Přejít na obsah


Fotka

Vítejte v Čechách..., zde máme vlastní pravidla!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
102 odpovědí na toto téma

#81 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 22:18

Být majitelem nemovitosti, tak bych z tehle kešky určitě radost neměl, ale z pohledu kačera je mi "jen" smutno, jaké kešky vznikají, na druhou stranu jsem schopný připustit, že se může tohle dílko někomu líbit. Naštestí ještě jsou lidi, kteří chápou smysl geocachingu podobně jako já a tak se dá ještě najít krabička, která udělá radost, jen mám pocit, že se na ně nesmí chtít chodit do Prahy ;), proto si z toho liberečáci dělají legraci. Brzy skončím jako Šolim a pražské kešky budu ignorovat, momentálně je beru jen jako prostředek ke zvýšení počtu nalezených a docela často se sám sebe ptám, jestli mi to za těch pár bodíků stojí. Být revewerem, tak rozhodně u takového umístění požaduji souhlas majitele s umístěním krabičky, už jen z toho důvodu, že bych to považoval za obyčejnou slušnost, zeptat se majitele, jestli mu to náhodou nevadí.
  • 0

#82 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:08

Atip napsal/a:
Být revewerem, tak rozhodně u takového umístění požaduji souhlas majitele s umístěním krabičky, už jen z toho důvodu, že bych to považoval za obyčejnou slušnost, zeptat se majitele, jestli mu to náhodou nevadí.


Třeba ten souhlas má. Nebo je to přímo někdo, kdo řeší správu domu. Tady se vášnivě diskutuje, ale skutečná fakta tu nikdo neřeší.

Já myslím, že nikdo nikoho nenutí to lovit a koneckonců ani jakkoliv komentovat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#83 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:19

kolombo napsal/a:

Třeba ten souhlas má. Nebo je to přímo někdo, kdo řeší správu domu. Tady se vášnivě diskutuje, ale skutečná fakta tu nikdo neřeší.

Jenom technická. Ani TTR, ani autor sice výslovně neřekli, že to povolení neexistuje, ale podle mého názoru, kdyby ano, tak to na 99% bude první věc, o které se výslovně zmíní, že existuje a pak by nikdo neřekl ani popel.
Všechno zatím napovídá o opaku. Tolik k faktům.
  • 0

#84 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:22

alkes napsal/a:

kolombo napsal/a:

Třeba ten souhlas má. Nebo je to přímo někdo, kdo řeší správu domu. Tady se vášnivě diskutuje, ale skutečná fakta tu nikdo neřeší.

Jenom technická. Ani TTR, ani autor sice výslovně neřekli, že to povolení neexistuje, ale podle mého názoru, kdyby ano, tak to na 99% bude první věc, o které se výslovně zmíní, že existuje a pak by nikdo neřekl ani popel.
Všechno zatím napovídá o opaku. Tolik k faktům.



Pak už by to třeba nemohla být pětková obtížnost.
  • 0

#85 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:24

geba & marcana napsal/a:
Pak už by to třeba nemohla být pětková obtížnost.

A to by něčemu vadilo? Teď nějak nechápu logické souvislosti.
  • 0

#86 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:25

alkes napsal/a:

geba & marcana napsal/a:
Pak už by to třeba nemohla být pětková obtížnost.

A to by něčemu vadilo? Teď nějak nechápu logické souvislosti.


Třeba proto že to autor nechtěl říct, aby to bylo zajímavější.
Nevím co je na tom nepochopitelného?
  • 0

#87 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:26

Nejsu z Prahy a nějaká jedna z tolika tamních keší mě nemůže vytrhnout, proto zcela nezaujatě: archivovat. Za nedlouho se dočkáme keše na ranveji na Ruzyni, protože když dle argumentace TTR a ounera se tam dá dostat s důvtipem a to tak, že si ušijeme doma montérky v barvách ČSA, další keš bude na Mírově na věži, kam se dá legálně dostat v pruhovaném a mohl bych pokračovat. Vadí mi prostě ten náboj podvodu, který je zde potřeba podstoupit. Já si práce revjuvrů obecně vážím, ale tohle je přešlap.
  • 0

#88 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:31

ok, schválením této keše dochází k vytvoření ukažmikdemakášcachingu, nejprve tedy dojde k archivaci keší "staré gardy" neb je třeba vytvořit nový bezkolizní prostor pro tyto nové keše; nejdříve všichni patnáctinálezoví kačeři po tomto vzoru zaplení kešemi kuřárny všech nových budov, pak se k této aktivitě ze zoufalství přidají ostatní kačeři z jiných odvětví a staveb, guvernér bude mít nanokeš v podšálku, nad minarjem bude viset v kabině tramvaje chorož s keší, kačerky živící se nejstarším řemeslem vytvoří na privátě letterbox , učitelky založí sérii ZŠ keší a vždy vloží logbook do vybrané třídní knihy, lékaři budou přidělovat pet keše pro čerstvou ranní, jeřábník bude mít ve visuté kabině na klíně krmítko s dózou z ikee, mezi ministerstvy bude běhat TB "janotův balíček", posléze se k této formě kromě měst přidává i venkov a kačer pracující v zemědělství montuje na krk jedné z 156 krav ammobox....
  • 0

#89 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:31

geba & marcana

Jo, jako že by to celé bylo vlastně divadýlko. To mě tedy nenapadlo a asi by to tak bylo v rámci možností v pohodě. Jenom nevím, jestli se opravdu jedná zrovna o tenhle případ.
  • 0

#90 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:41

alkes napsal/a:

geba & marcana

Jo, jako že by to celé bylo vlastně divadýlko. To mě tedy nenapadlo a asi by to tak bylo v rámci možností v pohodě. Jenom nevím, jestli se opravdu jedná zrovna o tenhle případ.


Tak to já taky nevím, ale myslím že by to tak mohlo být. Určitě musel dát autor víc informací,než je zveřejněno.
Protože by to zase jen tak reviewer neschválil.
  • 0

#91 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 11 prosinec 2009 - 8:38

malin napsal/a:
ok, schválením této keše dochází k vytvoření ukažmikdemakášcachingu, nejprve tedy dojde k archivaci keší "staré gardy" neb je třeba vytvořit nový bezkolizní prostor pro tyto nové keše; nejdříve všichni patnáctinálezoví kačeři po tomto vzoru zaplení kešemi kuřárny všech nových budov, pak se k této aktivitě ze zoufalství přidají ostatní kačeři z jiných odvětví a staveb, guvernér bude mít nanokeš v podšálku, nad minarjem bude viset v kabině tramvaje chorož s keší, kačerky živící se nejstarším řemeslem vytvoří na privátě letterbox , učitelky založí sérii ZŠ keší a vždy vloží logbook do vybrané třídní knihy, lékaři budou přidělovat pet keše pro čerstvou ranní, jeřábník bude mít ve visuté kabině na klíně krmítko s dózou z ikee, mezi ministerstvy bude běhat TB "janotův balíček", posléze se k této formě kromě měst přidává i venkov a kačer pracující v zemědělství montuje na krk jedné z 156 krav ammobox....


Na cvičáku nám chybí figuranti. Tak bych to videl na kratkou a rychlou multi cache. Teren bych dal tak 1,5. Obtiznost od 3 do 5 *. Podle rychlosti vaseho sprintu a druhu psa :D :D :D
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#92 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 9:34

Dorcadion napsal/a:
Vzhledem k tomu, že flamewars na stránce cache skutečně nejsou ideální, zajímal by mne názor obecenstva a především ostatních reviewerů na cache GC21MZ9.

To co tam napsal Pepa, mi připadá velmi podivné...


Dorki, obávám se, že se ti tu asi nikdo z ostatních reviewerů nevyjádří a když tak jedině s podporou svého kolegy, nikoliv podle svého přesvědčení.
To nejmenší co může český geocaching v této chvíli potřebovat je rozhádanost reviewerů. Možná by to někteří přijali s povděkem, někteří co vím dokonce ze škodolibou radostí, jiní by dokonce uvítali, že pravidla se už nějak řešit nebudou a budeme si to hrát po svém.... Vše je vidět i zde v tomto vlákně, ani geocacerská veřejnost se neshodne a tak je asi každému, kdo má v hlavě trochu té šedé hmoty jasné, že i revieweři mají mezi sebou názorovou výměnu. Je nás tady na vás 5 a tak je to při zásadních sporech o hlasování, pokud jeden názor převládne, ostatní se chtě nechtě musí podřídit i když si o situaci myslí své. Navenek jsme (snažíme se být) jeden team, který ovšem v každém případě spolu musí spolupracovat, takže se jednoduše nemůžeme začít pro nějaké spory nenávidět, nebo se rozhádat. Zde platí více než kdy jindy, to známé, košile bližší kabátu.



Mnoho z vás tu při různých příležitostech nadhazuje doslovné překlady pravidel... a tvrdí, že to a to je jen doporučení, že je tam mělo by se, doporučuje se, bylo by vhodné... atd. Když se nějaký reviewer snaží pravidla dodržovat je u jedné skupiny cacherů blbec, nelida, papeženec a u druhé to super chlapík, který jim dává jistotu předvídatelného chování a jasných mantinelů ... první skupina je, co si budem povídat, slyšet víc. Spokojení se většinou neozývají.
Pokud si reviewer řekne, nemám ty věčné dohady zapotřebí a pravidla začne brát jen rámcově je taky samozřejmě u jedné skupiny cacherů za blbce s nečitelných chováním, nicméně u další skupiny bude za borce, inovativce a podobně. V tomto případě je a to je zajímavé, slyšet víc ta druhá skupina cacherů ;).

Poměr vydané energie na obhajování něčeho, dohadování se s ownerem / spokojenost nebo dokonce i vděk geocacherské veřejnosti by měl být stále vyvážen. Něco se prostě řešit nevyplatí, vyhnije to samo, nebo se to stane standartem. Hráči o tom přímo či nepřímo rozhodují a to platí i o této cache.

Těžko říct, který model reviewera je pro geocaching jako takový z dlouhodobého hlediska lepší. Ti co dokážou myslet do budoucna, to mají v tom rozhodování snazší. Ostatní jen fandí tomu kterému modelu podle toho, co jim zrovna vyhovuje, nebo přinese bod.
Tak jednou nadávají na to, že jim reviewer schválil cache souseda, kterého nemají zrovna v lásce 140 metrů od té jeho a říkají mu ať se naučí pravidla. Podruhé mu nadávají, že jim nepustí cache 140m od sousedovo a říkají, ať se naučí anglicky, že pravidla jen doporučují a takto podobně bych vám tu mohl pokračovat v příkladech až do večera... přijde vám to na "bednu"? ;) Ano přátelé, povím vám ono to na "bednu" je, cacheři totiž naprosto neví co chtějí a reviewer je tak mezi mlýnskými kameny, které ho, ať se snaží držet sebevíc stejnak jednoho dne semelou.

Faktem je, že každý z reviewerů si své chování dokáže (nebo měl by dokázat) obhájit. Proto jsou takové debaty myslím bezpředmětné, jejich výsledkem je, že je jen více vidět ta polarita názorů, kterou mezi sebou máte (máme). To, že máme rozdílné názory je logické a nic objevného. Ovšem to podstatné, kdo má pro geocaching a jeho budoucnost perspektivnější či správnější postoj nebo názor, z těhto debat bohužel vidět není a odhaduji, že ani nikdy nebude. To ukáže jen čas a já jen doufám, že posledními událostmi nastavený směr kormidla lodi na které všichni společně plujeme nás zavede na finále do slunné zátoky a nikoliv do cesty ledovci.

Na závěr bych ti chtěl Dorki napsat, ty jako jeden ze služebně nejstarších cacherů a člověk, který se na problematiku geocachingu dokáže podívat z většího nadhledu, než umožňuje jen český geodvorek, myslím ani názor ostatních reviewerů znát nemusíš. Většinu z nich znáš osobně, víš jaké mají názory a postoje, takže odhaduji, že dokážeš přesně odhadnout, co si o tom či onom který reviewer myslí.

Krásný den všem.
  • 0
ICQ: 340776686

#93 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 10:10

Bych rekl, ze se tu snazime vsichni ochranit pred pruserem, nebot pokud nas tam nabehne 50 a vsichni pojedeme do sedmeho, nebo se rozdelime, tak se tam poserou a nikoho to tam nepotesi. Pak nechci videt ty reakce majitele. Pokud s tim je problem, da se na to udelat event a budou trebas i 2 body naraz :D Jo a stop stav? Ten mel nastat pred 999 dny a to uz bylo pozde :) Prijde mi to tu chvili lepsi nez na Idnes, kde se tolik nepobavim. Navic se mi dodnes autor ani nenamahal odepsat na me otazky, mimo jednoho kacere, ktery ma timto velke +, ktere jsem mu poslal i napsal, tak nezbude nez opravdu poslat NA.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#94 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 10:20

Geohorse Reviewer napsal/a:
.... Je nás tady na vás 5 a tak

JJ. V kazde skupine lidi je vzdy tezke hledat spolecny kompromis.
A o to vic, kdyz jen cast skupiny odvazne dala svou kuzi na trh a cast se schovava v anonymite.

Pak pristupem "pod svicnem je tma" se deje napr. i toto... GC21QH1 :o:o:o To pak i "uvnitr" asi bojujes s vetrnymi mlyny. :(
  • 0

#95 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 11:11

petegeo napsal/a:
JJ. V kazde skupine lidi je vzdy tezke hledat spolecny kompromis.
A o to vic, kdyz jen cast skupiny odvazne dala svou kuzi na trh a cast se schovava v anonymite.

Pak pristupem "pod svicnem je tma" se deje napr. i toto... GC21QH1 :o:o:o To pak i "uvnitr" asi bojujes s vetrnymi mlyny. :(


Koukám, že vám ta moje a kolegova Bohemianova anonymita pěkně pije krev, že? :|

Pominu fakt, že mnoho lidí naši identitu již dávno zná a ti ostatní to nemají jen oficiálně potvrzené, ale vědí to stejně. Ale řekni - když konkrétně ty budeš znát mé druhé alter ego - k čemu ti to bude? Osobně jsme se nikdy nesetkali a ani to myslím nehrozí. A i kdyby ano, tak co - budeš konečně vědět, komu můžeš na příštím eventu rozbít hubu?

Vy máte pocit, že když skrýváme pravou identitu, tak nejsme odpovědní za své činy? Tak to se šeredně pletete. Za naše rozhodnutí je nám virtuálně nadáváno nespokojenými ownery či cachery tak jako tak. Takže mi řekni, o co ti jde? Abys mohl pak své nadávky zopakovat i osobně? Já se klidně osobně postavím komukoliv z vás a obhájím své názory a rozhodnutí, z nikoho z vás kecálistů nemám ani strach, ani respekt. Stačí říct kdy a kde!

Takže pokud jste to přátelé nepochopili, tak jediným důvodem, proč s Bohemianem skrýváme naši identitu je, aby nás neotravovali všichni přes ICQ, skype a další komunikační kanály, a aby místo toho, abychom si mohli v klidu na eventu popovídat a popít, jsme byli obletováni jen z důvodu: "A šlo by schválit tohle?" a "Pustíš mi kešku v půl páté ráno?" A ne, pivo nám nikdo z vás stejně nekoupí a už vůbec nás nepoplácá po zádech (pozn. reakce na vaše příspěvky ve vlákně o nových reviewerech), takže jediné, co bychom slyšeli, jsou buď ony žádosti a nebo nadávky. A to nemáme zapotřebí, my si chceme užívat klidu naší primární GC-identity! Ale pokud jde o zodpovědnost za naše činy, tam nemám problém se osobně postavit k ní čelem!

Celý tento můj příspěvek je trochu OT, ale protože toto vlákno je o rozhodnutích reviewerů, tak to s tím poměrně dost souvisí. A abych tedy učinil za dost i původnímu dotazu, tak: TTR se nějak rozhodnul a toto rozhodnutí si teď bude muset buď obhájit a nebo ustoupit a keš archivovat. Nikdo z nás ostatních reviewerů mu do toho kecat nebude!

A ještě jedna věc - vy si myslíte, že po nás můžete beztrestně šlapat, jak se vám zachce? Tak abyste se nepřepočítali! My máme téměř svatou trpělivost, ale až jednou - a že se k této hranici začínáte poměrně rychle přibližovat - přeteče ta poslední osudová kapka, tak se rozlučte se vším, co jen trochu odporuje pravidlům. Kanálovky, komínovky, porušení hranice 161 m atd., to všechno je možné neschvalovat!

Já osobně prosazuji při schvalování "lidský přístup", tzn., že i když nějaká keš není 100% v souladu s pravidly, ale přesto nikomu neublíží, tak není důvod, proč ji neschválit. A tak tomu bylo i v případě zmiňovaného eventu. Nikomu to neublížilo, zákony, ani pravidla porušena nebyla a ti, kdo se jí zúčastnili a pár dalších, kteří se jí sice zúčastnit nemohli, ale alespoň napsali Write note, si to evidetně dle reakcí užili. Takže v čem je problém? Že tu nastane anarchie, že se bude schvalovat event u rozsypaného náklaďáku s banány? Ano, bude, když mě někdo z vás přesvědčí o tom, že toto si výjimku zaslouží. A nebude, pokud nepřesvědčí - vždy je to totiž o individuálním posouzení a navíc máte v pravidlech jasně napsáno, že precedenty při schvalování neplatí.

Ale v tomhle asi má kolega GHR pravdu - jen si tím přidělávám práci, že jsem tak benevolentní. Takže cacheři z UL, LB, JM a ZL kraje - pogratulujte zdejším chytrákům, protože zřejmě brzy přestanou u vás vznikat zajímavé keše, napříště se budou schvalovat jen zcela bezproblémové "zaokapovky"!
  • 0

#96 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 11:26

Prodavam prave identity obou anonymnich revieweru - kus za pade nebo oba za flasku zeleny (predvanocni akce). B) Jinak samozrejme jejich snahu o anonymitu chapu, souhlasim s ni a podporuju ji. :D Edit: ted jsem ten DarkLorduv prispevek docetl do konce a dodam, ze snad vsichni nejsme tak spatni, tak snad s nama jeste chvili tu trpelivost mit budete. A pivo jsem chtel TTR ted v Pardubicich koupit, i kdyz tusim, ze ho nebude chtit. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#97 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 11:39

hplus napsal/a:
A pivo jsem chtel TTR ted v Pardubicich koupit, i kdyz tusim, ze ho nebude chtit. ;)


tak ho klidne muzes koupit mne :P
  • 0

#98 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 11:46

DarkLord Reviewer napsal/a:
A ještě jedna věc - vy si myslíte, že po nás můžete beztrestně šlapat, jak se vám zachce? Tak abyste se nepřepočítali! My máme téměř svatou trpělivost, ale až jednou - a že se k této hranici začínáte poměrně rychle přibližovat - přeteče ta poslední osudová kapka, tak se rozlučte se vším, co jen trochu odporuje pravidlům. Kanálovky, komínovky, porušení hranice 161 m atd., to všechno je možné neschvalovat!
Já osobně prosazuji při schvalování "lidský přístup", tzn., že i když nějaká keš není 100% v souladu s pravidly, ale přesto nikomu neublíží, tak není důvod, proč ji neschválit. A v tomhle asi má kolega GHR pravdu - jen si tím přidělávám práci.
Takže cacheři z UL, LB, JM a ZL kraje - pogratulujte zdejším chytrákům, protože zřejmě brzy přestanou u vás vznikat zajímavé keše, napříště se budou schvalovat jen zcela bezproblémové "zaokapovky"!

Myslíš-li to vážně, je to velmi smutné. Dovedu si představit náročnost a nevděčnost reviewerské práce, zadarmo, ve volném čase atd. Nechtěl bych to dělat.
Ale když už ses rozhodl to pro ostatní udělat, tak paušálně z titulu moci vyhrožovat všem ve stylu - udělejte si mezi sebou pořádek nebo vám zavařím, protože to můžu, to je silná káva.
  • 0

#99 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 11:53

Ale kolego, to není vyhrožování :). To je pouhé konstatování faktů a vlastně i alibismus - to nejjednodušší, na čem se můžeme mezi reviewery domluvit je to, že přestaneme udělovat jakékoliv výjimky, a tak se vyhneme všem těmhle diskuzím ;). A ano, máš pravdu - rozhodl jsem se to dělat dobrovolně, a proto si nestěžuju. Nedělám to kvůli slávě (jinak bych nebyl anonymní, že? ;)), nedělám to proto, že bych čekal od vás vděčnost a naopak čekám jen nevděčnost. Takže ten můj příspěvek neznamená: Udělejte si pořádek nebo vám zatopíme, ale: Budete-li stále kritizovat každé naše rozhodnutí, tak vám nakonec dáme za pravdu, ale pak se nedivte, že zajímavost GC trochu poklesne...
  • 0

#100 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 12:09

DarkLord Reviewer napsal/a:
...

Pises to adresne, tak ti odpovim.

DarkLord Reviewer napsal/a:
Vy máte pocit, že když skrýváme pravou identitu, tak nejsme odpovědní za své činy? Tak to se šeredně pletete.

Nejdriv k te anonymite.... A neber to prosim jako utok na sebe, ale jako obecnou myslenku...
Kdysi na severu na uranove sachte, me jeden delnik (pred r.70 byl reditelem jedne severoceske firmy) rikal, ze at clovek chce nebo nechce, kazda funkce, s kterou je spojena nejaka moc cloveka zmeni.
A je jen na jeho moralnim kreditu, jak hodne a jakym smerem.
A jakakoliv anonymita pouze umocnuje riziko. Protoze rekneme si uprimne, kdo z nas se nekdy nezachoval jinak v nejake situaci, kdy byl "anonymni"? Proto za sebe mam radsi neanonymni, verejne a "pruhledne" postupy. Tot vse.

Kdyz ses tu pred nekolika tydny rozohnoval nad DODRZOVANIM PRAVIDEL ohledne vojenskych prostoru, s nekterymi tvymi stanovisky jsem sice nesouhlasil, ale chapal jsem je.
Ono je opravdu tezke "mít MOC", protoze s tim uzce souvisi i "mít ZODPOVEDNOST". A pokud si to clovek opravdu uvedomi, tak je to mozna ten nejtezsi argument pro a proti, pro vykonavani jakekoliv funkce.

Jenze kdyz pak naopak vidim to ohledne Eventu, tak promin, ale zkus se na to podivat myma ocima a neprijde ti to jako ze nekdo "kaze vodu a pije vino"?

DarkLord Reviewer napsal/a:
Osobně jsme se nikdy nesetkali a ani to myslím nehrozí. A i kdyby ano, tak co - budeš konečně vědět, komu můžeš na příštím eventu rozbít hubu?

Mas pravdu, neznam te, a ty hlavne neznas me, protoze pak by jsi toto nikdy nenapsal...

DarkLord Reviewer napsal/a:
Abys mohl pak své nadávky zopakovat i osobně?

Muzes mi prosim citovat jedinou moji nadavku na tvoji adresu? :o:o:o
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama