Přejít na obsah


Fotka

Sháním info o možnostech GPS - nokia 95 8GB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 slunecniceila

slunecniceila

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 12:11

Zdravím, jestli se tu najde někdo,kdo mi poradí budu ráda. Rozhoduji se, že si konečně koupím GPSku outdoor, jenže. Mám telefon NOKIA N95 8GB, nemám paušál, operátor T-mobile. Vím, že tento typ Nokie má v sobě možnost používání GPS, tedy má vestavěný GPS modul. Což je sice super, ale já bych se ráda doplatila a tak se ptám. Jestli nemáte někdo podobnou zkušenost s používáním tohoto mobilu na bázi GPS, jako formou ji využíváte. Nebo návod to vůbec používat. Možná i špatně specifikuji dotaz, ale nevím si rady, tak mě neodsuzujte. Jestli si musím něco k tomu dokoupit, nechci přecházet na paušál u operátora, neob mi bude stačit zakoupit za určitý měsíc částu cca 200 kč za přístup na net, bez ohledu na sosání dat, já fakt nevím. A právě proto se rozhoduju, že si budu muset koupit konečně GPSku max. do 2000,--Kč, neb už mě taky moc neba lovit jen podle hintů ,že :) idkyž se zatím daří. jsem v počátcích , tak mi každá rada pomůže. ilus
  • 0

#2 Gtjozef

Gtjozef

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 12:32

GPS software: Nokia maps - štandartná aplikácia v Nokia mobiloch. Garmin Mobile XT - treba kúpiť software a mapy. Sygic Mobile - treba kúpiť software a mapy. Všetky navigácie fungujú aj bez operátora. Nepotrebuješ sťahovať nič cez mobil za predpokladu, že Ti stačí príprava, ktorú si spravíš doma. Ja mám napr. Nokiu E66 bez SIM karty len tak hodenú v aute, keby niečo. No a stačí zapnúť spustiť soft a všetko ide aj bez operátora plnohodnotne. Domáca príprava napr. pre Nokia mapy: Stiahneš si cez Nokia maps loader mapy doma cez internet a uložíš do mobilu. Trabárs aj celú Európu. Stiahneš si kešky, ktoré chceš, napr cez Mozigo, ..... a uložíš do mobilu. No a to je všetko. Zapneš mobil, zapneš Nokia maps, zakážeš prístup na internet a všetko ide plnohodnotne. ;) Z internetu si to ťahá iba pomocné dáta, POI body, počasie (OVI maps) proste nič dôležité, kvôli čomu by bolo treba platiť :)
  • 0

#3 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 12:33

Tak ja v tom nevidim zadny problem treba my kesujeme s Nokii E66 (ma integrovane GPS) a co se týče používaného software tak : Handy geocaching Arcao edition - vyhledávní nejbližších keší, field notes, navigace ke keši, atd Locify - pokud je potřeba keš zobrazit na mapě a navigovat se k respektive odlovili jsme keš, a chceme přejet k další (kterou nemáme připravenou) a nevíme kde je taxe podíváme na mapu :-) kudy k ní (mapy to streamuje přez internetové připojení) Operátora mám Vodafone a bez problému, V tvém případě si myslím že stačí dohrát do telefonu tyhle dvě aplikace :-) a zařídit u operátora přístup na internet z mobilu. Pokud správně chápu nemáš paušál ale jen někou předplacenou kartu takže toho pokud správně koukám by se měl týkat tenhle internet :-) http://www1.t-mobile...twist-surf-plus Nebo nevím zda má t-mobile ještě něco jiného jako vodafone internet buď na den za 17kc a nebo na pořád v mobilu tuším 170kč za měsíc nebo pro studenty 90kč ;) Tak snad jsem pomohl :-) Tohle se hodí když budeš chodit kešovat více méně bez přípravy :-) Prostě jsi v terénu a zajímá tě, zda tu někde není nějaká keška :-) která by se dala odlovit :D Jinak postup který je popsaný nade mnou je samozřejmě také možný :-) ale to už vyžaduje nějakou tu domácí přípravu :-)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#4 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 12:51

Stahni si programy co mam v podpisu a mas vse potrebne na hledani. Na prijezd ke kesce pouzijes Garmina, na dohledani SmartComGPS, na vyhledani nejblizsi dalsi, cteni listingu, pripadne hintu pouzijes SmartGPX, OpenWIG na "wigovky" a to vse offline bez nutnosti pristupu na internet takze zdarma. HGAE pouzivam jen vyjimecne na specificke ukoly a ten je obcas k internetu nutne pripojit.
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#5 slunecniceila

slunecniceila

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 12:53

děkuji za vaše příspěvky. Určitě mi oba pomohly :))) - Díky! Tedy už tři příspěvky !!! ;) už v tom mám jasno!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama