Přejít na obsah


Fotka

Které nové PDA s GPS ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 17:57

Chci výhledově upgradovat svoje starší PDA, použitelné i na geocaching. Po prolistovaní nabídek e-shopů s překvapením zjišťuji, že pokud chci něco novějšího, není problém, ale nic tím nezískám proti tomu, co už mám. Ale možná jsem se v nabídkách jenom přehlédnul. Poraďte - dá se najít: 1) PDA na WinCE 2) které není zároveň komunikátor (mobil chci samostatně) 3) má rozlišení větší, než 320x240 bodů (800x600, 640x480, 480x272 apod) 4) CPU rychlejší cca 450 MHz? 5) a má integrovanou GPS? 6) Cena do cca 10k ? (Není to pokus o flame, nechci Garmina, ani nic jiného, než PDA).
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 18:22

http://obchod.sunnys...-jako-novy.html Prozkoumej parametry, občas to používám i na lov.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#3 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 18:24

Díky, tento typ znám, je dost starý (existoval, když jsem si kupoval svoje dosavadní PDA) a tím pádem bude za tři roky problém s náhradními díly.
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#4 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 18:50

Řeším v podstatě stejný problém, ale ani mně se stále nedaří. V současnosti mám Asus A686 s prasklým displejem po přejetí autem, nemůžu však najít náhradu. Připojuji se tedy k prosbě o radu.
  • 0

#5 Jakuje

Jakuje

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 19:15

Toto jsem řešil poslední rok. Měl jsem vyhlídlou tuto pixlu: http://www.palmpc.cz...ndheld-novinka/ (novinka to už není, GPS bohužel taky nemá, ale ostatní parametry jsou výborné). U mě to prohrálo právě díky vysoké ceně a operačnímu systému (používám již několik let PDA s OS Palm). GPS mám přes BT externí a (moc) si nestěžuju. Proto než jsem se rozhoupal, tak jsem koupil smartphone Palm Treo 680 (z druhé ruky asi za 1500) a jsem nanejvýš spokojen. Obstará to všechny funkce co jsem měl ve dvou krabičkách. A když jdu na nějaký větší lov, tak si vezmu staré PDA Zire 72. Na malé vyběhnutí kousek sebou netahám 3 krabičky, ale jenom dvě. Vždycky jsem měl problém s nedostatkem kapes. Nevím, moje rady tě asi nepřesvědčí na změnu operačního systému (zvlášť, když je již mrtvý). Jenom chci poukázat, že jsem také byl dost dlouho proti spojení PDA a mobilního telefonu, ale teď si to jenom chválím. Pořídil jsem si datový tarif, nové keše ještě třeba v šalině vyluštím, přečtu listing cestou na FTF, Otevřu, nebo zavřu vlastní keš ihned po návštěvě (normální logy teda píšu až doma).
  • 0

#6 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 19:56

To si rozumíme, já nejsem principiálně proti komunikátorům, ale bohužel ty a) zvyšují cenu b) často zabírají prostor pro něco jiného (např. druhou kartu SDHC nebo WiFI) U mě není primárná menší cena, klidně za to dám 12k, ale chci mít jistotu, že to splní ty podmínky, napsané výše. Když se v podpisu podíváš, na čem pracuju, tak ta náhrada musí být opravdu lepší.... Podle ohlasů soudím, že jsem se tedy s tím hledáním na e-shopech moc nemýlil... Moc by se mi líbila např. Ipaq 214, ale ta nemá integrovanou GPS a ta je rozhodně podmínkou.
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#7 rpalat

rpalat

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 20:24

Na jaře jsem na cestách uvařil za oknem svůj Asus A730. Výborný stroj, náhrada žádná, takže jsem stejně skončil u Ipaq214. U nás totiž nic jiného neseženeš. Chybí mi u něj infraport - nelze ovládat domácí elektroniku a nemá integrovanou GPS takže opruz s externím modulem. Má to fajn velkou ramku, VGA displej (stejně ho používám v QVGA režimu), takže ti nepojede korektně wherigo player. Pokud ti tvoje současné PDA funguje, nech ho normálně dožít, protože lepší stroje se u nás tak nějak nedají sehnat. Komunikátory ano, ale čisté PDA ne.
  • 0

#8 Jakuje

Jakuje

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 20:38

Oni výrobci už na čistá PDA zanevřeli a raději všechno cpou do komunikátorů a "přístrojů" ve stylu iPhone. EDIT: Palm to myslím oficiálně oznámil.
  • 0

#9 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 20:59

wendabr napsal/a:
Moc by se mi líbila např. Ipaq 214, ale ta nemá integrovanou GPS a ta je rozhodně podmínkou.


suttorad z gpsfora pouziva nejaky model HP PDA s compact flash GPSkou Navilock. Trocha to zvacsuje uz ajtak dost velke PDA.

PDAcok bez telefonu ubuda a naopak pribudaju aj vacsie modely PDA telefonov s vacsim displejom a rozlisenim.

Skus pozriet aj www.pdadb.net, vyborna databaza aj s moznostou vyhladavania a porovnavania modelov. Zial, nie vsetko sa da v nasich koncinach kupit.

Vacsina novych PDA telefonov pouziva Qualcomm chipset, ktoreho sucastou je GPS chip Qualcomm gpsOne. Niektore modely maju alebo mali problem s vypnutim spravania, ktore sa u SIRFov nazyva ako staticka navigacia. Osobne doverujem viac klasike sirfSTARIII, len zial modelov s tymto chipom ubuda a sifrSTARiV neviem ci je uz v nejakom zariadeni.

Podla mna nie je lahke si vybrat...

Tento model splna vsetko okrem dostupnosti a ceny: http://pdadb.net/ind...&c=getac_ps535f
A je vodeodolny ...
  • 0

#10 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 21:17

Jo a ten military standard (MIL-STD-810F) napovídá, pro koho je to určené...:-), i když podle parametrů je to opravdu dobré. To řešení s přídavnou kartou GPS mě taky napadlo, ale zabírá to paměťové místo, které potřebuju - na vnitřní Flash se toho obvykle moc nevleze, pokud člověk používá rastrové mapy... Asi to zas na chvíli uložím k ledu a podívám se na nový výběr PDA, až budu psát Ježíškovi...
  • 0

#11 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 21:24

Ja meho Kaisera taky nemam za co vymenit... Sice bych bral lepsi display, rychlejsi procesor atd... ale zadny z novych pristroju nesplnuje me pozadavky... Vystup na externi antenu uz neni v mode, HW tlacitka taky ne... A bez toho to proste nechci.
  • 0

#12 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 21:40

Loni jsem řešil tentýž problém. Šel jsem do Xperie X1 a stále tvrdím, že nad ni není :). Perfektně citlivý GPS modul, po upgradu Javy bez problémů i OpenWIG. Měl jsem drobné problémy s předinstalovanými WM6.1, které zmizely po upgrade na WM6.5. Kromě geocachingu ji používám na běžnu kancelářskou práci (maily, kalendář, Word, ...). Jediná výraznější nevýhoda je menší výdrž baterie a nechytá se mi na ni moje stará solární nabíječka. Pravděpodobně má X1 vyšší příkon a nabíječka už to neutáhne.
  • 0

#13 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 8:19

Ja jsem dostala k lonskym Vanocum PDA HP iPAQ, da se rici splnujici vsechny parametry az na jeden - nema vlastni GPS
  • 0

#14 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 8:28

Ahoj, taky pridam par postrehu... Pred asi pul rokem jsem resil totez. PDA - komunikator (kvuli praci), s wifi, GPS (zde jsem chtel vyhrande sirfstar, zadny qualcomm apod.). Nejdriv jsem ozelil sirf, mel chvili iPaq hw6915 - ale sel po par mesicich pryc, pac ta gps v nem je pro geocaching nepouzitelna. Pak jsem hledal.. a hledal .. a nakonec poridil Asus p552w. Vykony procesor, dost ram/rom, pam. karty ... a SIRF chip.. Kde lze vypnout staticka navigace. Sice je mensi ... ale mne to proste staci. V kombinaci s GCzII ... proto chci komunikator, kvuli datovymu pripojeni. Ma rychly 624Mhz procesor, nekolik rezzimu procesoru mezi kteryma se da prepinat... Mam ho par mesicu, a jsem s nim zatim vice nez spokojen. Zadny vrzani, prohybani (po par tydnech mne takhle zacal zlobit HTC Touch) ... a v porovnani s bratrovym HTC Diamond mam myslim lepsi zarizeni... (subjektivni pocit). A cena..? Kdyz jsem ho porizoval, byla lehce pres 10tis Kc..
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#15 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 10:02

wendabr napsal/a:
To řešení s přídavnou kartou GPS mě taky napadlo, ale zabírá to paměťové místo, které potřebuju - na vnitřní Flash se toho obvykle moc nevleze, pokud člověk používá rastrové mapy...


Ipaq 214 ma oddelene sloty pre CF a SD, da sa ich pouzivat sucasne.
  • 0

#16 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 10:18

brazajar napsal/a:
Pak jsem hledal.. a hledal .. a nakonec poridil Asus p552w.


Za najvacsiu nevyhodu tohoto zariadenia povazujem, ze ma mikroSD pod bateriou a zaroven ze podporuje len USB1.1 (ak sa to nezmenilo). Kopirovat niekolko 100 MB map pre OziExplorer cez USB1.1 nie je to prave orechove ... Predstava vypinat a rozoberat pristroj pri kazdom vacsom kopirovani, aby som presunul kartu do externej USB2.0 citacky, ma tiez nenadchyna. Az na tuto jednu vec uznavam, ze pomer vykon/cena je velmi priaznivy, sirfSTARIII je pre nas vyhodou.

wendabr hladal vacsi displej s vacsim rozlisenim ...
  • 0

#17 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 11:06

Mohu doporucit MIO P560, ale kupoval jsem ho na zacatku roku a v soucasne nabidce MIO uz jsou jen obludne navigace do auta. Kdyz jsem patral cim bych to nahradil, nenasel jsem vlastne vubec nic. Da se jeste sehnat za vybornou cenu P360 (ta nema oproti 560 wifi a asi ani BT). Vyprodavaji je v soucasne dobe tak za 3200 s DPH. Na a pak je vakuum a pak az produkty s telefonem. No ale co se tyka toho rozliseni, tak nevim nevim, vsechno bude stejne jako to co ted asi mas.


http://pda-pocitace.iobchody.cz/MIO/
  • 0

#18 JirkaF

JirkaF

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 11:13

Celestyn napsal/a:
Mohu doporucit MIO P560, ale kupoval jsem ho na zacatku roku a v soucasne nabidce MIO uz jsou jen obludne navigace do auta. Kdyz jsem patral cim bych to nahradil, nenasel jsem vlastne vubec nic. Da se jeste sehnat za vybornou cenu P360 (ta nema oproti 560 wifi a asi ani BT). Vyprodavaji je v soucasne dobe tak za 3200 s DPH. Na a pak je vakuum a pak az produkty s telefonem.


MIO P560 mám od jara a můžu ho jen doporučit. :)
  • 0

#19 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 11:56

bogi napsal/a:

brazajar napsal/a:
Pak jsem hledal.. a hledal .. a nakonec poridil Asus p552w.


Za najvacsiu nevyhodu tohoto zariadenia povazujem, ze ma mikroSD pod bateriou a zaroven ze podporuje len USB1.1 (ak sa to nezmenilo). Kopirovat niekolko 100 MB map pre OziExplorer cez USB1.1 nie je to prave orechove ... Predstava vypinat a rozoberat pristroj pri kazdom vacsom kopirovani, aby som presunul kartu do externej USB2.0 citacky, ma tiez nenadchyna. Az na tuto jednu vec uznavam, ze pomer vykon/cena je velmi priaznivy, sirfSTARIII je pre nas vyhodou.

wendabr hladal vacsi displej s vacsim rozlisenim ...


No, ano i ne... Ja si na to nejak zvyk. Stejne ho mam v praci pripojen kvuli synchronizaci "furt" .. takze si proste pockam ... ono proste nic jineho nebylo.. bylo, ale investovat se mi nechtelo vice - napr. ASUS p565 .. anebo to nemelo SirfStar ....
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#20 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 14:36

Já jsem si asi před rokem a půl pořídil ASUS A696. Kromě GPS modulu (SiRF Star III) jsem koukal hlavně po možnostech konektivity a podpoře karet - s Wifi, BT, IrDA, USB a podporou SDHC karet splňuje tenhle požadavek A696 dostatečně ...
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama