Přejít na obsah


Fotka

GMapTool - vytváření mapy pro kartu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 9:25

Zdravím všechny a prosím o radu, snažím se udělat si kompilaci několika map které bych měl natvrdo na kartě... zatím se ale zdá se zasekávám na mnohem menším problému. Mám CZ Topo 2 pro a pokud ji nahraji z Mapsource do Oregona, je vše bez problémů. V GMapTool (Wgmaptool) dám přidat celý adresář a ve volbě join dám "Add new unlock code" a vložím odemykací klíč pro danou mapu. Zkusil jsem jen ukázat na adresář a vygenerovat a ačkoliv mapoy jsou v Mapsource odemknuté, Oregon hlásí "mapy nelze odemknout" Zkusil jsme generovat s volbou "remove unlock codes" ale i takový gmapsupp.img soubor pak zařízení hlásí že nejde odemknout... Takže zatím úspěch jen pokud do generovaného gmapsupp.img vložím odemykací klíč. Má to ale dva háčky... ten první je trochu kosmetický ale indikuje že něco bude špatně - mapa se mi v přehledu ukazuje 2x. POkud navolím jednu z nich, nevidím nic, druhá funguje (samozřejmě fyzicky je jen jednou a na kartě). Druhý problém je v tom že pokud bych chtěl zkombinovat několik různých map (s různými FID) tak předpokládám že pohořím protože odemykací klíč je vztažený k jedné konkrétní mapě s jedním FID... Něco mi v tom uniká a zdá se mi že to dělám nějak komplikovaně... děkuju předem za nakopnutí a postrčení správným směrem...
  • 0

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 9:55

...možná jsem jen nepochopil správně, ale jde ti o to aby jsi měl několik map v jednom IMG? Tohle přece zvládne samotný Mapsource a nic jiného k tomu nepotřebuješ - stačí si označit všechny požadované mapy a společně je poslat do gmapsupp.img na kartě
  • 0

#3 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 9:59

PinkyCZ napsal/a:
Něco mi v tom uniká a zdá se mi že to dělám nějak komplikovaně... děkuju předem za nakopnutí a postrčení správným směrem...

Zakladna otazka: Preco neodosielas z MapSource na kartu vsetky mapy NARAZ? Vyznacis v MapSource segmenty jednej mapy, v roletkovom menu sa prepnes na inu mapu, oznacis jej segmenty a mozes pokracovat tretou mapou ... nakoniec to vsetko naraz posles na kartu. Ak mas mapy v MapSource odomknute pre Tvoj Oregon, pri tomto postupe nebudes mat ziaden problem s odomykacimi klucmi.

Doporucujem kartu vlozit do rychlej USB2.0 citacky a posielat mapy z MapSource na citacku.
  • 0

#4 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 10:42

Aha... tak možná to bude znít legračně, ale já zatím ani nevykoumal že tohle vůbec jde... Z Mapsource můžu poslat do Oregona cokoliv al evždy to jde do vnitřní paměti, nijak jsem zatím nevykoumal jak mu říct co má dávat na kartu a co do vniřní... šlo mi o to mít na kartě ten základ (topo mapu + oblast blízkého pohraničí) a do vnitřní pak dávat jen ty destinace kam se chystám... teď tam valstně pokaždé peru celou topo mapu znova, atlas znova + cílovou oblast a to je prostě zbytečné.. kouknu na to jesti nevyzkoumám jak MS přemluvit aby to dal na kartu.. ... no a právě proto jsem chtěl mapy pod MS takhle poskládat a hodit na kartu s pomocí GMapTool... ;)
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 11:01

No, me vzdycky mapsource pri nahravani dat nabizel jak vsechny prave pripojene GPSky, tak i vsechny vymenitelne disky. ;) Staci si to v tom dialogu na zacatku uploadu prepnout.
  • 0

#6 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 11:08

...a nemluvě o tom že v Oregonu po vytvoření gmapsupp.img si tenhle IMG můžeš přejmenovat třeba na TopoCZ.img a pokračovat s nahráváním dalšího gmapsupp.img, který si zas přejmenuješ, ... ...no a přeunout IMG z Oregonu na kartu už ti snad nebude činit problém
  • 0

#7 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 11:18

Bingooooo takže fakt stačilo to jen přesměrovat na čtečku a zázraky se dějí :) Díky všem, však jsem říkal že se mi to zdá příliš komplikované :D
  • 0

#8 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2009 - 14:10

Od té doby, co Oregon umožňuje libovolné názvy img souborů, jsem prakticky zrušil to, že bych vytvářel jednu finální mapu z několika různých (jasně, segmenty v rámci mapy tam jsou vždycky). Za prvé MapSource to zvládá výrazně rychleji jednotlivě a navíc si img soubory můžu uložit v kompu a pak si rychle vytvořit potřebné kombinace. Příklad - v červenci jsem se jeden den pohyboval v prostoru Maďarsko, Slovensko, Rakousko, ČR. Normálně lovím v trojzemí ČR, Německo, Polsko. Prohození map na kartě je časově relativně v pohodě. Ovšem zkoušet obdobnou kombinaci vytvořit přímo v MapSource, to je skoro na celodenní šichtu. ;)
  • 0

#9 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 21:41

Tak jeste bych potreboval poradit jak vam behaji ty ruzne nazvy img. souboru pod Orgonem... me to nejak nefacha... V Mapsource si udelam export nainstalovane jedne druge treti mapy na USB disk. Po kazdem exportu ji odtamtud presunu a pojmenuju podle mapy... pak tri tyhle mapy placnu na Miro SD kartu do adresare Garmin.. a nevidi ani jednu, jen to co ma ve vnitrni pameti... Jakmile jednu z nich prejmenuju na gmapsupp.img, zacne ji videt... Takze to vypada ze ten muj (a to jsem ho flashoval nekdy v kvetnu na posledni fw) to proste nevidi... Jinak ten zpusob se mi libi neb komunikace s kartou bezi podstatne rychleji nez po kabelu s Oregonem, o tom zadna... :)
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 21:51

Libovolne pojmenovane soubory s mapami umi az jeden z poslednich firmware (co si tak pamatuju), ktery vysel pozdeji nez v kvetnu...
  • 0

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 21:51

Práci s více IMG soubory přidávala až beta 2.99, z konce června... Takže si tam nahraj alespoň finální 3.10 a bude to fungovat.
Tu stáhneš jen pomocí WebUpdateru.
Nebo zkus poslední betu 3.15 https://buy.garmin.c...D=145&pID=14903
  • 0

#12 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 21:57

Tak to je ono.. mam jeste 2.98 jdu to zkusit a diky zatim, zitra casne rano vyrazim na dovcu tak doufam ze si nezneprovoznim GPSku :D ** EDIT ** Tak 3.15 nabehla a vidi vse tak jak ma.. DIky za skuper rychlou pomoc v pozdnich hodinach panove!!!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama