Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2086 odpovědí na toto téma

#1921 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 19:29

sambar439 napsal/a:
Jenom za dnešek mi ve schránce přistálo 60 nových mailů a všechno jsou to keše disablované "na zimu"... Co to je za blbej zvyk??? A to mi chodí jenom Královéhradecký kraj... Ach jo :-(

A co je na tom divného? Spousta keší je v zimě pod sněhem atp. a owner si prostě nepřeje, aby ke keši vedla vyšlapaná cestička. Pravidla to umožňují, tak vo co de. Já mít keš v horách, tak prostě neudělám nic jiného. Jen by mne zajímalo, jestli ty keše mají správný atribut, tj. sezona a za sněhu ne. Pak bych se rozčiloval...
  • 0

#1922 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 19:31

sambar439 napsal/a:
Jenom za dnešek mi ve schránce přistálo 60 nových mailů a všechno jsou to keše disablované "na zimu"... Co to je za blbej zvyk???


Tak jsem to letos zaregistroval ve velkém už i tady na geoJIHU - hlavně u nových sérií a obrazců je to dost časté. Některé jsou na zimu odstavené už od konce října, což teprve nechápu.
Že se vypne keš, která je na místě kam se nyní nedá legálně dojít protože je na zimu pro všechny návštěvníky zavřeno celkem chápu, ale jinde by snad měl stačit Atribut pod sněhem nelovitelná nebo ne ?

Nevšiml jsem si, že by u nás (zejména v nižších polohách, ale obecně na většině území ČR) ležela nepřetržitě od listopadu až do května souvislá metrová sněhová pokrývka a i kdyby ano tak snad ten Aribut stačí nebo ne ? Moje piksle si do tepla nenosím a ty co v terénu momentálně nejsou tak ty schází jen proto, že si je odnesl někdo jiný a ten je už nejspíš nevrátí nikdy :(

Osobně jsem se na několik takto "uspaných" krabek chystal právě až bude v jejich okolí panovat zimní klid a mám smolíka. Zřejmě tach owneři chtějí snižovat návštěvnost a prodlužovat životnost logbooků :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#1923 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 19:35

sambar439 Já mám fčil jinou depresi. Kliknu na Tvůj statusbar a objeví se můj profil. Nechápu
  • 0

#1924 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 19:43

sobikovi napsal/a:
Pravidla to umožňují, tak vo co de. Já mít keš v horách, tak prostě neudělám nic jiného. Jen by mne zajímalo, jestli ty keše mají správný atribut, tj. sezona a za sněhu ne. Pak bych se rozčiloval...



Tak tohle bych tedy rád viděl. Pokud by pravidla hry předpokládala, že se budou piksle na zimu / léto vypínat jen z toho důvodu, že owner nechce aby k nim vedla vyšlapaná cesta ve sněhu nebo v trávě tak si myslím, že by na to existovala i nějaké speciální fce a potažmo i značka u keše - něco jako je příznak o potřebě údržby po NM logu.
Nic takového ale neexistuje a disable ti u keše dokonce napíše, že ta krabka má momentálně nějaký neočekávaný problém a za takový osobně nepovažuji fakt, že venku možná napadne nějaký ten sníh. Jiná by byla pokud by na keš spadla lavina. Tam bych to bral jinak ;)

Lovitelnost nebo nelovitelnost dané keše v určitém ročním období značí pouze Atributy v jejím listingu. Pokud se tam v zimě a pod sněhem nedá dostat tak tam má takové varování být a je jasno. Ale jestli owner vypne keš na zimu jen proto, že bude zima tak mi to vůbec nesedí.

Kdepak jsi v pravidlech viděl něco takového, že píšeš o té "opoře" ?

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#1925 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 19:43

pavlisp napsal/a:
sambar439 Já mám fčil jinou depresi. Kliknu na Tvůj statusbar a objeví se můj profil. Nechápu

Protože tam má "http://www.geocachin...g.com/profile/" místo http://www.geocachin...d0-ac10fc1f2b7a :(
  • 0

#1926 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 19:51

PRESEKA napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Pravidla to umožňují, tak vo co de. Já mít keš v horách, tak prostě neudělám nic jiného. Jen by mne zajímalo, jestli ty keše mají správný atribut, tj. sezona a za sněhu ne. Pak bych se rozčiloval...



Tak tohle bych tedy rád viděl. Pokud by pravidla předpokládal, že se budou piksle na zimu / léto vypínat jen z toho důvodu, že owner nechce aby k nim byla vyšlapaníá cesta ve sněhu nebo v trávě tak si myslím, že by na to existovala nějaké speciální fce a potažmo i značka. Nic takového ele neexistuje a disable ti u keše dokonce napíše, že ta krabka má momentálně nějaký neočekávaný problém a za takový rozhodně nepovažuji fakt, že venku možná napadne nějaký ten sníh. Lovitelnost nebo nelovitelnost dané keše značí pouze Atributy v jejím listingu. Pokud se tam v zimě nebo pod sněhem nedá dostat tak tam má takové varování být a je jasno, ale jestli vybnu keš na zimu jen proto, že bude zima tak mi to vůbec nesedí. Kdepak jsi v pravidlech viděl něco takového, že píšeš o té "opoře" ?

Naprostý souhlas, vypínání keší na zimu je nová a blbá móda.
Nikdy jsem to nedělal,ikdyž mi zimní lovci zničili víko bedny. Teď přemýšlím, že dám jen prosbu o nelovení u keše, kde by i to hrabání sněhu vadilo.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#1927 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:07

Někteří owneři keše disablují v tom domění, že kačeři bez rozumu se přes zimu nebudou pokoušet keš vyhrabat. Zrovna včera jsem na jednu takovou keš koukal, a vidím, že dotyčné neodradí ani to disablování. Jenže co tedy s tím? Těžko říct.
V Polsku kačeři atribut odlovitelnosti za sněhu respektují. Takže jsem se docela zasmál, když nějaký owner mající založeno i v ČR (a zvyklý odsud) disabloval svoji keš v Polsku. Plácnu-li:
15.10. owner disabloval na zimní spánek
20.1. reviewer informuje o tříměsíčním disable
1.3. reviewer keš archivoval

  • 0

#1928 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:09

sovidoupe napsal/a:
Nikdy jsem to nedělal,ikdyž mi zimní lovci zničili víko bedny.


jj, tak se mi už stalo, že víčko (klipsy) nevydržely na svém místě když je někdo otevřel při -20 st. C, ale tak to se prostě stane. Proto si ale nebudu krabky syslit doma u kamen od prvního zámrazku až do jara.
Jestli použiji pro keš materiál který nevydrží klimatické podmínky naší domoviny tak je to můj problém a i pak bych keš vypínal až v době, kdy by ten problém nastal ne dříve.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#1929 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:23

Tiskar94 napsal/a:
Někteří owneři keše disablují v tom domění, že kačeři bez rozumu se přes zimu nebudou pokoušet keš vyhrabat.


...tak tento způsob jsem vůbec neuvažoval. To už je podle mého naprosto o ničem. To co jsem u nás zaregistroval a co mi až tak úplně nesedí je vědomé vyzvednutí a "zazimování" keše doma u ownera.

Sice jako owner chápu různé pohnutky které k takovému jednání mohou vést, ale neznamená to, že bych se s podobným předcházením poškození keše ztotožňoval. A jestli jde o to aby se zabránilo poškozování místa uložení tak pak se slovy jisté "klasičky" řídám Pardón o čem to je ? Nenaznačuje to spíš fakt, že ta piksla v takovém případě nejspíš vůbec neměla vzniknout ?
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#1930 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:23

PRESEKA napsal/a:

sovidoupe napsal/a:
Nikdy jsem to nedělal,ikdyž mi zimní lovci zničili víko bedny.


jj, tak se mi už stalo, že víčko (klipsy) nevydržely na svém místě když je někdo otevřel při -20 st. C, ale tak to se prostě stane. Proto si ale nebudu krabky syslit doma u kamen od prvního zámrazku až do jara.
Jestli použiji pro keš materiál který nevydrží klimatické podmínky naší domoviny tak je to můj problém a i pak bych keš vypínal až v době, kdy by ten problém nastal ne dříve.

No, mě ulomili víko na dřevěné bedně od munice, prostě kvůli lenosti odhrabat z něj sníh. Aby se pak víko samo nezaviralo, tak na něj zatlačili a odnesly to panty. Holt na ostrov se málokomu chce plavat :(
nicméně tam sám v zimě vodím děti, takže mi zimní lovy slušných kačerů vůbec nevadí.
Ale mám teď novou keš v centru města, navíc v docela frekventovaném místě a i majiteli pozemku jsem slíbil, že se tam hrabat nebude. Zavírat ji asi nebudu, zkusím se spolehnout na slušnost. :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#1931 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:26

Rozeslat NAčka a oni si to rozmyslí. oporu v pravidlech to jednoznačně nemá.
A jestli owner není schopen udělat a udržovat celoroční keš, tak taková ani neměla vzniknout.

zakládejte T5 stromovky a sněhová závěj vás nezaskočí :)
  • 0

#1932 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:29

sovidoupe napsal/a:
... mám teď novou keš v centru města, navíc v docela frekventovaném místě a i majiteli pozemku jsem slíbil, že se tam hrabat nebude. Zavírat ji asi nebudu, zkusím se spolehnout na slušnost. :-)


Výjimka potvrzuje pravidlo ;)

Ovšem desítky keší co odlétají na zimu do teplých bytů svých ownerů jsou spíše vopruz než to výjimečné řešení :o
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#1933 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:32

sobikovi napsal/a:

sambar439 napsal/a:
Jenom za dnešek mi ve schránce přistálo 60 nových mailů a všechno jsou to keše disablované "na zimu"... Co to je za blbej zvyk??? A to mi chodí jenom Královéhradecký kraj... Ach jo :-(

A co je na tom divného? Spousta keší je v zimě pod sněhem atp. a owner si prostě nepřeje, aby ke keši vedla vyšlapaná cestička. Pravidla to umožňují, tak vo co de. Já mít keš v horách, tak prostě neudělám nic jiného. Jen by mne zajímalo, jestli ty keše mají správný atribut, tj. sezona a za sněhu ne. Pak bych se rozčiloval...


Hmmm... Já se nerozčiluju, já jsem jenom lehce posmutněl... Navíc - tyhle keše nebyly v horách ani náhodou... A myslím, že zrovna tento postup v pravidlech oporu nemá ;-)

Viz log Reviwera v podobných případech:
http://www.geocachin...93-bf5719f10639
  • 0

#1934 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:46

sobikovi napsal/a:

sambar439 napsal/a:
Jenom za dnešek mi ve schránce přistálo 60 nových mailů a všechno jsou to keše disablované "na zimu"... Co to je za blbej zvyk??? A to mi chodí jenom Královéhradecký kraj... Ach jo :-(

A co je na tom divného? Spousta keší je v zimě pod sněhem atp. a owner si prostě nepřeje, aby ke keši vedla vyšlapaná cestička. Pravidla to umožňují, tak vo co de. Já mít keš v horách, tak prostě neudělám nic jiného. Jen by mne zajímalo, jestli ty keše mají správný atribut, tj. sezona a za sněhu ne. Pak bych se rozčiloval...

To, že v Práglu máte kalamitu s první vločkou, jest všeobecně známo. Ale tento problém nepatří do GC, ale na silnice a D1.
Můžeš mě najít, kde v pravidlech to má oporu?? Já tvrdím, že NIKDE, že to dokonce pravidla porušuje.
(bavíme se o 95% běžných keší, vyjímky a špecifíka nemá cenu rozmazávat)
  • 0

#1935 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:49

Dalším důvodem k depresi je, že spousta kačerů atributy zcela ignoruje... A maskování v zimě také...
  • 0

#1936 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 20:56

pavlisp napsal/a:
sambar439 Já mám fčil jinou depresi. Kliknu na Tvůj statusbar a objeví se můj profil. Nechápu

To neni pravda, objevi se muj profil :D
  • 0

#1937 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 21:02

barbus61 napsal/a:

pavlisp napsal/a:
sambar439 Já mám fčil jinou depresi. Kliknu na Tvůj statusbar a objeví se můj profil. Nechápu

To neni pravda, objevi se muj profil :D


Týjo... To je fakt depka ;-)
  • 0

#1938 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 21:45

sambar439 napsal/a:
Jenom za dnešek mi ve schránce přistálo 60 nových mailů a všechno jsou to keše disablované "na zimu"... Co to je za blbej zvyk??? A to mi chodí jenom Královéhradecký kraj... Ach jo :-(

no já keš postavil tak, že nadávají ti, co tam jdou v létě a ti zimní si to pochvalují. :-)
  • 0

#1939 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 21:53

poohDA napsal/a:

sambar439 napsal/a:
Jenom za dnešek mi ve schránce přistálo 60 nových mailů a všechno jsou to keše disablované "na zimu"... Co to je za blbej zvyk??? A to mi chodí jenom Královéhradecký kraj... Ach jo :-(

no já keš postavil tak, že nadávají ti, co tam jdou v létě a ti zimní si to pochvalují. :-)


Já mám rovnou v atributech nelovitelné v zimě. Keš leží na zemi a jestli se někdo chce kopat metrem sněhu, tak prosím.
  • 0

#1940 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 22:14

Smrk napsal/a:

poohDA napsal/a:

sambar439 napsal/a:
Jenom za dnešek mi ve schránce přistálo 60 nových mailů a všechno jsou to keše disablované "na zimu"... Co to je za blbej zvyk??? A to mi chodí jenom Královéhradecký kraj... Ach jo :-(

no já keš postavil tak, že nadávají ti, co tam jdou v létě a ti zimní si to pochvalují. :-)


Já mám rovnou v atributech nelovitelné v zimě. Keš leží na zemi a jestli se někdo chce kopat metrem sněhu, tak prosím.

Jo to je dobrý přístup, protože hrabání sněhu někde uprostřed lesa mě docela baví ;) jednou jsem se prokopával hodinu ledem na Čertově hoře a radost byla veliká. Dodám, že kdybych ji poničil, bral bych to jako věc cti, dát krabici novou.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama