Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
744 odpovědí na toto téma

#381 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 8:08

majkeld napsal/a:
Mohu se optat na jednu vec? Importuju kese do GeoKuku z Moziga a chtel bych, aby byly rozliseny typy kesek (ikonkama) a pripadne u multin/mysterek odliseny jejich zname waypointy. Ted se mi jak vychozi souradnice, tak wpt, tak vsechny typy kesi zobrazuji jako ikonka cervene krabice.

Jak bych to mel nastavit?

Diky za odpoved

Keše se ikonami správně mají zobrazovat. Pošli mně ten soubor, který importuješ. Asi je to zase nějaký další formát, podívám se na to, buď ti řeknu, co je ve vstupním souboru blbě nebo upravím geokuk, aby soubor bral.
  • 0

#382 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 8:54

Mel bych mozna hloupy dotaz. Obecne se vsude pise, ze java je multiplatformni. Je mozno tudiz "provozovat" tento program napr. na mobilu s WM se stazenymi mapami na kartu? Nebo je to jen utopie. (Nevlastnim mobil s WM tak to nemohu vyzkouset.) Pripadne zkousel to nekdo a jake jsou s tim zkusenosti? Diky za odpovedi. :)
  • 0

#383 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 9:12

Bohužel existuje mnoho způsobů, jak některé programy umísťují kešoidy do GPX. U keší je to snad více méně ustáleno, ale s waymarky je to horší. Pokud máte problém s načítáním souborů, pošlete mně soubor, který nelze načíst, podívám se na to a buď poradím jak soubor změnit nebo doplním Geokuk o načítání dalšího obskurního formátu. A ke zdrojákům: zatím nejsou k dispozici, stydím se za jejich kvalitu a někdy mnoho věcí musím dost předělat, původně jsem chtěl udělat malinkatý prográmek a ono se nám to rozrůstá. Až se zdrojáky zlepší, dám je k dispozici.
  • 0

#384 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 10:09

petegeo napsal/a:
Mel bych mozna hloupy dotaz. Obecne se vsude pise, ze java je multiplatformni. Je mozno tudiz "provozovat" tento program napr. na mobilu s WM se stazenymi mapami na kartu? Nebo je to jen utopie.
(Nevlastnim mobil s WM tak to nemohu vyzkouset.)
Pripadne zkousel to nekdo a jake jsou s tim zkusenosti?
Diky za odpovedi. :)

Pokud vím, tak by to mohl být dost problém. Java je (nebo aspoň bývala) na mobilech dost očesaná, aby se tam vůbec vešla, hlavně co se týče knihoven. Říká se tomu J2ME. (To M znamená Micro) Takže pokud se nepíše program přímo pro mobily, tak může být problém, dokonce existují nekompatibility mezi různými výrobci mobilů. Ale pokud by v mobilu byla plná podpora J2SE (S znamená standard), tak by Geokuk jet měl.
  • 0

#385 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 18:50

Ja myslel, ze J2ME znamena Java to mobile edition...?

Edit:

Mas samozrejme pravdu, nevim, kde jsem k tomu prisel :) Je to Micro

http://en.wikipedia....,_Micro_Edition
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#386 geomary.cz

geomary.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 20:46

Prosim, jak docilit toho aby se mi u kesek ktere maji na vychozich souradnicich parkoviste, stage nebo question zobrazovala ikonka kesky (tradiční, multi, mystery) a ne ikona prave techto zastaveni (napr. auto pro parkoviste). Jako priklad: u neodlovene mysterky GC233JA by mi vice vyhovovalo zobrazeni "otazniku", podobne zacatek u nekterych multin ... (vyzkouseno s daty expotovanymi z GG i z GSAK). Dekuji
  • 0

#387 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 15:50

Nezkoumal jsem to, tedy vyslovim jen svou teorii vyplyvajici z dokumentace k vlastnim ikonam pro tento uzasny program. Kazdy kesoid ma svou prioritu, melo by tedy stacit zmenit priority.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#388 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 9:33

Vím, jsem pako, ještě mám verzi 1.11.2 a neupgradoval jsem ... Ale: Nezobrazují se mi 161m kruhy kolem odlovených finálek (odlovené tradičky OK, neodlovené finálky OK) ... Bylo to vyřešeno v další verzi? Díky za super práci.
  • 0

#389 Hroch

Hroch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 13:09

Pěkný prográmek, díky za něj. Všiml jsem si jedné chybky. Na mapě se nezobrazují tradiční kešky, které mají zadaný additional waypoint typu "final location". Všiml jsem si toho třeba u kešky Sedivinsky kostel - GC19CDX. Používám gpx soubory z geocaching.com bez úprav dalšími programy.
  • 0

#390 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 14:50

Osik napsal/a:
Vím, jsem pako, ještě mám verzi 1.11.2 a neupgradoval jsem ...

Ale: Nezobrazují se mi 161m kruhy kolem odlovených finálek (odlovené tradičky OK, neodlovené finálky OK) ... Bylo to vyřešeno v další verzi?

Díky za super práci.

Neuvěřitelné ... Aniž jsem cokoli reinstaloval či upgradoval tak to začalo chodit ... Aj takúto techniku dněs mame ...
  • 0

#391 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 19:57

Nešlo by dát volitelně nějak zpět ty rychlé ikonky pro filtry zobrazených kešek? Přece jen se mi to původní umístění filtrů líbil víc. Pokud by to šlo, byl bych moc rád, předem dík. :-)
  • 0

#392 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 9:54

Ahoj, dotaz trochu do střev, týkající se importovaných GPX: Jde mi o 1. minimální potřebné údaje, které ještě GPX musí obsahovat, aby byl pro GeoKuk akceptovatelný. 2. tvar souřadnic v <wpt lat="50.115917" lon="14.410767">. Lze použít i zápis <wpt lat="N 50° 06.955" lon="E 014° 24.646"> nebo musím konvertovat? Předem díky za odpověď.
  • 0

#393 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 10:13

Merencin napsal/a:
Ahoj, dotaz trochu do střev, týkající se importovaných GPX:

Jde mi o
1. minimální potřebné údaje, které ještě GPX musí obsahovat, aby byl pro GeoKuk akceptovatelný.
2. tvar souřadnic v <wpt lat="50.115917" lon="14.410767">. Lze použít i zápis <wpt lat="N 50° 06.955" lon="E 014° 24.646"> nebo musím konvertovat?

Předem díky za odpověď.

Ad 1) Určitě tam musí být lat, lon. Zkusím se na to podívat a zajistit, aby pro všechno, kde to je možné, byly rozumné íimplicitní hodnoty.
Ad 2) Tvar souřadnic musí být dekadický, viz http://www.topografix.com/GPX/1/1/.
  • 0

#394 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 10:14

Díky moc. Bod 2 jsem již dohledal, omlouvám se za zbytečný dotaz.
  • 0

#395 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 10:15

Roman_Jaromer napsal/a:
Nešlo by dát volitelně nějak zpět ty rychlé ikonky pro filtry zobrazených kešek? Přece jen se mi to původní umístění filtrů líbil víc.
Pokud by to šlo, byl bych moc rád, předem dík. :-)

Klikni pravým tlačítkem ve filtru na ten checkbox a v toolbáru budeš mít patřičnou ikonu. Když klikneš znovu, ikona zmizí. Zatím jen takto, později možná nějak lépe. Všechno tam být od začátku nemůže, je toho teď už moc.
  • 0

#396 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 10:23

Co se týče zobrazování více waypointů na sobě. Priority nepomohou, ty jen určují, který obrázek se pro daný waypoint vybere. Problém je v tom, že se waypointy zobrazují víceméně v náhodném pořadí a čert tomu chtěl, že ta náhodnost je taková nevýhodná. Zkusím něco vymyslet, aby se zobrazovaly ikony v definovanějším pořadí a program se moc nezpomalil. A co s tím mohou teď udělat uživatelé? Varainta 1. Odfiltrovat si nežádoucí ikony stagí pryč. Varianta 2. Ikony si trochu přeházet a dát ikony keší a ikony waypointů na různá skla. Pak je nutné s určitým zpomalením počítat, ale snad to nebude tak strašné. Já vím, není dokumentace :-(
  • 0

#397 geomary.cz

geomary.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 11:23

rodinka veverek napsal/a:
Co se týče zobrazování více waypointů na sobě.

Varainta 1. Odfiltrovat si nežádoucí ikony stagí pryč.
Varianta 2. Ikony si trochu přeházet a dát ikony keší a ikony waypointů na různá skla. Pak je nutné s určitým zpomalením počítat, ale snad to nebude tak strašné. Já vím, není dokumentace :-(



díky za odpoved,
dokumentace je asi v nedhohlednu, s ikonama si nevim rady, takze si pockam na novou verzi :)
  • 0

#398 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2010 - 12:48

geomary.cz napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Co se týče zobrazování více waypointů na sobě.

Varainta 1. Odfiltrovat si nežádoucí ikony stagí pryč.
Varianta 2. Ikony si trochu přeházet a dát ikony keší a ikony waypointů na různá skla. Pak je nutné s určitým zpomalením počítat, ale snad to nebude tak strašné. Já vím, není dokumentace :-(



díky za odpoved,
dokumentace je asi v nedhohlednu, s ikonama si nevim rady, takze si pockam na novou verzi :)


K dokumentaci: Něco připravuji, vydrž.
  • 0

#399 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:20

Něčemu nerozumín. Přikládám zip soubor s dvouma multinama. U jednoho (kesky.geokuk.OK) se zobrazí v GeoKuk ikony všechny jak mají, ale u druhého (kesky.geokuk.NE). Kde dělám chybu?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#400 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 21:58

Zdravím, asi jsem to nepochopil, ale jak jsou řazeny záznamy v lovim.ggt? Doufal jsem, že podle naklikání (plánuji výlet ...), ale nevypadá to tak ...
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama