Přejít na obsah


Fotka

Jak nahravat kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 ZakJaromir

ZakJaromir

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2009 - 16:50

Poradíte mi někdo jak nahrávat kešky ze souboru gpx do Gamina Oregona 300? Když nahraju soubor do složky \gpx tak se mi nikdy nahrané kešky nezobrazí v nabídce Geocachingu, ale pokaždé jen v Trasových bodech. Neumíte mi někdo poradit co s tím? Jediný způsob jak se mi vše zobrazí OK je přímé nahrání z www.geocasching.com, ale přes ty *.gpx to tam prostě ne a ne narvat (konkrétně z programu GeoGet). Jsem úplný začátečník, takže za každou radu díky.
  • 0

#2 cetnik

cetnik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2009 - 19:24

Já teda nevím, mám Garmin Legend, ale teoreticky by to mělo být stejné. Nezkoušel jsem to s keškama, ale když jsem si stahnul nějaký gpx soubor, tak jsem si ho otevřel, vybral všechny trasové body, změnil u nich ikonku na tu co jsem chtěl a pak jsem dal uložit jako gdb a bylo to. A ten soubor jsem pak nahnal do GPSky a bylo to v pohodě. Zkus to.
  • 0

#3 Harmitsch

Harmitsch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2009 - 12:27

No neni to to same. Mam stejny problem - nahral jsem od brachy seznam gpx a jsou fakt jen v Trasovych bodech (nahraval jsem pres MapSource).
  • 0

#4 cetnik

cetnik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2009 - 12:31

Jak říkám, přímo z keškama jsem to nezkoušel. Ale s jinejma ikonkama jo. A zkoušel jsi to teda třeba nejdřív uložit jako to gdb a pak změnit ikonky na truhličky a pak to nahrnout to GPS? Zkus mi to kdyžtak poslat na lukyno.c@seznam.cz já to taky prubnu.
  • 0

#5 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2009 - 12:44

Co se týče Oregona: 1. nahráváním pomocí MapSource - vždy to budou trasové body 2. kopie GPX souboru do složky .\garmin\gpx\ se chová podle obsahu těch gpx souborů 2a pokud soubor vykazuje nějaké znaky PQ (nevím přesně co, nezkoumal jsem to) - kešky se objeví jako Poklady, kešky, nebo já nevím co 2b pokud se NEvykazuje znaky PQ - budou to trasové body
  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2009 - 12:54

S GeoGetem pracuji bez problemu a export funguje urcite spravne. Predpokladam, ze v GG jiz mas prislusne kese naimportovane (vcetne listingu). Pak staci zobrazit seznam kesi, ktere chces do Oregona dostat, oznacit je (Ctrl+A), Ctrl+E, vybrat PocketQuery GPX, zadat jmeno souboru a je to. Vysledny soubor se jednoduse zkopiruje do adresare GPX v Oregonovi. Tento postup mne funguje bezchybne a vzdy. Problem muze byt jedine ve vyberu spravneho GPX pri exportu. Pro ulozeni do Oregona pouzij vzdy PocketQuery GPX!
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 cetnik

cetnik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2009 - 19:05

Aha, asi jsem se špatně vyjádřil a nebo to špatně pochopil. Ale když to tam nahrnu z Mapsource tak se mi to objeví jak v trasových bodech tak v pokladech. Ono to jde nějak aby to bylo jen v pokladech? To by bylo super.
  • 0

#8 ZakJaromir

ZakJaromir

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 19:14

Dik moc, zkousel sem to ruzne ale nejak mi to neslo. Nejak jsem se nezorientoval v tech typech GPX. Jak budu u kompu tak to zkusim dle tveho navodu a dam vedet jak to dopadlo. Jeste jednou dik.
  • 0

#9 ZakJaromir

ZakJaromir

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 16:03

Tak po opetovnem neuspechu i se spravnym formatem se konecne zadarilo. Dik za pomoc. Jen by me zajimalo, proc nejdou zobrazit kesky bez popisu. Ale to je jedno, popisy dostahuju a je. Jeste jednou dik. :) Ted ale posledni vec, jak mam nahrat Listing kesky do GG bez premioveho uctu? Musim pokazde stahnout soubor dane kese a provest import, nebo jde nejak vsem kesim pridat listing (byt treba jen mnou vlozene kraviny) aby se pak daly jednoduse pretahnout?
  • 0

#10 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2009 - 21:48

gord napsal/a:
S GeoGetem pracuji bez problemu a export funguje urcite spravne. Predpokladam, ze v GG jiz mas prislusne kese naimportovane (vcetne listingu). Pak staci zobrazit seznam kesi, ktere chces do Oregona dostat, oznacit je (Ctrl+A), Ctrl+E, vybrat PocketQuery GPX, zadat jmeno souboru a je to. Vysledny soubor se jednoduse zkopiruje do adresare GPX v Oregonovi. Tento postup mne funguje bezchybne a vzdy. Problem muze byt jedine ve vyberu spravneho GPX pri exportu. Pro ulozeni do Oregona pouzij vzdy PocketQuery GPX!

Ahojky.
Prosil bych o radu. Jak je popsano vyse nahraval jsem takto kesky do Oregona az do dneska bez problemu. Dnes jsem si ale chtel nahrat novy *gpx soubor, coz je okruh do 50km ktery ma zhruba 600 kesi. Po exportu do oregona a naslednem spusteni se v oregonu zobrazuji kese do vzdalenosti 20km. Kdyz jsem 50km okruh rozdelil na dva gpx soubory zobrazuje se znova jen ten do 20km. Kdyz jsem soubor do 20km vymazal tak z toho druheho gpx souboru se zobrazuje pouze ta prvni kes v seznamu. Vratil jsem oregona do tovarniho nastaveni, vymazal všechny body a trasy,ale vse zustava při starem tj. zobrazi se pouze kesky do 20km. Setkal se uz s timto problemem nekdo a muze poradit? Dekuji.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#11 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2009 - 22:07

tipoval bych, že na "dvacátém kilometru" může být v tom GPX nějaká chyba - o to spíše, že to asi není přímo PQ z gc.com (píšeš 600 keší). Taky jsem měl jednou díky chybě v gpx jen pár keší, tak jsem vyhledal poslední, kterou to načetlo (popořadě z gpx), a logicky - v té další je chyba... pokud máš nějaký starší gpx, nebo z jiné oblasti, můžeš ho zkusit nahrát, a vsadil bych se, že to zobrazí i keše co jsou dál jak 20km.
  • 0

#12 pukavec

pukavec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 9:32

Mám dotaz. Stahuju kešky ze skrýšotlače do Oregona a zjistil jsem, že: pokud je listing hodně dlouhý tak je useklej a následují logy. Za další se mi v mapě nezobrazují waipointy (napr. stage u multiny). Koukal jsem na nastavení výstupu a vše by mělo být ok. Taky se mi stane, že když chci stáhnout víc jak 100 kešek tak se mi skrýšotlač sekne a nenačítá. Už jste to někdo řešil?
  • 0

#13 JotT

JotT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 10:52

2pukavec: co se tyce nedekonceneho stahovani pres skrysotlac, je to znamka nedostatku pameti vyhrazene pro java aplikaci. Zkus si udelat z cacheprinter.jar zastupce a v uprav si jej (pole target) dle tohodle vzoru: %systemdir%\java.exe -jar -Xmx768m PATH_TO_SKRYSOTLAC\cacheprinter.jar %systemdir% obvykle c:\windows\system32, proste tam, kde mas java.exe. Tim vyhradis dostatek pameti pro skrysotlac.
  • 0
-=JotT=-

#14 kyssling

kyssling

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 10:15

Ahoj mám problém s exportem listingu do Oregona .... Zkoušel jsem Mozigo a Skrýšotlač a stále kvoká ... Tak ten skýšotlač. Najdu si keš o kterou mě jde, označím jí a dám export GPS. chce to po mě název souboru, takže si nějaký vymyslím a uložím. a) Nakopíruju do adresáře GPX u Garmina a v navigaci hledat poklad či bod zájmu keš chybí B) Takže zkusím použít EasyGPS ale ten nepodporuje Oregona ... Co dělat dál, když mám keš vybranou ve Skrýšotlači. Pomůže někdo ? Díkes
  • 0

#15 hi.petr

hi.petr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 10:29

2 kyssling: Zkus Soubor - Uložit ako GPX (PQ). To by mělo být včetně listingu. Ovšem zase bez "Additional Waypoints" u multin. :( Takže v tom případě zkombinovat oba postupy. Ale možná je nějaká jednodušší cesta, kterou neznám.
  • 0

#16 kyssling

kyssling

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 13:24

hi-petr : Myslíš volbu XML (PQ) ?
  • 0

#17 hi.petr

hi.petr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 13:50

Ne, myslím jako "Uložit jako GPX(PQ)" v nabídce "Soubor", nikoliv v nabídce "Výstup". Tak to aspoň dělám já, Možná to jde i jinak, ale znáš to, starýho psa ........
  • 0

#18 rago

rago

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 19:32

Protože mám nějak rozhozené PC, kolega mi stáhl z myGC komplet ČR keše, které uložil do .gpx, já je doma prohnal GSAKem, vyfiltroval si co potřebuji a dal export .gpx rovnou do složky GPX v Oregonu. Při otevření se mi zobrazí keše na mapě, a mám je pouze v Hledat poklady, ne v trasových bodech. Spíš mám problém s jinou věcí....Netuší někdo, kolik bodů může být ve složce nahráno? Mám teď v GPX nahrané čtyři soubory o počtu 500 - 1200 keší a při zapnutí mi Oregon píše, že je překročen počet keší. Měl jsem za to, že může být uloženo 500 souborů po 2000 bodech?
  • 0

#19 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 19:49

rago napsal/a:
Měl jsem za to, že může být uloženo 500 souborů po 2000 bodech?


:o
:o:o
:D:D:D
:D:D:D:D

500 souborů po 2000 bodech? To jako milion? Uf...

Více zde, bod 4 a 5: http://garminoregon....Geocaching#toc4
  • 0

#20 rago

rago

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 20:01

HuntBehind napsal/a:

rago napsal/a:
Měl jsem za to, že může být uloženo 500 souborů po 2000 bodech?


:o
:o:o
:D:D:D
:D:D:D:D

500 souborů po 2000 bodech? To jako milion? Uf...

Více zde, bod 4 a 5: http://garminoregon....Geocaching#toc4

aha...Ale ta čísla byla skoro dobře :).
Tak to teď mám dilema, jak to ze čtyř krajů vyfiltrovat tak, abych se vešel do 2000 keší, když jen v místě bydliště jich je 1000 a do těch dalších krajů minimálně jednou za měsíc jedu...Asi nebýt línej a pokaždé si je tam prostě dohrát

Díky ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama