Přejít na obsah


Fotka

keš ve vlaku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 19:09

akryx napsal/a:
V Rakousku byla v lanovce, proc by nemohla byt ve vlaku :)


Lanovku nepřevelej na druhou stranu země :D Mnohé vagony, lokomotivy i motoráky putují skoro jak Bludnej Holanďan ...
  • 0
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak. I vás dřív nebo později nějaký vlak přejede ... ( A.Nebel )

#22 Otmi

Otmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 20:25

Taky jsem přemýšlel o podobné věci...
Jestli moc toužíš po železniční keši, tak je opravdu lepší dát do vlaku souřadnice než vlastní schránku. Něco podobného třeba tady

GC1MRC8
.

Ale s vlakama to není tak jednoduché, i když to je lokálka. S každým novým jízdním řádem přichází jiné rozmístění vozidel, takže za rok může "tvoje" 810 jezdit v jiném kraji a ty nebudeš ani tušit kde se souřadnice nacházejí.

S tím In-Goldem to byla trefná poznámka. :)
  • 0

#23 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 20:59

Taky mně něco takového napadlo. Chtěl jsem kešku dát do tramvaje (nebo autobusu, to je jedno) s číslem XXX. Pak už by jen stačilo počkat si na tu správnou tramvaj a je to. Možná to i udělám, ale vylepším to. Hlavně se bojím odhalení. Vša
  • 0

#24 Medok

Medok

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 21:37

Zdravím. Každá lokomotiva po ujetí určitého počtu kilometrů jde na revizi. A po čase i dokonce na generální opravu. Navíc zde je faktor poruchovosti stroje. Takže spoléhat na to, že jeden stoj bude vždy na určitém spoji je velice nejisté. Z toho plyne, že odlov cache je též nejistý. V Plzni existuje cache, kde souřadnice finálky jsou ukryté na magnetickém štítku pod sedačkou určité tramvaje. Má to obtížnost 5. A právem, neboť je zde prvek náhody. Tohle by byl podobný případ. Z vlastní zkušenosti vím, že kolikrát motor je poslán do depa kvůli malé závadě a vrátí se až za čtrnáct dnů i déle. Neboť s opraveným motorem zalepí díru na jiné trati, kde došlo k větší poruše. Odlov takové cache by v podstatě byla sázka do loterie. Připouštím, že je zde určitá zvláštnost odlovu, ale bude to stát za to :|?
  • 0
Kdo hledá, najde - kdo nenajde, hledá.

#25 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2009 - 0:27

Chystal jsem něco podobného také, jen že by se na lokomotivě zjišťovalo výrobní číslo. Dávat schránku aby se pohybovala, to už ti dneska žádný reviewer neschválí. A hlavně myslím, že do takovéhle věci by se měl pouštět někdo kdo něco ví o obězích a podobných věcech a dokáže si s jistotou tu cedulku vystopovat sám. Což mě ty podle věty "dát kešku do lokálky" zrovna nepřipadáš. Lokomotivy se v určité oblasti dají vystopovat třeba jako řada 754 a 750 na trati HK - Trutnov nebo Letohrad, už jen podle zpráv na železničních fórech, ale těch "lokálkových" motoráčků jezdí tolik a točí se tak rychle, že to není ani možné, takže bych se do takovéhle keše strčením souřadnic do "lokálky" nepouštěl.

Takováhle keš má smysl někde na relativně malé síti, jako je třeba MHD a pravidelné nasazování vozidel na určité linky po dobu X let nebo určitém rameni železnice kde se ty lokomotivy dají s jistotou vystopovat, jako je třeba tady web http://www.brejlovci-ts771.tk/ kde nadšenci sledují kdy co jelo a podle toho se v objezích dá dohledat kdy to pojede znovu.
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#26 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 11:17

MaK_cz napsal/a:
No nevim jestli finále musí mít pevné souřadnice. GC1JH0M je určitě nemá :P


tak to pozor, jsem autorem te kese a finale MA PEVNE SOURADNICE! takze zadna mystifikace, ctete listing pozorne.
  • 0

#27 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 11:54

b7 napsal/a:

MaK_cz napsal/a:
No nevim jestli finále musí mít pevné souřadnice. GC1JH0M je určitě nemá :P


tak to pozor, jsem autorem te kese a finale MA PEVNE SOURADNICE! takze zadna mystifikace, ctete listing pozorne.


To můžu potvrdit, jsem zalogovany v obou...
A k tematu v Ostravě existuje GC1H3A6
  • 0

#28 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 12:32

No mě ještě tak napadla jedna věc, možná je to blbost, ale "podmínkou logu by byla kopie jízdenky" - což znamená, že si něco musíš koupit, aby jsi získal log. A mám dojem, že to úplně nedovolují pravidla. Je pravda, že jízdenku lze získat i jinak, než koupí, ale přeci jenom asi bylo prvotně myšleno, že si jí musel kačer koupit..... Toť je takový můj první postřeh.
  • 0

#29 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 12:48

Mau Loftin napsal/a:
No mě ještě tak napadla jedna věc, možná je to blbost, ale "podmínkou logu by byla kopie jízdenky" - což znamená, že si něco musíš koupit, aby jsi získal log. A mám dojem, že to úplně nedovolují pravidla. Je pravda, že jízdenku lze získat i jinak, než koupí, ale přeci jenom asi bylo prvotně myšleno, že si jí musel kačer koupit..... Toť je takový můj první postřeh.


A jak je to s keškama, které jsou ukryté za vstupným? Třeba v ZOO, v pražských věžích apod?
  • 0

#30 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 12:50

Probud se, podminky logu uz jsou pres pul roku zruseny ;)
  • 0

#31 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 13:29

maaaca napsal/a:
Probud se, podminky logu uz jsou pres pul roku zruseny ;)


A platit za pixly se taky může:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#32 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 13:54

Merencin napsal/a:

A jak je to s keškama, které jsou ukryté za vstupným? Třeba v ZOO, v pražských věžích apod?


V pravidlech jsem našel, že cache nesmí být komerční, tedy:

"Cache je chápána coby komerční, když je po hledači požadováno vejít do obchodu, komunikovat se zaměstnanci a/nebo si objednat zboží či službu, nebo když listing cache má reklamní, marketingový nebo propagační podtext."

Já to nehájím, jen konstatuji! Mě to v ZOO, věžích apod. nevadí - ale jen říkám, že to může hraničit s pravidly.

U toho vlaku bych to tím lístkem jako podmínka logu nekomplikoval..... V podstatě není důvod nebo ano?
  • 0

#33 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 13:58

Mau Loftin napsal/a:
V podstatě není důvod nebo ano?

Duvod, neduvod - proste podle soucasnych pravidel, tam tu podminku dat nemuzes.
  • 0

#34 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 17:52

Merencin napsal/a:
A jak je to s keškama, které jsou ukryté za vstupným? Třeba v ZOO, v pražských věžích apod?


Nutí tě na ně někdo chodit? Nenutí. Navíc do ZOO se sám rád podívám a takovéto spestření uvítám. Btw když řešíš věže proč jen ty pražské? ;) Ono takových keší je hodně a pokud nechceš nikdo tě na ně nenutí chodit.
  • 0

#35 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 18:25

Hamerinski napsal/a:

Merencin napsal/a:
A jak je to s keškama, které jsou ukryté za vstupným? Třeba v ZOO, v pražských věžích apod?


Nutí tě na ně někdo chodit? Nenutí. Navíc do ZOO se sám rád podívám a takovéto spestření uvítám. Btw když řešíš věže proč jen ty pražské? ;) Ono takových keší je hodně a pokud nechceš nikdo tě na ně nenutí chodit.


Ach jo, co si nejprve přečíst diskuzi a příspěvek, na který reaguji? A když už máš pochyby, stačí se zeptat nebo mrknout do mých nálezů, kde "placených" krabiček najdeš poměrně dost.

Ještě jednou a pomalu: Reakce na "A mám dojem, že to úplně nedovolují pravidla." Znamená to, že kešky v placené zóně jsou proti pravidlům? Nejspíše ne, neboť jich lze např. v pražské ZOO nalézt hned několik.
  • 0

#36 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 18:28

Mau Loftin napsal/a:

Merencin napsal/a:

A jak je to s keškama, které jsou ukryté za vstupným? Třeba v ZOO, v pražských věžích apod?


Já to nehájím, jen konstatuji! Mě to v ZOO, věžích apod. nevadí - ale jen říkám, že to může hraničit s pravidly.


Vždyť právě, podle mne je to v pohodě. Však už těch "placených" mám odloveno docela dost. ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama