Přejít na obsah


Fotka

Jaký přístroj ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 23:07

Ahoj. Cena je to podle mě normální a alternativa v téhle kategorii v podstatě neexistuje. Ještě je ale dobré vědět, jak je GPS stará, jestli bude i s kablíkem na propojení s PC, s mapou, a jestli všechno funguje (Legendy mívají po čase problémy s odlepující se postranní gumou, poruchami čtyřpolohového tlačítka a displeje). Jenom pro srovnání, nedávno nové Legendy vyprodávali v Mountfieldu okolo 1000 Kč, ale akce už skončila a cenově nejbližší je teď eTrex H (nemapový, ale s citlivějším přijímačem) za 3000 Kč.
  • 0

#22 infernal

infernal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 23:13

Díky. A nevíš bude v nejlbižší době šance sehnat v takové ceně nový třeba jinde? moc na to nespěchám, bude stačit až v červenci.
  • 0

#23 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 23:22

To bohužel nevím, a je taky možné, že nebude. Můžeš zkusit kouknout po bazarech a aukcích. Občas jsou vidět inzeráty, že někdo prodává skoro nepoužitý přístroj za podobnou cenu.
  • 0

#24 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 17:19

Řešil se tady Oregon 200 -300.Když tak na to koukám,je těch typů více.Je nějaký zasadní rozdíl pro GC mezi 200 a 300,díky kterému nekupovat levnější 200 ?
  • 0

#25 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 18:40

cinca2008 napsal/a:
Řešil se tady Oregon 200 -300.Když tak na to koukám,je těch typů více.Je nějaký zasadní rozdíl pro GC mezi 200 a 300,díky kterému nekupovat levnější 200 ?

200 nema elektronicky kompas (dle meho zasadni) a neumi Whereigo (nektere wigo cache za to stoji)
  • 0

#26 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 20:00

Ale dvoustovka Wherigo ma viz: https://buy.garmin.c...reProduct=14903 rozdil je v pameti 24 vs 850Mb coz neni tak podstatne - micro sd el.mag. kompas - podle me vyborna vec pri dohledavani cache v kopcovitem terenu a na Wherigo hry kdy je potreba dojit na presne souradnice - samozrejme se da i bez nej (o neco hure), barometricky vyskomer - presnejsi vyskovy profil trasy Rozhodne bych si priplatil za tristovku;)
  • 0

#27 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 20:26

Dodnes jsme lovili s autonavigací Nüvi 660FM,ovšem tu mi ukradli tento týden z auta.Teď jsem limitován cenou kolem 9000 a navíc těžko doma ukecávám koupi klasické ruční navigace,protože autonavigaci jsme příležitostně využívali jak doma,tak já v práci.Takže uvažuji o Nüvi 760,což je nástupce té naší 660,dále Nüvi 55O,která má podporu pro gc,stažení listingů,wherigo... a pokud bych to ukecal tak levnějším Oregonem,nebo 60 CSX...? A teď babo raď...:)
  • 0

#28 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 22:19

Já už jsem o svých začátcích psal, ale stejně mi to nedá. První keš jsem lovil bez GPS poté jsem si pořídil garmin etrex legend a vyrazil na lov, ale v hustem lese nebo zástavbě se prostě signál strácel a když byl tak přesnost mizerná, tak jsem byl dost zklamaný. Dále jsem si za cca 500 kč koupil BT modul nokia LD-3W a nainstaloval do mobilu handy geocaching a když jsem s ním vyrazil na první lov, tak jsem zažil příjemné překvapení. Signál skoro všde, i v hustém lese přesnost kolem dvou metrů. Šipka mně dovede skoro vždy přesně ke keši. Výdrž baterie výborná, a bez map se obejdu, protože ty v legendu stejně za moc nestály. :)
  • 0

#29 Kasta

Kasta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2009 - 12:07

cinca2008 napsal/a:
Řešil se tady Oregon 200 -300.Když tak na to koukám,je těch typů více.Je nějaký zasadní rozdíl pro GC mezi 200 a 300,díky kterému nekupovat levnější 200 ?

Když jsem nedávno chtěla koupit nějakej oregon, říkala jsem si, že ta dvoustovka bude určitě stačit. Naskytla se mi ale výborná příležitost koupit 400t a teď už vím, že bych asi do dvoustovky nešla. Ten kompas je pro mě celkem důležitej. Jde taky o to, že to není věc na rok, ale má to něco vydržet.
  • 0
Na gc.com Muminek1995

#30 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2009 - 17:04

a další důvod proč si připlatil za např 300 nebo 400 je že 200 má dost malou vnitřní pamět sice se nechá rozšířit kartou ale vnitřní je prostě vnitřní :)
  • 0

#31 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 14:53

Momentálně máme PDA ASUS696, přes rok s ním lovíme a nyní si chceme pořídit Oregona minimálně 300 (hlavně kvůli kompasu - výborná věc). PDAčko šlape dobře, ale outdoorové navigaci v akci se nevyrovná. V terénu bez orientačního bodu v mapě a s horším signálem se bez dokoupeného klasického kompasu nechytáme. Jinak v Praze s podrobnou mapou lovíme většinou bez zapnuté GPS. Myslím si, že je lepší si připlatit a koupit min. 300.
  • 0

#32 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 15:10

No,tak už to mám vyřešené.Prvních 200 jsme dali s autonavigací.kterou mi šlohli a protože jsem toho Oregona doma neukecal,zítra si jdu vyzvednout Nüvi 550.Tak vyzkouším a poreferuji !
  • 0

#33 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 19:57

cinca2008 napsal/a:
No,tak už to mám vyřešené.Prvních 200 jsme dali s autonavigací.kterou mi šlohli a protože jsem toho Oregona doma neukecal,zítra si jdu vyzvednout Nüvi 550.Tak vyzkouším a poreferuji !


Tak pokud se nezařadíš do fronty na lynčování mé osoby, zkus s tím někdy vyběhnout schody v Příhrazích. Když vidím další device na WIG, padá na mě deprese...
  • 0
Retired slowcacher

#34 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 20:33

wmh napsal/a:

cinca2008 napsal/a:
No,tak už to mám vyřešené.Prvních 200 jsme dali s autonavigací.kterou mi šlohli a protože jsem toho Oregona doma neukecal,zítra si jdu vyzvednout Nüvi 550.Tak vyzkouším a poreferuji !


Tak pokud se nezařadíš do fronty na lynčování mé osoby, zkus s tím někdy vyběhnout schody v Příhrazích. Když vidím další device na WIG, padá na mě deprese...


??
Jo,až tam bude terén a obtížnost 1,5 tak to klidně vyzkouším.Jinak by to wherigo prý mělo podporovat,tak kdyby to chtěl pak někdo vyzkoušet.....Jak jsem koukal,funguje to tak na polovině přístrojů?
Já to nepoběžím,naposled jsem to VYŠEL někdy předloni.;)
  • 0

#35 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 20:06

Nece se mi zacinat nove tema a tohle je nejvhodnejsi na muj problem, tak budu pokracovat : Mam cca 360 nalezu s Nokii N70 + gps modul + HG. Neni to zrovna nejpohodlnejsi, ale da se s tim v poho hledat, ale uz dozral cas na zmenu. GC me bavi cimdal vic a 6 hodin, co mi vystaci baterka v telefonu zacina byt velmi limitujici. Takze chci samozrejme mapovku, bude JEN A POUZE na GC, uz par dni se nemohu rozhodnout mezi Oregon 300 PRO a Colorado 300. Ve stredu jedu do Brna a rad bych si neco dovezl domu, tak cekam na vase nazory a ne ze to bude 50 / 50. (A kdyz brnaci prihodi typ, kde to nejlepe koupit, budu jen rad). Dekuji za vase KONSTRUKTIVNI odpovedi.
  • 0

#36 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 20:12

Mel jsem oba pristroje a jednoznacne je lepsi Oregon(mensi rozmery pri stejnem disp. a samozrejme dotyk display).
  • 0

#37 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 8:52

No vidis a ja jsem si v duchu myslel, ze na ovladani bude lepsi kolecko nez dokykac, ale zrejme ne... A myslis, ze mam koupit nejnovejsi model, tj. 400 nebo lety proverenou 300 ?
  • 0

#38 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 9:03

Sice pozdě, ale přidám svoji zkušenost. Používal jsem bluetooth modul Evolve + Sony Ericsson nebo PDA Acer. Šlo to, paráda, ale nyní jsem zakoupil Oregona 300, a to je úplně jiný level. Naplánuješ trasu, nahážeš si x kešek okolo trasy (skrýšotlač a geoget - musíš je ukládat ve formátu pocketquery.gpx a jen je přetáhneš do složky v Garminu), a máš tam vše, listing, hint , můžeš psát poznámky. Kešky řadí podle místa kde zrovna jsi - od nejbližší. Wherigo taky funguje - udělal jsem Čertovu rokli na Lesné. No a elmag kompas je paráda, kerá je třeba v hustém lese k nezaplacení - vyzkoušeno včera v lesích u Rudice. Dobrá je možnost navigace ke keši po silnici - přijedeš nejblíž, zaparkuješ a hr na ni. Ještě si musím koupit držák na kolo. Zkrátka, geocaching, cyklo i pěšo turistika bomba. PS je to múj názor, tak mě nekamenujte. kdo má s tímto přístrojem jinou zkušenost.:D
  • 0

#39 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 9:23

Zrovna uvazuji o koupi Oregon 300. Takze jsem si tvoje zkusenosti rad precetl.
  • 0

#40 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 10:23

pappp napsal/a:
Sice pozdě, ale přidám svoji zkušenost. Používal jsem bluetooth modul Evolve + Sony Ericsson nebo PDA Acer. Šlo to, paráda, ale nyní jsem zakoupil Oregona 300, a to je úplně jiný level. Naplánuješ trasu, nahážeš si x kešek okolo trasy (skrýšotlač a geoget - musíš je ukládat ve formátu pocketquery.gpx a jen je přetáhneš do složky v Garminu), a máš tam vše, listing, hint , můžeš psát poznámky. Kešky řadí podle místa kde zrovna jsi - od nejbližší. Wherigo taky funguje - udělal jsem Čertovu rokli na Lesné. No a elmag kompas je paráda, kerá je třeba v hustém lese k nezaplacení - vyzkoušeno včera v lesích u Rudice.
Dobrá je možnost navigace ke keši po silnici - přijedeš nejblíž, zaparkuješ a hr na ni.
Ještě si musím koupit držák na kolo. Zkrátka, geocaching, cyklo i pěšo turistika bomba.
PS
je to múj názor, tak mě nekamenujte. kdo má s tímto přístrojem jinou zkušenost.:D

JJ v kombinaci s kolem je to spicka, jeste bych dodal odolnost - vynikajici, parkrat mi spadl - jednou cca 4m ze skaly primo na sutr a prezil to bez vetsi ujmy, akorat se trochu poskrabala guma ;)
Co se tyka citelnosti, tak s tim nemam vyraznejsi problemy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama