Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
744 odpovědí na toto téma

#61 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 23:05

Aha, geoget mám za to, že když do něj nahraju kešky, nejsou aktuální (protože včera nahrané kešky můžou být zítra disabled apod.) tak jsem myslel že by tento program pomohl. Ještě si chvilku počkám než se do toho distanu.
  • 0

#62 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 23:11

Kvety napsal/a:
Aha, geoget mám za to, že když do něj nahraju kešky, nejsou aktuální (protože včera nahrané kešky můžou být zítra disabled apod.) tak jsem myslel že by tento program pomohl. Ještě si chvilku počkám než se do toho distanu.

Absolutní aktuálnost keší ti nezajistí žádný, legálně se tvářící program, ani Geoget, ani Geokuk. Je to proti pravidlům Groundspeaku.
  • 0

#63 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 23:14

Doplni jsem na stránky http://geokuk.ic.cz/todo.html TODO list, ať víte, co se bude dít.

P.S.: Vím, že jsem ještě neregoval na nějaké nabídky, ale chce se mi spát, tak až zítra. Dobrou noc.
  • 0

#64 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 23:18

Takže poslední dotaz, před tím, jestli se mám jít pustit do zaškolení s Geogetem a následně GeoKukem: při plánování výletu si vyberu na GC.com kešky, zaškrtnu si u nich čtvereček a dám export GPX file, to následně nahraju do těchto programů, a můžu plánovat ne mapy.cz - takto nějak to funguje? Napsal jsem to jednodušše, ale je to tak? Děkuji a zítra nashle, ahoj
  • 0

#65 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 23:32

Lepší je využití Pocket Query... víc je na místní wiki. Vytvoříš si to, dojde ti to mejlem, načteš do GG (neznám, takže víc neporadím), tam na to provedeš vhodný export a zobrazíš si to v GK.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#66 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 23:52

Nevim jestli to je bug, ale kdyz mam odskrtle, ze nechci ukazovat stage multi, tak se sice neukazuji, ale v mape vidim zasedla kolecka okruhu 161 metru...
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#67 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 7:21

HaLuMa napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Škoda, že se to nedá zakomponovat rovnou do GG, to by pak byl už skvěle funkční program, HaLuMo, nezlob se, ale Tvoje mapa z GeoGetu mi moc nesedí (to jsem raději používal mapu z GC.cz nebo GC.com)


Zaintegrovat se to da velmi jednoduse, chce to jen vylepsit ten skript pro Geoget:

- predelat to z GGE do GGP
- ukladat vystup do pevne cesty (klidne pres konfiguraci...) Takze se to nebude na nic ptat.
- Na konci skriptu pustit Geokuk.
- udelat tomu nejakou hezkou ikonku, co si pak muzes hodit na taskbar.

A pak bys to mel na jedno kliknuti, stejne jako ta cachemapa v geogetu. ;)

Mimochodem, pokud ti cokoliv v Geogetu nesedi, nestyd se a napis mi sve vyhrady, klidne i na SZ. Ackoliv zli jazykove tvrdi opak, tak nasloucham svym uzivatelum.


Neslo by pouzit makro Combine?
- zavolat gge makro s konstantni cestou a jmenem souboru
- spustit geokuk
- (udelat ikonku zustava, ale neni to nezbytne)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#68 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 8:51

Mozna se mi to tu nekde "zarazilo" mezi klavesnici a zidli... :(, ale da se nejak zaridit, aby se ten program a ty data nainstalovaly do zvoleneho adresare a ne do uzivatelskeho profilu? Diky.. :)
  • 0

#69 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 8:51

Uz od vcerejska si hraji s timhle paradnim vanocnim dareckem. Udelal opravdu obrovskou radost! Pokud bych se mohl pridat do fronty "zboznych prani" v ramci ruznych mapovych podkladu. Jelikoz jsem na hranicich se Slovenskem, tak velmi casto vyrazime prave k vychodnim sousedum na vylety. Bohuzel seznamacky mapy presahuji na slovensko jenom par kilometru. Kdyby nekdy v budoucnu bylo mozne jako podklady pouzit http://mapy.hiking.sk/ (http://www.turistickamapa.sk), tak bych se uz vazne rozplynul blahem a poslal pytlik kesu orisku :) Diky
  • 0

#70 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 8:51

Včera jsem si celý večer hrál, ještě jednou moc díky ... A samozřejmě pár postřehů ... - Přiznám se, že mi vůbec nevadí, že to je samostatný program - jednou za pár dní do něj naimportuju keše a pak se koukám. A určitě lze upravit makro tak, jak popisoval HaLuMa. - Trochu bych se přimlouval za úpravu "tooltipu" u kurzoru (pokud to jde) - jednak je vpravo dole, kde je obvykle šipka, takže je blbě vidět, - zobrazovat tam cosi jako TM33F Matrix (GC1XXXX) - dlouhé TRADITIONAL nebo UNKNOWN mě tam docela irituje ... Vim, lze kliknout a podívat se vpravo dolů ... (TM33 - Tradiční, Mikro, 3/3, waypointy P,F,Q,S,R,T (Parking, Final, Question, Stage, Reference, Trailhead) A nebo to nechat úplně na exportním makru, co tam napíše, což by bylo asi nejlepší - to si pak může každý upravit jak chce ... - Přes pravé tlačítko "kopírovat" - zkopíruje do schránky "http://www.geocachin...spx?wp=GC1XXXX" Ještě jednou díky za obrovský dort, a kdyby i ty drobné třešínky ...
  • 0

#71 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 8:52

LukasX napsal/a:
Pokud bych se mohl pridat do fronty "zboznych prani" v ramci ruznych mapovych podkladu. Jelikoz jsem na hranicich se Slovenskem, tak velmi casto vyrazime prave k vychodnim sousedum na vylety. Bohuzel seznamacky mapy presahuji na slovensko jenom par kilometru.

Basemap tam je celá Evropa, já podle toho lovil v Anglii ...
  • 0

#72 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 9:09

Osik napsal/a:
Basemap tam je celá Evropa, já podle toho lovil v Anglii ...


Jop, ale mne jde primarne o turistickou mapu, protoze preferuju krabky v terenu a na horach. Tam jsou vrstevnice a turisticky trasy neocenitelny! Proto jsem tak rad za turisticke mapy v geokuku... a na slovensku to prave pokryva turisticky ten hiking.sk
  • 0

#73 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 9:23

Jednu takovou drobnost, daly by se označovat pro lov jen některé stage z multin? Podle ukládání kešek pro lov předpokládám, že asi ne, ale je to docela škoda, Já bych to občas docela ocenil, protože mám občas rozdělané různé multiny (hlavně ve městech), takže kdybych si mohl označit i konkrétné "nedodělané" stage, moc by mi to pomohlo. I tak se mi program moc líbí. Díky za tu práci s ním!
  • 0

#74 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 9:24

Opravdu moc pekny program. Diky!! Jen bych se primlouval za moznost nastaveni pracovnich cest programu. Nebo aspon celeho uzivatelskeho adresare pro GeoKuk. Preci jen mi vadi mit mapovu cache na rychlem systemovem SSD disku :-(
  • 0

#75 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 9:26

madbin napsal/a:Nebo aspon celeho uzivatelskeho adresare pro GeoKuk.

Tak na tohle stačí udělat nějakej symlink, ne? :) Sice je to workaround...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#76 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 9:53

Colonel74 napsal/a:
Nevim jestli to je bug, ale kdyz mam odskrtle, ze nechci ukazovat stage multi, tak se sice neukazuji, ale v mape vidim zasedla kolecka okruhu 161 metru...

Když si odškrtneš stage multi z mapy, tak je tím ještě neodstraníš z terénu ;-). Takže i kfyž ty multiny nevidíš, kešku na to místo stejně dát nemůžeš a hledat tam něco BF také nemá moc smysl.
  • 0

#77 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 17 prosinec 2009 - 10:20

Šla by implementovat možnost tisku mapy spolu se seznamem keší (GC kód a jméno)?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#78 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 10:22

Pri implementacii do Mozigo som zistil nasledovne... Subor kesky.geokuk obsahuje v jednom z "datovych poli" URL. Zistil som vsak, ze tam akceptuje len odkaz typu ...aspx?guid=... Ak tam vlozim platny odkaz typu ...aspx?wp=GCxyabc tak to program neakceptuje. Skor mi ale vadi, ze sa tam neda dat odkaz typu file://c:\Cestahtm\listing.htm co je skoda lebo sa nedaju pouzit odkazy na plnhodonotny listing na disku a tym nezatazovat zbytocne gc.com. Dakujem za zaradenie do todo:)
  • 0

#79 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 10:32

Mozna jsem to nepochopil, ale pokud pouzivam primarne GeoGet, tak v cem tkvi vyhoda tohoto programu? Prosil bych jasne vysvetleni a ne ironicke poznamky. Dekuji
  • 0

#80 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 10:45

S474N napsal/a:
Mozna jsem to nepochopil, ale pokud pouzivam primarne GeoGet, tak v cem tkvi vyhoda tohoto programu? Prosil bych jasne vysvetleni a ne ironicke poznamky. Dekuji

Pro mne napr. ze nemusim pouzivat GeoGet... :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama