Přejít na obsah


Fotka

Je kravina chtít po kačerech brát s sebou ...?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
28 odpovědí na toto téma

#1 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 6:58

Mám dotaz technického rázu. Zakládáme (čeká na schválení) mysterku, u které budou hledači potřebovat zjistit nějaké konkrétní hodnoty uvedené v určité publikaci (například Bible). Napsal jsem tučně do listingu, že se jim bude tuto knihu (Bible to není, to byl jen příklad, tohle je lehčí) hodit vzít s sebou, popřípadě ji může nahradit přítel na telefonu. Je tahle záležitost u více než desetikilometrové vycházky v pořádku? Bez zjištěných hodnot se totiž dostanou z výchozí pozice pouze na STAGE 1, kde nám vzteky zničí krabici s příběhem a k němu se vztahujícím úkolem. A to by byla škoda, protože hrůzostrašné příběhy na každé z následujících zastávek by byla škoda nenavštívit (teda škoda pro nás, kteří jsme je tak dlouho a pečlivě chystali). B)
  • 0

#2 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 7:09

Deset kilometrů a ještě sebou tahat knihu kvůli pár větám na odpověď? Slyšíš to? :o
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#3 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 7:22

Když sem četl listing nějaké cache (už nevím které), která byla taky spojená s nutností znát knihu, byla na určitých souřadnicích uvedených v listingu schovaná malinká kopie té knížky.To bylo pro ty, co knihu neznají nebo jí nemají. U 10km dlouhé trasy je to však nesmysl a navíc jistě je spoustu lidí co podceňují přípravu a nečtou listiny dřív než dojdou na start. Ale jinak já osobně bych byl pro. Pokud by tá keš stála za to, tak bych sebou tahal cokoliv, co je nutné (krom cihel,kamenů, či něčeho podobného :) )
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#4 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 7:32

Zamysli se také nad tím, zda lidé, kteří knihu neznají, budou schopni v rozumné době na stage potřebné informace vyhledat. Popřípadě omez rozsah stran a nejlépe dej do stage kopii těchto stran. A také dej tu stage na místo, kde bude příjemné chvíli posedět a popřemýšlet. Nejlépe někam do půlky multiny, kde už bude vhodné si trochu odpočinout, ale ne na začátek. Když jsou lidé na 10 km výlet, tak raději nejdříve vyrazí a někam dojdou a až pak se posadí. Může to být klidně i první stage, pokud je někde na kopci a ne na parkovišti.
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 7:36

Me to neprijde jako nesmysl, je to podobne jako nektere kesky, ktere taky vyzaduji specialni vybaveni, jen v jine podobe (horolezecke ci potapecske vybaveni). Naopak mi to prijde jako zajimave ozvlastneni a prinos obecne. Pokud nekdo necte listing predem, tak je to proste jen jeho chyba a pokud se to nekomu nelibi, tak ho preci nikdo nenuti tam chodit. Treba serii Slapy Trinity Challenge (GC1DG2J) bez specialniho vybaveni taky nikdo neodlovi a ne kazdy je horolezec nebo potapec, tak nevidim duvod, proc nezpestrit nabidku kesi treba prave timhle zpusobem ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 8:10

Díky moc za rychlé reakce a podněty. V té knize je zcela jednoznačné, kde informace hledat. První Stage je na kopci, takže posezení by mělo přijít lovcům vhod, s tím by problém být neměl. Taky si myslím, že u Mystery cache lidé listing docela pročítají, takže by jim tahle tučná informace uniknout neměla. Vím, že některé keše speciální vybavení vyžadují, proto jsem se odvážil tam tohle doporučení dát. Ne jako podmínku, neboť uvedené věci se dají zjistit po telefonu (pokud bude mít lovec připojení na net, tak snadno i tam), ale jen jako doporučení. Původně jsem tenhle dotaz směřoval spíše na reviewery s tím, zda není uvedená záležitost komplikací při případném schvalování, ale jsem rád za reakce, kterých se mi dostalo, neboť rozptýlily mé obavy, zda jsou lidé ochotni na takovéhle kešky chodit. Dokonce jsme se s kámošem, s nímž jsme to vytvářeli, vsázeli, zda první rok odloví tuhle keš do dvaceti, nebo přes dvacet lidí. (Já tipoval střízlivě do dvaceti.)
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 8:18

St@nda napsal/a:
Je tahle záležitost u více než desetikilometrové vycházky v pořádku?


z meho pohledu je to tezko rict. B)
zapada ta kniha nejak vic do pribehu? (nez treba pouze "a ted se podivej to te knihy, co jsem ti napsal, ze si mas vzit, a na strance xy najdes cislici ktera ti rekne, kolik metru daleko je dalsi stage...." ), je ta kniha velka? (pises, ze mensi nez bible, ale to je ruzny) je bezne k sehnani? je dulezite mit urcity konkretni vytisk, pokud je vic vydani? mne by to teda vzit nevadilo, ale ocekaval bych potom nejake zajimave originalni vyuziti te knihy.
  • 0

#8 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 8:24

Dain a Olik napsal/a:

St@nda napsal/a:
Je tahle záležitost u více než desetikilometrové vycházky v pořádku?


z meho pohledu je to tezko rict. B)
zapada ta kniha nejak vic do pribehu? (nez treba pouze "a ted se podivej to te knihy, co jsem ti napsal, ze si mas vzit, a na strance xy najdes cislici ktera ti rekne, kolik metru daleko je dalsi stage...." ), je ta kniha velka? (pises, ze mensi nez bible, ale to je ruzny) je bezne k sehnani? je dulezite mit urcity konkretni vytisk, pokud je vic vydani? mne by to teda vzit nevadilo, ale ocekaval bych potom nejake zajimave originalni vyuziti te knihy.


bacha na Daina - ten uz sonduje, co je to za knizku, aby sa mohol pripravit na FTF :D
Podla mojho nazoru plati, ze ked cache stoji za to, clovek si zozenie a zoberie aj knizku - ale musi suvisiet s motivom, pribehom cache. Napr. na cache Robinson tomu tak je a knizka neotravuje. Tak si to sam uvaz, zvaz a povaz. Kazdopadne jedna pekna hodnotna multina stoji za x nudnych jednoduchych tradi krabi, tak sa toho neboj a smelo do pripravy ;)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 9:06

no jasne, uz podle naznaku se je ucim vsechny z pameti (zacinam s tou bibli, sice st@nda pise, ze ta to neni, ale urcite je to jen finta :P), abych pak mohl po publikaci ve dve po pulnoci plynule vybehnout :D
  • 0

#10 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 9:25

Třeba na GC19H9J jsou také třeba číst knížky. A to hnedle celá série :) Tady je lepší si přečíst knížky předem, protože by se odpovědí těžko hledali na místě, když nevíš o co v knížkách jde. Sice jsem ze začátku frflal, ale stojí to za to. Knížky jsou super a celá série Ambru je jedna z nejlepších, co jsem kdy dělal. Holt to není pro ty, co honěj body, ale pro ty, co hledají skvělé zážitky a příběhy...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#11 Discovery Team

Discovery Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 9:28

Kolikrát si takhle říkám, když sedám na kolo s batůžkem naplněným GPSkou, náhradníma baterkama, mobilem, tužkou, pláštěnkou, svítilnou, toaletním papírem, svačinou... co tam ještě nemám ? BIBLI ! :);)
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 9:35

St@nda napsal/a:
Mám dotaz technického rázu.
Zakládáme (čeká na schválení) mysterku, u které budou hledači potřebovat zjistit nějaké konkrétní hodnoty uvedené v určité publikaci .......


Já bych hledače nešetřil, účast na hledání je dobrovolná :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 10:03

Nikdo nikoho nenuti to lovit ;) Kdo necte predem ma proste smulu .... A kdo cte predem a chce odlovit si knihu sezene (urcite se da sehnat aspon vetsina i v elektronicke podobe) ... ja bych tam nedal ani ty kopie stranek ... bys ostatni kacerstvo moc rozmazlil ;) ... a udrzba ... po kazdem navlhnuti atd .. davat to tam znovu a znovu ;) Kdybys delal prvni kesku na mesici ... taky tam nenechas nastartovany raketoplan na stage 1 ;)
  • 0

#14 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 11:25

Pouze technická poznámka vzhlem k novým pravidlům:
Mystery / Puzzle Cache
Sem spadají všechny ostatní typy cache. Tento druh cache často zahrnuje složité logické úlohy, které musíš vyluštit k získání souřadnic. Informace potřebné k řešení úlohy musí být dostupné široké geocacherské veřejnosti a úloha musí být vyřešitelná s informacemi uvedenými na stránce cache.
  • 0

#15 St@nda

St@nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 11:48

Ruvit napsal/a:
Pouze technická poznámka vzhlem k novým pravidlům:
Mystery / Puzzle Cache
Sem spadají všechny ostatní typy cache. Tento druh cache často zahrnuje složité logické úlohy, které musíš vyluštit k získání souřadnic. Informace potřebné k řešení úlohy musí být dostupné široké geocacherské veřejnosti a úloha musí být vyřešitelná s informacemi uvedenými na stránce cache.


A právě na tohle byla má otázka primárně zaměřená. Informace uvedená na stránce cache zní: ke zjištění hodnot budete potřebovat tu a tu konkrétní knihu. Není to v rozporu s výše citovaným pravidlem?
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 11:55

St@nda napsal/a:
Mám dotaz technického rázu.
Zakládáme (čeká na schválení) mysterku, u které budou hledači potřebovat zjistit nějaké konkrétní hodnoty uvedené v určité publikaci (například Bible). Napsal jsem tučně do listingu, že se jim bude tuto knihu (Bible to není, to byl jen příklad, tohle je lehčí) hodit vzít s sebou, popřípadě ji může nahradit přítel na telefonu.
Je tahle záležitost u více než desetikilometrové vycházky v pořádku? .....

Uf, branné a pochodové cvičení. Do batohu ke knize bych ještě dal přibalit 4 igelitové pytlíky, gumičku, cihlu a šátek... Jen jestli to finále po takovém pochodu bude stát za to a taky těch 10km je problematických pro trackování GC/TB.. doporučená vzdálenost final od výchozích souřadnic je výrazně nižší!
  • 0

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 11:59

St@nda napsal/a:

A právě na tohle byla má otázka primárně zaměřená. Informace uvedená na stránce cache zní: ke zjištění hodnot budete potřebovat tu a tu konkrétní knihu. Není to v rozporu s výše citovaným pravidlem?


podle me neni. ty davas informaci, ze bude potreba knihu, tim padem uloha je resitelna s informacemi z listingu.

to bys teoreticky musel i napsat treba reseni k vigenerove sifre do listingu, aby to nikdo nemusel zjistovat jinde. nehledejme zbytecne slozitosti. ;)
  • 0

#18 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 12:05

St@nda napsal/a:

A právě na tohle byla má otázka primárně zaměřená. Informace uvedená na stránce cache zní: ke zjištění hodnot budete potřebovat tu a tu konkrétní knihu. Není to v rozporu s výše citovaným pravidlem?


To pravidlo ale pokračuje tvrzením, že "For example, a puzzle that requires research on public websites in order to determine the coordinates may be acceptable(...)" - takže není řečeno, že všechny informace musí být dostupné na stránce cahce, jenom by měly být dostupné široké kačerské veřejnosti (což kniha asi je).

Jsou fajnové dlouhé multi-mysterky, kde musíš během lovu několikrát řešit něco na webu či v počítači, a tahat proto s sebou notebook - kniha by se pak podle mě dala považovat za starobylejší variantu laptopu, takže by to vadit nemělo.

sobikovi napsal/a:
Jen jestli to finále po takovém pochodu bude stát za to a taky těch 10km je problematických pro trackování GC/TB.. doporučená vzdálenost final od výchozích souřadnic je výrazně nižší!


Je spousta delších kešek na pomezí multiny (řada stages a štreka) a mysterky (k tomu nějaké to puzzle k řešení přímo na trase) - myslím, že v takovém případě nastává právě ona výjimka ("good reason" z guidelines).
Třeba zamýšlená keška bude zároveň fajn procházkou po hřebenovce nebo putování poutní cestou.

EDIT: teď koukám, že tu všichni zase tlacháme ve vlákně pro retrívra - pardon:(
  • 0

#19 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 12:06

V zásadě bych neby proti, ale bacha na to, co se bude zjišťovat. Pokud by si chtěl vědět, kolik písmen má první slovo na 28. stránce, tak je to ptákovina - milion a jedno vydání, různé verze, velikosti a tak. Hlavně nezapomeň, že by měla být dostupná. Pokud sis vybral něco extrovního, tak potěš.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#20 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 12:09

třeba takové Zlaté stránky Středočeského kraje by byly moc fajn - a myslím, že tam více vydavatelů nehrozí!;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama