Přejít na obsah


Fotka

Volba vhodného zařízení :-(


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:20

Já používám v 90% případů na přiblížení do oblasti TomTom, kde mám všechny keše jako POI, včetně vyluštěných final. Ve většině případů už pak není ani moc nutné startovat cokoliv jiného, keš se dá dohledat bez navigace... Pro hledání jsem dřív používal Nokii 6300 s BT modulem LD-3W a Handy Geocaching Arcao Edition. Takto nalezeno 99% všech našich keší, ta sestava telefonu a programu je 100%. Nyní jsem přešel na iPhone s aplikací od GS a musím říct, že přesnost je horší než s LD-3W, aplikace dobrá, ale ještě jí něco schází. Pod stromečkem bych měl celou sadu doplnit do terénu a na kolo Dakotou 20.
  • 0

#22 alexamc

alexamc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 17:48

sobikovi napsal/a:
Já používám v 90% případů na přiblížení do oblasti TomTom, kde mám všechny keše jako POI, včetně vyluštěných final. Ve většině případů už pak není ani moc nutné startovat cokoliv jiného, keš se dá dohledat bez navigace...

Pro hledání jsem dřív používal Nokii 6300 s BT modulem LD-3W a Handy Geocaching Arcao Edition. Takto nalezeno 99% všech našich keší, ta sestava telefonu a programu je 100%. Nyní jsem přešel na iPhone s aplikací od GS a musím říct, že přesnost je horší než s LD-3W, aplikace dobrá, ale ještě jí něco schází.

Pod stromečkem bych měl celou sadu doplnit do terénu a na kolo Dakotou 20.


Prosímtě jak jsi dostal do TomToma kešky jako body zájmu? Na POI jsem je nenašel, prý je zrušili...
  • 0

#23 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 20:07

alexamc napsal/a:
Prosímtě jak jsi dostal do TomToma kešky jako body zájmu? Na POI jsem je nenašel, prý je zrušili...


Cau, cez makro v geoget dostanes OV2 subory a tie nakopcis tam kde mas mapy v TT.
  • 0

#24 krokodyl

krokodyl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 20:08

Použij program MOZIGO, najdeš zde ve foru, kterým vytvoříš databázi třeba GPX a tu převedeš do OV2 formátu pro TomTom
  • 0
HTC EVO 3D, Locus Pro ...

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 20:14

Na POI do TT z GG je asi ideální makro od Mikroma... a něco jsem patlal i já sám.
  • 0

#26 alexamc

alexamc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 0:38

Kluci dík, ale nemám nejmenší tušení co znamená makro, geodet, apod. Body zájmu si vždy stahuji z POI již hotové. Není někde prostě hotový ten OV2 soubor?
  • 0

#27 alexamc

alexamc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 11:23

No tak nevím jestli to někomu pomůže, ale tady jsou ty POI pro TomToma a snad ještě i Garminy ke stažení rovnou :D

http://czmonitor.cze...s.php?cat_id=11
  • 0

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 11:50

alexamc napsal/a:
Kluci dík, ale nemám nejmenší tušení co znamená makro, geodet, apod. Body zájmu si vždy stahuji z POI již hotové. Není někde prostě hotový ten OV2 soubor?

Pokud někde je, tak nelegálně B)
  • 0

#29 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 11:59

alexamc napsal/a:
No tak nevím jestli to někomu pomůže, ale tady jsou ty POI pro TomToma a snad ještě i Garminy ke stažení rovnou :D

http://czmonitor.cze...s.php?cat_id=11


Zial ale rok stare, cize nie moc pouzitelne...
  • 0
Garmin Dakota 20 SK Topo - iPhone 3GS Geocaching - TomTom One XL - GeoGet

#30 alexamc

alexamc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 12:03

sobikovi napsal/a:

alexamc napsal/a:
Kluci dík, ale nemám nejmenší tušení co znamená makro, geodet, apod. Body zájmu si vždy stahuji z POI již hotové. Není někde prostě hotový ten OV2 soubor?

Pokud někde je, tak nelegálně B)


To mě je, tak nějak, jedno :D
  • 0

#31 alexamc

alexamc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 12:05

BrAtKo napsal/a:

alexamc napsal/a:
No tak nevím jestli to někomu pomůže, ale tady jsou ty POI pro TomToma a snad ještě i Garminy ke stažení rovnou :D

http://czmonitor.cze...s.php?cat_id=11


Zial ale rok stare, cize nie moc pouzitelne...


To je fakt, ale základ tam bude ;) Třeba někdo najde aktuálnější verzi...
  • 0

#32 Creati.ve

Creati.ve

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 18:16

Ahojky, mám dotaz, chci s geocachingem začít, nikdy předtím jsem ho nezkoušela, jenže mám problém s tím, jakou GPS vybrat, jestli musí být speciálně turistická, nebo by stačila ta do auta... Jsem chudý student a tak bych ráda pořídila něco levně, mohli bysme mi něco co máte osvědčené poradit? Dík moc
  • 0

#33 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 18:33

alexamc napsal/a:

sobikovi napsal/a:

alexamc napsal/a:
Body zájmu si vždy stahuji z POI již hotové. Není někde prostě hotový ten OV2 soubor?

Pokud někde je, tak nelegálně B)

To mě je, tak nějak, jedno :D

Tak to jsi na špatném fóru. Morální zábrany spojené s nelegálním šířením informací o keších by asi část geocacherů překousla. Nabízet ale aktuální seznamy keší ve snadno dostupné podobě k masovému použití je proti zájmu této hry. Škody páchané nepoučenými hráči nebo vandaly jsou značné už teď.
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 19:14

alexamc napsal/a:

BrAtKo napsal/a:

alexamc napsal/a:
No tak nevím jestli to někomu pomůže, ale tady jsou ty POI pro TomToma a snad ještě i Garminy ke stažení rovnou :D

http://czmonitor.cze...s.php?cat_id=11


Zial ale rok stare, cize nie moc pouzitelne...


To je fakt, ale základ tam bude ;) Třeba někdo najde aktuálnější verzi...

Nezlob se, ale k čemu ti jsou rok staré POI? Podívej se na vývoj keší v ČR, kolik jich je denně nových a naopak archivovaných, disabled, moved atd. atd. Včerejší export je už starý...
  • 0

#35 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 21:41

Creati.ve napsal/a:
Ahojky, mám dotaz, chci s geocachingem začít, nikdy předtím jsem ho nezkoušela, jenže mám problém s tím, jakou GPS vybrat, jestli musí být speciálně turistická, nebo by stačila ta do auta... Jsem chudý student a tak bych ráda pořídila něco levně, mohli bysme mi něco co máte osvědčené poradit? Dík moc

Nemusí být turistická, ale turistické nejvíc vydrží. U autonavigace víc riskuješ poškození. Má smysl jen pokud ji už máš.
Minimum je "GPS" značky www.mapy.cz ... a hledat tam, kde podle terénu z mapy poznáš správnou polohu ;).
O něco lepší je mobil s bluetooth (pokud ho už máš), pořídit si bluetooth GPS modul a aplikace do mobilu, podle jeho schopností. HandyGeoCaching Light si vystačí s poměrně slabým mobilem. Pokud máš datové připojení, má to výhodu online stahování aktuálních dat. U lepších mobilů rozchodíš i OpenWig (pro WherIGo cache).
Další stupeň je pořídit si starší turistickou GPS (ale neumí WherIGo).
  • 0

#36 Matt_Stifler

Matt_Stifler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 22:01

Creati.ve napsal/a:
Ahojky, mám dotaz, chci s geocachingem začít, nikdy předtím jsem ho nezkoušela, jenže mám problém s tím, jakou GPS vybrat, jestli musí být speciálně turistická, nebo by stačila ta do auta... Jsem chudý student a tak bych ráda pořídila něco levně, mohli bysme mi něco co máte osvědčené poradit? Dík moc


Zkus se mrknout na tohle http://aukro.cz/item...in_ique_m4.html je to naprosto postacujici masinka, sice jsem zacatecnik, ale musim rici ze navigace s pouzitim Czech Topo 2 je perfektni a ukazuje velmi presne. Kupoval jsem ji presne z takoveto aukce a presne od tohoto prodejce takze vim, ze ti prijde nepouzity pristroj. Navic ma v sobe excel ktery se hodi na multiny takze nemusis pocitat venku.B)
  • 0

#37 maarioo

maarioo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 20:21

Zdravím všechny přítomné. Prosím o radu. Dostal jsem GPC MIO C520, k tomu Smart Maps-turistický atlas ČR. Začal jsem s GC. V autě mi to šlape, ale při dohledávání mi to zamrzne. Zatím jsem dohledal bez GP, ale uvítal bych radu co s tímto problémem. Díky za každou radu :D
  • 0

#38 Matt_Stifler

Matt_Stifler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 20:30

maarioo napsal/a:
Zdravím všechny přítomné.
Prosím o radu. Dostal jsem GPC MIO C520, k tomu Smart Maps-turistický atlas ČR. Začal jsem s GC. V autě mi to šlape, ale při dohledávání mi to zamrzne. Zatím jsem dohledal bez GP, ale uvítal bych radu co s tímto problémem.
Díky za každou radu :D


Ahoj, muzes nam prosim specifikovat to "zamrzne"?
  • 0

#39 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 20:39

maarioo napsal/a:
Zdravím všechny přítomné.
Prosím o radu. Dostal jsem GPC MIO C520, k tomu Smart Maps-turistický atlas ČR. Začal jsem s GC. V autě mi to šlape, ale při dohledávání mi to zamrzne. Zatím jsem dohledal bez GP, ale uvítal bych radu co s tímto problémem.
Díky za každou radu :D

S touto GPS jsem v GC začínal. Našel jsem v půohodě během 3 měsíců cca 200 keší. Také neím, to to znamená "zamrzne", nesetkal jsem se s tím.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#40 maarioo

maarioo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 21:24

Tím zamrznutím jsem myslel, že kompas i ukazatel směru přestane reagovat na pohyb ;) Dokud jsem v autě tak navádění funguje bezvadně
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama