Přejít na obsah


Fotka

Hlasujte o nové logo tohoto serveru


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
258 odpovědí na toto téma

#161 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 13:37

Mas pravdu, nechali jsme se unest fantazii. Omlouvam se jeste jednou. A jen tak mimochodem, vy mate autorizovanou vlajecku na navrhu c. 3 od groudspeaku? ;) A kdo ze to povoleni za geocaching.cz vlastne dava?B)
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#162 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 20:21

Maxinoha napsal/a:

tomasCR napsal/a:
Nějak se nemůžu rozloučit s ... Mrkněte na to ....

Nepřijde mi vůči autorovi loga č.3 fér používat jeho nápad s vlaječkou a rozvíjet tu na jeho nápadu nové logo.

Fér by to nebylo, kdyby odměnu shrábnul (jen) ,,, "plagiátor". Pokud naopak je návrh míněn jako inspirace autorům (tak všechny uvedené návrhy chápu), nevidím na tom nic špatného. Čímž současně reaguji i na příspěvek Chozeho.

Mimochodem, Choze: smějí se autoři inspirovat zde uvedenými modifikacemi, nebo nic takového soutěž nedovoluje? Jestli se tu nesnažíme zbytečně...
  • 0

#163 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 21:59

A proč je tam ta vlaječka?
  • 0

#164 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 0:17

Předně se autorovi č.3 a chozemu omlouvám i když jsem jasně uvedl inspiraci návrhem č.3 pro který jsem i hlasoval. Myslel jsem to jen jako konstruktivní kritiku tohoto návrhu s tím jak by se do budoucna mohl vyvíjet a mojí představu o něm. A jeden obrázek je lepší než když popíšu A4 textu. Nejsem grafik a když jsem viděl zadání soutěže tak jsem o některých věcech neměl ani tušení. Navíc jsem zvyklý na práci v teamu kde každý přidá nějaký nápad a to nejlepší zůstane.

K obrázku mě vyprovokovalo i samotné hlasování kde podle mě chybí možnost Původní ještěrka a Nic. Nic není to samé jako Nevím protože vím že nechci žádný návrh, Nevím znamená že je mi to jedno. A někdy je lepší nic než za každou cenu něco nedodělaného - nebude se to přeci měnit každý rok a bude to naše vizitka. Určitě by byly výsledky hlasování zajímavější, spousta lidí by radši volilo Nic než jako teď - nejmenší zlo.

A jak to vypadá s možností původního loga? Někde jsem v diskuzi zachytil že Albatros o obrys ještěrky nestojí a ten kdo ji obkreslil tak ji dal k volnému použití.

Jen pro zajímavost. A co když se původní ještěrka změní do tvaru G, tak s původní ilustrací už nemá nic společného, potom zůstává jen inspirace písmenem G jako návrh 3 a 4, ale kdo má patent na G? Odporuje to něčemu? ;)
  • 0

#165 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 6:18

Za návrhy odpovídají jejich autoři. Naším opatřením se mělo jen zamezit manipulaci s návrhy, jelikož nikdo z nás k tomu není oprávněn. Přestože je zřejmé, které logo vyhraje, přijde mi předčasné řešit jeho úpravy, pokud není jasné, že je autor ochoten tyto úpravy zapracovat. Než se vítězné logo zveřejní, bude nějaký prostor na doladění jeho začlenění do stránek.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#166 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 6:50

Ja mam zatim z toho velice skaredy pocit, ze vybirame logo pro ceske stranky geocachingu, ale nebudeme je moct volne pouzit treba jako nalepky nebo na logbook ci krabicku. tomasCR ma presne stejny nazor jako ja. V tymu se lepe hleda idealni reseni.
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#167 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 7:59

Musíš rozlišit použití loga před tím, než se stane oficiálním a potom. Nyní pouze chráníme návrhy. Až se logo stane oficiálním, bude možné jeho využití na keškách a logboocích (na co jiného by potom bylo...). Jakékoli jiné použití (komerce, trička, atd.) bude nutné schválit.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#168 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 8:59

Jen pro zajímavost. A co když se původní ještěrka změní do tvaru G, tak s původní ilustrací už nemá nic společného, potom zůstává jen inspirace písmenem G jako návrh 3 a 4, ale kdo má patent na G? Odporuje to něčemu?



Nejlepší jěštěrka jakou jsem tu kdy zatím viděla!!!! Držím palce aby se prosadila... fakt je luxusni!!!!!!!
  • 0
JUST HUNT IT!!!!

#169 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 9:24

Myslím, že by to ničemu neodporovalo. Ale to by to někdo musel udělat, k tomu návrhy dle podmínek a v termínu přihlášek do soutěže. Nyní už je pozdě.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#170 krtekjr

krtekjr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 12:32

Jako autor návrhu č. 3 jsem pozorně sledoval tuto diskusi, ale v rámci korektnosti soutěže jsem nechtěl do debaty příliš zasahovat. Nyní, když se blíží konec, vám chci představit finální podobu návrhu. Do návrhu jsem zakomponoval i některé věcné připomínky. Snad se vám takto nové logo bude líbit a za čas si na novou ještěrku zvyknete. S jednobarevnou variantou (na auto) bylo počítáno už od začátku, nicméně tato a jiné aplikace nebyli předmětem soutěže.

Logo jsem samozřejmě ochotný po dohodě se servrem Geocaching.cz pro aplikace na logbooky, a schránky uvolnit. Nicméně reklamní využití loga - samolepky, trička, atd. nechám prozatím autorsky chráněné. Nemám v úmyslu na logu vydělávat, ale chci mít do začátku nad jeho aplikacemi kontrolu, což bylo také zakotveno v pravidlech soutěže.

Zde si můžete aktuální podobu návrhu prohlédnout a pak dále diskutovat.

http://files.zarekla..._prezentace.pdf
  • 0

#171 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 12:46

Super zeleny. Skoro si troufam blahoprat protoze 30.4. bude jiz za par hodin. Finalni navrh vypada opravdu o 100% lepe. Jen bych prosil jasnou delkaraci, ze autor povoluje pro free pouziti pro vsechny bez nutnosti zadat jednotlive autora.;)
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#172 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 12:48

Jas myslim, ze je to hodne dobry. Libi se mi to.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#173 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 12:51

krtek: v jednom z tech "piratskych" :D predelavek (RaptorTeam z 08.04.2009 19:31) bylo temeno hlavy trochu doplneno, aby plynule prechazela hlava od oka do tela. podle reakci myslim, ze nejen mne to prijde jesterkovitejsi (stejne jako ubrani bambulek). jak to vidis z tohohle pohledu?
  • 0

#174 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 12:59

Dain a Olik napsal/a:
krtek: v jednom z tech "piratskych" :D predelavek (RaptorTeam z 08.04.2009 19:31) bylo temeno hlavy trochu doplneno, aby plynule prechazela hlava od oka do tela. podle reakci myslim, ze nejen mne to prijde jesterkovitejsi (stejne jako ubrani bambulek). jak to vidis z tohohle pohledu?

Jde o finalni navrh ktery je odrazem autorovy abstaktni umelecke predtavy o jesterce. Nakonec muzeme pouzivat i neoficialni logo treba to od TomaseCR ktere je skutecne super.B)
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#175 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 13:11

RaptorTeam napsal/a:
Super zeleny. Skoro si troufam blahoprat protoze 30.4. bude jiz za par hodin. Finalni navrh vypada opravdu o 100% lepe. Jen bych prosil jasnou delkaraci, ze autor povoluje pro free pouziti pro vsechny bez nutnosti zadat jednotlive autora.;)


Soutěž trvá do 30.4. 23:59:59 ;)

Logo bude veřejnosti uvolněno POUZE pro označení krabičky a logbooku.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#176 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 13:20

RaptorTeam napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
krtek: v jednom z tech "piratskych" :D predelavek (RaptorTeam z 08.04.2009 19:31) bylo temeno hlavy trochu doplneno, aby plynule prechazela hlava od oka do tela. podle reakci myslim, ze nejen mne to prijde jesterkovitejsi (stejne jako ubrani bambulek). jak to vidis z tohohle pohledu?

Jde o finalni navrh ktery je odrazem autorovy abstraktni umelecke predstavy o jesterce. Nakonec muzeme pouzivat i neoficialni logo treba to od TomaseCR ktere je skutecne super.B)


Nemam rad umelecke abstraktni predstavy :D

Ja teda budu pouzivat tu puvodni - jedinou pravou ;)

Tomas se mel zucastnit, skoda.
  • 0

#177 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 13:25

Logo bude veřejnosti uvolněno POUZE pro označení krabičky a logbooku.


A to se mi zase nelibi. Ja ho chci mit, kde me napadne. Samozrejem, v praxi muzu, protoze nad tim nidko nema kontrolu, ale jde o princip. Komunitni logo by melo byt volne k dispozici. To se taky muze pak stat, ze vyhraje tohle,a le pouzivat se nakonec bude jine, to na ktere nebudou restrikce.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#178 krtekjr

krtekjr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 13:43

V praxi má KAOTE pravdu v tom, že nad tím nikdo nemá kontrolu a logo pro vlastní potřeby budete moci užít prakticky libovolně.

Ponecháním práv k aplikacím se rozumí, že nikdo (mimo těch co to budou mít povolené) nesmí vyrobyt třeba 200 triček a pak je prodávat a vydělat si na tom. Pokud by logo chtěl někdo zneužívat pro vlastní obohacení musí se mu to zatrhnout - jiná možnost, než to, že to nebude povoleno není.

V praxi s tímto logem půjde vlastně vše, na co jste byli zvyklí, jen se na něm nikdo nesmí obohacovat.

(Stejnými peripetiemi prochází i člověk který žádá o užití amerického loga - Vím z vlastní zkušenosti.)

Případné aplikace na trička či samolepky ve velkém a jejich možnost koupě - která vás ve výsledku vyjde laciněji - je na mé dohodě se zadavatelem soutěže GEOCACHING.CZ, která je zatím zbytečná, protože soutěž ještě nebyla ukončena.
  • 0

#179 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 13:47

Dain a Olik napsal/a:
Nemam rad umelecke abstraktni predstavy :D
Ja teda budu pouzivat tu puvodni - jedinou pravou ;)
Tomas se mel zucastnit, skoda.


Me nevadi abstrakce jako takova, ale dodrzeni predlohy. Napr. zadni nozicky jsou porad slabsi oproti prednim nozickam a to ani nemluvim o neprirozene poloze. Proste pak vypadaji jako prejete nebo atrofovane.

Cely nas tym jednoznacne prave hlasoval pro thomasovo logo pro pouziti. Nezlobte se, ale pokud si to nemuzu dat na tricko nebo nalepku nebo ikonku s odkazem a musim se ptat, tak to nechci.
EDIT: psano pred prispevkem autora3
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#180 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 14:25

Pak by to mozna chtelo jasne deklarovat, ze nekomercni pouziti pro osobni potrebu je povoleno. Jak znam mistni pomery, nerad bych se zase dockal diskuse, jak porusuji pravidla a zakony tim, ze jsem si dal logo treba na geonotebook nebo vytetovat na celo :)) (a nenechavat to jen na tom, ze to stejne uhlidat nejde)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama