Přejít na obsah


Fotka

Vyhledavani adres v 60CSx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Medvedi_CZ

Medvedi_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 4:32

Ahoj, mam 60CSx a na karte City Navigator 2008 a Topo2. Kdyz chci vyhledat adresu (find>adress) tak do pole "enter region" naskakuje jenom Topo2, a neni mozne ani rucne vybrat neco jineho. Takze se da vyhledavat jenom adresa v CR. Pokud nahraju samotny CN tak muzu vyhledavat v kteremkoli state. Je na to nejaky jiny trik nez abych musel vozit dve karty - a vybirat si jestli vlozim kartu s CN nebo s Topo? Vypinani mapsetu na toto nefunguje. Dik za tip.
  • 0

#2 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 5:13

Ahoj,
posilal jsem dotaz Garminu, zda je mozne pouzivat v 60CSx produkt Adresy CR v1 a dostal jsem nasledujici odpoved:

Dobrý deň,

zapnite prístroj, zvoľte tlačítko "find - body - menu - zmena počátku" a presuňte sa so šípkou na americkú hranicu potvrďte pozíciu "entr" prejdite na tlačítko "find - adresy" a tam Vám to ponúkne vybrať Adresy ČR v.1. Toto je jediný postup ako tieto Adresy používať v tomto prístroji.


Snad to pomuze
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#3 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 8:32

Já když jsem do Garminu poslal totožný dotaz, tak se mi dostalo odpovědi v češtině, že to nejde. Jak se zdá, bratři Slováci do toho opravdu vidí. Zajímavý a funkční postup. Opravdu to jede. Takže šedesátka při troše snahy spolupracuje i s ADRESY CR v1. Díky moc za návod.:D
  • 0

#4 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 9:38

BTW: kdyby někoho zajímalo jak Adresy ČR v1 fungují, nebo kdyby si chtěl někdo ověřit jak přesně je jeho barák zaznamenaný v téhle "mapě", tak stačí stáhnout si http://ati.land.cz/g...ublic/adresyv1/ TYP pro zviditelnění adres, a přepsat jím ten původní z C:\Garmin\FAM_580\.

Teda, ne že by to bylo užitečný k něčemu praktickýmu, ale člověk je tvor zvědavej, že? A navíc je z té mapy docela vtipně vidět kde všude jsou domy.
  • 0

#5 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 17:22

Jinak jsem odzkoušel následují: pokud chcete v šedesátce vyhledávat podle Adresy CR v1, nemusíte kurzorem až na hranici USA. Stačí zadat nový počátek kamkoliv mimo nahrané mapy nepočítaje Basic map. Mám li tedy v GPS třeba TOPO CZECH, zadám nový počátek třeba metr za hranicí ČR a při hledání adresy potom automaticky nabízí Adresy CR v1.;)
  • 0

#6 Medvedi_CZ

Medvedi_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 19:49

Tak u me to funguje taky, prusvih je, ze ten pocatek musim menit pokazde, nepamatuje si ho. To je normalni, ze? Stejne to musi byt nejaky bug, to prece jinak neni mozny....
  • 0

#7 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 21:42

Jako laik si myslím, že je to jen softwarová záležitost. Jde o to dostat se s bodem počátku někam mimo nahrané mapy, pak přístroj upřednostní pro vyhledávání adres Adresy CR v1. Zkoušel jsem si nahrát City Navigator EU, jen oblast CR. Potom už je potřeba zvolit jako nový počátek nějaký bod mimo Evropu, třeba USA. Jinak stále nabízí jako region Českou republiku a nevyhledává podle Adres CR. Je to asi bug. Ale co, hlavně, že to funguje. Dá se najít i ta poslední samota co má číslo popisné.:D
  • 0

#8 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 16:27

Ten výše zmíněný postup mi bohužel na 60CSx nefunguje. Netušíte někdo čím by to mohlo být?
  • 0

#9 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 16:53

Tak jsem to vyzkousel taky a nic. Dalo mi to navyber pouze z Atlas 8. Kdyz presunu zacatek dal tak mi to da na vyber zem jen jako Ceska republika, a na Adresy Cr v1 se proste nedostanu.
  • 0

#10 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 18:09

Find - Body - Menu - Zmena pocatku - kurzorem přejít na území, pro které nemáte nahrané mapy v gps (pokud máte treba jen kousek mapy z City navigator Europe, musíte se dostat kurzorem mimo Evropu) - Enter - Quit - Adresy - Zadat region - Enter - ADRESY CR V1 - Enter - další postup je standartní...

Funguje to spolehlivě.;)
  • 0

#11 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 13:36

To je divné. Přesně takto jsem to zkoušel a nic. Na kartě jsem měl City Navigator a Adresy. Kurzor jsem přesunul až do Afgánistánu a pořád jsem měl na výběr jen českou Republiku z Navigatoru.
  • 0

#12 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 13:48

Zkuste v miste, kdy se navigace ptá na stát, zvolit písmeno A. Mě se pak objeví Adresy V1.
  • 0

#13 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 14:26

Počkat tady něco nesedí. Jediné kde mohu měnit mapu ve které se má hledat je Find -> Adresy a tam je volba <Zadat region>. V ní se vybalí seznam dotupných lokalit (Andorra, Ceska Republika, atd.) Jsou tam jen státy z City Navigatoru. Tzn. vůbec nemůžu zvolit aby to hledalo třeba v TOPO Czcech v 2 nebo v jiné mapě. A už vůbec nikde nemůžu zadávat žádná písmena - jen kurzorem vybírat položky v tom seznamu. Bavíme se všichni o 60CSx? Nebo dělám pořád něco špatně?
  • 0

#14 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 15:27

Naprosto stěžejní je dodržet postup: ...musíte se dostat kurzorem mimo Evropu - Enter (objeví se nenalezeno) - Quit - Adresy - Zadat region - Enter - ADRESY CR V1 - Enter ... bavíme se samozřejmě o 60CSx. Mě to funguje spolehlivě. Důležité je nevynechat tlačítko Quit.;) Pokud po změně počátku místo tlačítka Quit použiješ znovu tlačítko Find, gpska nenabídne ADRESY CR V1, ale region Ceska republika a další regiony dostupné z nahrané mapy ( City navigator). Musí to fungovat!
  • 0

#15 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 16:48

Tak už to funguje přátelé. Díky za trpělivost. Problém byl v tom že jsem tam neměl nahrané celé Adresy CR v.1 ale jen část. Teď jsem je tam zkusil nahrát celé a funguje to OK.
  • 0

#16 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 17:11

Me to proste da vzdycky na vyber Regiony a tam mam zeme s celeho sveta a nebo Atlas 8 ale adresy v1 nikde. Asi to funguje i s International marine map a se zakladni mapou co mam v gps v zakladu nahrany.
  • 0

#17 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 17:19

Hanysek & Hanculka napsal/a:
Me to proste da vzdycky na vyber Regiony a tam mam zeme s celeho sveta a nebo Atlas 8 ale adresy v1 nikde. Asi to funguje i s International marine map a se zakladni mapou co mam v gps v zakladu nahrany.

International marine map nevadí, mám jí normálně zapnutou, základní mapu taky. Musí se přesně dodržet postup popsaný výše.
  • 0

#18 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 17:43

At delam co delam tak nic. No a kdyz to dam dal od evropy a pak chci vybrat mapu kousne se mi gps.
  • 0

#19 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 17:47

Jestli ti na tom hodně záleží můžem to spolu projet přes ICO, krok za krokem. 222 361 268;)
  • 0

#20 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 18:07

Kdyz tak se ozvu ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama