Přejít na obsah


Fotka

logování po 6 měsících?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#41 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 10:41

alkes: vsak prave proto, ze to cislo neni dulezite, tak by snad na nem nemela lpet, ne? ;) BTW kdybys cetl pozorne toto forum, tak bys zjistil, ze ja si napriklad zapomnel zalogovat 2 cache (na webu, v cachi zalogovane jsou) a proste si tam skocim klidne znova. A vo vo vo tom to je.
  • 0

#42 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 10:49

Hlavně je celkem její věc na čem lpí. Může chtít správně označené ikonky na mapě, může chtít ucelený soupis keší, které našla, cokoliv. Já prostě nevidím důvod, proč to vůbec řešit z opačné strany. Kdybych zapomněl na zalogování pár keší jenom na webu, určitě se na místo nebudu vracet jenom kvůli aktuálnímu elektronickému logu, raději se třeba podívám zas jinam. Tebe to tak baví, dělej to tak, nikdo ti to nebere... a tomhle to celé je.
  • 0

#43 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 10:52

Samozrejme muze chtit co chce, ovsem pokud uz hraje nejakou hru, tak ma hrat podle pravidel. A ty pravidla hovori jasne - log dotycneho v logbooku cache. Je tam? Tak neni co resit. Neni tam? Tak taky neni co resit. Jo holt nekteri premysli predem a nekteri resi radeji zpetne problemy, ze?
  • 0

#44 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:04

Hmm koukám i z jiných vláken, že z tebe se stal pravidlový purista. To explicitní pravidlo zápis v logbooku=zápis na netu tam přibylo z úplně jiných důvodů a s opačným směrem implikace, než si ho vykládáš. (Hlavně aby si lidi logy zbytečně nemazali kvůli nesplněným ALR.) Logování pod změněným nickem je podle mě zrovna věc, kde by se mělo vycházet vstříc. Ano, je to hra. Ne, pro všechny to není bodovaná soutěž o ceny a podle toho by se některé věci měly brát. Howgh.
  • 0

#45 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:12

Po stopadesaty se tu resi problem rozdeleni teamu. Cely leta to slo a owneri meli pochopeni a najednou zase veda. Nereste kraviny. proste ten clovek tam byl a hotovo. To je jednoduse dan zacatecnicke nerozvaznosti, ze se to nedomysli do konce. Jak rikam, doposud to nevadilo. At napise prefabrikovany log s malym vysvetlenim proc to dela a je to kazdemu jasne. Kolik nam uz takovych logu prislo. Ze vam ty body tak trhaj zily. Chleba lacinejsi kvuli tomu nebude. A navic, hrajou to za svoje prachy, tak jim do toho nikdo nema co kecat, krome ownera samozrejme.
  • 0

#46 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:18

..he he, tohle je v pohodě a vůbec bych to neřešil. To tady v Praze je teď v módě jiná strategie získání bodu: když disabluji cache v centru města, protože ji opět nekdo ukradl - v tu ránu naběhne 5-6 logů někoho, kdo "tam byl" před 1, 2 či 3 týdny a teď zpětně loguje :). Legrace..., ale když je to baví... :o:o:(
  • 0

#47 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:20

alkes: zmeneny nick je ovsem neco jineho, nez situace, ktera je popisovana vyse. BTW nejde o purismus, nicmene tvou logikou prece nebudeme jezdit po dalnici 130, kdyz se da jezdit 200, ze? v&f family: nevim jak ty, ale ja kazdemu nalezci vyplacim 10 Kc. A takove filuty, kteri by chteli ziskat tyto penize jan tak - jak bych dopadl? :D:D:D
  • 0

#48 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:25

Tak přeci jenom ještě poznámka... jezdit po dálnici 200 může být nebezpečné pro ostatní, takže to vadí. Zalogovat si cache, kterou jsem našel pod jiným nickem, nebo teda jako součást jiného nicku, nejenomže nikoho neohrožuje, ale ani nevidím nic, čemu by to mohlo vadit. Nauč se rozlišovat. edit: Dokonce to má vadící potenciál ještě menší, než tvé dva logy na papíře kvůli tomu, že jsi poprvé zapomněl. To by se s trochou nadsázky dalo brát jako plýtvání logbookem.:D
  • 0

#49 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:29

Dorcadion napsal/a:
..he he, tohle je v pohodě a vůbec bych to neřešil. To tady v Praze je teď v módě jiná strategie získání bodu: když disabluji cache v centru města, protože ji opět nekdo ukradl - v tu ránu naběhne 5-6 logů někoho, kdo "tam byl" před 1, 2 či 3 týdny a teď zpětně loguje :). Legrace..., ale když je to baví... :o:o:(


Taky jsem si toho vsiml, ale takove vysvetleni mne ani nenapadlo. Je to presne jak pise Dorky. Tak jsem zas jednou chytrejsi a ja si blahove myslel, ze se nejak poderzele rozmohli sklerotici. Ale logbooky kontrolovat nebudu, preci jen to je hra a je veci kazdeho, jak k ni pristupuje.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#50 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:30

LOL a potom kdo to tady zere :D:D:D:D:D BTW pomer 2064:428, ze by kacer plkac? :D
  • 0

#51 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:32

Bingo. A navíc mám asi druhý měsíc nedologováno.:D
  • 0

#52 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:35

No nic, navrhuji debatu uzavrit s tim, at si kazdy loguje co chce - "okrada" predevsim sam sebe. My, jakozto owneri, niceho vic/mene nedostaneme, takze je zbytecne to resit. A radeji jdem to hledani uvadet do praxe, ne?
  • 0

#53 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:51

Ja jako owner a prilezitostny pozdni logovac sleduju dve roviny. Kdyz loguju se zpozdenim, pripojuju obligatni omluvu a nabidku, ze v pripade nejasnosti nebo pochyb o nalezu jsem schopen tento dolozit nafocenym logbookem.

Ovsem kdyz mi jako ownerovi prijde x-mesicu stary log bez jakehokoliv vysvetleni, tak si dam tu praci a optam se, jak se to prihodilo - zatim ve 100% mi bylo odpovezeno, ze proto a proto (rozpad tymu, novy kacer loguje, co nasel pred registraci, zatoulany nezalogovany nalez...) a s tim nemam absolutne zadny problem.

Ale u nas na venkove se to da urcite sledovat mnohem lip nez v centru Prahy.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#54 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:57

hplus napsal/a:kdyz mi jako ownerovi prijde x-mesicu stary log bez jakehokoliv vysvetleni, tak si dam tu praci a optam se, jak se to prihodilo - zatim ve 100% mi bylo odpovezeno, ze proto a proto (rozpad tymu, novy kacer loguje, co nasel pred registraci, zatoulany nezalogovany nalez...) a s tim nemam absolutne zadny problem


jenomže tohle vyžaduje použití zdravého rozumu [palecnahoru] ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#55 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 21:21

Tak přemýšlým, jak bych ty staré "nálezy" logoval. jako -1, -2, -10, -100 keš ?
  • 0

#56 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 18:58

Mam teda dojem ze GC.com pocita nazely dle data, takŽe staré nálezy budou jako 1, 2, 3 a nové se přečíslují? Ale nev=im, jen si to myslím...
  • 0

#57 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 10:59

Nam se stalo, ze jsme videli Fridmena, jak si fotil nas podchod (sami nevideni), tak jsme si spravne tipli, ze tam bude nova cache. Lovit jsme sli az po publikaci. Pak me napadlo, ze jsme predtim mohli zkusit BF. To by se urcite podarilo. Bylo by to v poradku? Autor o nas nevedel a o nove cache nerikal.
  • 0

#58 Bahno_6

Bahno_6

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 12:18

No, treba ja jsem taky jeden z tech prusviharu kteri loguji i po pul roce..proste mne to zapsani na netu nebavi tolik, jako to hledani v terenu..ale na vetsinu kesek chodim s pritulkyni, ktera naopak loguje poctive a do logu mne zapisuje jako spolunalezce, takze dukazy mam =)
  • 0

#59 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 14:05

Tak sem si to tady pročetl a doslova mě uklidníl příspěvek RaptorTeamu :) jejich keše GCKBRJ a GC10GDY byly mé uplně první ještě jako mudla a protože jsem téhdy netušil, že mě to chytne a ani sem nevěděl o co v geocachingu přesně jde, tak jsem nález nelogoval. No a po nějaké době, když jsem si založil účet, jsem si ty kešky pochopitelně zalogoval a dodnes jsem čekal, že mi ty logy budou smazaný, protože nejsem v logbooku :) no ale kdyby bylo potřeba tak kámoš s kterým jsem tam byl a který už byl kačer nějakou dobu mi to může dosvědčit a dokonce i v jeho logu je to napsné, že tam s ním byli dva mudlové skorokačeři a v deníčku nás uvedl i pod přezdívkama. Jiný případ. Na mé keši byl jeden team zalogovaný dvakrát. Log jsem nemazal, protože třeba tam byli dva členi toho teamu nezávisle na sobě v jinou dobu a tak si to každý zalogoval. To že pod jedním nickem mi bylo vyloženě jedno. No nakonec se ukázalo, že to bylo díky chybě. Prostě opravdu to mazání logu bych nedramatizoval
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#60 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 23:33

Nóóó...ehm... Dovoluji si s některými zde nesouhlasit. Geocaching je jenom hra, jiste, ale...příliš demokracie škodí!!! Když se vypravím na nějakou keš, vynaložím určitou námahu, abych ji našla, tak snad mně neubude ji v rozumném časovém úseku taky zalogovat. Vyprdnout se na to a po mnohdy dlouhém čase "náhle prozřít, vzpomenout si" a zalogovat... Nezlobte se na mně, anebo zlobte, mně je to jedno, považuji to za podfuk, podraz, neúctu k ownerovi, za typické čecháčkovské vyčuránkovství! Když nám přišel mail Foung it na keši, která je 4 měsíce disabled, tak mi "spadla brada".:o :D Oli
  • 0
1.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama