Přejít na obsah


Fotka

Combine - makro pro automatizaci opakovanych cinnosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
275 odpovědí na toto téma

#121 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2009 - 12:39

fakt nevím... mám poslední verzi GG, vše vyčištěno (aspoň doufám) a stejně prostě GG skript nevidí. Vidí config, ten nastavím, dám uložit, ale nikde jinde nic. V seznamu skriptů prostě vidět není... Překladač stále hlásí chybu: [Chyba] D:\Program Files\GeoGet\data\script\Combine\CombineLib.pas(47:47): Type mismatch
  • 0

#122 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2009 - 12:51

Nemas nahodou nekde treba v datadiru jiny config? Az upravis config pomoci GG, podivej se na jeho datum a cas. Zmenil se u toho spravneho souboru? GG totiz vyhledava configy podle jisteho poradi a vezme prvni toho spravneho jmena, ktery najde. Nevadi mu, ze neni ve spravnem adresari. Preklad pak ale includuje ten ze spravneho adresare a tak to muze delat binec. EDIT: je divne, ze toto je misto az druheho pouziti promenne. Prvni pouziti je v definici cyklu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#123 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2009 - 13:06

jdu krmit geomiminko :D a pak se na to podívám B)
  • 0

#124 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2009 - 13:33

sobikovi napsal/a:
Překladač stále hlásí chybu:
[Chyba] D:\Program Files\GeoGet\data\script\Combine\CombineLib.pas(47:47): Type mismatch


Taky me to zlobilo. Nalezl jsem reseni primou editaci souboru Combine.config.pas. Pokud se totiz otevre pres spravce pluginu - konfigurace pluginu, nezobrazi se hodnoty MAX_GROUPS a MAX_FILTERS. V configu jsou spravne zapsany jako cisla, ale spravce pluginu je po vyplneni prepise jako text. Tot cely problem.
  • 0

#125 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2009 - 14:31

Tak toho jsem si nevsiml. Nepouzil jsem upravu ve spravci. Ponauceni: spravce vzdy ze vseho dela pri editaci text, ale pri prostem vytvareni config z default nechava puvodni "typ". Zkusim neco vymyslet.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#126 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2009 - 14:39

Tak jsem ten config smazal, spustil a už to naskočilo. Tak fakt nevím... Pravda je, že se v konfigurátory tyhle dvě hodnoty nezobrazují.
  • 0

#127 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2009 - 14:57

Upravil jsem default, config, lib a ggp pro pouziti textove konstanty. Ted je ovsem nutne upravit config.pas, jinak to pro zmenu zase bude hlasit chybu v CombineLib.pas.

Omlouvam se, vzdycky rikam, ze autor nema svuj program ladit. To je kolobeh zivota. :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#128 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2009 - 22:46

jj stim, ze bere config vse jako text jsem v AutoStatu taky bojoval.. ;)
  • 0

#129 maruki

maruki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2009 - 14:23

Nam takovy napad...: Neslo by do GG Prikazu umistit polozku pro Generovat offline listingy pro PDA, s predvolenou volbou "Obnovit jen offline slozku", tj. bez toho mirrorovaní..?


Proc to chci - mam udelanou skupinu na Aktualizaci -> 1. GJ(Download update); 2.Aktualizace databaze (ele+kraje,..), a hodilo by se mi jeste stahovai obrazku a offline mapek, ktere se pak inkluduji v listingu -> mam to na notasu a pouzivam databazi offline, proto to stahuju... ;)


Dik
  • 0
SE K750i, GPS modul Nokia LD-4W; GeoGet, Trekbuddy, Handy Geocaching Arcao Edition

#130 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2009 - 20:16

maruki napsal/a:
Nam takovy napad...: Neslo by do GG Prikazu umistit polozku pro Generovat offline listingy pro PDA, s predvolenou volbou "Obnovit jen offline slozku", tj. bez toho mirrorovaní..?


To je najaky prikaz GG? Neni to nahodou jen nejaka vlastnost exportniho makra? Preci nebudu doplovat pro kazde existujici exportni makro kazdou jeho vlastnost/moznost jako samostatny GG prikaz.

Spis bych videl jako rozumne udelat klon toho makra, ktere bude prislusnou funkci vykonavat. Nebo aby to po sputeni zobrazilo nejake moznosti k vyberu.

Pokud jsem uplne mimo, pak se omlouvam a dotaz jsem nepochopil tak, jak jej autor zamyslel.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#131 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2009 - 20:28

Ja to pochopil jako pozadavek na volani offline exportu ze skriptu, coz bohuzel zatim nejde. Ne ze bych to ted nedokazal pridat, ale tuto oblast chci v dohledne dobe prekopavat, tak se nechci vazat neuvazene pribastlenym rozhranim. ;)
  • 0

#132 maruki

maruki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 06 December 2009 - 9:58

Jo, myslím TOHLE

Aby se to dalo zavolat, nejlépe s vybranou první možností jako na obrázku - ještě víc by mi to zautomatilovalo aktualizaci ;)

Ale to byl jen nápad/dotaz, nespěchá:)
  • 0
SE K750i, GPS modul Nokia LD-4W; GeoGet, Trekbuddy, Handy Geocaching Arcao Edition

#133 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1185 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2009 - 16:40

lukabike.com napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Tak si z makra zavolej GpsBabel a nahraj si to do GPSky pres nej. (Mnohe programy, ktere se touto funkci chlubi, to delaji presne touto cestou...)

Tak jsem nad tim dumal a napsal si .sh skript, ktery po spusteni nahraje .gpx soubor do garmina. To funguje paradne.
Jenze jak donutit Combine aby ten skript spustilo? Dal jsem mu priponu .bat, aby ho makro videlo, ale nejako to nefunguje :)

Tady je castecny vypis z konzole:
fixme:mpr:WNetGetUniversalNameA ("Z:\\home\\habib\\data\\script\\Combine\\Combine.ggp.pas", 0x00000001, 0x32f638, 0x32fa44): stub
fixme:commdlg:GetFileName95 Flags 0x00800000 not yet implemented
fixme:mpr:WNetGetUniversalNameA ("Z:\\home\\habib\\data\\GG2 60CSx TRUHLICKY with hint _ by Qnik.gge.pas", 0x00000001, 0x32e2d8, 0x32e6e4): stub
Z:\home\habib\data>#! /bin/sh
File not found

Z:\home\habib\data>gpsbabel -i gpx -f tradicky.gpx -o garmin -F usb:
File not found

Pocitam, ze ten gpsbabel volam spatnym zpusobem, ale za vitezstvi povazuju uz to, ze ten skript funguje :)


Tak tento problem se mi povedlo vyresit, gpsbabel beha jak hodinky a sype kese do gpsky jednim kliknutim :)
Ale napadla me jina vec. Nedavno se tu Mikrom pidil po moznosti mit v makru "checkboxy". Je to realne prani? Docela by se mi to hodilo :) Priklad: Tradicky si nahravam jako .gpx soubor pro Prahu, obcas pro Usti a Plzen, dle toho kam zrovna jedu. Vse ostatni mam jako POIky. No a hodilo by se mit moznost pri exportu moznost zvolit ktery filtr (Praha, Usti, Plzen..) by byl aktivni a byl do exportu zahrnut. Je to proveditelne? :) Jinak tisicere diky za Combine, obrovsky ulehcuje praci...
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#134 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2009 - 16:55

checklistbox neni ve standardni vybave skriptenginu. Musel bych ho tam vlastnorucne dokopat, a to neni malo prace a ladeni. Takze uvidime, jak to pujde. Budte hodni, treba vam neco Jezisek prinese pod stromecek. ;)
  • 0

#135 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1185 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2009 - 16:57

HaLuMa napsal/a:
checklistbox neni ve standardni vybave skriptenginu. Musel bych ho tam vlastnorucne dokopat, a to neni malo prace a ladeni. Takze uvidime, jak to pujde. Budte hodni, treba vam neco Jezisek prinese pod stromecek. ;)

Ze by Jezisek vazne existoval? Budeme se tesit :)
Ne, ted vazne...pokud by se to povedlo, bylo by to paradni, ale da se fungovat i bez toho :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#136 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2009 - 20:59

lukabike.com napsal/a:
Tak tento problem se mi povedlo vyresit, gpsbabel beha jak hodinky a sype kese do gpsky jednim kliknutim :)


Myslis, ze by jsi se mohl podelit o reseni? Uvazuju ze bych spoustel wget z geogetu, tak at nevymyslim uz vymyslene. Diky
  • 0

#137 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1185 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2009 - 21:21

druzicka napsal/a:

lukabike.com napsal/a:
Tak tento problem se mi povedlo vyresit, gpsbabel beha jak hodinky a sype kese do gpsky jednim kliknutim :)


Myslis, ze by jsi se mohl podelit o reseni? Uvazuju ze bych spoustel wget z geogetu, tak at nevymyslim uz vymyslene. Diky

No snad ti to bude fungovat. Pocitam, ze gpsbabel naistalovany mas.
Popisu jen .bat soubor, ktery se stara o nahrani kesi do navigace.
Nejdriv je presun do adresare, kam Combine ulozi vyfiltrovany seznam kesi, pojmenovany Tradicky.gpx
Nasledne probehne prikaz, kteryzto nahraje soubor Tradicky.gpx do gpsky.

cd /home/habib/data/script/Tradicky_export/
/usr/bin/gpsbabel -i gpx -f tradicky.gpx -o garmin -F usb:

Cele je to ulozene jako .bat soubor, ktery umi Combine otevrit.
Nevim, snad ti to nejak pomuze, pripadne dodam dalsi vysvetleni :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#138 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2009 - 21:31

lukabike.com napsal/a:
Cele je to ulozene jako .bat soubor, ktery umi Combine otevrit.
Nevim, snad ti to nejak pomuze, pripadne dodam dalsi vysvetleni :)


Myslim, ze to chapu, cela finta je v tom .bat souboru :o) diky moc...
  • 0

#139 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 12 January 2010 - 9:19

Něco dělám špatně zase... a zasekl jsem se hned na začátku. poslední verze GG 2.2.4 a Combine 1.06 PO instalaci Combine do data\script\combine ho vidim v Pluginy - Spravce pluginu. ALE CO DAL? Nemuzu za boha vyvolat to okno jehoz screenshot na predchozi strance. Celou diskuzi jsem procetl a ujistil se ze opravdu nemam psat makro rucne ale uzit toho vicemene blbuvzdorneho builderu... ale ja ho zaboha nemuzu vyvolat :) Bude to zase nejaka trivialni zalezitost, kvuli ktere se rusi starty raketoplanu, ale tak uz to chodi... diky za radu ;)
  • 0

#140 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 12 January 2010 - 9:31

Pokud tou predchozi strankou myslis stranu 4, tak to se vyvola tim, ze kliknes na ikonu Combine na toolbaru nebo spustis makro combine pres menu Pluginy - Nezarazene (nebo skupina, do ktere sisi ho zaradil) - Combine. Nic jineho v tom neni. A pokud mas ikonu na toolbaru, tak by nemel byt ani zadny problem s prekladem makra a melo by jit spustit bez potizi. EDIT: napada me - mas v adresari u toho makra i soubor CombineCommand.ini?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama