Přejít na obsah


Fotka

Nefunguje server?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:10

Od posledniho vikendu pozoruji zvlastni vec - server geocaching.cz obcas nefunguje. Projevuje se mi to uz nekolikaty den za sebou takto ve vecernich hodinach, delka zhruba hodinu nekdy mezi 20-22 hodinou. V dobe vypadku se na server dipingam, ale prohlizec se po chvili marneho cekani nedocka odpovedi serveru. Adresu vidim jako 81.0.246.29 Poprve jsem to spozoroval o vikendu na lince v penzionu. Nicmene problem trval i doma na uplne jine lince a pocitaci. Dokonce mam pocit, ze kratsi vypadky se obcas projevuji i v praci, kde je to tuplem jina linka a tuplem jiny pocitac. Pozoruje tyto problemy jeste nekdo jiny? Tusi nekdo z adminu, co se asi tak muze dit?
  • 0

#2 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:13

HaLuMa napsal/a:
Od posledniho vikendu pozoruji zvlastni vec - server geocaching.cz obcas nefunguje. Projevuje se mi to uz nekolikaty den za sebou takto ve vecernich hodinach, delka zhruba hodinu nekdy mezi 20-22 hodinou.

V dobe vypadku se na server dipingam, ale prohlizec se po chvili marneho cekani nedocka odpovedi serveru.

Poprve jsem to spozoroval o vikendu na lince v penzionu. Nicmene problem trval i doma na uplne jine lince a pocitaci. Dokonce mam pocit, ze kratsi vypadky se obcas projevuji i v praci, kde je to tuplem jina linka a tuplem jiny pocitac.

Pozoruje tyto problemy jeste nekdo jiny?
Tusi nekdo z adminu, co se asi tak muze dit?

Dodatek:
Ted koukam, ze IP adresa je 66.150.167.149. O vikendu, kdy jsem s tim bojoval v penzionu, tak IP adresa byla urcite jina, pamatuji si, ze na druhe pozici byla nula.

Delaly se nejake zmeny v IP adresach?

Občasné výpadky pozoruji také asi od víkendu, rovněž na dvou počítačích
  • 0

#3 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:14

Zaznamenáváme též výpadky. Někde bude chybka. Zřejmě ty IP adresy ...
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#4 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:14

Já to pozoruji též a to i během dne, dnes obzvláště byli výpadky časté, jak doma, tak i na jiném PC. Jsem rád, že se už někdo ozval :)
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:14

HaLuMa napsal/a:
Pozoruje tyto problemy jeste nekdo jiny?

Ano. Děje se to i u mě. Posledních pár dní velice často.
  • 0

#6 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:15

Taky mi to poslední dobou hapruje:(
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:17

To s tema Ip adresama jsem zblbnul, v puvodnim prispevku jsem to opravil. ted sjem si omylem pingnul na gc.com. :). Takze adresu vidim porad stejnou, jak v dobe vypadku, tak v dobe chodu. takze se mi to jevi jako vypadek HTTP serveru. (V dobe vypadku nejede ani wiki.)
  • 0

#8 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:20

Bohužel to pozoruji taky. Jediné vyjádření od provozovatele hostingu co mám je, že dělali nějaký update a že už by to prý nemělo nastávat. Ale výpadky bohužel pokračují. Normálně s provozovatelem hostingu komunikuje choze a možná mu poslali nějaké podrobnější info, ale ten je teď snad na dovolené. Výpadek se asi týká jen www serveru, třeba ftp pořád funguje a ping jak píšeš taky. Víc o tom nevím :-(
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:29

jj, děje se to tak nějak různě... od soboty jsme v rakousku, v sobotu a neděli to nešlo, v pondělí se chytnul server chvíli večer, v úterý tak nějak po různu a dneska to zatím jde...
  • 0

#10 Berner Sennenhund CF

Berner Sennenhund CF

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:44

Mysleli jsme , že je to jen u nás, ale děkuji, že jste to sem napsali a my si to mohli náhodou v rámci možností, kdy server jde přečíst. U nás to jinak nejde ani v průběhu dne ani na jiném PC, na jiném připojení.
  • 0
Berner Sennenhund Cach Family

#11 Carbone

Carbone

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:49

JO před chvílí mi to naskočilo,měl sem zhruba dvouhodinový výpadek.přesně jak psal HaLuMa.
  • 0

#12 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:53

HaLuMa napsal/a:
Poprve jsem to spozoroval o vikendu na lince v penzionu. Nicmene problem trval i doma na uplne jine lince a pocitaci. Dokonce mam pocit, ze kratsi vypadky se obcas projevuji i v praci, kde je to tuplem jina linka a tuplem jiny pocitac.

Jsem z toho voľaaký zmetěný, je vůbec možné aby nefungovala jen nějaká konkrétní www adresa z nějakého konkrétního připojení? To je snad věc poskytovatele hostingu a systému DNS. Buď to jde všem nebo nikomu. Nebo se pletu? U mě to samozřejmě také vynechává. Když to bylo poprvé, chtěl jsem se jít oběsit, ale už si pomalu zvykám. ;)
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 22:01

No, tak nejak mne vnitrne potesilo, ze zavada se neprojevuje jen na mych prijimacich. ;) Doufam, ze se provozovatel hostingu co nejdrive vzpamatuje a da to do poradku.
  • 0

#14 Jakjel

Jakjel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 22:17

Taky se připojuji pořád jsem hledal chybu u sebe a jsem rád, že je někde jinde. No ono by možná nebylo naškodu změnit hosting, když to nedokáží vyřešit.
  • 0

#15 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 5:09

HaLuMa napsal/a:
Od posledniho vikendu pozoruji zvlastni vec - server geocaching.cz obcas nefunguje. Projevuje se mi to uz nekolikaty den za sebou takto ve vecernich hodinach, delka zhruba hodinu nekdy mezi 20-22 hodinou.

V dobe vypadku se na server dipingam, ale prohlizec se po chvili marneho cekani nedocka odpovedi serveru. Adresu vidim jako 81.0.246.29

Poprve jsem to spozoroval o vikendu na lince v penzionu. Nicmene problem trval i doma na uplne jine lince a pocitaci. Dokonce mam pocit, ze kratsi vypadky se obcas projevuji i v praci, kde je to tuplem jina linka a tuplem jiny pocitac.

Pozoruje tyto problemy jeste nekdo jiny?
Tusi nekdo z adminu, co se asi tak muze dit?

Ahojky,
Ano. Děje se to i u mě. Posledních pár dní velice často,zvlaste vecer, ale obcas i behem dne. pozoruji to jak doma tak na pocitaci v praci. Vcera jsemměl asi zhruba dvouhodinový výpadek.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#16 Pechy-Tce

Pechy-Tce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 5:49

[quote]Archi1 napsal/a:
[quote]HaLuMa napsal/a:
Od posledniho vikendu pozoruji zvlastni vec - server geocaching.cz este nekdo jiny?

Ano. Děje se to i u mě. Posledních pár dní velice často,zvlaste vecer, ale obcas i behem dne. pozoruji to jak doma tak na pocitaci v praci. Vcera jsemměl asi zhruba dvouhodinový výpadek.[/quote]


Ano , i u me toto pozoruji, na dvou pc..:(
  • 0
PDA HTC TYTN BT Qstarz - BeeLineGPS ; GCZ II OREGON 300 mapa TOPO3 PRO

#17 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 5:59

Je zbytečné hlásit, komu to z jakých pc nefunguje, protože když klekne server, tak to nejde nikomu. Zajištění hostingu jde mimo mě, takže se to snažím řešit s ostatními, bohužel teď v době dovolených je to poněkud problematické.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#18 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 7:09

Jsem rad, ze problem neni u me. Vzhledem k vlastnim prechodum mezi ruznymi sitemi a nahodnosti jevu jsem mel obavy, Doufam, ze se to brzo probere. Naposledy jsem to pozoroval nekdy vcera nebo predevcirem
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 7:21

O vikendu bylo fungovani vylozene tragicke. Napriklad vypadek od sobotniho vecera az do nedelniho dopoledne...
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 7:24

HaLuMa napsal/a:
O vikendu bylo fungovani vylozene tragicke. Napriklad vypadek od sobotniho vecera az do nedelniho dopoledne...


Naštěstí bylo hezky, tak se dalo dělat i něco jiného, než civět do počítače :-)

Ale asi by to chtělo nějaké stanovisko "vedení webu", obzvláště když paralelně tu běží diskuse o hacknutí něčeho na stránkách ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama