Přejít na obsah


Fotka

Jak dostat poklady do seznamu pokladů u Garmin 60CSX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 martiste

martiste

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 22:46

Ahoj! Začínám s geocachingem a mám takový možná triviální problém: Odešlu z www stránek keš do GPS, vše se nahraje OK, GPS hlásí keše v sobě nahrané, ale když najedu přímop v přístroji do sezamu pokladů, tak tam nic nahráno není. Pritom v položce USB disková jednotka to má tyto keše nahrané. Nejsem schopen přijít na cestu, jak zkopírovat keše z diskové jednotky do interní paměti přístroje a jeho seznamu pokladů tak, aby se mi zobrazovaly pozice na mapě a mohl jsem začít hledat tyto keše. V žádném menu ani podmenu přistroje mi to tuto možnost nenabízí. Poradíte mi???
  • 0

#2 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 7:24

Zkus to nahrát do GPS gpsbabelem nebo Mapsourcem. Z karty to přímo nejde načíst.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#3 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 7:33

Mám taky letitou 60CSx a zaujalo mne, že nevím, co je to "Seznam pokladů". ;) Zkus hledat pod "Body" => tlačítko Find -> první položka v menu "Body" a už by měly být nahraté body/cache/WP vidět... Není mi jasné, jak to tady souvisí s paměťovou kartou, ale při odeslání přímo z www stránek gc.com přeš příslušné tlačítko se mi vždy všechy WP od dané cache nahrály korektně. (Tedy, pokud fungovaly ovladače nebo neproběhl nějaký update toho nahrávacího scriptu. ;) Pak to ale nefachalo vůbec.)
  • 0

#4 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 8:46

Podle mě je problém v tom, že si nahraje GPX na paměťovou kartu přes USB Mass Storage, což prostě fungovat nebude. Proto to musí nahrát jako body nějakým softwarem, co je k tomu určený (viz. mnou zmíněný gpsbabel nebo mapsource).
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#5 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 9:42

Odešlu z www stránek keš do GPS

Tohle vypadá na korektní nahrávání přes skript na stránce listingu pomocí tlačítka "Send to GPS". Ale nevím... Uvidíme, co se z toho vyklube. :)
  • 0

#6 Bass

Bass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 12:56

martiste napsal/a:
když najedu přímo v přístroji do sezamu pokladů, tak tam nic nahráno není.


Jak už bylo napsáno, je třeba do přístroje nahrávat pomocí MapSource (nebo i jiného SW), hlavně ale nezapomenout v nastavení přístroje (Nastavení - Poklad) určit, který symbol bodu bude považován za poklad (nebo v MapSource přiřadit bodům ten symbol, který je defautně v přístroji nastaven). Pokud se nastavení neshoduje s tím, co do přístroje nahrajeme, body jsou normálně mezi ostatními Waypointy, čili navigovat k nim lze, ale nejsou v seznamu pokladů, takže doplňující funkce nejsou k dispozici.
  • 0

#7 martiste

martiste

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 8:12

venca68 napsal/a:

Odešlu z www stránek keš do GPS

Tohle vypadá na korektní nahrávání přes skript na stránce listingu pomocí tlačítka "Send to GPS". Ale nevím... Uvidíme, co se z toho vyklube. :)


Ano, přesně tak jsem to udělal. Předpokládám, že pokud to stránky nabízí a nabízí i software, který toto stažení umožňuje přímo od Garminu, navíc stránky nabízí Garmin přístroj přímo jako volitelný a samozřejmě k němu i odkaz na software, který toto stažení pokladu přímo ze stránek umožňuje, přenos hlásí "úspěšně nahráno", tak by to mělo fungovat nebo ne????
  • 0

#8 martiste

martiste

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 8:14

venca68 napsal/a:
Mám taky letitou 60CSx a zaujalo mne, že nevím, co je to "Seznam pokladů". ;)


Poklady - hledat a pak quick a jsi na seznamu pokladů.;-)
  • 0

#9 vtuni

vtuni

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 11:11

mám trošku podobný problém.. nově jsem si pořídil PM , přes GSAK nahraju keše .. ale u keší se mi nezobrazí nic víc než když jsem to nahrával z obyč účtu.. žádný listing.. poslední logy..atd.. a mylsím že garmin 60CSx už by tohle měl podporovat..:(
  • 0

#10 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 11:29

Bohuzel, 60-kova rada nepodporuje zobrazovani listingu.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#11 vtuni

vtuni

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 11:46

tak to jsi mě nepotěšil...:( takže jsem se stal za 30 USD sponzorem groundspeaku...:D a jediný čím jsme si pomohl je přístup k PM keším, tvoření PQ a filtr map..
  • 0

#12 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 14:01

Přesně tak. 60-tka tokle opravdu neumí. Pm se ti nakonec bude líbit.;)
  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 14:18

vtuni napsal/a:
tak to jsi mě nepotěšil...:(
takže jsem se stal za 30 USD sponzorem groundspeaku...:D
a jediný čím jsme si pomohl je přístup k PM keším, tvoření PQ a filtr map..


Ono je dobré si přečíst návod, co ta GPSka umí.

Pokud chceš u bodu více informací, tak jedině POI body, ale u 60tky ani tam listing neuložíš. Třeba hint už ano.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 vtuni

vtuni

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 15:36

tak třeba přímo o listing mi až tak nejde.. úplně mi stačilo aby se mi tam do pozn. nahrály věci typu velikost krabky, terén a hint.. jenže mě se do poznámky nahraje jen název keše...:(
  • 0

#15 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 16:30

Ja pouzivam skrysotlac. Sice nenacita kese online, ale PQ v nem otevru a necham si exportovat ve tvaru nazev kese bez mezer a do poznamky druh kese, velikost a hint. Druh kese a velikost jen jako pismeno, hint co se vejde :). Pak ulozim do gpx a otevru v Map Source, seradim podle druhu kese a muzu si i priradit ikonky. V navigaci jsou pak jako "Body". Druha moznost je pouzit POI loader od garminu a nejake scripty (Geoget, ale asi budou i pro Gsak), tam budes mit i listing. S tim jsem si ovsem moc nerozumel a zustal u skrysotlace.
  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 16:30

vtuni napsal/a:
tak třeba přímo o listing mi až tak nejde..
úplně mi stačilo aby se mi tam do pozn. nahrály věci typu velikost krabky, terén a hint.. jenže mě se do poznámky nahraje jen název keše...:(


Já to umím jen v GeoGetu :-(

Ale pro GSAK určitě je makro na POI body a možná jdou exporty nastavit tak, aby nahraná informace obsahovala vše, co potřebuješ. Takhle to tam dává GG: GC1YEBR UM2A, tam to je.

Zkus si najít, jak se dělají ty POI body. Ale mají jednu nevýhodu, keše pak nejsou pod volbou poklady. Ale 60tka stejně field_notes nedělá, tak je to skoro jedno.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 16:32

Novaci_KH napsal/a:
Druha moznost je pouzit POI loader od garminu a nejake scripty (Geoget, ale asi budou i pro Gsak), tam budes mit i listing. S tim jsem si ovsem moc nerozumel a zustal u skrysotlace.


V GPSmap 60CSx nikdy viditelné listingy nebudou, ať použiješ co použiješ :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 vtuni

vtuni

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 18:57

jak jsem psal..o listing... a vlastně ani o použitý software pro nahrávání do GPSky mi ani tak nejde...takže ani na tom GSAKu co mám netrvám... jen už mě nebaví kešovat s papírkama, kde mám vypsaný velikosti krabky, terén a hint... což jsou 3 věci které k odlovu využívám..
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 20:12

vtuni napsal/a:
jak jsem psal..o listing... a vlastně ani o použitý software pro nahrávání do GPSky mi ani tak nejde...takže ani na tom GSAKu co mám netrvám...
jen už mě nebaví kešovat s papírkama, kde mám vypsaný velikosti krabky, terén a hint... což jsou 3 věci které k odlovu využívám..

vždyť ti to kolombo napsal:

Ale pro GSAK určitě je makro na POI body a možná jdou exporty nastavit tak, aby nahraná informace obsahovala vše, co potřebuješ. Takhle to tam dává GG: GC1YEBR UM2A, tam to je.

GSAK to nějakým makrem umí určitě taky. Stačí ho najít.
Polož ten dotaz do vlákna GSAKu, pokud tam ta odpověď ještě není (což bych se divil).

P.S. a ve wiki je http://wiki.geocachi...wiki/Makra_gsak (nevím, jak moc je to aktualizované - používám geoget)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama