Přejít na obsah


Fotka

Geoskořápky 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#61 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 December 2009 - 23:19

Raději z guidelines: Mega-Event Caches Mega-Events are a special designation reserved for only the largest event caches – those which attract geocachers to attend on a regional, national or international level. To qualify as a Mega-Event, the organizers must obtain prior approval from Groundspeak – not from their volunteer cache reviewer. Among other requirements, the organizers must demonstrate a substantial likelihood that at least 500 people will attend the event. A Mega-Event Cache may be published up to one year prior to the event date. A regular Event Cache can be changed to a Mega-Event Cache after the fact, if the organizers demonstrate to Groundspeak that more than 500 people attended.
  • 0
Hczech

#62 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 19 December 2009 - 23:22

sobikovi napsal/a:
jj, Geoskořápky mají stoupající tendenci a myslím, že letos by se jim to mohlo povést smiley Schválně jsem se díval na statistiku Will Attend/Attended v jednotlivých letech a je to fakt moc pěkný... 54/92, 136/190, 280/357 a 207 nyní/???

514 nyní, tak to vypadá na skutečných attended 600 a více B)
  • 0

#63 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 December 2009 - 23:31

Ono pár přihlášených lidí ještě asi "vyděsí počasí", ale taky nepochybuju, že se přes 500 lidí - pardon nicků - event v klidu dostane. A o lidech už nepochybuju vůbec.
  • 0
Hczech

#64 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 0:27

Též myslím že počet attended v reálu může být při tomto extrémním zájmu menší než will attend-zkrátka tam někteří nepřijdou kvůli chladu či "utečou" když uvidí ten dav, jiní třeba v té mega frontě na logbook na molu (logování při vypouštění plavidel) nevydrží čekat apod ;). Každopádně když už nebylo žádáno o typ mega dříve (očekávání účasti), tak holt až po konci akce, budu sledovat a snad se to zdaří ;)
  • 0

#65 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 0:57

Také jsem zvědavý na ten dav. :-D Na těch čtyřech Megaeventech, co jsem byl, to vždy bylo o tom, přijít se zalogovat a rozprchnout se kešovat, takže 200 lidí najednou bylo maximum. Ale tady je opravdu reálná šance vidět těch 500 lidí naráz, proto si myslím, že toto je mnohem legitimější adept na ME, než cokoli jiného. No jedno je jisté, zítra to bude asi teda fakt něco. ;-)
  • 0

#66 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 11:19

Dav to bude ohromný a docela bych uvítal kdyby byl logbook i nahoře, udělal jsem si totiž přípravek abych mohl pouštět lodičky z mostu přes Čertovku.
  • 0

#67 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 11:45

sobikovi napsal/a:

hczech napsal/a:
Jen si tak sám sobě řikám, jestli bych s vidinou "opravdového" za pár měsíců vůbec chtěl, aby se stal Megaevent ze Skořápek.

A jaký je v tom rozdíl. Pro mne je tento případný letošní ME opravdovější než ty hrátky příští rok...

Presne tak, prijit vystat tri hodky frontu, podepsat se a odchazet s pocitem ze to bude asi muj prvni cerveny bod :D:D:D
Mozna je to pouze muj nazor, ale myslim si ze to prave kouzlo geoskorapek vyprchava umerne s poctem lidi kteri tam prijdou :|
  • 0

#68 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 13:29

"odradí počasí" Které? Jasná a chvílema i slunečná obloha přes den? Nebo spíš rtuť ukrytá v houfu v nádržce teploměru? Dovolím si zde připomenou Šamanovu hlášku z časně jarního odlovu v ZOO. "Neexistuje hnusne pocasie, existuje iba zle obleceny geocacher "
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#69 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 13:31

Věřím tomu, že logbook bude nahoře i dole, při tom množství lidí by to bylo nereálné, aby se každý zapsal... Ne každý přijde a bude pouštět lodičky... třeba s geomiminkem v tom dnešním mraze není reálné tam stát 2 hodiny a čekat na vypuštění lodičky. Nemám dojem, že by nějak vypršela atmosféra. Zdá se mi, že je každý rok stejná a krásná. Já osobně se mnohem víc těším na ty lidi, usrkávání z feltflašky od přátel a ten pohled na Vltavu.
  • 0

#70 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 13:45

sobikovi napsal/a:
.... a ten pohled na Vltavu...


ke kteremu se realne dostanes zhruba tak ve 22:45 :D
  • 0

#71 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 14:39

Aby nam nahodou nez prijdem nezamrzla Certovka:D:D:D
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#72 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 15:26

tam bude tolik lidí, že roztaje i sníh na střechách :D
  • 0

#73 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 15:34

Hej hola, už se to blíží :) Jen tak přemýšlím, jestli jsme lodičku neměli místo kormidla raději vybavit bruslema.... ;)
  • 0

#74 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 20 December 2009 - 15:39

jo za chvilku vyrážím beru slivovici proti kurdějím a lodičku jen jsem přemýšlel zda nemám vzít i nějaký klacek aby se dodička dostala až na vodu.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#75 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 7:56

Byli jste, byli? I my tam byli, velká krása to byla a zima byla :)

Ale zase nám zhasla, taková krásna naše loď byla... a zhasla, no, zase výzva na příští rok ;)

Ale zajímalo by mě, jak se díváte na prosbu "pořadatelů", resp. jak jí dodržujete ? Mám na mysli otázku těch přírodních materiálů, přeci jen ten nepřírodní "odpad" někde skončí....

"Prosime, prineste si nekolik lodicek, nejlepe jiz predem vyrobenych, ne plastových, ale z prírodních materiálu"


Někteří přeci jenom měli plastové části, kovové kalíšky apod., tak příště, příště se nad tím zamyslete :);)
  • 0

#76 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 8:47

Mau Loftin napsal/a:


Někteří přeci jenom měli plastové části, kovové kalíšky apod., tak příště, příště se nad tím zamyslete :);)


:D a na mě se divně koukalo, že posílám CWGčka uprostřed se svíčkou B)
  • 0

#77 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 9:08

Mau Loftin napsal/a:
Byli jste, byli? I my tam byli, velká krása to byla a zima byla :)

Ale zase nám zhasla, taková krásna naše loď byla... a zhasla, no, zase výzva na příští rok ;)

Ale zajímalo by mě, jak se díváte na prosbu "pořadatelů", resp. jak jí dodržujete ? Mám na mysli otázku těch přírodních materiálů, přeci jen ten nepřírodní "odpad" někde skončí....

"Prosime, prineste si nekolik lodicek, nejlepe jiz predem vyrobenych, ne plastových, ale z prírodních materiálu"


Někteří přeci jenom měli plastové části, kovové kalíšky apod., tak příště, příště se nad tím zamyslete :);)


Jen pro informaci vosk za stále teploty tak jako pryskyřice jsou nejstálejší látky na Zemi tak že ne že bych obhajoval to že někdo měl něco z plastu ale vosk má daleko delší poločas rozpadu.Přeji hezké prožití svátku vánočních :D
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#78 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 9:30


Někteří přeci jenom měli plastové části, kovové kalíšky apod., tak příště, příště se nad tím zamyslete :);)


Souhlasim s Tebou, že u nejednoho plavidla měli tvůrci nad touhle věcí trošku víc přemýšlet, aby z toho nebylo malé antiCITO. Svíčky jsou samozřejmě nutnost, ale třeba už ty "hřbitovní" by se asi měly vynechat. Sice nezhasnou, ale představím-li si ten kus plastu někde na břehu, moc se mi to nelíbí. Narozdíl od loňska jsem ale neviděl např. celopolystyrenovou loď, která je asi nezamýšleným vrcholem "nepřírodnosti".

Pokud mam mluvit za sebe a Williama Adamu, společný škuner jsem cíleně zmákli jen s korkem, špejlí, bambusem, skořápkama od ořechů, provázkem, tvrdým papírem, svíčkama a pravda, trochou barvy do tiskárny. Tak jako tak si malé hříchy proti přírodě odprosíme na nějakém CITO, slibujeme :-)
  • 0
Hczech

#79 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 10:19

mwh napsal/a:
.....
Jen pro informaci vosk za stále teploty tak jako pryskyřice jsou nejstálejší látky na Zemi tak že ne že bych obhajoval to že někdo měl něco z plastu ale vosk má daleko delší poločas rozpadu.Přeji hezké prožití svátku vánočních :D


No jo no, ale vosku se vyhnout nedá :) - a na druhou stranu, ten by měl vyhořet ;) - i když to se ne vždy podaří :)

Jen jsme chtěl upozornit, že by se na to mělo dbát více a co nejméně pouštět odpadu.

Jinak též všem krásné Vánoce! a třeba i nějaký ten geodárek :)
  • 0

#80 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 21 December 2009 - 10:36

Ano, příští rok bych doporučil vyhlásit soutěž o nejEKO lodičku co popluje aspoň 100m a bude aspoň z toho 25m svítit...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama