Přejít na obsah


Fotka

Je to tradička, nebo mysterka?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 14:14

kantor napsal/a:
O tomhle flame jsem neměl tušení, tak se konečně taky přidám. Smysl toho kamenu Sobe je v tom, že je příliš vzácný. Kdybych dal pixlu blízko, měl bych o něj strach, že ho někdo podhrabe. No a protože tam nic nebylo okolo zajímavého, tak jsem našel tenhle strom, zaměřil ho a dal do textu. Je to čistá projekce: 103 m SZ (azimut 315st.) Tak co s tím? Mystery nebo multi? Nebo zrušit celé?

Takto se dela naprosto normalne ofset cache, to jest mam zajimave misto, ale neni kam schovat, tak dam cache kousek stranou, kde je klid a je misto na schovani. A to se bere jako MULTI. Mystery to neni, jelikoz neni co resit. Tak bych pozadal reviewrovi o zmenu typu cache a muze se jet dal. Tady je alespon videt, jak geocacheri nectou listingy, ja bych nemel problem, jelikoz bych cetl ten listing minimalne na vychozich souradnicich, jelikoz ho mam vzdy sebou. Jen je nebezpeci, ze si nekteri vyprojektuji ten bod uz doma a pujdou primo na cilove souradnice a nepodivaji se na vychozi souradnice a pak budou psat do logu, ze tam nic zajimaveho neni. Mozna by to chtelo jednoduchy vypocet, treba kolik je stromu do 5-ti metru od nejblizsi borovice a to dosadit do jednoducheho vzorce. Takovychto cache je po svete fura. Hlavni ucel je ukazat zajimavost a cache umistit do rozumneho mista a nezatezovat geocachery nesmyslnym vypoctem.

Hlavne by to chtelo ten cilovy bod zadat do listingu jako zobrazitelny pro reviewra a ovnera, jelikoz od neho se odviji ochrana vzdalenost 161m.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#22 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 14:46

kantor napsal/a:
O tomhle flame jsem neměl tušení, tak se konečně taky přidám. Smysl toho kamenu Sobe je v tom, že je příliš vzácný. Kdybych dal pixlu blízko, měl bych o něj strach, že ho někdo podhrabe. No a protože tam nic nebylo okolo zajímavého, tak jsem našel tenhle strom, zaměřil ho a dal do textu. Je to čistá projekce: 103 m SZ (azimut 315st.) Tak co s tím? Mystery nebo multi? Nebo zrušit celé?


Tohle je jasná multi, chce to naspsat Reviewerovy o změnu typu a zadat místo uložení jako skrytý finál waypoint.

Solim napsal/a:
Takto se dela naprosto normalne ofset cache, to jest mam zajimave misto, ale neni kam schovat, tak dam cache kousek stranou, kde je klid a je misto na schovani. A to se bere jako MULTI. Mystery to neni, jelikoz neni co resit. Tak bych pozadal reviewrovi o zmenu typu cache a muze se jet dal. Tady je alespon videt, jak geocacheri nectou listingy, ja bych nemel problem, jelikoz bych cetl ten listing minimalne na vychozich souradnicich, jelikoz ho mam vzdy sebou. Jen je nebezpeci, ze si nekteri vyprojektuji ten bod uz doma a pujdou primo na cilove souradnice a nepodivaji se na vychozi souradnice a pak budou psat do logu, ze tam nic zajimaveho neni. Mozna by to chtelo jednoduchy vypocet, treba kolik je stromu do 5-ti metru od nejblizsi borovice a to dosadit do jednoducheho vzorce. Takovychto cache je po svete fura. Hlavni ucel je ukazat zajimavost a cache umistit do rozumneho mista a nezatezovat geocachery nesmyslnym vypoctem.

Hlavne by to chtelo ten cilovy bod zadat do listingu jako zobrazitelny pro reviewra a ovnera, jelikoz od neho se odviji ochrana vzdalenost 161m.


No myslim, že výpočet nebude ani potřeba protože to zadání je tak napsané v listingu, že ho alespoň částečně lovci musí přečíst aby zjistil kam na finále. Pokud si to někdo spočítá doma a pujde rovnou k finálce, tak už je to jeho problém a osobně by mě ani nenapadlo napsat do logu něco ve smyslu, že jsme tam nic neviděli když je v listingu jasně napsáno, že keš je o 100m jinde. To ze sebe udělá akorát pěkného blbce co neumí číst. ;)
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#23 kantor

kantor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 15:14

Udělám z toho multi. Výpočet typu: počet bílých slonů, které jste potkali cestou + 103 mi nepřipadá důstojný. Požádám reviewera o změnu. Dík všem za názory
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 15:22

kantor napsal/a:
O tomhle flame jsem neměl tušení, tak se konečně taky přidám. Smysl toho kamenu Sobe je v tom, že je příliš vzácný. Kdybych dal pixlu blízko, měl bych o něj strach, že ho někdo podhrabe. No a protože tam nic nebylo okolo zajímavého, tak jsem našel tenhle strom, zaměřil ho a dal do textu. Je to čistá projekce: 103 m SZ (azimut 315st.) Tak co s tím? Mystery nebo multi? Nebo zrušit celé?

No vidíš, tak klidně tradička přímo u toho stromu, kde je ta krabice a pak waypoint s tím kamenem, případně upozornění v listingu... Nebo multina s výchozí souřadnicí u kamene, final waypoint u stromu. Jak prosté...
  • 0

#25 kantor

kantor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 15:31

No vidíš, tak klidně tradička přímo u toho stromu, kde je ta krabice a pak waypoint s tím kamenem, případně upozornění v listingu... Nebo multina s výchozí souřadnicí u kamene, final waypoint u stromu. Jak prosté...

To první ale nemyslíš vážně?
  • 0

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 16:10

kantor napsal/a:

No vidíš, tak klidně tradička přímo u toho stromu, kde je ta krabice a pak waypoint s tím kamenem, případně upozornění v listingu... Nebo multina s výchozí souřadnicí u kamene, final waypoint u stromu. Jak prosté...

To první ale nemyslíš vážně?

A proč ne? Mám to u jedné ze svých keší a zcela bez problémů. Podobný případ, kdy by krabice přímo u památky ohrozila samotnou památku...
  • 0

#27 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 14:34

Omlouvám se, ale vlákno o multi vs. mys je zamčené takže dotaz směruji sem:

Když mám v listingu podmínku fotografie (bez podmínky je to multina) jedná se už o mystery? Díky
  • 0

#28 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 14:46

Nemuzes mit podminku...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#29 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 15:04

m4rkus napsal/a:
Omlouvám se, ale vlákno o multi vs. mys je zamčené takže dotaz směruji sem:

Když mám v listingu podmínku fotografie (bez podmínky je to multina) jedná se už o mystery? Díky


Jak píše honny, podle současných pravidel nemůžeš mít podmínku přiložení fotografie. Je to pouze dobrovolný úkol a jeho nesplnění tě neopravňuje smazat log, pokud kačer krabičku našel a zapsal se do logbooku.

Pokud úloha zahrnuje pouze sbírání indicií někde v terénu bez dalšího luštění nějakých úloh, které by nejspíš potřebovaly domácí přípravu, o mysterku určitě nejde. Jsou sice podle původních pravidel schválené keše s podmínku fotky a jsou uváděny jako mystery. Současná pravidla však už toto neumožňují a precedenty neplatí.
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 15:05

Tak tak, ALR (Additional Logging Requirements) už můžou být od jara pouze dobrovolné a typ cache se jimi neřídí, takže multi.
  • 0

#31 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 15:22

Díky moc za vysvětlení ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama