Přejít na obsah


Fotka

SmartGPX - dve databaze?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 11:43

Zdravim, nemate nekdo zkusenost, zda jde v tomto programu vytvorit jeste jedna databaze? Proc - chci jet na dovolenou a nahrat si tam kesky, ale nechci je mit dohromady s tema, ktere mam nahrane v Cechach, aby se mi tam po dovolene zbytecne nemotaly, lze to nejak? Diky
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#2 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 12:07

Ano, lze, kazdou si pojmenuj jinak a pak das nahrat tu co chces a ta se bude zobrazovat...
  • 0

#3 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 13:25

Aha, ale kde je ulozena? V nastaveni jsem to nikde nenasel a na karte se mi taky nedari najit, kde je ta databaze ulozena..muzes byt prosim konkretnejsi, jak to udelat? Diky
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#4 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 14:16

U mne je to na karte S60 N95:
\Data\SmartComGPS\waypoints\zoowpts.wpt
Pak v menu waypoints Smartcomu si dat load a vybrat prislusny file s body.
Staci to takto?
  • 0

#5 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 14:43

Myslím, že jste zaměnili 2 různé programy. SmartComGPS a SmartGPX ;). Pokud vím, tak databáze je uložena v systémovém adresáři a jediná možnost je - pokud jsou data na kartě - překopírovat to např. v počítači. Funkce výběru byla zmiňována jaku feature nadcházející verze, jejíž alfaverze je v současné době ke stažení zde: http://www.smartcaching.de/alpha/
  • 0

#6 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 14:49

Aha, v tom pripade se omlouvam... Nevedel jsem o SmartGPX.
  • 0

#7 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 14:53

A proc to neudelas jednoduse tak, ze si pripravis GPX soubor a ten si pak nactes? Je to nejjednodussi cesta, tech souboru muzes mit nachystano na karte kolik chces s libovolnymi oblastmi...
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#8 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 14:59

Ano ano, jde mi skutecne o SmartGPX, ne Smartcom :) Uzo diky za odkaz na alfa verzi, uz se moc tesim, az z ni bude aspon beta, ale vyzkousimi tak. Embre: To prave nejde. V jednom GPX souboru se mi nepovedlo vetsinou nacist vic jak nejakych 500 kesi. A ani ten postup, co uvadis, mi nijak nepomuze, SmartGPX nacte ten GPX soubor a nactene kese prida do sve databaze, nepracuje primo s tim GPX souborem, a to je prave to, o co mi jde, pridanim kesi do me defaultni databaze tam budu mit veci, ktere po dovolene nebudu potrebovat a nevim, jak bych se jich jednoduse zbavil..
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#9 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 15:01

Nezkousel jsem, ale v polozkach se da databaze vymazat takze napred vymazat starou a pak nacist GPX. Uz jsem to teda psal jednou, ale nejak se mi nezda, ze ti telefon nacte jen 500 kesi, me nacte aktualne neco kolem 15000 najednou kdy ma GPX soubor stovky mega... Kazdopadne by se teda dalo alespon vytvorit par souboru po 500ks a nacitat to na nekolikrat, tolik casu to nezabere... Jinak tu starou databazi si muzes napred zazalohovat, ja ji mam v Private\A0000c9b\cache_2.db
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#10 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 15:11

Nevim, me to tak proste nefunguje, soubor s vic kesema to nacte, ale neprida to vsechny..No a nez tam nahravat vsechno znova po 500 kusech, zdalo by se mi jednodussi prave mit dve databaze...
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#11 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 15:31

Jeste me napada jestli to neni ruznou verzi, ja mam ted aktualne 0,11,9. Zkusim jeste udelat kopii te puvodni DB s trochu jinym jmenem jestli se to pak neda jen prehodit..
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#12 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 15:36

Takze jo, je dalsi moznost, pokud si tu databazi prejmenujes napriklad na cache_2.db2, nactes si vsechno co potrebujes z nove lokace, vytvori se dalsi databaze s puvodnim jmenem cache_2.db. Potom je staci jednoduse ve spravci souboru prejmenovavat dle potreby. Vyzkousel jsem to a je to funkcni.
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#13 lvod

lvod

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 15:51

Zdravim, pouzivam tez SmartGPX bez problemu pracuje s v soucasnosti s databazi cca 2.000 kesi. (Dohraval jsem je postupne dle "oblasti zajmu"). Nepotrebne (t.j. v mem pripade napr. neodlovene kese Liberecka, ke kterym se nyni nedostanu) jsem resil tak, ze jsem pomoci filtru dal zobrazit nenalezene, vybral jsem si nejakou kes a nastavil zobrazeni od teto kese a pak oznacil a vymazal. Toto je myslim idealni postup v pripade, ze dana oblast je mimo bezne pouzivane oblasti. (v mem pripade je bezna oblast jizni Morava a ta !mimoradna oblast" Liberecko)
  • 0

dříve: E51 + BT GPS Evolve GoTraxx + SmartGPX + HG Arcao edition + OpenWIG

nyní: Xperia Z1 Compact

 


#14 lvod

lvod

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 15:57

to EmbreOnyx: Zdravim, vidim, ze pouzivas stejnou "vyzbroj": 1) jak resis nezobrazovani waypointu u multikesi ve SmartGPX? (alespon ja to jeste neobjevil... 2) testoval jsi jiz tu alpha verzi? - ja jsem zjistil, ze pri jejim pouziti se mi "ztrati" me info o nalezeni nekterych kesi... Diky za odpoved.
  • 0

dříve: E51 + BT GPS Evolve GoTraxx + SmartGPX + HG Arcao edition + OpenWIG

nyní: Xperia Z1 Compact

 


#15 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 16:17

Pouzivam SmartGPX jen kdyz se ocitnu v neznamem terenu (typicky na sluzebce) abych ulovil tradicionalky pobliz takze WP u multin vubec neresim, na multi chodim s vytistenym listingem. Jinak ale neni problem si WP vypsat z listingu (ano je to jiz rucni prace :-) ), ten tam mas preci cely. Tu alfu jsem jeste nezkusil, dozvedel jsem se o ni ted pred chvili, ale staci urcite nacist do databaze PQ s myfinds a ono se to opravi. To Colonel74: Jeste me napada, mas nastaveno ukladat data na vnejsi pamet, jestli to treba neukladas do pameti mobilu misto na kartu...
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#16 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 16:39

Ta moznost s prejmenovanim databaze me taky napadla, ale na karte, kam mam nastavene ukladani dat, se mi nepovedlo objevit zadny soubor, ktery by mohl byt databazi k SmartGPX. EmbreOnyx Ty vis, kam se to uklada?
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#17 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 16:57

Uz jsem ti to psal jednou, ja to mam v Private\A0000c9b\cache_2.db
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#18 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 16:57

Promin, prehlidl jsem, ze uz jsi psal, kde ta databaze je, uz jsem ji nasel, jdu vyzkouset prejmenovani..
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#19 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 17:08

Takze takhle to funguje, diky za dosavadni poznatky. Druha vec je, ze jsem tam do ciste databaze nahral GPX, ktere melo 744 bodu a do databaze bylo pridano presne 500 novych... :( Ale s tim se necha zit :)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#20 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 17:43

To je zatracene divny, jakou mas verzi? Eventuelne jeste omrkni soubor SmartGPX.cfg, posilam to co v nem mam ja zkus to porovnat jestli to nepomuze, ale nevidim v tom nic extra... Jinak predpokladam, ze to GPX generujes z GSAKu? Tech 500ks mi nejak zavani tim omezenim na GC.com :-) [Settings] DatabaseMemory=2 DownloadMemory=2 LocalPicDir= AddFindToCal=0 Units=0 ShowSpoiler=0 DecryptHints=0 [Landmarks] Category=Geocache [Database] ImportDir=E:\INSTAL\ [GeocacheOrder] OrderBy=Distance Latitude=48,81350 Longitude=16,65377 [GeocacheFilter] Filter=0 Container=0 Type=0 Name= ShowFound=true Latitude=0,00000 Longitude=0,00000 Distance=0 Direction=0
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama