Přejít na obsah


Fotka

Pohled z druhého břehu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#101 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 23:39

Matka příroda :D tyty ůl :D :D Uvědom si, že trempící to berou, že jim tim ofroudem jezdíš po vobejváku :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#102 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 23:53

Jestli má někdo obyvák na polňačkách mezi obilím, tak to potěš :)
  • 0

#103 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 0:04

Taky trempíka na polňačce mezi vobilím potkáš leda cestou do hopsody :D a to ti spíš hodí palec na stopa :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#104 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 0:09

Sakra, šel bych na pivo... nejedeš právě někde vokolo, že bych hodil ten palec?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#105 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 7:05

Jarous1 napsal/a:
Už od malička mne učili, že jakékoli motorové vozidlo (kromě pár výjimek v podobě lesáků apod.) nemá v lese absolutně co dělat !!!


A ještě doplním. Už od malička mne učili, že v lese se nemá řvát jako na lesy. ;)
  • 0

#106 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 8:41

Příspěvek Nepenthes jsem si přečetl celý. A závěr? My o voze a ona o koze ;). Zkusím shrnout ten rozsudek lidštěji:

- Alice vlastní les a cestu v něm.
- Bob cestu užíval ke svému podnikání.
- Alice chce po Bobovi peníze, protože se prý Bob obohatil tím, že jezdil po její cestě (nemusel stavět svoji a tak ušetřil).

Soud rozhodl, že Alice od Boba nic nedostane, protože cesta je účelovou komunikací a Bob ji měl ze zákona právo užívat. Nic víc a nic míň.

Soud se nezabýval (a také zabývat neměl) tím, zda Bob neporušuje jiné zákony. Alice zřejmě odkazovala na to, že Bob porušoval lesní zákon, ale na rozhodnutí soudu to má stejný vliv, jako kdyby prokázala, že Bob jezdil opilý. Výsledek soudu by byl stejný, i kdyby tam byla dopravní značka zákaz vjezdu.

Prostě a jednoduše. Jako majitel účelové komunikace nemůžeš bránit nikomu jejímu užívání, to je jediné oč tu jde. Z toho ovšem neplyne, že platí další zákony a dopravní značky. Do lesa se prostě motorovým vozidlem nejezdí, ani na zpevněnou cesu. To platí pro každého, pro Alici i Boba, pokud některý z nich nemá výjimku.

A závěr: Do lesa se s motorem jezdit nesmí, ani když tam není značka. (Problém je v tom, že mnohdy nepoznám, zda jedu do lesa nebo zda jedu po silnici protínající les.)
  • 0

#107 Paya Team

Paya Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 9:19

Sumak.cz napsal/a:
,... ale říkal jak to vyřešily chataři v jedné oblasti:
Na lesní cesty kolem osady rozházely ohnuté hřebíky do pravého úhlu, při cca 40Km/h přední kolo postaví hřebík a zadní kolo do něj najede. Osvědčené tou oblastí už jezdit nebude , nejdříve myslel ze to byla náhoda , ale když vytáhl fungl nove hřeby došlo mu to. Cyklista muže bejt v klidu po lesní cestě takhle rychle nepojede .

Alespon vím odkud vitr fouka, vzhledem k tomu ze jsem za posledni mesic na kole 3 x píchl a dvakrat to byl prave hrebik.. Naposled dnes rano v Krcskem lese. Ty chatare bych chtel potkat... Kde berou jistotu ze to postihne jen motorkare a chodci ci zvirata jsou v bezpeci.
  • 0

#108 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:15

rodinka veverek napsal/a:
Příspěvek Nepenthes jsem si přečetl celý. A závěr? My o voze a ona o koze ;). Zkusím shrnout ten rozsudek lidštěji:

- Alice vlastní les a cestu v něm.
- Bob cestu užíval ke svému podnikání.
- Alice chce po Bobovi peníze, protože se prý Bob obohatil tím, že jezdil po její cestě (nemusel stavět svoji a tak ušetřil).

A kde je Eva? :D
Jinak ano, tento výklad má celkem logiku, narozdíl od toho, že si kdokoliv může jezdit kdekoliv za jakýmkoliv účelem.:)

edit: Hehe už je mi to jasný. Eva háže po zemi hřebíky a útočí dvoumetrovým klackem na padesátitunový tank.
  • 0

#109 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:24

Tak jsem asi našel to nejpodstatnější. 289/1995 Sb. § 20 Zákaz některých činností v lesích (1) V lesích je zakázáno a ) rušit klid a ticho, b ) provádět terénní úpravy, narušovat půdní kryt, budovat chodníky, stavět oplocení a jiné objekty, c ) vyzvedávat semenáčky a sazenice stromů a keřů lesních dřevin, d ) těžit stromy a keře nebo je poškozovat, e ) sbírat semena lesních dřevin, jmelí a ochmet, f ) sbírat lesní plody způsobem, který poškozuje les, g ) jezdit a stát s motorovými vozidly, h ) vstupovat do míst oplocených nebo označených zákazem vstupu, i ) vstupovat do porostů, kde se provádí těžba, manipulace nebo doprava dříví, j ) mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních, k ) kouřit, rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně a tábořit mimo vyhrazená místa, l ) odhazovat hořící nebo doutnající předměty, m ) narušovat vodní režim a hrabat stelivo, n ) pást dobytek, umožňovat výběh hospodářským zvířatům a průhon dobytka lesními porosty, o ) znečišťovat les odpady a odpadky. (2) Rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně je zakázáno také do vzdálenosti 50 m od okraje lesa. (3) Zákazy uvedené v odstavcích 1 a 2 se nevztahují na činnosti, které jsou prováděny při hospodaření v lese; zákazy uvedené v odstavci 1 písm. l) až o) se vztahují i na vlastníka lesa, nájemce lesa nebo toho, kdo užívá les z jiného právního důvodu. (4) Vlastník lesa může povolit výjimku ze zákazů uvedených v odstavci 1 písm. a) až k). Pokud by touto výjimkou byla porušena práva jiných vlastníků lesů, rozhodne na návrh vlastníka lesa orgán státní správy lesů. (5) Organizované nebo hromadné sportovní akce lze v lese konat na základě oznámení orgánu státní správy lesů. V oznámení, které musí být předloženo nejméně 30 dnů před dnem konání této akce, pořadatel uvede místo a termín konání této akce, předpokládaný počet účastníků, způsob zajištění a souhlas vlastníka lesa. Orgán státní správy lesů může do 15 dnů ode dne doručení oznámení stanovit doplňující podmínky. Ustanovení odstavce 1 písm. g) a j) a odstavce 4 nejsou dotčena. (6) Zákaz jezdit a stát v lese s motorovými vozidly neplatí pro zaměstnance orgánu státní správy lesů v obvodu jejich působnosti při výkonu činnosti podle tohoto zákona a pro osoby, které vykonávají činnosti povolené zvláštními předpisy. 16) (7) Zákazy uvedené v odstavci 1 pod písmeny a), h) a j) a se souhlasem vlastníka lesa také pod písmeny b ) a g) se nevztahují na výkon práva myslivosti podle zvláštních předpisů. 6) Především si všimněte bodu g) ;) Pokud na to nemáte výjimku nebo povolení, tak s motorovým vozidlem se v lese nesmí ani stát, natož jezdit... EDIT: Docela zajímavý je i bod 6). Z toho plyne, že ani samotní pracovníci státních lesů nemohou jezdit po lesích jak se jim zlíbí. Třeba někdo ze Šumavy by už třeba v Libereckém kraji do lesa autem správně také vjet neměl, prostě to není jeho služebně příslušný obvod...
  • 0

#110 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:25

Witko napsal/a:
Vcelku je jedno čím do toho lesa pojedeš ale u keše budeš mít do zadku stejnou díru jako já.:) a jednou z toho přece vylézt musíš. A navíc kdyz si takový idiot že jezdíš do lesa autem tak pro mě možná bude lepší zavolat na tebe policajty a než zaloguješ tak ti snad stihnout napsat pořádnou pokutu aby tě chuť do lesa jezdit autem přešla.

A co když pojede na tom enduru, to s tím policajti asi moc nenadělají, už vidím, jak ho po tom lese honí, to teprve bude všechno rozryty :)
Já enduristům radím, kupte si babety a před vjezdem do lesa ve vlastním zájmu začněte radši šlapat :D
  • 0

#111 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 11:52

Babeta nepomůže, ať už šlapeš nebo ne, furt je to vozidlo MOTOROVÝ! :) A všimněte si, že pořád největší protizákonníci jsou trempi, ty porušujou hned dva paragrafy... a navíc, serou v lese! B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#112 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 11:57

No, a pokud jde o kačery... alespoň tedy kačery pěší nekuřáky... porušujou snad leda odst. o) - odpadky. Teda pokud jde minimálně o krabičky balené do černýho igelitu na odpadky, pak jde podle definice asi o odpad a pak tedy porušujem; no, a s trochou snahy i odst. m) - hrabání steliva (kolem kořenů stromů hledaje krabku) a možná i odst. n) - umožňujeme výběh kačerům, což je hospodářské zvířectvo. Takže si koukejme zamýst před vlastním chlévem, než se vobujem do enduristů, ano?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#113 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 14:28

Nechci žalovat, ale hlásit se to musí :D

http://www.komik.cz/...ladu_panove.jpg
  • 0

#114 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 14:38

Jarous1 napsal/a:
Nechci žalovat, ale hlásit se to musí :D

http://www.komik.cz/...ladu_panove.jpg

Aha! Tak tohle je ta lesní stráž! Já ji totiž ještě nikdy neviděl.
  • 0

#115 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 14:47

Jarous1 napsal/a:
Tak jsem asi našel to nejpodstatnější.

289/1995 Sb.

§ 20

Zákaz některých činností v lesích



Mě jenom udivuje jak někteří aniž by si přečetli celé vlákno (některé přispěvky se zdají být patrně příliš dlouhé), pořád špekulují nad tím, jak jejich výklad zákona bude tím nejlepším a co že se kde píše a dávají jej k dobru...

Podstatné je zde pouze citované rozhodnutí Nejvyššího soudu, kteréhož rozhodnutí by mělo platit jako jakýsi právní precedens (tedy my zde sice nemáme systém anglosazského práva, nicméně u soudů vyšších instancí se na to v tomto duchu obvykle nahlíží).

Z toho plyne, že v obdobném případě by soud měl dojít ke stejnému závěru jako v minulém případě, zjednodušeně jsem to pochopil tak, že je sice hezké co se píše v lesním zákoně, tedy to, co že se to v lese všechno nesmí, i že se za les považují i cesty v něm, ovšem máme tu zákon druhý, který nám upravuje možnost pohybu po cestách (včetně účelových komunikací, tedy v některých případech i lesních cest) a ten omezení jejich využití definuje podstatně volnějšími pravidly.

Ono by se docela dobře mohlo stát, že by podle striktního jednostranného výkladu lesního zákona mohla být za les se zákazem vjezdu považována i dálnice vedoucí napříč něj..., což je nesmysl.

To ovšem nemění nic na věci, že v obecném povědomí je (a to je dobře že je) zažito, že se do lesa s motorovým vozidlem bez povolení nesmí, a příslušné orgány toto postihují. Ono málo kdo bude mít sílu nezaplatit pokutu a hnát celou záležitost až k soudu (s ne úplně jistým výsledkem). Navíc ono to té přírodě opravdu neprospívá, navíc to neprospívá ani ostatním návštěvníkům lesa...

Argumenty, že kdyby byly postihy v rozporu se zákonem, že by se to jinak nehlídalo a nepokutovalo jsou mimo místu, příklad z nedávné doby - vybírání za rychlost měšťáky na úsecích neoznačených přesně předepsanou dopravní značkou - někde šli, jinde nešli a vykládali si zákon různě, čas ukázal, že považovat za dopravní značku jakoukoliv ceduli opravdu nelze... ;-)

Tak a teď honem hrrr ven na kešky, o víkendu už má být zase hnusně.
  • 0

#116 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:16

Autacek napsal/a:
Mě jenom udivuje jak někteří aniž by si přečetli celé vlákno (některé přispěvky se zdají být patrně příliš dlouhé), pořád špekulují nad tím, jak jejich výklad zákona bude tím nejlepším a co že se kde píše a dávají jej k dobru...

Podstatné je zde pouze citované rozhodnutí Nejvyššího soudu, kteréhož rozhodnutí by mělo platit jako jakýsi právní precedens (tedy my zde sice nemáme systém anglosazského práva, nicméně u soudů vyšších instancí se na to v tomto duchu obvykle nahlíží).

Hmm, jenže problém je v tom, že citované rozhodnutí soudu je na trochu jiné téma a jestli by to byl, nebo nebyl použitelný precedent i v tomto případě, je fakt hodně velká otázka.
Nicméně, nejsem právník a předpokládám, že ani nikdo z ostatních dikutujících včetně Nepenthes, takže si o celém vláknu myslím stále to, co od začátku. Sorry.
  • 0

#117 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 16:28

Autacek napsal/a:


Mě jenom udivuje jak někteří aniž by si přečetli celé vlákno (některé přispěvky se zdají být patrně příliš dlouhé), pořád špekulují nad tím, jak jejich výklad zákona bude tím nejlepším a co že se kde píše a dávají jej k dobru...


Jenomže já jsem to celé četl ;) Už včera jsem se vyjadřoval k tomu elaborátu od Nepenthes... A tu svoji připomínku, že "už od malička mne všichni učili, že do lesa se na ničem motorovém nesmí" jsem dneska chtěl jenom opřít o přesné znění příslušného paragrafu Lesního zákona.

To, že to ještě nemusí nic znamenat, je ale druhá věc. Ona rozhodnutí soudů bývají někdy dokonce i proti zdravému rozumu... Hlavně že byl dodržen zákon, to je to co je jediné zajímá...

Ale jinak s tím Tvým "To ovšem nemění nic na věci, že v obecném povědomí je (a to je dobře že je) zažito, že se do lesa s motorovým vozidlem bez povolení nesmí" absolutní souhlas !!! S tímhle problém fakt nemám.
  • 0

#118 Nepenthes

Nepenthes

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 18:01

Proboha nepište bludy a nebudu vás už prudit, neboť už jsem myšlenkama jinde ;-). Jinak zdravím z maďarské dálnice. Pro Rodinu Veverek, Alkese a spol: o rozsudku NS bych neměla tušení, kdyby se o něj neopíral JUDr. Roman Kočí v časopise Veřejná správa, číslo 35/2006. (padl zde dotaz na právní názor, berte to prosím jako odpověď; pokud všude platí, že JUDr. je zkratka právního vzdělání). Pokud chcete polemizovat o právnosti a správnosti výkladu rozsudku Nejvyššího soudu a jeho aplikaci na "náš" problém, polemizujte s JUDr. Kočím ze Státní správy, ne se mnou nebo se sousedem. Pokud se Vám informace zveřejněná v periodiku Veřejná správa, který je určen odborné veřejnosti a státní správě samotné a do kterého nejspíš nepíše své hospodské názory Franta Vonásek, jeví jako nesprávná, měli byste JUDr. Romana Kočího kontaktovat a požadovat vysvětlení, jak ke svému názoru došel, když vy jste došli ke zcela odlišnému. A pro Jarouse: ano, jediné, co všechny zajímá je to, aby byl dodržován zákon. V tom se shodneme. Jenomže by se Ti líbilo, kdyby byl dodržován jenom ten zákon, který se Ti hodí, že? Jakmile se ukáže, že zákon může jít taky proti Tobě, už je to špatně a už jsou to zákony proti zdravému rozumu.
  • 0
Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu.

#119 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 18:48

Chjo :) Už to tady psalo více lidí, tak ještě jednou - v tomhle sporu vůbec nešlo o to jestli se smí vjet do lesa nebo ne, ale pouze a jen o právo tu cestu používat, případně za jakých podmínek... Soud přeci sám od sebe nebude zjišťovat jestli tu náhodou nedošlo k nějakému dalšímu porušování zákona. To naše soudy opravdu nedělají. Rozhodují jen o tom co jim přišlo na stůl, zabývají se jen tou konkrétní věcí, kvůli které se ten soud vede... To o tom zákazu vjezdu do lesa je ale už na jiný spor, ale dokud na to někdo nepodá další žalobu, tak se tím sám od sebe rozhodně zabývat nebude... A vlastně ani nevím jestli taková prkotina má soudy vůbec zatěžovat. Lesní zákon tohle definuje celkem jasně, takže s tímhle si na konkrétní cestě může hravě poradit lesní stráž nebo obyčejní policajti, obojí s připravenými pokutovými bločky... A ten nesmysl od pana právníka, že "Lesní zákon pak vůbec neupravuje problematiku provozu na komunikacích, které se nacházejí na lesních pozemcích." mi přijde jako dobrá výmluva... Proč by měl takovou věc upravovat, když tam vlastně s motorovým vozidlem (opět kromě těch výjimek) nemá nikdo co dělat ???
  • 0

#120 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 18:56

Nepenthes napsal/a:
Proboha nepište bludy a nebudu vás už prudit, neboť už jsem myšlenkama jinde ;-). Jinak zdravím z maďarské dálnice.

Asi toho už fakt nechme. Přeju pěknou dovolenou bez paragrafů a zbytečných hádek.;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama