Přejít na obsah


Fotka

Garmin -- potíže s autonavigací


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 E.liska

E.liska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 15:52

Při navigování z místa A do místa B, které jsou od sebe po silnici vzdáleny třeba 5 km mi Garmin Oregon 300 nachází nejvhodnější trasu dlouhou okolo 25km. Používám mapy TOPO CZECH 3 PRO. Naprosto nezáleží, jestli zvolím trasu nekratší nebo nejrychlejší. CHci se zeptat, jestli se mapy musí nějak kalibrovat, nebo nějak nastavovat, než se nahrají do Garmina? Díky
  • 0

#2 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 16:01

to nemusi, ale topograficke mapy nejsou urceny pro navigovani po silnici - tzn. do cile dojedes, ale k optimalni trase to bude mit daleko.
  • 0

#3 E.liska

E.liska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 16:12

Tak jestli to dobře chápu, tak se používají jiné mapy pro autonavigaci a jiné pro geocaching? Případně jaké mapy se pro autonavigaci používají?
  • 0

#4 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 16:34

Eliska: Netuším, kde můžeš mít chybu. Třeba není mezi těmi body kratší silnice:-))) Také mám O300, topov3, od té doby co ho mám (od září) ho používám i jako autonavigaci. A TomTom se válí v kaslíku:-) Takovéhle problémy nemám. Mám nastaven pro auto režim Automotive, v Trasování mám nastaveno:Metoda vedení-Na silnici pro čas, Výpočet trasy pro Auto/motocykl a Zamknout na silnici-Ne. Když se blížím k cíli, tak mě to občas vede až polňačkama, nebo pěšinama. Nebo konec přes pole. Což někdy autem ani nejde. Toto se stává, když jedu za keškou, nebo na souřadnice - v terénu .Při běžné navigaci - do města, adresu a nebo místo dostupné ze silnice ukazuje dobře. Fakt je, že netestuju, jestli je to nejrychlejší trasa, ale očividně špatně to není. Trasy které znám, to ukazuje správně:-)) Při dohledání kešky po vystupení z auta volím režim Gaocaching, kde se objeví přímka k cíli. Nebo kompas...
  • 0

#5 da-st

da-st

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 16:40

Problém může být i v nastavení prostředku (vozidlo, pěšky...). TOPO Czech 3 podporuje i navigaci po silnici, ale z charakteru mapového podkladu bych viděl pouziti spíš v GC, nebo turistice. Ale pro autonavigaci na přístroji Garmin bych volil jedině Atlas Czech (pro čechy).
  • 0

#6 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 16:44

Dej do placu konkrétní příklad.
  • 0

#7 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 17:03

da-st napsal/a:
Problém může být i v nastavení prostředku (vozidlo, pěšky...). TOPO Czech 3 podporuje i navigaci po silnici, ale z charakteru mapového podkladu bych viděl pouziti spíš v GC, nebo turistice. Ale pro autonavigaci na přístroji Garmin bych volil jedině Atlas Czech (pro čechy).


Já mám v O300 2 původní mapy. A nastavenu - Enabled- mám TOPO Czech 3 PRO. Atlas Čech nemám. A autonavigace mi funguje ke spokojenosti. Není to dokonalé a bez chybky, ale mě vyhovuje. Na některá místa mě to vede stejně jako TomTom. Co si pamatuji z dřívějška.
  • 0

#8 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 17:23

Ohladom slovenskych map pre Garmin viem toto: Pokial nie su nastavene ziadne obmedzenia pre routing, cestna mapa routuje prioritne po dialniciach, ked sa neda tak po hlavnych a vedlajsich cestach a najnizsiu prioritu maju miestne cesty a nespevnene cesty. Turisticka mapa routuje s najvacsou prioritou po turistickych znackach, ked nie su k dispozicii tak po nespevnenych cestach a miestnych komunikaciach a s najnizsou prioritou po cestach 1. triedy a po dialnici. Kazda mapa ma definovane priority jednotlivych typov ciest pre routovanie. Garmin mapovy format neumoznuje definovat viacero routovacich priorit pre jednu mapu. Takze plati, ze na navigovanie autom treba pouzit cestnu mapu. Pokial cestnu mapu nemas, mozes skusit v turistickej mape pouzit vela prejazdovych bodov a nimi "prebit" routovacie priority. To sa vsak na dlhej trase neda - uklikali by ste sa k smrti. :D
  • 0

#9 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 17:35

Jelikož, jak jsem psal , mi to funguje, tak jsem se v tom nepitval. Ale mě Topo Czech 3PRO v režimu Automotive naviguje jak píšeš: Dálnice, větší silnice, menší silnice, nezpevněné cesty, polňačky atd, a pak to natáhne čáru třeba přes pole, skálu, les, potok, řeku... Tedy když tam není cesta. Jenže mám nastaveno Zamknout na silnici-Ne. Z místa kde jsem, zadávám jen cílové místo. žádné jiné body nezadávám.
  • 0

#10 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:01

vitablondak: To je pre mna zaujimave zistenie, pokial to s Topo Czech 3 PRO funguje ako pises. So Slovakia Topo v2 sa jazdit neda ani nahodou - pozri obrazky. V Oregone som nastavil automobilovy profil a taha to po turistickych znackach lesom.
  • 0

#11 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:15

bogi: Jak z O300 dostanu mapu sem do fora? Poslal bych ti taky takový obrázek. Jsem to ozkoušel na vesnici "přes kopec" a opravdu mi Automotive ukázala správně cestu "okolo" po silnici. I když polňačkama jsem jezdil už jako kluk na motorce:-))) Zkusil jsi u sebe zadat pro auto a zamknout na silnici? Pokud ano, tak to je divné a fakt nepoužitelné!
  • 0

#12 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:21

bogi: Ještě drobnost: Mě se trasa zobrazí až po odmáčknutí JET. Předtím mi to najde bod, který jsem zadal. Nemáš zadáno "mimo silnice"?
  • 0

#13 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:28

vitablondak: To, co pisem, uz potvrdilo vela ludi na slovenskych forach, je to znama vec. Je mozne, ze ceska topo mapa bola vytvarana inym vyvojovym nastrojom alebo inym sposobom. Proste na Slovensku topo mapu v aute neskusajte! :D Routing mam nastaveny po cestach - standardny automitive profil. Mam tiez nastavene uzamknutie na cestu. Ale to uzamknutie je podla mna len vecou zobrazenia na displeji a nema vplyv na routing. Trasu som mal vopred pripravenu v MapSource, poslal som ju do Oregona a pouzil som simulacny rezim. Oregon ju ale prepocital - chvilku bola ako rovna usecka. Screenshoty sa daju robit cez Nastavenia -> Zobrazenie. Zapnes volbu a potom uz len stlacas tlacitko na zapnutie/vypnutie Oregona. Samozrejme pouzivaj len kratke stlacenie. Obrazky potom najdes v zariadeni v adresari \Garmin\scrn.
  • 0

#14 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:43

bogi: Takto to zobrazí mě.
  • 0

#15 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:45

bogi: Aha, bez obrázků:-(( Vždyť jsem tady dal Procházet, nalezl je v Garminu-SCR. A dal odeslat. Co jsem zvojtil?
  • 0

#16 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:45

To bogi: Co bych za to dal, aby Topo Czech 3 PRO taky routovala po turistických značkách. To u nás nefunguje. Za to v autě se s ní jezdit dá.
  • 0

#17 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:47

bogi: Není třeba obrázek nějak zmenšit? V odpovědi to píše: Max velikost 146,48 Kb. A obrázek z O300 je 281 Kb... Co s tím?
  • 0

#18 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:49

Ahojky, Myslím že slovenská Topo mapa je routovatelná, ceská není.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#19 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:50

Misha kulicka napsal/a:
To bogi:
Co bych za to dal, aby Topo Czech 3 PRO taky routovala po turistických značkách. To u nás nefunguje. Za to v autě se s ní jezdit dá.


To ano. Bylo by to fajn na kolo. Taky by mě zajímalo, jestli funguje po turistických stezkách?? I když dám pro kolo, tak to jede pořád stejně - po silnicích:-((( Nezná někdo řešení:
  • 0

#20 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:58

No česká mapa po turistických stezkách nenaviguje. Řeším to takto: 2 profily - geocaching a automotive. Geocaching: metoda vedení mimo silnice, vypočítat trasy pro chodec / pěší, zamknout na silnici ne a v nastavení zákazů mám u všeho vyhnout se, kromě nezpevněné silnice a obrat do protisměru. Pak to vypočítá docela slušnou cestu, po které se dá jít i jet na kole. Pak si to při navigaci jen přepnu na silnice, když potřebuju (kam vést -> přepočítat položku na silnici) No a když jedu autem, tak to jen přepnu na profil automotive, kde mám zase vše nastaveno tak, aby mě to nenavigovalo po polňačkách...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama