Přejít na obsah


Fotka

Jaký přístroj ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 Kimberley

Kimberley

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationHoogeveen

Publikováno 21 duben 2009 - 9:07

Poraďte mi prosím začínajícímu hledači pokladů jaký aparát koupit. Trávím už několik nocí na těchto fórech se spoustou informací a mám z toho pěknej guláš. Možná to tady bylo již někdy řešeno, ale nic jsem nenašel, takže se omlouvám. Takže, Oregon(200 nebo 300) nebo eTrex( Vista popř. Legend). Uvažoval jsem i o nějakém mob. telefonu, např. Nokia 5800 Xpress, ale nevím co bych k tomu ještě potřeboval( software atd.) a s jakou přesností pracuje. Popřípadě prosím o radu na slušný obchod s ohledem na cenu. Předem Děkuji. Marek
  • 0

#2 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:08

Jako první si hlavně rozmysli kolik do toho chceš vrazit, na co všechno jej chceš používat kromě GC a taky, což je poslední dobou podstatná věc, jak dlouho u GC vydržíš a pak teprve začni přemýšlet co si koupíš.
  • 0

#3 Kimberley

Kimberley

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationHoogeveen

Publikováno 21 duben 2009 - 10:31

Protože přemýšlím o Oregonu či eTrexu, je cena již určena (10k), ale jak jsem psal dál, není nutné kupovat hned něco nového. Jak často- pracuji 14 dní v cizině a pak jsem 14 dní doma a nějak musím zabavit moje děti. Tohle se mi jeví jako dobrá zábava. Co s tím- Trávíme cestováním spoustu volného času, takže o využití nouze nebude. Pokud by to zvládlo nahradit i klasickou autonavigaci.....?
  • 0

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:40

Tohle by ti mohlo pomoci :
http://www.smartmaps...puter242008.pdf
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 czroyal

czroyal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 16:38

Zkus jich par odlovit s pomoci "papirove GPS" (vytisteneho listingu a vytistene mapy z mapy.cz), a uvidis... kdyz jich takhle najdes 10 a bude te to bavit, tak koupe GPS za 10 kkc nebude vyhozenim penez. Nebo jinak - bud pujdes cestou "levne zacit a postupne vylepsovat" - koupit BT gps modul (treba jetej na aukru) a pouzivat ho s mobilem co mas ted (pokud umi javu), pripadne koupit levne jety PDA. Neni to problem, ja ho pouzivam dodnes, radost z nalezeni krabicky je vetsi nez sem tam problemy se zarizenim. Nebo pujdes cestou velke investice na zacatku a pak nic - 10 kkc za oregon a pak jen nabijet baterky - tady hrozi ze dopadnes jako kamarad co ma oregona na navigovani v aute cestou do prace :-)
  • 0

#6 Kimberley

Kimberley

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationHoogeveen

Publikováno 21 duben 2009 - 20:19

czroyal napsal/a:
Zkus jich par odlovit s pomoci "papirove GPS" (vytisteneho listingu a vytistene mapy z mapy.cz), a uvidis... kdyz jich takhle najdes 10 a bude te to bavit, tak koupe GPS za 10 kkc nebude vyhozenim penez.

Nebo jinak - bud pujdes cestou "levne zacit a postupne vylepsovat" - koupit BT gps modul (treba jetej na aukru) a pouzivat ho s mobilem co mas ted (pokud umi javu), pripadne koupit levne jety PDA. Neni to problem, ja ho pouzivam dodnes, radost z nalezeni krabicky je vetsi nez sem tam problemy se zarizenim.
Nebo pujdes cestou velke investice na zacatku a pak nic - 10 kkc za oregon a pak jen nabijet baterky - tady hrozi ze dopadnes jako kamarad co ma oregona na navigovani v aute cestou do prace :-)


Díky za opravdu rozumný a zajímavý názor. Obávám se ale, že u dětí s papírovou mapou díru do světa neudělám. Přece jenom ten přístroj v ruce bude pro ně zajímavější. Ale jak jsi trefně napsal, až je to jednou přestane bavit, mohl by skončit oregon někde v šuplíku, protože nejde ani moc o mě, já jsem vyštudovanej geodet starší školy a s klasickou papírovou mapou trefím kamkoliv. Proto jsem se také ptal jaké je to s použitím mobilu, PDA či jiného komunikátoru. Ten mi přijde v tuto chvíli jako dobrá alternativa, ale nedovedu posoudit všechny úskalí. Dá se to s ním zvládnout také? A za jakých podmínek? Případně jaké musí mít parametry? Předpokládám, že by měl mít hlavně interní GPS modul, musí umět javu a protože většina telefonů pracuje s operačním systémem Symbian s60 nebo Windows mobile- který je lepší. Nevím jestli všechny tyto parametry jsou důležité, případně který jsem opoměl. Za další dobré názory Vám děkuji.
Marek
  • 0

#7 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 22:45

kup si eTrex H nemapová navigace děti ji zvládnou a pokud budeš chtít pokračovat pak si kup oregona.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#8 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 11:02

Pokud jde o mobily jediné co musí umět je dobře implementovana JAVA, BT spojení a kartu. Jo a hlavně musí mít dobrou baterku, aspoň u mě to děsně žere. Pak už stačí jen BT modul GPS (GPS nemusí být tedy integrovaná- je to i lepší z důvodu výdrže). Na mobil nainstaluj Trekbuddy (najdi si ho přes google, je tam určitě i seznam mobilu, které ho umí), stáhni si loc kešky, kterou chceš najít, stáhni si mapu, podle toho kde budeš lovit a můžeš začít. Pokud nebudeš potřebovat nový mobil vyjde tě to ani ne na 1000Kč.
  • 0

#9 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 11:02

Ahoj Marku, Jsem majitelem krabičky Garmin Nuvi 200 za 2500,- a kromě GC ji používám i v autě a jsem nadmíru spokojen:-):D
  • 0

#10 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 11:12

No a pokud tě to chytně můžeš pak koupit Oregona, ale já takhle lovím už přes rok a pořád se nemůžu rozhoupat, 10kKč je 10kKč. Prostě podle mě ten konfort není 10x větší aby ospravedlnil tak vysokou investici. BT modul pak můžeš prodat, ty tak rychle nestárnou...
  • 0

#11 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:55

Kimberley napsal/a:

czroyal napsal/a:
Zkus jich par odlovit s pomoci "papirove GPS" (vytisteneho listingu a vytistene mapy z mapy.cz), a uvidis... kdyz jich takhle najdes 10 a bude te to bavit, tak koupe GPS za 10 kkc nebude vyhozenim penez.

Nebo jinak - bud pujdes cestou "levne zacit a postupne vylepsovat" - koupit BT gps modul (treba jetej na aukru) a pouzivat ho s mobilem co mas ted (pokud umi javu), pripadne koupit levne jety PDA. Neni to problem, ja ho pouzivam dodnes, radost z nalezeni krabicky je vetsi nez sem tam problemy se zarizenim.
Nebo pujdes cestou velke investice na zacatku a pak nic - 10 kkc za oregon a pak jen nabijet baterky - tady hrozi ze dopadnes jako kamarad co ma oregona na navigovani v aute cestou do prace :-)


Díky za opravdu rozumný a zajímavý názor. Obávám se ale, že u dětí s papírovou mapou díru do světa neudělám. Přece jenom ten přístroj v ruce bude pro ně zajímavější. Ale jak jsi trefně napsal, až je to jednou přestane bavit, mohl by skončit oregon někde v šuplíku, protože nejde ani moc o mě, já jsem vyštudovanej geodet starší školy a s klasickou papírovou mapou trefím kamkoliv. Proto jsem se také ptal jaké je to s použitím mobilu, PDA či jiného komunikátoru. Ten mi přijde v tuto chvíli jako dobrá alternativa, ale nedovedu posoudit všechny úskalí. Dá se to s ním zvládnout také? A za jakých podmínek? Případně jaké musí mít parametry? Předpokládám, že by měl mít hlavně interní GPS modul, musí umět javu a protože většina telefonů pracuje s operačním systémem Symbian s60 nebo Windows mobile- který je lepší. Nevím jestli všechny tyto parametry jsou důležité, případně který jsem opoměl. Za další dobré názory Vám děkuji.
Marek


Já bych určitě telefon nedoporučil, jak sám jistě víš, tak jednoúčelová zařízení jsou lepší. Jako geodet bys taky asi nepoužil místo teodolitu foťák s přídavným zařízením. :) Výhoda je ta, že zařízení je určeno primárně jako navigace a ne jako telefon, kde je navigace přidanou hodnotou.

A pro mě byla rozhodující výhoda možnost používat obyčejný baterky, pokud tě příliš netrápí investice, tak ji využij, vždy se daný přístroj dá prodat. Navíc, oregon se dá užít i jako silniční navigace.
  • 0
:)

#12 monro

monro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 13:30

Taky jsem začínal s mobilem a module Sirf II, pak starým PDAčkem (který i dnes zvládne i Werigo)+ BT SirfIII, šlo to v pohodě a někdy je nouzově, když něco zapomenu, využívám. Oregon je dobře udělán pro Geocaching, odolnost výborná, baterky taky dobrý, mapy Topo 2 Pro i autonavigace pro mě v pohodě. Mám ho i na kole a ikdyž to byla pálka, je to supr přístroj. I elektronický kompas občas využiji tam, kde se ostatní "motají s šipkou". Čekal jsem na to rozhodnutí dva roky, mně např. 60csx neoslovila, měl jsem ji v ruce. Dotykový display s ochranou folií (zagg) je super.
  • 0

#13 harfan

harfan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 13:37

taky jsem nejdřív celej nadšené z GC uvažoval o Oregonu, ale řekl jsem si, že radši začnu trochu jinak - prvních 15 kešek jsem našel bez GPS a nemyslím, že by to byla menší zábava - pak jsem se už bez GPS neobešel, tak jsem toho na pár týdnů nechal - když pak ze schránky vypadl leták na eTrex Legend za 999,- Kč i s mapou 1:50 tis. považoval jsem to za jesné znamení - teď ji mám a myslím, že mi tento rok rozhopdně bude stačit - až klesne oregon v ceně (nebo Garmin nasadí ten svůj telefonoGPS) tak možná apgrejduju;););)
  • 0

#14 oldtulak

oldtulak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 14:25

píšeš, že jezdíš dělat ven, tak investice do oregona nebude zas tak velkou investicí .... já si gps koupil původně jen jako pomocnou navigaci do ULL. dlouho jsem hledal a čekal až vyšlaprvní barevná mapová 60CS. potom jsem zjistil, že se hodí i na turistiku - mapa, záznam tras. že ukazuje i podstatně přesněji rychlost v autě a když se cestou ztratím, že naviguje občas rychleji než moje žena, že si mohu spojit své fotky s místem pořízení, že si mohu prohlížet kudy jsem se pohyboval na googlu earth a že si občas mohu odlovit i nějakou kešku .... tak že teď mám oregona a jsem s ním spokojenej. (jo a k té investici, ta 60CS tenkrát stála 21kKč. tak že 10kKč za oregona snad ani není investicí ale spotřebou ;))
  • 0

#15 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 14:38

Pokud nebudeš lovit wherigo keše tak můžeš jít klidně i do Oregona 200 bez eletromagnetického kompasu s menší pamětí. Dá se v ČR sehnat již za 7.899,- Kč vč. DPH a včetně legální mapy Topo Czech 2. Odkaz sem dát nemohu páč to podmínky tohoto serveru nedovolují, ale když budeš chtít mohu ti poslat odkaz nebo to možná vygooglíš sám .
  • 0

#16 Kimberley

Kimberley

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationHoogeveen

Publikováno 23 duben 2009 - 8:17

Díky Vám všem, za názory a postřehy. Zkusím to bez navigace s mapou v ruce. Mám připravený na dnešní odpoledne 3 kešky v okolí. Jak přijdou děti za školy, vyrazíme. Je mi jasné, že konečné rozhodnutí co si koupím je jenom na mě, případně na reakci těch mých malých špuntů. Marek
  • 0

#17 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 10:00

Pokud je to pro děti, tak bych asi zezačátku zkusil sehnat nějaký starší nemapový Garmin nebo max. Etrex Legend (pokud ho někde seženete).
  • 0

#18 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 10:25

Výprodej, druhá ruka, bazar... Moje první Geko 201 jsem koupil v Nekázance za 1200, nedávno tam měli funglovku eTrex H za 990, Legend se doprodává za podobné ceny.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#19 pa-trick

pa-trick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 21:17

ja lovim napriklad s PDA MIOp550 + Etrex Legend ( za 1000kc, opravdu bajecna cena) Etrexe jsem dokupoval pozdeji, vetsinou si ho zabere 6ti lety syn, Asi bych mel strach mu nechat PDA nebo treba Oregona, lozime hodne v terenu. Etrex kdyz spadne nebo zmokne, nic se nedeje, otre se a jede se dal. Do zacatku nebo pro deti-georobotky vyborna vec (+dobra vydrz na baterky), pouzivam taky hodne na kole. PDA uz pouzivam jenom na listingy, nebo kdyz selze v navigaci Etrex. (+siroke moznosti vyuziti, prcek tam ma treba pohadky do vlaku atp., plnohodnotna navigace do auta, doma pouzivam treba jako WiFi radio) Ale jak uz psal nekdo vyse, treba odzkouset, pred nejakou vetsi investici, jestli to bude vsechny zucastnene vubec bavit.
  • 0

#20 infernal

infernal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 22:42

Ahoj nechci zakládat nové vlákno tak se ptám tady, jeden známý mi chce prodat Garmin Etrex legend s turistickou mapou za 900, je to dobrá cena? Předpokládám že pro GC zelenáče bude přístroj jinak dostačující. Nebo lze za podobnou cenu sehnat nějaká alternativa? (ne BT modul)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama