Přejít na obsah


Fotka

Gaminy skladem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 15:42

Ahoj ví někdo o nějaké prodejně v Ostravě nebo Frýdku-Místku kde by měli skladem OREGON a DAKOTU 20?Je to fakt problém najít.Díky
  • 0

#2 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 15:51

Co jsem slyšel, tak to bude asi problém - prý je přestali dodávat, bo nikdo nechtěl kupovat jejich nové typy, bo Oregána jsou furt hodně dobré, tak nač kupovat něco nového, že?
  • 0
Don't panic!

#3 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 16:13

To jsem trochu nepochopil.Co je novějšího než oregon a dakota? Já si žádný novinky nevšimnul
  • 0

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 16:15

Pokud vim, tak je ma skladem :

http://www.warpsdesign.info

Je to kacer a ma profil i tady na Geocaching.cz takze se s nim snadno domluvis :

http://www.geocachin...php?lookup=3560

Moje zkusenost dobra, slusna cena i jednani.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 16:27

Díky za tip má perfektní cenu oregonu 550 ale já potřebuju nějaký kamenný obchod blízko ostravy jelikož chci oba ty přístroje vidět ať můžu hlavně ty displaye porovnat. Nechci se rozhodovat mezi 550 a dakotou 20 bez toho aby je viděl a je to trošku problém v klasických elektrech prostě nejsou.
  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 16:33

A co kompromis v podobe Oregon 300 ?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Daja172

Daja172

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 16:39

V Ostravě na Výstavní 10 jsi zkoušel? http://www.gpsmorava.cz/
  • 0

#8 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 16:46

jgguty napsal/a:
jelikož chci oba ty přístroje vidět ať můžu hlavně ty displaye porovnat.


Jestli se budeš rozhodovat podle displeje, tak si ušetři čas a rovnou kup oregáno. Já osobně bych do Dakoty nešel, ten menší displej mi vůbec nevyhovoval.

btw: nevím, jaký je cenový rozdíl mezi O300 a O550, pokud je podstatný, tak bych ještě uvažoval o O300. Bez tříosého kompasu přežiješ, foťák máš určitě v mobilu a jediné, co zbývá je ten displej. Výtky směrem k Oregonu spočívají v tom, že se v některých situacích nedá používat bez podsvícení. No a co? Tak si to podsvítím. Já chodím odjakživa se zapnutým podsvětlením (+ defaultní nastavení, že se podsvícení po nějaké době bez aktivity samo vypne) a baterky mně vydrží celej den. Takže já bych to nepovažoval za nějaký velký problém :)
  • 0

#9 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 17:46

O300 neberu jako zlatou střední jelikož jak bylo napsáno tak nemá ten kompas.No a to jestli dokážu oželet menší display za cenu 4000kč to právě zjistím až to uvidím sám na vlastní oči.Díky za tip zkusím jsem od ostravy 60km chci jet na jistotu.Ptám se na ostravu jelikož u nás na městě si opravdu naděje nedělám že by byly skladem
  • 0

#10 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 19:47

OR300 že nemá kompas ? Odkdy ? B)
  • 0

#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 19:57

Asi 3D kompas mysli. Coz nema.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#12 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2009 - 21:21

O300 nemá 3D kompas, ale jen "obyčejný" kompas. Rozdíl je v tom, že u 3D nemusíš přístroj držet vodorovně. Nevím jak ostatní, ale při dohledávání keše nosím přístoj vodorovně, i když kompas nepoužívám :) A kvůli téhle funkci oželet wherigo mi taky nepřipadne úplně šťastné... Mně je jedno, co si koupíš, ale trochu mi připadá, že sis nezjistil všechno a hlavně co to v praxi znamená. Podle mě je Dakota pro lidi, co trvají na malých rozměrech přístroje a/nebo nemají peníze na Oregeon. To ale zřejmě není tvůj případ.
  • 0

#13 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2010 - 19:03

abakus napsal/a:
O300 nemá 3D kompas, ale jen "obyčejný" kompas. Rozdíl je v tom, že u 3D nemusíš přístroj držet vodorovně. Nevím jak ostatní, ale při dohledávání keše nosím přístoj vodorovně, i když kompas nepoužívám :) A kvůli téhle funkci oželet wherigo mi taky nepřipadne úplně šťastné...

Mně je jedno, co si koupíš, ale trochu mi připadá, že sis nezjistil všechno a hlavně co to v praxi znamená.
Podle mě je Dakota pro lidi, co trvají na malých rozměrech přístroje a/nebo nemají peníze na Oregeon. To ale zřejmě není tvůj případ.


No nevím dle čeho soudíš že jsem si nezjistil o tom vše??Dle mého je kompas dobrá věc jen pokud opravdu funguje a dost jsem se o tom na četl a ve 300 je prostě nepoužitelný čili mi je jasné že ty ho nepoužíváš.NO a nemohu vědět jestli mi vyhovuje spíš menší rozměry než větší display pokud neuvidím aspoň jednu z variant.
  • 0

#14 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2010 - 19:27

jgguty napsal/a:
dost jsem se o tom na četl a ve 300 je prostě nepoužitelný


Nepoužitelný? A už jsi ho někdy zkoušel v praxi? Myslím, že by s tebou většina uživatelů nesouhlasila. To, že ho já nepoužívám není dáno nepoužitelnosti kompasu, ale osobními preferencemi.

btw: a fakt ti nebude líto toho, že nebudeš mít wherigo?
  • 0

#15 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2010 - 19:55

souhlas s Abakusem, kompas je v pohodě spíše než planou diskusi a čtení recenzí, co se přidat k někomu kdo má Oregona a zkusit pár keší odlovit ?
  • 0

#16 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2010 - 19:59

Jj, smést ze stolu O300 jenom kvůli "nepoužitelnému kompasu", když jsem se o něm jenom někde něco dočetl, tak to mi přijde docela odvážné ;) Samozřejmě, v porovnání s Dakotou je trochu jinde, ale i tak se používat dá, a to velice dobře. Jen se musí častěji kalibrovat, to je celé... EDIT: ...a O300 držet vodorovně... mi tam vypadlo B)
  • 0

#17 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2010 - 20:01

jgguty napsal/a:
No nevím dle čeho soudíš že jsem si nezjistil o tom vše??Dle mého je kompas dobrá věc jen pokud opravdu funguje a dost jsem se o tom na četl a ve 300 je prostě nepoužitelný čili mi je jasné že ty ho nepoužíváš.NO a nemohu vědět jestli mi vyhovuje spíš menší rozměry než větší display pokud neuvidím aspoň jednu z variant.

A mne by zase zajimalo, dle ceho soudis, ze kompas v Oregousi je nepouzitelny, to je naprosta pitomost, naopak kompas funguje velmi dobre, jedine omezeni je opravdu v tom, ze se musi pristroj drzet vodorovne.
A pokud si nedokazes predstavit tyto parametry:
OREGON:
Rozměry zařízení, ŠxVxH 5.8 x 11.4 x 3.5 cm
Displej - velikost, ŠxV 3.8 x 6.3 cm
Displej - rozlišení, ŠxV 240 x 400 pix.
Displej - typ 65 000 color TFT
Hmotnost 193 g
DAKOTA:
Rozměry zařízení, ŠxVxH 5.5 x 10 x 3.3 cm
Displej - velikost, ŠxV 3.6 x 5.5 cm
Displej - rozlišení, ŠxV 160 x 240 pix.
Displej - typ 256 color TFT
Hmotnost 148,8 g s bateriemi
tak potom ano, jdi se mrknout nekam do obchodu.
Promin za takovou reakci, ale asi jsi si opravdu o tom precetl malo.Na zacatku pises, ze ti jde o displej, a najednou pises o kompasu, tak o co ti vlastne jde? Tem kompas stejne na prodejne behem 5ti nebo 10ti minut nevyzkousis, tam ti budou fungovat oba dobre, nebo taky oba spatne, stejne tak GPS, tohle se nejvic vyzkousi v terenu no a na to jsou nejlepsi zkusenosti a postrehy ktere se dozvis tady ;);););););)
Jeste jednou se omlouvam za tu reakci, ale proste muj nazor je ten, ze nejlepsi radce jsou zkusenosti kaceru a ne rada nejakeho prodejce v obchode (pro rejpaly - samozrejme i v tech obchodech jsou zkuseni borci, ale co si budem povidat, to je spis vyjimka)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2010 - 20:45

abakus napsal/a:
O300 nemá 3D kompas, ale jen "obyčejný" kompas. Rozdíl je v tom, že u 3D nemusíš přístroj držet vodorovně. Nevím jak ostatní, ale při dohledávání keše nosím přístoj vodorovně, i když kompas nepoužívám :) A kvůli téhle funkci oželet wherigo mi taky nepřipadne úplně šťastné...

Mně je jedno, co si koupíš, ale trochu mi připadá, že sis nezjistil všechno a hlavně co to v praxi znamená.
Podle mě je Dakota pro lidi, co trvají na malých rozměrech přístroje a/nebo nemají peníze na Oregeon. To ale zřejmě není tvůj případ.

Zkusím sem dát svůj pohled na věc. Nikdy jsem Garmina neměl, vždy jsem hledal jen pomocí mobilů a nějakého softíku, případně jen podle mapy. Takto jsem nalezl 99% našich keší. Tedy dokonce "bez kompasu" :-) a se zapnutou statickou navigací... ano, jde to.

Wherigo keše jsou pěkná hračka, ale v současnosti je to 0.21% Českých keší a v Evropě je to číslo ještě horší... Je tedy zásadní a podstatné připlatit si několik tisíc za těch 35 krabiček v ČR? Já si myslím že ne.

Ano, jak řeknou všichni páni, "na velikosti určitě záleží" :D ale zdá se vám rozdíl velikosti displaye 0,2mm x 0,9mm tak opravdu zásadní? Ano, Dakota má menší display, na šírku to nemá cenu řešit, na výšku dle mého taky ne. Rozlišení i barevná hloubka je odpovídající velikosti, dle mého má lepší čitelnost Dakota za všech světelných podmínek a ještě jsem neviděl na navigaci mapu, která by skutečně běžela těch 65tis. barvách...

Já nevím, ale já když keše hledám v lese ale i ve městě, tak prostě s tou navigací máchám na všechny strany a případně ji natáčím podle světla a klikám na display atd. atd. takže jako buzolu ji rozhodně rovně nenosím. A pokud si vzpomínám, tak tady padlo spousta vítek na kvalitu kompasu u starších Oregonů. Je fajn, že prostě nemusím na to myslet, že musím držet navigaci zcela vodorovně a zdlouhavě kaliborovat každý den před lovem.

Na téma proč Dakota se tady napsalo toho už spousta, ale pokusím se o malý pohled z mé strany:
- je to fajn nástupce Legendu
- má vyšší výdrž baterií než Oregony
- má dle mého ideální poměr cena/výkon (nic zbytečného a vše podstatné)
- mapa Czech 3 Pro na ní běží zcela bez problémů

-> na Wherigo keše mám mobil
-> na focení mám iPhone nebo digitál
  • 0

#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2010 - 20:50

Já se teda jen drze přidám a svou 60CSx bych nevyměnil, ale chybí mi tam jen dvě věci. Werigo a lepší display. Takže tak. Ono je to dost individuální a napsat, že WIG za to nestojí je blbost. Nejde o množství, ale o zážitky, ne? :)

sobikovi napsal/a:
Wherigo keše jsou pěkná hračka, ale v současnosti je to 0.21% Českých keší a v Evropě je to číslo ještě horší... Je tedy zásadní a podstatné připlatit si několik tisíc za těch 35 krabiček v ČR? Já si myslím že ne.

Ano, jak řeknou všichni páni, "na velikosti určitě záleží" :D ale zdá se vám rozdíl velikosti displaye 0,2mm x 0,9mm tak opravdu zásadní? Ano, Dakota má menší display, na šírku to nemá cenu řešit, na výšku dle mého taky ne. Rozlišení i barevná hloubka je odpovídající velikosti, dle mého má lepší čitelnost Dakota za všech světelných podmínek a ještě jsem neviděl na navigaci mapu, která by skutečně běžela těch 65tis. barvách...


  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#20 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2010 - 21:12

lubik napsal/a:

jgguty napsal/a:
No nevím dle čeho soudíš že jsem si nezjistil o tom vše??Dle mého je kompas dobrá věc jen pokud opravdu funguje a dost jsem se o tom na četl a ve 300 je prostě nepoužitelný čili mi je jasné že ty ho nepoužíváš.NO a nemohu vědět jestli mi vyhovuje spíš menší rozměry než větší display pokud neuvidím aspoň jednu z variant.

A mne by zase zajimalo, dle ceho soudis, ze kompas v Oregousi je nepouzitelny, to je naprosta pitomost, naopak kompas funguje velmi dobre, jedine omezeni je opravdu v tom, ze se musi pristroj drzet vodorovne.
A pokud si nedokazes predstavit tyto parametry:
OREGON:
Rozměry zařízení, ŠxVxH 5.8 x 11.4 x 3.5 cm
Displej - velikost, ŠxV 3.8 x 6.3 cm
Displej - rozlišení, ŠxV 240 x 400 pix.
Displej - typ 65 000 color TFT
Hmotnost 193 g
DAKOTA:
Rozměry zařízení, ŠxVxH 5.5 x 10 x 3.3 cm
Displej - velikost, ŠxV 3.6 x 5.5 cm
Displej - rozlišení, ŠxV 160 x 240 pix.
Displej - typ 256 color TFT
Hmotnost 148,8 g s bateriemi
tak potom ano, jdi se mrknout nekam do obchodu.
Promin za takovou reakci, ale asi jsi si opravdu o tom precetl malo.Na zacatku pises, ze ti jde o displej, a najednou pises o kompasu, tak o co ti vlastne jde? Tem kompas stejne na prodejne behem 5ti nebo 10ti minut nevyzkousis, tam ti budou fungovat oba dobre, nebo taky oba spatne, stejne tak GPS, tohle se nejvic vyzkousi v terenu no a na to jsou nejlepsi zkusenosti a postrehy ktere se dozvis tady ;);););););)
Jeste jednou se omlouvam za tu reakci, ale proste muj nazor je ten, ze nejlepsi radce jsou zkusenosti kaceru a ne rada nejakeho prodejce v obchode (pro rejpaly - samozrejme i v tech obchodech jsou zkuseni borci, ale co si budem povidat, to je spis vyjimka)

Promin ale kdyby jsi četl můj příspěvěk tak se dozvíš že jsem mluvil o oregonu 550 a dakotě 20 a tyto oba přístroje ty 3D kompasy mají čili další věc k porovnání je ten display nebo se mýlím .A napsat technickou specifikaci a říct neumíš si to představit ???? NE promiň ale neumím :-)Chci to vidět na vlastní oči zastřel mě za to!

A k tomu mému výroku že je nepoužitelný:

Četl jsem příspěvky mno lidí že pokud máte Oregon 300 např. zavěšený na krku znamená to že zkalibrujete , pověsíte ,kouknete ,pověsíte a můžete opět kalibrovat.NO a to kalibrování bude nakonec tak otravné že si radši zvyknete ho nepoužívat a to já nechci a radši se té chybě vyhnu tím že si koupím přístroj s tím kompsem 3D.Co je na tom špatného?

Ani s jedním z těch přístrojů jsem neměl tu čest a proto jsem Vás prosil o radu kde bych je mohl vidět místo toho se tady vlákno změní na to .JSeš idiot proč nechceš tu navigaci co mám já! a vy se na mě za to sletíte jak supi.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama