Přejít na obsah


Fotka

Pocket Queries - Limit approaching


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
542 odpovědí na toto téma

#161 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 3:12

osvejda napsal/a:
Může mně někdo vysvětlit, jak se do ALL.gpx dostaly tři keše v Afghánistánu? :)

ja ne :D
  • 0

#162 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 4:47

Slashiik napsal/a:

osvejda napsal/a:
Může mně někdo vysvětlit, jak se do ALL.gpx dostaly tři keše v Afghánistánu? :)

ja ne :D

Ahojky, Protoze je tam zalozili vojáci slouzici v ceske misi.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#163 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 8:02

A neměly by ty keše pak mít "státní příslušnost" ale afgánskou? Je to snad podle území, na kterém jsou fyzicky uloženy a ne podle občanství ownera???
  • 0
Don't panic!

#164 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 8:28

Prozradite mi ktery to jsou? Ja mam v mobilu jen ty Tradicni a Earthky a vsechny jsou do 300km od mych domacich souradnic... rad bych se aspon podival. :)
  • 0

#165 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 8:31

semik75 napsal/a:
Prozradite mi ktery to jsou? Ja mam v mobilu jen ty Tradicni a Earthky a vsechny jsou do 300km od mych domacich souradnic... rad bych se aspon podival. :)


GCKTJJ
GCK5FK
GCRWM1
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#166 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 8:53

Nojo, tak tyhle bodiky necham asi napokoji. :D Kesky maji korektne oznacenou zemi. Jenze afganistan je hned nazacatku seznamu zemi. A jako na potvoru je tam v tom intervalu zalozeno malo kesek takze to nepresvihlo limit 500. Pisu dotycnemu aby PQ upravil. :)
  • 0

#167 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 17:08

Naimplementoval jsem rozdeleni CR do kraju. To tu nekdo chtel a ja to sam taky pouzivam, ale zatim jsem to nemohl nabidnout jelikoz rebuild databaze trval pres 40min. Dneska byl cas a chut se v tom vic pohrabat. Povedlo se mi to srazit na 10min a to je prijatelny. Jako vedlejsi efekt to posle varovani kdyz nejaka keska vypadne z CR, treba protoze nekdo do PQ prida i Afganistan. ;)
  • 0

#168 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2009 - 17:18

osvejda napsal/a:
Může mně někdo vysvětlit, jak se do ALL.gpx dostaly tři keše v Afghánistánu? :)


Já jo... :) Může za to můj Android, lépe řečeno jeho browser, který u roletkových menu automaticky vybírá první položku, ať už si člověk zaškrtne cokoli, a odmítá se podřídit jiným volbám. Už je to napraveno, nejhůř v zítřejší PQ už afghánské keše nebudou... Mea culpa... Snad jste tam nikdo nevyrazil... :D
  • 0
Berda

#169 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 14:51

hoho, musim to cele pochvalit, jak to semik usporadal. vyuzivam vystupu obden a k plne spokojenosti. jedineeeho strasaka vsak mam, jestli opravdu zabirame vsechny kese.. zda-li nekdo treba nepokonil casove rozpeti, nebo nedal nejake filtrovani nebo tak...
  • 0

#170 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 14:57

Toho bych se nebál, spíše mi chybí to, že takto člověk nezjistí archivované keše a musí se to hlídat jinak - to by byla třešnička na dortu :)
  • 0
Don't panic!

#171 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 15:09

Hickos napsal/a:
Toho bych se nebál, spíše mi chybí to, že takto člověk nezjistí archivované keše a musí se to hlídat jinak - to by byla třešnička na dortu :)

Automaticky mě napadá jen jedna cesta - keše, které nebyly aktualizovány déle než týden, přidávat s atributem "archived" ... Neznám ale přesnou technickou realizaci ...
  • 0

#172 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 15:11

Stačí si před nahráváním dat vymáznout databázi..... ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#173 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 15:28

Vymáznutím databáze člověk přijde o staré logy a případné své úpravy, žejo? ;-) Já spíše uvažoval jednou za čas do gsaku do pracovní databáze hodit všechny aktuální keše, porovnat to se stávající a co bude ve stávající navíc, tak k těm hodit stav Archived. Pokud to jde (zas tolik gsak neznám) a bude jich pár, tak ručně, jinak by se na to hodilo nějaké to makříčko, žejo? :-)
  • 0
Don't panic!

#174 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 15:33

No, to sice přijdeš, ale.... Staré logy Ti na nic moc nejsou - a pokud je moc chceš, tak přes addlogs je máš stáhnuté hned, klidně všechny a pokud se Ti jedná o mysterky - máš li na mysl tyto své úpravy - s finálkou, tak si je předtím exportneš a pak přepíšeš importem.... Nenapadá mě žádný jiný důvod proč schovávat staré, neaktuální data.... Porovnávat 14k keší ve 2 databázích mezi sebou by byl asi masakr - už jenom tím, že musíš porovnat každou s každou, tak si spočítej, kolik to máš kombinací :|
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#175 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 15:39

To ne, stačí udělat vazbu na základě kódu keše a pak filtr na keše, které nemají protějšek v té druhé a je to - jedna ze základní databázových operací. Starší logy se hodí, když člověk někde maturuje, tak si je přečte, třeba ho něco trkne. Addlogs zatěžuje zbytečně GC.com a exportovat a pak importovat mnou upravené keše, to je na palici spíš, než to porovnání databází :)
  • 0
Don't panic!

#176 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 15:47

OK, ale stejně musíš vzít a každou cache projet, zda-li je v té druhé databázi. Logy --> tak tady tě moc nechápu, v každém PQ máš 5 logů,ne? Osobně to mám v GSAKu tak, že mám databázi ALL, tam mám všechny, při každém importu se mi vymaže databáze, nahraje se vše znova. Pak jen vymažat disable, moje a ty co už mám a exportnu. Datbázi s mysterkama mám zvlášť a jenom aktualizuju.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#177 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 16:02

To já jsem zase ten, co musí všechno křečkovat a pokud nemusí, nic nemaže ;) Takže v GSAKu mám všechno, logy postupně přibývají dalšími importy. 5 logů v terénu je kolikrát málo, takže si před exportem nastavím filtr dle potřeby (pouze aktivní, apod.) a vyexportuju s keškou i 20 posledních logů. Mysterky aktualizuju rovnou v gsaku a po vyluštění změním typ na tradicional s corrected coords a uzamču, takže v terénu to s oregánem odlovím jako tradičku. Po odlovu to opravím zpět na mysterku a odemču. Tož tak.
  • 0
Don't panic!

#178 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 16:05

OK no, logy se dají stáhnout v teré nu, když je potřeba a to co tu popisuješ mě děsí z pohledu na čas :D Ale proč ne :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#179 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 16:08

Stahování v terénu je zdržovačka a stojí to prachy, gór v zahraničí, takže volím raději cestu mít to v gps. A času to zas tak moc nezabere - nekešuju denně, podklady do GPS nahrávám tak jednou týdně a když vyluštím mysterku, je to spíš svátek (bo sem na ně dočista tupej), tak ji hned s radostí to toho gsaku hodím :D
  • 0
Don't panic!

#180 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 16:17

djw napsal/a:
hoho, musim to cele pochvalit, jak to semik usporadal. vyuzivam vystupu obden a k plne spokojenosti.


Dekuji :)

djw napsal/a:
jedineeeho strasaka vsak mam, jestli opravdu zabirame vsechny kese.. zda-li nekdo treba nepokonil casove rozpeti, nebo nedal nejake filtrovani nebo tak...


Jsou tam dva soubory ktery ti umozni si vystup zkontrolovat.

ALL.PQ.log obsahuje prehled intervalu a seznamy PQ ktere ten interval pokryvaji. U kazde PQ je uvedeno kolik kesek obsahuje, kdyz dosahne 500, tak mi prijde varovani. Skript je napsany tak, ze si uchovava n poslednich PQ. Pri agregovani postupuje tak ze to bere postupne od te nejstarsi PQ az k te nejmladsi, tak aby se ve vystupu objevily nejauktalnejsi dostupny data. To ze vsichni maji podobny pocty kesi u jednotlivych PQ myslim moznost ze nekdo nastavil filtrovani docela eliminuje.

Dalsi soubor ALL.log.html obsahuje tabulku vsech kesek (ted 13846). Je tam sloupec v kterem je uvedeno kdy byla ta ktera keska aktualizovana a je to podle nej razeno => nazacatku jsou kesky s nejvzdalenejsi aktualizaci. Tedy v normalnim stavu ty ktere byly archivovany.

Dat je hodne, ale rozhodl jsem se archivovat ALL.zip pro kazdy stat kazdy den. Takze az vyjde cas bude mozne z nich vydolovat seznamy kesek a celkem presne z toho zrekonstruovat kdy ktera keska sla do archivu. Taky by se dal delat seznam novych kesek, grafiky o tom v ktery dny vzniklo nejvic kesek. Atd atd... vymyslet se toho da tolik ze bych to mohl kodit cely mesic. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka