Přejít na obsah


Fotka

Corel Draw a Vista 64bit - problem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 20:26

Mám problém a už nevím kde hledat tak to zkusim i zde. Corel Draw X4 nainstalovaný na Vista 64bit. Vše funguje a zobrazuje se správně. Problém nastane když cokoliv dam exportovat do jakehokoliv obrázku (jpg, bmp, tiff..). V obrázku jsou jiné barvy než ty které vidím v corelu - jiné = uplně jiné odstiny - viz přiložené obrázky - "corel-export" - obrazek exportovaný - "corel-PrtScr" - udělaný printscreen obrazovky při pohledu na corel - tak by to mělo vypadat vubec netuším co s tím. Zajimavý je ale i tento fakt: Když exportovaný obrázek (ten který má špatné barvy) opět naimportuji do corelu tak barvy jsou skoro OK - ale jen skoro. prosim o radu, eventuelně o odkazaní někam kde mi poradí - česky díky moc
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#2 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 20:26

a ještě druhý obrazek - ten printscreen
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#3 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 20:30

Děkuji
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#4 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 21:55

Brunoos napsal/a:
a ještě druhý obrazek - ten printscreen


U bitmapových obrázky existuje taková věc - barvený mód RGB a CMYK.
U monitorů RGB a při tisku CMYK. Jejich zobrazovaní či tisk ovlivňuje dále i profil konkrétního hardware nebo defihovaného standartu (např. PAL).

Při exportu je také třeba věnovat pozornost nastavení výstupního formátu. Dále Corel umí emulovat zobrazení CMYKu přímo na monitoru, ale ty to nemáš zapnuté a proto ti to nesedí.

S 64 bitovým systémem to nemá nic společného.

p.s. Doufám, že to pořebuješ pro tvorbu nějaké pěkné kešky.;)
  • 0
Nepropadejte panice!

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 21:59

DTP studio v Braníku http://www.dtpstudio.cz/hot-line. Jak exportuješ? Já volím 24bitové barvy, když má být cílem jpeg čitelný v mailu, 32bitové se v mém poštovním programu nezobrazují.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2010 - 22:11

Na dvou PC (jedno xp 32bit, druhé vista 64bit) jsem provedl naprosto stejnou instalaci corelu.
Na tom PC s vistama to dělá takovouhle paseku, na tom druhém toto nedělá.
Na obou jsem neprovaděl žadne další upravy v nastaveních.

Když dam export tak vše necham defaultně nastavené. Zkoušel jsem však ruzně v tom exportním okně vypinat a zapinat ruzne možnosti ale pořad to samé.

To Animuk:

Dále Corel umí emulovat zobrazení CMYKu přímo na monitoru, ale ty to nemáš zapnuté a proto ti to nesedí.

A kde to vypnu?
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#7 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2010 - 9:09

tak za prvé v případě že děláš něco v corelu a chceš to prezentovat na monitoru TV atp. Doporučuji zapnout si barevnou paletu RGB. ( okno/palety barev výchozí paleta RGB. A za druhé při exportu předpokládam že exportuješ do JPG. tak že export a tam je pod velikostí režim barev tak že RGB.
  • 0
fičí fičí fičí too

#8 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2010 - 10:12

rgb mam všude zaple mě jde o to proč na tom PC s xp to jde exportovat v poho a na tom z vistama to tak kazi barvy ja nechci zobrazovat žednou přesnou hladinu barev v exportu a podobně - nejsem grafik ja jen chci aby mi to na těch vistach fungovalo stejně jako na těch xp-ečkach
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#9 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 08 January 2010 - 13:00

ještě máš zaplej ICC profil? jinak neni možné při exportu RGB barev do RGB nemůže dojít k tak extrémnímu zkreslení poši mi ten zrojovej soubor :) na emil
  • 0
fičí fičí fičí too




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama