prospělo. Pokud někomu neladí k momentálně používanému barevnému pozadí není nic jednoduššího než vybrat si jiné. A to do doby, než autor loga a admin se budou nudit natolik, že budou mít chuť si hrát s jinými barevnými kombinacemi. Je už logo někde k dispozici pro stažení?
  • 0

#224 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 8:07

OD začátku používám schéma Valencia (modré), protože to defaultní mi připadalo ponuré, neveselé. To logo v tomto schématu není jak pěst na oko, ale jak celej slon na oko, proto jse hlasoval, že se mi nelíbí. Možná by to opravdu chtělo zjistit, která schémata se používají, vybrat z nich třeba tři a pro ty logo optimalizovat. A ostatní smazat.
  • 0

#225 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 8:24

A ja zase nemel duvod menit vychozi barevne schema. Ostatne, logo je cele barevne sladene prave s timto schematem, takze v cemkoliv jinem bude vypadat divne. Takze spravne by se mely zrusit vsechna ostatni schemata, ne? ;)
  • 0

#226 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 9:43

abakus napsal/a:
OD začátku používám schéma Valencia (modré), protože to defaultní mi připadalo ponuré, neveselé. To logo v tomto schématu není jak pěst na oko, ale jak celej slon na oko, proto jse hlasoval, že se mi nelíbí.
Možná by to opravdu chtělo zjistit, která schémata se používají, vybrat z nich třeba tři a pro ty logo optimalizovat. A ostatní smazat.

Moje řeč... Jenže je to těžký, jelikož admin a ostatní guru používají právě default a tudíž je to OK, takže ber jak je a nemrmlej... nebo si to zakaž v AddBlock (což jsem udělal já). Pomalu začínám chápat, proč vznikají ta regionální fóra a stránky B)
  • 0

#227 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 9:45

pepa.z.pocernic napsal/a:
Logo je včetně nápisu.
dost dobře si nedovedu představit světlé listí s bílými konturami na tmavém pozadí. To bude pěst na oko, jen to nebude obdelník, ale patvar.

Nevšiml jsem si ale toho, že by to listí bylo součástí loga... Když ho oddělíte, bude ten obdélník menší a bude méně vadit... a když ho uděláte průhledný, bude tak nějak možná vypadat i v jiných schématech. Add to listí... to je problém vyrobit pro jiné schéma to samé listí v jiném barevném podání?
  • 0

#228 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 10:12

pepa.z.pocernic napsal/a:
pár poznámek
- zarovnání a barevnost dva různé problémy a schémat se týká asi jen barevnost, tak to nesměšujte
- zkusil si konstruktivní kritik projít všechna schémata, aby si představil, jak bude tmavá ještěrka se žlutou vlaječkou a průhledným pozadím vypadat na tmavém pozadí?
- existuje nějaký racionální důvod, proč nesmazat nějaké barevné schéma?
- Pokud má někdo zájem, může své oblíbené schéma upravit, aby v něm logo vypadalo lépe. K dostání v instalaci php-fusion nebo na netu. Teda pokud chcete být konstruktivní.
- měli jste dva měsíce na návrhy a měsíc na hodnocení. Na to, kolik je tu uživatelů a lidí, kteří vědí jak má a nemá logo a grafika na webu vypadat, se těch návrhů teda moc nesešlo. Že se ve fázi návrhů konstruktivní připomínky k tomu, jak má nové logo vypadat, omezili jen na výkřiky "chceme ještěrku"? Je to jako s kalendářem, jakmile je snaha do něčeho zapojit geoveřejnost místo direktivního rozhodnutí shora, tak to k ničemu nevede, většina na to dlabe, aby se po té, co je hotovo, vyrojilo mraky konstruktivních kritiků.


- Pokud bereš v úvahu schůdné zasazení loga ve stávajícím barevném provedení do různých schémat , tak je naopak na pořadu dne spíš zarovnání. Je ale jasné, že spoustě lidí by se třeba zas nelíbilo vycentrování a že při hlasování bylo logo vlevo. Co ale mimochodem při hlasování jasné nebylo, je bílé pozadí jako implicitní součást loga.

- V tmavých samozřejmě blbě, ale otázka je, jestli hůř něž s bílým obdélníčkem. Ve světlých, ale ne bílých, by to naopak mohlo být lepší. Rozhodně je to konstruktivnější řešení, než smazat všechna schémata kromě defaultního bílého, což je vlastně asi tak všechno, co jsem chtěl říct.

- Důvod, že to schéma lidi používají a třeba chtějí používat nadále, i za cenu nesedícího nebo zablokovaného loga, není dostatečně racionální?

- Ano, tohle je konstruktivní řešení a odpověď na rejpání, kterou beru!

- Viz první bod a zbytek no comment.
  • 0

#229 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 10:19

sobikovi napsal/a:
to je problém vyrobit pro jiné schéma to samé listí v jiném barevném podání?

Viz. Příspěvek od Pepy z 05.05.2009 18:27 "php-fusion neumožňuje změnu loga podle schématu."
Takže to problém asi je a celkem oprávněně.
  • 0

#230 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 10:38

alkes napsal/a:
- Důvod, že to schéma lidi používají a třeba chtějí používat nadále, i za cenu nesedícího nebo zablokovaného loga, není dostatečně racionální?

myslíš, že kdyby na webu nikdy nebyla možnost změnit barvu, že by to někoho trápilo? Ale jakmile se ta možnost jednou objevila, tak se okamžitě považuje za samozřejmost a najednou to bez toho nejde.

alkes napsal/a:
- Ano, tohle je konstruktivní řešení a odpověď na rejpání, kterou beru!

Jsem zvědavý, jestli na to někdo taky konstruktivně zareaguje.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#231 Psenda

Psenda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 10:40

Ale nemel by byt problem vyrobit logo s transparentnim pozadim. Soudim ze to je ta cesta, ktera vede k usazeni loga do ruznych skinu fora. Tedy pokud pozadi fora nebude sede...
  • 0

#232 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 10:44

Psenda napsal/a:
Ale nemel by byt problem vyrobit logo s transparentnim pozadim. Soudim ze to je ta cesta, ktera vede k usazeni loga do ruznych skinu fora. Tedy pokud pozadi fora nebude sede...

Než začnete mít podobné návrhy, zkuste si projít jednotlivé skiny co tu jsou. Děkuji.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#233 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 11:01

pepa.z.pocernic napsal/a:
myslíš, že kdyby na webu nikdy nebyla možnost změnit barvu, že by to někoho trápilo? Ale jakmile se ta možnost jednou objevila, tak se okamžitě považuje za samozřejmost a najednou to bez toho nejde.

Nemám v úmyslu se s tebou hádat a nemyslím si nic z toho, co naznačuješ. Jenom, že když už ta schémata jednou jsou, tak jejich zrušení zamrzí a hlavně mi přijde zbytečné.
  • 0

#234 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 11:42

sobikovi napsal/a:
Nelíbí se i tohle...

tu valencii jsem upravil, aby v hlavičce nebyla modrá.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#235 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 11:44

Schemat nemusi byt dvacet, ale staci treba dve nebo tri. Nekteri lide nesnasi svetle pozadi (a naopak). Nastesti to lze resit lokalne v prohlizeci.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#236 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 11:52

pepa.z.pocernic napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Nelíbí se i tohle...

tu valencii jsem upravil, aby v hlavičce nebyla modrá.

Díky za vstřícnost. Už se vrátilo logo na své místo a vypadá to výrazně lépe.
  • 0

#237 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 14:45

pepa.z.pocernic napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Nelíbí se i tohle...

tu valencii jsem upravil, aby v hlavičce nebyla modrá.

Zkoušel jsem se podívat, jak by šlo udělat něco podobného u Aztecu, kde sice není kontrast až tak strašný, ale hozená rukavice je holt hozená rukavice. :)
Na Styles.css tohle téma zrovna moc nereaguje, takže asi zbývá jen upravit přímo php kód. Asi to nebude nic složitého, ale bez zkušeností jsem se v tom docela zamotal.:(
Navíc nevím, jestli zdroják, který jsem si stáhnul je úplně stejný, jako tady a taky nemám jak zkoušet změny.
Myslím, že by mohlo pomoct v několika řádcích nahradit hodnoty #EFEFEF za #FFFFFF.
Pokud to není úplná blbost a pošleš mi zdejší soubor theme.php schématu Aztec, tak ho můžu zkusit upravit a poslat zpět.

edit: Výsledek by měl vypadat takhle:
  • 0

#238 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 10:27

Díky za změnu.:) edit: Ještě koukám, že u druhé barevné hodnoty uteklo šesté 'F', takže kus je lehce do žluta. Je to ale skoro neviditelný detail, takže jenom kdyby třeba někdy došlo na hledání, proč tomu tak je.
  • 0

#239 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 6:53

Zde nalezenete logo ke stažení pro kešky a logbooky. Prosím přečtěte si pravidla jeho použití.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#240 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 8:16

choze napsal/a:
Zde nalezenete logo ke stažení pro kešky a logbooky. Prosím přečtěte si pravidla jeho použití.


Takže když si budu chtít udělat třeba 5 triček s logem, tak musím žádat o povolení ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama