Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
744 odpovědí na toto téma

#541 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 12:56

Pokud mám v DB nějaké vlastní body, použiju export Geokuk GPX (bez listingu a bodu), tak se mi při najetí myší na bod nezvýrazňují přidané waypointy (mám tam všelijaké Trailheady a ref. pointy kvůli přístupu) -- u kešek to normálně funguje, u jiných (vlastních) bodů nikoli...
  • 0

#542 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 8:51

Na stránce www.geokuk.cz můžete nalézt novou verzi Geokuku, verzi 3.0.0. Kompletně jsem předělal a doplnil plánování výletů, taková změna si zaslouží posun v nejvyšším čísle verze. Jsou tam i další drobné změny jako je geokuk.exe pro Windows.

Trvalo to dost dlouho, v půlce prací mě překvapilo totiž jaro a krátké večery a to se člověku do programování moc nechce. Ale zase přišel podzim a vše je zdárně doděláno. Nyní přijdou na řadu evidované požadavky i nové požadavky které k nové verzi budete mít. Tak kujte železo dokud je žhavé. Teď je ten pravý čas, kdy můžete směr vývoje geokuku ovlivnit.
  • 0

#543 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 9:02

Předpokládám, že v GG stačí jen dát aktualizovat doplněk. Nebo se to musí aktualizovat ručně ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#544 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 9:51

Jsem moc rad ze neusnul na porad. ;) Uz si bez nej nedovedu predstavit planovani vyletu. Diky! :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#545 zdenda111

zdenda111

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 11:09

Když používam Javu 7, GeoKuk mi vyhazuje výjimku NullPointerException při zobrazení formuláře Renderování / tisk. Stávalo se to už i v předchozích verzích. Je to známý problém? Pokud to bude třeba, mohl bych poslat detailní výpis výjimky na mail...
  • 0

#546 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 14:20

Paráda a díky! Už je stažený a testuji si novinky.
  • 0

#547 Celda

Celda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 18:04

Ahoj ! Wow, nová verze Geokuku, tak to je dobrá zpráva ! Používám Geokuk už dlouho a až tohle vlákno mě přimělo, abych si konečně zřídil účet i na českém www.geocaching.cz. Tohle je teda můj první příspěvek zde. 1) Diky za goekuk ! 2) Díky za geokuk ! ... 1000) Díky za geokuk ! A teď snad už k práci :-) Plánování cest je určitě dobrá věc, malinko mně to ale zkřížilo plány v tom, jak jsem zatím geokuk používal. Označoval jsem si totiž rozlovené keše (DNF nebo rozdělané) pomocí "Lovím" a oni se mně tam pěkně zelenaly a dávaly tak najevo, že už jsem s nima měl něco do činění. Po upgrade na 3.0 se mi najednou nesmyslně spojily a staly se součástí "Cesty restů" :-( :-) Chápu, že vývoj se ubral jinam, a tak mám v tomto smůlu. Přesto - je tam (nebo nedal by se tam přidat) nějaký atribut ve významu "Na tuhle keš mám spadeno", jehož nastavení by ji zároveň NEpřidalo do trasy plánovaného výletu ? Nebo se to má dělat nějak jinak ? Díky za info !
  • 0

#548 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 19:08

Ahoj, rozumím tomu správně, že soubor "lovim.ggt" už se negeneruje automaticky a musím si ho sám exportovat? A všechny ty .gpx jsou určeny jen pro navigování po trase?
  • 0

#549 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 19:39

Zatim se s programem seznamuji a vypada to velmi zajimave. Diky.
Mala chybka: Na strance kde je download geokuku je take odkaz na ztazeni exportniho makra od LudkaV a ten vede na neexistujici stranku. Melo by tam byt bych rekl asi toto: http://geoget.ararat...geokuk?download
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#550 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 21:36

Díky za novou verzi.
Právě zobrazení prošlých stop (spolu s minutými i nalezenými kešemi) jsem tam dříve marně hledal.


rodinka veverek napsal/a:Teď je ten pravý čas, kdy můžete směr vývoje geokuku ovlivnit.

Utopické náměty:
- výrazně užší integrace s GeoGetem
- alternativní mapový podklad z Garmin .img
- a v něm routování cesty
  • 0

#551 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 22:43

Já to tušil, že s blížícími Vánoci je se na co těšit...:)
To plánování cest mě připadá skvělé - díky za ně. Nejdříve jsem se zhrozil, že se asi přestal využívat soubor lovim.ggt. Mám totiž v GSAKu makro, které dokázalo obsah lovim.ggt načíst a v GSAKu označit příslušné body. Ale pak vidím, že výlet lze export do GGT - uffffff :):).
Akorát považuji za lehkou diskriminaci GSAKařů to, že při každém exportu má GeoKuk tendenci exportovat lovim.ggt do podadresáře GG. Nešlo by to umístění lovim.ggt ponechat konfigurovatelné v 'Soubor->Umístění souborů'? Nebo nabídnout posledně použitý adresář pro export?

Zběžně jsem proběhl různá menu a narazil jsem na dvou místech:
a) v kontextovém menu bodu
b ) v menu Kešoidy
na asi duplicitní volby 'Přidej do cesty', resp. 'Jen něco u NEnalezených'.

Nejsem si jistý , jestli jsem dobře pochopil v kontextovém menu volbu 'URL do GeoGetu'? Testoval jsem to na waymarku... a když jsem volbu použil, tak v otevřeném GG jsem se v seznamu přemístil na odpovídající WM. Pro GSAK toto zdá se nefunguje. Tam jsem to testoval na běžné kešce.
OK;), volba avízuje a možná i v GSAK, ale chtěl bych se zeptat ostatních, jak jim toto (hlavně v GSAK) funguje.

Jinak bych se přimlouval za uživatelsky konfigurovatelné klávesové zkratky.

Jo, a moc se mi líbí termín bousek :) viz http://wiki.geocachi...lánování_výletů
  • 0

#552 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 08 listopad 2011 - 23:17

Koukám na novou funkci výletů. nevím jak ostatní, ale funkci lovím z minulé verze jsem používal k označení keší, které chci v nejbližší době odlovit. Nikoliv však na jeden zátah, čímž je výlet myšlen. Takže mám označeno nějakých 50 keší a přes obrazovku se mi teď míhá růžová čára ... Ono totiž "lovím" nerovná se ihned výlet. Jinak se mi ale práce s několika gpx líbí. Moje návrhy: 1/ Zachovat samostatně funkci lovím. To je označení keše a přidání do seznamu v lovim.ggt. V podstatě zachovat funkcionalitu z minulé verze. Menu by pak vypadalo takto: - Lovím - Přidej do cesty - Smaž z cesty - Přidej na ignore list 2/ Funkce výlet by fungovala pak následovně. Označený bod/keš by se přidal také do GPX souboru. Nyní se tam ukládá jen <trk>. To znamená, že při importu GPXka do jiného programu neuvidím body. Což je škoda, když to GPX podporuje. Výlet (trasa i body) by měli být v jednom souboru. Výhodu vidím i v tom, že si můžu plánovat extra výlety třeba na dovolenou apod, aniž bych je musel mít označené v lovim.gtt. Navíc si GPXko stáhnu do mobilu a naimportuji třeba do Locusu. Garmin navigace by to měla také vzládnout. 3/ Možnost vypnout zobrazení čáry výletu. 4/ Čára jde od keše ke keši. Co když budu chtít naplánovat výlet od nějakého místa na mapě a změřit si tak celkovou vzdálenost ? Co možnost přidat bod do trasy z mapy ? Opět narázžím na bod jedna, kdy body by měli být v GPXku :) 5/ Chyba: Při importu GPX zaznamenané trasy navigací mi GeoKuk háže vyjímky. To je vše, co mě napadá z praxe. Jarda
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#553 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 20:27

Podporuji názor XiXiho u bodů 1-3.
Popis bodu 4 jsem asi nepochopil. Když umístím libovolně záměrný kříž na mapu, tak kontextové menu umožní přidat místo do trasy.
  • 0

#554 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 20:42

ToRo61 napsal/a:
Podporuji názor XiXiho u bodů 1-3.

Jsem téhož názoru.
  • 0

#555 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 22:19

Tak jsem si nainstalovala novou verzi a na první pohled se mi moc líbí. Díky za ní :-)
  • 0

#556 myjed

myjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 23:30

Prosím nemíchat "lovím" a výlety dohromady. V předchozí verzi jsem pochopil funkci "lovím" stejně jak zde již bylo uvedeo - jako označení pro keše, které mám nějakým způsobem rozpracované a je třeba je při vhodně příležitosti dodělat. Takhle tam mám bud nesmyslnou čáru, nebo přijdu o krásné zelené označení a jeden z důvodů, proč se mi Geokuk líbí. :(
  • 0

#557 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2011 - 6:22

Dík za novou verzi, skvělá práce. Jenom by taky byl za ponechání samostatné funkce "lovím". Dík.
  • 0

#558 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2011 - 20:31

Tak jsem si bezmyšlenkovitě nainstaloval na obě písidla novou verzi a zjistil, že mi ta čára výletu silně vadí. Přimlouvám se za úpravu pro samostatně lovím. A ptám se nemáte někdo jar soubor od předchozí verze 2.7.1 Díky Ran55
  • 0

#559 Celda

Celda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2011 - 23:40

2 Ran55: Geokuk používá pro instalaci technologii Java Web Start. Pokud jsi ty předchozí verze Geokuku cíleně nemazal, nejspíš je stále máš na svém stroji. Napiš z příkazového řádku (pokud máš Ms Windows, v Linuxu to bude nějak podobně) javaws -viewer Vyskočí ti Java Control Panel, kde uvidíš v Applications všechny (i dříve instalované) verze Geokuku a můžeš je spouštět nebo pro ně znovu vytvářet zástupce v menu Start a na ploše atd.
  • 0

#560 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2011 - 7:29

Celda napsal/a:
2 Ran55:
Geokuk používá pro instalaci technologii Java Web Start. Pokud jsi ty předchozí verze Geokuku cíleně nemazal, nejspíš je stále máš na svém stroji.
Napiš z příkazového řádku (pokud máš Ms Windows, v Linuxu to bude nějak podobně)
javaws -viewer
Vyskočí ti Java Control Panel, kde uvidíš v Applications všechny (i dříve instalované) verze Geokuku a můžeš je spouštět nebo pro ně znovu vytvářet zástupce v menu Start a na ploše atd.


Bohužel jsem starou verzi odinstaloval přes revouninstaler (cíleně - vše) a tak mám smůlu.
  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama