Přejít na obsah


Fotka

Má můj travel bug a nehlásí se !


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 scimm

scimm

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 22:15

Tommu napsal/a:
Bojoval jsem taky o svůj TB, který zůstal u jednoho polského majitele keše, když ji i s ním disabloval a zatím ji neobnovil. Zkoušel jsem mu nejdříve psát a on i dvakrát odpověděl. Ale pak už nic. Zjistil jsem si kde pracuje a psal jsem mu i tam. Nic. Psal jsem i na polské geo forum, ale nikdo ho asi neznal. Tak jsem zapátral s kým se on kamarádí a našel jsem jednoho Francouze, se kterým navštívil pár keší. Tomu jsem napsal a on ochotně přislíbil pomoc. A asi po roce od disablování té keše mě ten TB od toho Poláka vyzvedl a poslal dál. Takže když se tomu pomůže, tak se někdy i zadaří. ;)


Tyyy jo, to je příběh :-)
  • 0

#22 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 23:07

Jezci-sokolov napsal/a:
... Stejně se postupně ztrácejí. V Čechách, Německu, Španělsku. Ono je to fuk. Zloději se najdou všude. Bohužel.

Je to tak. Jen tak pro zajímavost, začal jsem si udržovat seznam ztracených TB/GC, spolu s vzdáleností, kterou nacestovaly, a zemí ztráty. Tady je: [tb]TB213EN[/tb].
  • 0

#23 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 23:21

zazraky se deji!... ;)
muj MOCNY ZRALOK by mohl vypravet!.. ;)
ma opravdu pohnutou historii... :(
  • 0

#24 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 0:07

Ta morska havet bude nejaka prokleta, me se utopil modry delfin po 53km nekde uprostred Chimsee. Nejdal se mi dostal GC na 12763 km do Kanady a pak se ztratil. Treba to nejsou vzdycky zlodeji, dost casto to budou jenom nepouceny novacci, ktery nevi, ze si cestovatele nemuzou nechat a pokud ani nemaji potrebu logovat tak je nikdy nenajdes.
  • 0
MaFa

#25 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 17:20

Mě se zatoulal TB do Indonésie kam mi ho dopravila kamarádka. Nějaký rakušák ani nepočkal až ho zaloguje a odvezl ho domu . Po 3 měsících ho konečně vložil do keše. Psal jsem mu a prostě nereagoval. Asi vychovával rodinu ve sklepě ;) Asi to chce trpělivost, někteří prostě mají na vše moooooře času :@
  • 0
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak. I vás dřív nebo později nějaký vlak přejede ... ( A.Nebel )

#26 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 21:18

Mně se zatoulal TB [tb]TBKRE8[/tb] do ruk pražského geocachera s nickem "Breit". Jelikož to nebyl tak docela obyčejný TB a měl ve svých záznamech docela zajímavou historii, tak jsem se snažil jej dostat zpět do oběhu. Nicméně veškerá snaha marná. Po několika slibech nápravy přes mail přestal Breit se mnou komunikovat, přestože je jako geocacher nadále aktivní. Nemohu z něho ani vyrazit informaci, zda TB ještě má, nebo s ním zatopil v kamnech. A tak se to už táhne nějaký rok... :(:(:( Joo, lidi kolem nás jsou různí... já bych se propad hanbou někomu v takovém případě neodpovědět, nebo se aspoň nepřiznat, že jsem třeba TB ztratil.
  • 0

#27 Geo bubaci

Geo bubaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 22:10

Mion napsal/a:
nebo se aspoň nepřiznat, že jsem třeba TB ztratil.


Stalo se nekomu z vas ze stratil nejaky TB/GC? Ja kdyz neco vemu, tak si je hlidam jak oko v hlave, bojim se, ze kdyz ho nekde zaptrosim, tak nekomu fakt pokazim radost a hlavne budu za vola. Jak vlastne postupovat, da se tohle nejak nahradit? Koupit/vyrobit mu jinej :P co vy na to?
  • 0

#28 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 0:07

Mion napsal/a:.

Koukám, to je docela škoda. Nezná ho tu někdo?
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#29 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 1:16

co tak sleduju tak tohle je spis bezne a je tu spousta textu kolem .. se spis dohodnete s adminy fora a udelejte tu nejaky WANTED list, a prubezne tam doplnujte jmena kaceru + ID TB/GC .. takhle se tu cas od casu bojevi link na foru, ktery casem zanikne .. ale v ramci jednoho seznamu by to bylo myslim vic po kupe .. i kdyz se obavam ze co do vysledku to taky moc nepomuze, at uz je to na jedne hromadce, ci nekolika ... :|
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 7:26

Geo bubaci napsal/a:
Stalo se nekomu z vas ze stratil nejaky TB/GC? Ja kdyz neco vemu, tak si je hlidam jak oko v hlave, bojim se, ze kdyz ho nekde zaptrosim, tak nekomu fakt pokazim radost a hlavne budu za vola.

Offtopic
Neuraz se, ale me spis prijde "za vola" vic clovek, ktery ztratu nazyva stratou.
/Offtopic
  • 0

#31 Geo bubaci

Geo bubaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 8:29

S474N napsal/a:
Offtopic
Neuraz se, ale me spis prijde "za vola" vic clovek, ktery ztratu nazyva stratou.
/Offtopic


Mozna proto ze to psal cizinec, ale to je jedno. Omlouvam se ti tedy za svoji (ne)cestinu
  • 0

#32 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 23:29

No nám se stalo, že jsme také postrádali travel slug. Nakonec se podařilo vystopovat člověka, který znal člověka, co TS vyzvedl, zkontaktoval ho a předmět se vrátil do hry. Ale je zajímavé, že toho prvního člověka jsem kontaktovala několikrát a až asi na pátou zprávu odpověděl a říkal, že ty předchozí zprávy vůbec nedorazily. A to se mi nestalo poprvé, stalo se mi to i při komunikaci s jinými kačery přes jejich profil na gc.com (tedy ne přes přímé mailové adresy). Otázkou je, kam se ty maily poděly. Já svoji spamovou složku procházím, takže stopro vím, že tam odpověď od lidí nespadla. Ale myslím, že tohle každý nedělá a že je i reálná šance, že prostě naše maily k někomu dorazit nemusí. Tím se ale nikoho nezastávám, podle mě je ostuda si TB/GC vyzvednout a pak se na to z vysoka vykašlat. Naštěstí zaškobrtnutí našich předmětů bylo zatím vždy vyřešeno krom jedné ztráty celé keše, to je ale už věc jiná.
  • 0

#33 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 16:24

Jezci-sokolov napsal/a:
... Stejně se postupně ztrácejí. V Čechách, Německu, Španělsku. Ono je to fuk. Zloději se najdou všude. Bohužel.

Každá vypuštěná mince si najde tu poslední kešku, kde se ztratí. Ale spíš než zloději za to mohou lajdáci. Jak ti, co minci zapomněli v kapse letní bundy, tak ti, co tu svoji krabici umístili na profláklé místo. Často se vyplatí po té minci zapátrat, ale někdy ani to nepomůže a nezbývá nic než čekat na nějaký ten zázrak. :)
  • 0

#34 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 21:43

Checht! Dva měsíce je nic. Já se snažím vydolovat náš Jizerský zlaťáček ze španělského kačera v Barceloně již rok a půl. Ne, že by ho chtěl ukrást, to ne. Komunikuje, napsal mi, abych se nebála, že GC neukradl, ale že má potíže a ..... blablabla. Další náš GC jsem vydolovala po půl roce z německého kačera kazdodenním zasíláním stejného e-mailu. Každý večer 5 - 20x. Po měsíci jej to přestalo bavit a coin položil do keše. Zajásala jsem, předčasně. Vyzvedl jej kačer a odvezl do Chile, zajásala jsem, předčasně. Položil coin do jedné ze tří keší na ostrově. Po půl roce jej vyzvedl rodinný tým a já opět zajásala, předčasně. Položili jej do své nové keše v Andách. FTF padlo po jedenácti měsících. Tento tým si vzal i náš coin. Zajásala jsem, předčasně. Už jej drží 8 měsíců!:o
  • 0
1.

#35 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 21:55

TB jsem poslala do Sherwoodu. Doputoval tam, vracel se zpět, už byl pár km od londýnského letiště, když jej nějaká dobra kačerská duše odvezla zpět do Sherwoodu. Několik měsíců se pomaloučku přibližoval opět k Londýnu. Pak si jej vzal kačer a napsal, že pojede na pevninu a TB vezme s sebou. Cíl na pevnině: Litva! Hned z druhé keše jej sebral kačer, který jej držel 4 měsíce a po mých každovečerních dvaceti mailech jej položil do keše. Ale pozor. pouze virtuálně, v keši TB nikdy nebyl! Další a další maily... Zkrátím to: TB od něj grabnul jiný kačer a položil do keše. Teď je v Polsku a po výměně několika mailů mám naději, že naši zvědavou veverku ještě uvidím. Takže chce to trpělivost a otravovat a otravovat!:D
  • 0
1.

#36 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 9:50

Mafi5bj napsal/a:

Jezci-sokolov napsal/a:
... Stejně se postupně ztrácejí. V Čechách, Německu, Španělsku. Ono je to fuk. Zloději se najdou všude. Bohužel.

Každá vypuštěná mince si najde tu poslední kešku, kde se ztratí. Ale spíš než zloději za to mohou lajdáci. Jak ti, co minci zapomněli v kapse letní bundy, tak ti, co tu svoji krabici umístili na profláklé místo. Často se vyplatí po té minci zapátrat, ale někdy ani to nepomůže a nezbývá nic než čekat na nějaký ten zázrak. :)


Opět si nemůžu odpustit malou reklamu na Mafiánskou (mafi5bj) TB/GC detektivní & vymahačskou agenturu. Je fakt dobrej a navíc ho to evidentně baví ;). Ideálně kombinuje práci v terénu (fyzické kontroly keší, kde se trackable předmět ztratil, focení logbooků) + investigativní pátrání (dle nicku, kamarádů, spolupracovníku, zaměstnavatele atd.) + následné efektivní asertivní remindery pro zmíněné lajdáky ;)
Mně rozpohyboval TB, který měl rok nějaký cacher ze středního Švédska (který na mé maily samozřejmě nereagoval).

Pokud se snad najde někdo natolik zoufalý, že zůstane odmítavý i vůči Mafiho nabídkám (které se samozřejmě nedají odmítnout), pak je v záloze externí spolupracovník surovecmh. Na jeho proslulou větu "S GC a TB jsou jenom problémy", slyší i ten nejzatvrzelejší odmítač (občas doloží fotkou jednoho takového "problému", který vznikl při vyzvednutí TB ) :D
  • 0
Retired slowcacher

#37 FISATA

FISATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 10:21

Můj GC TB1RZZZ jsem vypustil předloni na dovolené v Chorvatsku s cílem doputovat co nejrychleji zpět do Čech. Z Kešky odfičel téměř okamžitě, aby Čechy s přehledem minul a namířil si to na D-NL hranici a v Porůří se plácá prakticky dodnes. Občas si někdo všimne, že by rád do Čech a poponese ho do nějakého TB hotelu a pak se situace opět vrátí "k normálu". Ale proč to píšu: od 1.6. 2009 do Vánoc byl nezvěstnej, poslední držitel na výzvy nereagoval a najednou se zčistajasna zase objevil......takže to modlení není zase až tak ztráta času :D Tak až někdo budete mít cestu kolem GC1T6B5, vyzvedněte prosím džípa a poponeste blíž ke garáži :-) Nebo ho aspoň pozdravujte :D
  • 0

#38 scimm

scimm

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 20:05

Tak musim rict, ze nakonec nas TB bude snad vesele pokracovat v ceste, Josch9999 posunul za skoro 3 měsíce o 3,4 mil, není to báječné :-)))
  • 0

#39 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 20:27

Ivank napsal/a:
TB jsem poslala do Sherwoodu. Doputoval tam, vracel se zpět, už byl pár km od londýnského letiště, když jej nějaká dobra kačerská duše odvezla zpět do Sherwoodu. Několik měsíců se pomaloučku přibližoval opět k Londýnu. Pak si jej vzal kačer a napsal, že pojede na pevninu a TB vezme s sebou. Cíl na pevnině: Litva! Hned z druhé keše jej sebral kačer, který jej držel 4 měsíce a po mých každovečerních dvaceti mailech jej položil do keše. Ale pozor. pouze virtuálně, v keši TB nikdy nebyl! Další a další maily... Zkrátím to: TB od něj grabnul jiný kačer a položil do keše. Teď je v Polsku a po výměně několika mailů mám naději, že naši zvědavou veverku ještě uvidím.
Takže chce to trpělivost a otravovat a otravovat!:D


No kdyz to tak ctu tak to asi taky skusim. Mam dva GC ktere nekdo vlozil podle me taky jen virtualne do dvou kesek. Dal uz se vic jak pul roku nehly takze budu otravovat a otravovat :o)))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#40 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 12:13

Hurá, konečně ten Holandan po 5-ti měsících poslal dál náš GC.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama