Přejít na obsah


Fotka

Skubani sipky na GARMIN eTrex H


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:29

Poslední týden mi můj žluťásek začal podivně "škubat" šipkou, i o 90° - jedná se o kratiné "skoky". Chodit podle toho lze, v hlavě si to "zprůměruješ", ale je mi to divný. Zdá se, jako by vždy na vteřinku se "ztratila" jedna družice či co... A teď: je to nějaká chyba? Umírá mi žluťásek? Anebo jde o něco jiného - byl jsem zrovna někde v podivném trojúhelníku (???), nebo mizerné baterky, atd. atd. - mám začít panikařit? Setkal jste se s tím někdo, víte co to je, co s tím? Díky.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 6:58

Vlastníme stejnou navigaci a škubání šipky také pozorujeme. Etrex H nemá elektronický kompas, takže směr určuje z posledních několika měřeních a když kličkuješ, máváš moc rukou nebo jdeš kolem objektů, jenž odrážejí, škube to.
  • 0

#3 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 7:12

Oregon taky škube, hlavně hodně blízko cíli (řádově m) a podle mě je to tím, že když má k cíli 5m a přesnost GPS je 5 nebo 6m, tak ani nic jinýho dělat nemůže. Směruji si cíl z cca 10ti m, potom popojdu oblouk asi 45° a směruji si znovu. Do toho místa průsečíku potom jdu.
  • 0

#4 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 8:23

Rozdíl je asi v tom, že GPS bez kompasu škubou i na větší vzdálenost. Etrex H měří polohu každou sekundu. A když třeba vyhneš něčemu tak změníš směr chůze, aniž si to vždy uvědomíš. GPS si myslí, že jdeš jinam a cukne šipkou. Nejvíc se to projevuje při chůzi po svahu. Musíš si na to zvyknout, když se díváš na šipku, jít pokud možno rovno. Kromě šipky také sledovat, zda se snižuje vzdálenost, hlavně v terénu, kde je plno překážek. Po chvíli praxe to není problém.
  • 0

#5 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 11:51

Aha. Že jsem si toho předtím nevšim... (asi novomajitelské nadšení ;) ) Samosebou to nějak moc nevadí, měl jsem strach, jestli není poškozená. Divný je, že to dělá i když jdu rovně a držím ji v dlani... že je zblblá poté, co visí na šňůrce a já ji zvednu, to bych chápal. BTW, připadá mi, že zazlobí kdykoli "zabliká" nějaká zachycená družice na okraji viditelnosti (což by bylo také logické). Sujektivně čím blíže k cíli, tím míň škube (asi nekličkuju :D ) Díky moc za rady!
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama