Zjištění souřadnic
#21
Publikováno 06 říjen 2009 - 9:34
#22
Publikováno 06 říjen 2009 - 10:54
lemrousek napsal/a:
ahoj, zkoušela jsme Projekci bodu na Oregonu. Nakonec jsem funkci našla a zkusila zadat bod – např. azimut 150° vzdálenost 2 kilometry. Ještě při ukládání to azimut i vzdálenost potvrdilo.
Když jsem ale potom dala navigaci k bodu, psalo mi to, že je vzdálený 5,6 km (nehla jsem se z místa). Azimut odpovídal, na mapě byl bod také zakreslen 5,6 kilometru daleko.
Zkoušela jsme to vícekrát a vzdálenost nikdy nesouhlasila, azimut byl ok.
V čem dělám chybu nebo čím by to mohlo být?
A nebylo zapnuty routovani?
MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)
- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)
- Náhrada GJ legálními postupy
#23
Publikováno 06 říjen 2009 - 14:04
#24
Publikováno 06 říjen 2009 - 20:23
#25
Publikováno 07 říjen 2009 - 19:31
akryx napsal/a:
Kalkulacka do mobilu, umi toho safra dost...:
http://calculator.javia.org/
někde jsem kdysi sehnal excelovou tabulku, umí toho víc než jen projekci bodu. Funguje ale pouze na mobilech se symbianem nebo ve WM zařízeních.
#26
Publikováno 07 říjen 2009 - 20:22
http://archaikum.cz/gc/gc_programy.php
Uz to tez zkousim... Ale ta prevodi tabulka od ZDE je take cool a pouzitelna i bez techniky.
#28
Publikováno 28 říjen 2009 - 10:11
A jakou máš ruční GPS, smím-li se zeptat?m4rkus napsal/a:
Jde to nějak i v TrekBuddy? Každý ruční gps nemá :|
V TrekBuddy jsem tuhle možnost taky nenašel.
#29
Publikováno 28 říjen 2009 - 10:23
#30
Publikováno 28 říjen 2009 - 10:49
#31
Publikováno 28 říjen 2009 - 10:57
Jestli stačí v PC, tak by mohlo fungovat tohle: Kruhy kolem souřadnicbluetracer
Mimochodem, jestli znáš od obou bodů vzdálenost i azimut, stačí obyčejná jednobodová projekce.
#32
Publikováno 28 říjen 2009 - 14:00
Dík. Máš pravdu, azimuty v tom zadání nejsou, to by bylo moc jednoduchý.alkes
Z doporučeného vlákna i z vlákna v něm odkazovaného jsem nic, co by to umělo vypočítat, nenašel. Použít by šel kalkulátor na http://www.gpsvisual...com/calculators, ale ten umí udělat jenom kružnici kolem 1. bodu, vykreslit ji na mapě, pak kružnici kolem 2. bodu, vykreslit ji na druhé mapě a pak lze ty dvě mapy zazoomovat a hledat, kde by asi tak mohl být průsečík těch kružnic. Uvidím, jestli takový postup bude dostatečně přesný.
#33
Publikováno 28 říjen 2009 - 14:14
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů