Přejít na obsah


Fotka

Locify - Geocaching služba


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Oskar team

Oskar team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 6:11

Ahoj,
rozhodl jsem se trochu vylepšit službu pro geocachery v Locify. Pro začátek bych chtěl přidat funkce podobné jako v Handy Geocachingu. Rád uvítám vaše další nápady na vylepšení.

04.06.2009
Založil jsem stránku na Google code http://code.google.c...aching-service/ kde postupně budou k dispozici další informace k službě geocaching do locify a kde je také možné psát svá přání a hlásit chyby ;) Zatím jsem tam jen v podstatě přepsal přání z tohoto fóra.
Jak už zde bylo napsáno některá přání se netýkají geocaching služby ale samotného Locify. V tom případě použijte http://www.locify.com/more/support .
  • 0

#2 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 8:08

Mě osobně tam chybí vyhledávání podle názvu či ID cache, či jsem slepý a nikde to tam nevidím.
  • 0

#3 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 8:23

Ano, hlavne chybi vyhledavani podle waypointu a keywordu, a taky zobrazeni vsech logu. Kde bude mozne tu vylepsenou sluzbu stahnout?
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 8:43

Z HG bych tam rád viděl zpátky možnost zaškrtnout si, jaké keše chci vyhledávat (typ), disabled ano/ne, vlastní ano/ne a hledání na klíčové slovo... ... dneska Locify nenajde (nevypíše) Premium keše! ... pokud umí pracovat s GPX, hodilo by se offline hledání nejbližší atd. v GPX souborech uložených v telefonu. Ideální pro hledání v zahraničí, když nechci platit za tarif... Pokud už pracuje Locify se soubory, pak by se hodilo vytváření Field Notes pro pozdější upload na GC.com.
  • 0

#5 Vrbina

Vrbina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 15:52

Multisolver a vyhledávání travelbugů a coinů podle trackovacího čísla - to je v HG skvělé na operativní zjištění cíle přímo u keše. P.S. Super, že jsi se toho ujal, držím palce, ať se daří!
  • 0

#6 Dakon

Dakon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 9:31

Ahoj, ocenil bych, by bylo mozne projit vsechny logy, popripadne tam zadat i svuj, odpadlo by potom "dodelavani" logu na serveru a v nekterych pripadech by to usnadnilo i hledani.

Dale by bylo fajn, kdyby byla zabudovana funkce na vypnuti staticke navigace pro ruzne typy chipu. Vim, ze je to asi dost mozna erealne, ale skutecne bych to ocenil. Pouzivam tel s interni GPS a soft na vypnuti statickeho vyhledavani jsem nasel jen pod win, ne pro RIM blackberry, nebo symbian.
http://navigovat.mob....asp?ARI=113030

Jak uz bylo uvedeno, bylo by fajn mit lepsi vyhledavani chache podle typu, radiusu a tak. Na Locify uz jsem dostal odpoved, ze to asi neni mozne, protoze se jen presmerovavaji vysledky z geocaching.com

Jinak mam momentalne problem s novou verzi, nejdou mi naimportovat stazene chache! mam je v adresari, ale program je proste ignoruje.

Jinak je aplikace super, konecne nejaka freeware, ktera je skutecne pouzitelna i na BB!
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 10:17

Pánové, rozlišujte, co je věc aplikace Geocaching a co je věc platformy Locify. Aplikace Geocaching nebude řešit vypínání statické navigace, to by mělo umět jádro systému, jelikož je to potřeba obecně na komunikaci s GPS...
  • 0

#8 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 18:39

Ahoj, to je super že jsi se toho takhle ujal a založil přehledný Google Code! Můžeš na Google Code nahrát i zdrojový kód služby co jsem ti posílal a klidně i zdroják serverové části Handy Geocachingu (z které jde hodně věcí kopírovat a ušetřit si tak práci). Třeba to podnítí i další lidi a nebudeš to muset vše dělat sám. Taky bude kód v SVN takže pěkně budou vidět změny. Jinak info pro ostatní - až bude něco z této službu použitelné, budeme to hostovat normálně na našem serveru a bude možné dát pouze Možnosti->Služba->Aktualizovat v hlavním menu Locify. Nebude nutný upgrade Locify. Jinak rád zodpovím technické dotazy co se týká programování pro Locify nebo jeho možností. Jsem ochotný i něco přidělat do platformy Locify pokud to jinak nepůjde. K vylepšením: Nedávno jsem viděl pěkný program gCZ a ten umí zobrazit mapku, na které se dynamicky donačítají keše. To by v Locify šlo taky, Locify totiž podporuje formát Network KML, který by kešky mohl dynamicky dotahovat. Je možné i definovat ikonky jednotlivých bodů v tom KML, takže by kešky měly i svoje ikonky.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#9 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 13:18

Takže to znamená, že googlemaps mobile umí otevřít KML soubor a ten když se následně v čase (coby soubor) modifikuje, googlemaps jej automaticky reloadne a provede update waypointů?

Destil.cz napsal/a:
...Nedávno jsem viděl pěkný program gCZ a ten umí zobrazit mapku, na které se dynamicky donačítají keše. ..


  • 0

#10 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 14:00

Mion napsal/a:
Takže to znamená, že googlemaps mobile umí otevřít KML soubor a ten když se následně v čase (coby soubor) modifikuje, googlemaps jej automaticky reloadne a provede update waypointů?

Jestli to umi Google Maps Mobile to nevim. Ale urcite to umi Google Earth - NetworkLink je specialni KML soubor, kde se definuje na jake URL jsou ty body a jak casto obnovovat. A Google Earth se kazdych x sekund podiva na tu URL a kdyz se body zmeni, reloadne je v aplikaci. A stejne to funguje v Locify.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#11 newmanoid

newmanoid

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 16:52

Mne osobne v dostupnych mobilnich aplikacich pro geocaching NEJVICE CHYBI MOZNOST ZALOGOVAT NALEZ PRIMO Z MOBILU. :-)
  • 0

#12 GeraldVP

GeraldVP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 12:14

Me tam treba chybi info o priblizne poloze kesek jako SZ, JV, J, .... tak jak to je v Handy Geocaching.
  • 0

#13 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 22:18

Hmm. Ja si ne a ne zvyknout na Locify . Stale mam HG a naprosto splňuje mé požadavky. Mohu konstatovat 200 nalezených keší s Nokii 3110 Clasic a GPS modul Evolve Solar. Občas nahodím Locify ale keš jsem s ni nehledal ani jednou. Tedy , diky Destile za HG PS : Nokia 3110 clasic v pohodě zvláda. Už maš v Locify přidano automatické odesilání chyb ?
  • 0
Geocaching je hra.........

#14 GeraldVP

GeraldVP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 23:58

S Locify se teprve seznamuji, jako se vsim ohledne GC, takze nastaveny to pravdepodobne nemam :-) . Ja pouzivam Nokii 5800 (s GC jsem cekal az na porizeni vhodnyho pristroje) a na ni se prece jen lip vyjima graficky propracovanejsi Locify i kdyz ma par chybicek.
  • 0
Garmin Oregon 300 | Nokia 5800 XM | Qstarz 1000x | Ovi mapy s BZ | SmartGPX

#15 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 11:14

Tak jsem Locify trošku více proklepl na Nokia 5800XM. Jeví se mi jako nepřehledná, příliš složitě ovladatelná aplikace, která má sice spoustu doplňkových funkcí, ale je téměř k nepoužití, alespoň pro mne. Zlatý HandyGC, který je sice zřejmě tvořen pro jiné rozlišení displaye, míchají se mi písmenka (ale to dělalo i u N80, kterou jsem měl předtím), ale celkově je fajn, narozdíl od Locify. Škoda, že autor HandyGC ukončil jeho vývoj verzí 3.2.5, potřeboval by asi ještě malilinko dopilovat, ale celkově je v pohodě... Destile, díky, že ses vůbec něčeho takového chytil, HandyGC je dobrá aplikace, pomocí které jsem našel prozatím drtivou většinu kešek. Ale Locify jej u mě nenahradí, už šla z telefonu...
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 15:17

Jsou už nějaké první beta update nové služby Geocaching? Nebo to usnulo?
  • 0

#17 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2009 - 20:39

Ahoj, konecne se hnuly ledy. Sluzby se ujal developer ufaak (glombt@gmail.com), patri mu velke diky!

Nove funkce:
- Logovani primo na geocaching.com
- Navigace na zadany bod (hodi se pri multinach a mysterkach)

Sluzba se na novou v Locify automaticky updatne.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama