Přejít na obsah


Fotka

Setkání u cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 9:11

Ahoj. Už se mi několikrát stalo, že když jsem někde stranou logoval, nebo vkládal GC či prostě jinak manipuloval s cachi, uviděl jsem na místě úkrytu dalšího člověka/dvojici/skupinku a zdálo se mi, že hledají právě tu cache, co mám zrovna v kapse. Jak má člověk správně reagovat v takové situaci? Přijít k nim a oslovit je stylem: "ahoj, hledáte tohle?", nebo se jich opatrně zeptat jestli hledají cache, nebo jenom projít kolem nich se schránkou (TB, GC) v ruce a nechat je, jestli se "chytnou" a promluví první? Nebo je nechat odejít s nepořízenou a až bude klid, tak schránku ukrýt a odejít jakoby nic? A když už jsou to kolegové, mám jim dát cache do ruky (a zkazit jim radost z objevení úkrytu), nebo je požádat, ať se vrátí za chvíli, nebo je nechat zalogovat a pak osobně dohlédnout na uložení? Jak řešíte takovéhle situace vy ostatní?
  • 0

#2 mormici

mormici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 9:18

jj, taky už se mi to stalo ... přišel jsem k hledajícím a zeptal se, jestli náhodou nehledají něco, co bych zrovna mohl mít já :-) Podle reakce se pak jasně pozná, jestli jde o kolegy nebo ne. I gps mašinka v ruce může napovědět :-) Další otázka byla, jestli ji mám uložit a chtějí hledat. Jim už ale bylo jasné místo, kde by měla být, tak to bylo z ruky do ruky. Po krátkém pokecu jsme vyrazili společně na odlov další krabičky poblíž.
  • 0

#3 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:00

Přístě použij domluvený signál - musíš zkroutit tělo jako ještěrka nahoře na logu a podle toho druhý pozná, že jsi cacher.
  • 0

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:06

Sutech napsal/a:
Přístě použij domluvený signál - musíš zkroutit tělo jako ještěrka nahoře na logu a podle toho druhý pozná, že jsi cacher.

Neznat Sutecha osobně a potkat ho u kešky .... bych upaloval jak zajíc pryč :-)
  • 0

#5 jakamil

jakamil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:09

Jednoduse se zeptam. Hrajete hru geocaching? Kdyz odpovi ne, tak reknu jen dekuji naschledanou a je vyresino. Kdyz je to kacer, tak se ho zeptam zda si kes prevezme nebo si ji chce najit a je to.
  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:22

Sutech napsal/a:
Přístě použij domluvený signál - musíš zkroutit tělo jako ještěrka nahoře na logu a podle toho druhý pozná, že jsi cacher.


:D Tak to si te rad prohlednu u prvni kesky, kde se potkame. JInak mas muj obdiv. Tohle bych fakt nevymyslel.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:31

jakamil napsal/a:
Jednoduse se zeptam. Hrajete hru geocaching? Kdyz odpovi ne, tak reknu jen dekuji naschledanou a je vyresino.

Kdyz je to kacer, tak se ho zeptam zda si kes prevezme nebo si ji chce najit a je to.


No to jsem take chtel, ale ono to tak jednoduche neni. Kdyz jsou tam nahodou, tak zbytecne otazkami na to misto upoutam pozornost a hrozi, ze jakmile odejdu, tak to tam prohrabou, treba najdou cache a znici ji.
Pouzivate tady nekdo takove ty odznaky na klopu nebo nasivky?
Zkusim asi to, co mi radil jeden kolega - vzit si jeden TB, povesit ho na batoh - a je vymalovano. Kdo nevi o co jde, tak si toho ani nevsimne - podobne znamky nosi ruzne rada lidi. Kdyz to bude cacher, muze nahodit rec o te cachi co ma byt v okoli a muzeme se domluvit, jestli ji chce predat - a jeste si muze v pripade zajmu zapsat "discover" u toho TB. A kdyz si ji bude chtit najit sam bez asistence, tak me necha ji ulozit a pak se vrati. Volba bude na nem.
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:45

Vetsinou polozim jen otazku "Kaceri?" Pokud ano je jasne, pokud ne, tvarim se jako ze tu mam s nekym domluveny sraz. Nebezpeci prohledavani okoli mudlou se tim nijak nezvysuje.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 10:49

gord napsal/a:
Vetsinou polozim jen otazku "Kaceri?" Pokud ano je jasne, pokud ne, tvarim se jako ze tu mam s nekym domluveny sraz. Nebezpeci prohledavani okoli mudlou se tim nijak nezvysuje.


Jo, to mi pripada jako dobry napad. Nezminovat se o zadne hre, zadnych schrankach atd... Kacer muze byt klidne jmeno nebo nick nekoho, na koho tady cekam. Dik, tohle asi priste pouziju.
  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 11:29

werg napsal/a:

gord napsal/a:
Vetsinou polozim jen otazku "Kaceri?" Pokud ano je jasne, pokud ne, tvarim se jako ze tu mam s nekym domluveny sraz. Nebezpeci prohledavani okoli mudlou se tim nijak nezvysuje.


Jo, to mi pripada jako dobry napad. Nezminovat se o zadne hre, zadnych schrankach atd... Kacer muze byt klidne jmeno nebo nick nekoho, na koho tady cekam. Dik, tohle asi priste pouziju.


Posledně tu někdo navrhoval dotaz: "Nehledáte pana Kešku ?"
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 11:53

Sutech napsal/a:
Přístě použij domluvený signál - musíš zkroutit tělo jako ještěrka nahoře na logu a podle toho druhý pozná, že jsi cacher.


jen mozna ... "ocasek" si tim spendilkem nepropichuj :P
  • 0

#12 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 12:00

Já se ptám "Máte GPS?"
  • 0

#13 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 14:16

Sutech napsal/a:
Přístě použij domluvený signál - musíš zkroutit tělo jako ještěrka nahoře na logu a podle toho druhý pozná, že jsi cacher.


Tak doufam, ze nam to predvedes v nedeli v pivovaru :)).
  • 0

#14 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:55

Jednou jsem takhle logoval v podřepu zády k cestičce cca 20 metrů od místa uložení. Najednou se mi za zády ozval dívčí hlas "kačer". Bylo jasno, lehce jsme se domluvili. Mudla by nereagoval.
  • 0
Monte

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2009 - 9:27

Zvysenym autoritativnim hlasem se zeptat "Hledate neco?". A kdyz jsou to jenom mudlove, tak je tim clovek zaroven vystrasi natolik, ze vyklidi pozice :):)
  • 0

#16 Polfabore

Polfabore

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 9:10

S474N napsal/a:
Zvysenym autoritativnim hlasem se zeptat "Hledate neco?". A kdyz jsou to jenom mudlove, tak je tim clovek zaroven vystrasi natolik, ze vyklidi pozice :):)


Jenom abys tím nevyděsil i případné cachery. :D:D
  • 0

#17 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 9:15

Polfabore napsal/a:

S474N napsal/a:
Zvysenym autoritativnim hlasem se zeptat "Hledate neco?". A kdyz jsou to jenom mudlove, tak je tim clovek zaroven vystrasi natolik, ze vyklidi pozice :):)


Jenom abys tím nevyděsil i případné cachery. :D:D


ty vylekáš i snadněji. Jednou sem byla už asi po třetí na keši kerou ne a ne najít a konečne sem měla štěstí zjevně alespoň na jinýho kačera u ní, soudíc, podle gpsky v ruce a obšmítaní se kolem místa kde měla keš bejt... tak sem ho sledovala chvilku, ale všiml si mne a zdrhnul. Úplně. Už se ani nevrátil ten den...:D
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#18 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 12:01

ketums napsal/a:
ty vylekáš i snadněji. Jednou sem byla už asi po třetí na keši kerou ne a ne najít a konečne sem měla štěstí zjevně alespoň na jinýho kačera u ní, soudíc, podle gpsky v ruce a obšmítaní se kolem místa kde měla keš bejt... tak sem ho sledovala chvilku, ale všiml si mne a zdrhnul. Úplně. Už se ani nevrátil ten den...:D

A nestává se vám to i v "normálním životě"? ;)
  • 0

#19 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 12:14

lovil jsem náhodou v Praze,kde jsem byl kvůli nějakému jednání... narazil jsem na mladý pár, zrovna tu keš,kterou jsem hledal,logoval... tak mi ji dali a já jim to oplatil u další na druhé straně mostu,kterou jsem zase našel dřív já...jinak používám na frekventovaných místech metodu najít,sebrat a zdrhnout za roh,zalogovat a pak jen jít kolem a vrátit jí nenápadně na místo... už se ale těším na 24H v Praze...jen nějak není čas..stěhování,příprava svatby,práce...asi na to vyrazíme s přítulkou už jako manželé...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#20 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 12:18

chupito napsal/a:

ketums napsal/a:
ty vylekáš i snadněji. Jednou sem byla už asi po třetí na keši kerou ne a ne najít a konečne sem měla štěstí zjevně alespoň na jinýho kačera u ní, soudíc, podle gpsky v ruce a obšmítaní se kolem místa kde měla keš bejt... tak sem ho sledovala chvilku, ale všiml si mne a zdrhnul. Úplně. Už se ani nevrátil ten den...:D

A nestává se vám to i v "normálním životě"? ;)


:( no spíš ne...
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama