Přejít na obsah


Fotka

Garmin -- potíže s autonavigací


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 19:00

vitablondak napsal/a:

Misha kulicka napsal/a:
To bogi:
Co bych za to dal, aby Topo Czech 3 PRO taky routovala po turistických značkách. To u nás nefunguje. Za to v autě se s ní jezdit dá.


To ano. Bylo by to fajn na kolo. Taky by mě zajímalo, jestli funguje po turistických stezkách?? I když dám pro kolo, tak to jede pořád stejně - po silnicích:-((( Nezná někdo řešení:

Ahojky,
Po turistických cestach mam v oregonu "Nastaveno Nastaveni - Navigovat - Preference trasy=vzdus. carou, Vypocet pro=cyklista/chodec, Prichytavat na sil.=ne, Pri vyboceni prap.=vzdalenost, Routovani=Otaceni=povolit, Placene sil.= zakaz, Dalnice=zákaz, Nezpevnene sil,´povolit, Pruh pro vice= zákaz.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#22 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 19:07

Misha kulicka: Tak to mám také tak. Ale Oregon mám od podzimu, takže jsem ho na kole moc nevyzkoušel. Párkrát jsem s ním na kole byl, ale to jsem ve všem tápal a seznamoval se s ním. Uvidím na jaře:-))
  • 0

#23 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 19:13

Eliska: Se to tady rozpovídalo:-) Pomohlo ti to a přenastavila sis něco? Už ti Oregon naviguje správně?
  • 0

#24 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 19:37

to Eliška: V oregonu mam vytvoreny dva profily, (ale muzes jich mit kolik potrebujes) jeden pro turistiku, druhy pro auto. V profilu auto mam nastaveno: Nastaveni - Navigovat - Preference trasy=po siln. rychlejsi, Vypocet pro=ridice, Prichytavat na sil.=ano, Pri vyboceni prep.=vzdalenost, Routovani=vsechno povolit. Jak uz psal nekdo vyse, topograficke mapy nejsou prilis vhodne pro navigovani po silnici, ale dojedes. Lepsi je nahrát pro pouzití v navigaci autoAtlas 7 ci 8cz a nebo city navigator Evropa pri popsanem nastaveni profilu auto,
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#25 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 20:35

SK Topo v2 routuje naozaj po TZT a aj nespevnenych cestach, to je asi kamen urazu pri jej pouziti v aute. toto je zasadny rozdiel v charaktere mapy voci CZ PRO. Mam na mysli autorouting, takze TZT netreba obklikavat. Kvalita vyhladania trasy je slaba - treba predsa len obklikat nejake priechodzie body, ale ajtak je to vyhoda. Nakoniec, na vylete nevolis najkratsiu ci nejrychlejsiu trasu, ale celkom konkretnu trasu. Nastavenie "Preference trasy=vzdus. carou" samozrejme vypina tzv. autorouting a kazdu ciaru cesty treba pracne obklikat, Napriek tomu je kvalita mapy CZ Topo v3 PRO neporovnatelne lepsia, nez SK Topo v2. Predovsetkym detailnou sietou lesnych ciest a podrobnym zaznacenim niektorych typov objektov, ktore SK Topo v2 nepozna. vitablondak: Skonvertuj bmp od jpg, inak je moc velky a sem na forum ho nedostanes.
  • 0

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:05

Ach jo. Nechápu, co tady někdo pořád řeší... Turistická navigace a turistická mapa nikdy nebude fungovat jako plnohodnotná automapa a autonavigace. Jako jezdit na kole a po horách podle autonavigace je nesmysl, tak jezdit autem podle turistické navigace zcela stejně. Ano, jde to, ale dřeto a může někdo taky uváznout na lesní cestě. Někde byl článek o tom, proč Czech Topo neroutuje po turistických trasách atd. atd. a myslím že zcela správně tam padlo, že je to prostě nesmysl. Pokud chci autonavigaci, koupím si autonavigaci (TomTom) a pokud chci turistickou navigaci, koupím si turistickou (Garmin). Pokud na to nemám, pak je tu papírová mapa - autoatlas ČR nebo Topo klubu českých turistů. Co na tom víc vymýšlet?
  • 0

#27 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:11

No moje zkušenosti jsou takové, že je ten routing docela OK. Jako nüvi 660 to není, ale dá se s tím v pohodě jezdit. Pravda, nemám tam topo czech.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#28 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:15

Ja mel take trasu Lovosice - Litomerice(8km) hodne dlouhou.Chce to povolit dalnici,protoze kdyz jsem ji mel zakazanou,tak mi blokovala i silnice 1 tridy a vedlo me to jenom"souskama".Nekde jsem cetl,ze topo3 a atlas 8 jsou vlastne uplne stejne.Pouzivam O300 klavne kvuli adresy cr v1(jinou navigaci nemam:D).delsi trasy si planuju v ocku rucne a potom to funguje dobreB).
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:19

honny napsal/a:
No moje zkušenosti jsou takové, že je ten routing docela OK. Jako nüvi 660 to není, ale dá se s tím v pohodě jezdit. Pravda, nemám tam topo czech.

A k čemu je takový příspěvek??? Napiš rovnou, že tam máš Atlas 8 CZ, který je automapa a routuješ podle něj...
  • 0

#30 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:24

Já používom oregon při taxislužbě a bez problémů,je to jen o zvyku.Dokonce bych řek že lepší než ostatní typy GPS.
  • 0

#31 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:29

Dobre, nebavime se tady o vhodnosti/nevhodnosti Oregonu pro autonavigaci, ale o vhodnosti/nevhodnosti TOPOGRAFICKYCH map pro autonavigaci. A topo mapa proste pro autorouting navrzena neni!
  • 0

#32 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:38

Ale prdlajz, TOPO 3 má routing úplně stejný jako Atlas 8... Také by bylo vhodné vzít v potaz všeobecně známou věc, že Garmin to má v nastavení pomatené a to co prezentuje jako "dálnice", jsou ve skutečnosti silnice 1. třídy... "Placené" naopak právě ty dálnice...
  • 0

#33 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:39

schmar napsal/a:
Dobre, nebavime se tady o vhodnosti/nevhodnosti Oregonu pro autonavigaci, ale o vhodnosti/nevhodnosti TOPOGRAFICKYCH map pro autonavigaci. A topo mapa proste pro autorouting navrzena neni!

A na to si prosim te prisel jak? Topo samozrejme routuje po silnicich stejne dobre (nebo spatne ;)), jako Atlas CZ....

Neroutuje po tur.cestach a lesnich cestach (na rozdil od Topo SK) - duvody najdes treba na navigovat.cz v asi rok az dva starem rozhovoru s reditelem Pikodasu...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#34 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:41

Přesně tak ! Naopak TOPO SK má docela problémy routovat po silnicích, protože tam jako prioritní bere TZ... To se pak snaží co nejdříve na ni dostat (i když se GPS tváří, že je všechno nastavené O.K.) a vymýšlí různé nesmyslné trasy... O tom také byl někde článek... Zlatá TOPO Czech...
  • 0

#35 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 22:16

Pro Oregon mi prijde nejlepsi CitiNavigator 10. Nasel jsem nekolik vesnic ktere byly popsany lepe nez Autoatlas 8. Ale taky se mi stava ze silnice jsou nekde "Jako by prerusene". A pak me vede oklikou. Napriklad na jedne dalnici mi nakreslil motylka. Sjet, podjet, najet no takovy pastvil. Ale mam jej stale rad. Ale neni to TOMTOM neco co je ted zrovna jako spicka do auta.
  • 0

#36 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 22:32

Pokud můžu jeden dotaz trochu mimo téma: jde na Oregonu 300, topocz 2 jakkoliv zařídit, aby se routovalo po lesních cestách, a třeba i po turistických?

Jinak k tématu, jezdím podle této mapy neustále jak vpráci tak za keškama, a jsem naprosto spokojen. Občas mi to najde cestu delší, než bych si vybral sám, ale to je podle mě dáno tím, že žádná mapa nezná 100%ně správně všechny cesty. Budu oponovat jak píšou Sobíkovi: dá se s přehledem podle ní autonavigovat.
  • 0

#37 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 22:33

sobikovi napsal/a:

honny napsal/a:
No moje zkušenosti jsou takové, že je ten routing docela OK. Jako nüvi 660 to není, ale dá se s tím v pohodě jezdit. Pravda, nemám tam topo czech.

A k čemu je takový příspěvek??? Napiš rovnou, že tam máš Atlas 8 CZ, který je automapa a routuješ podle něj...

To je jedno co mám, algoritmy jsou v GPSce.
A nemám tam Atlas.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#38 E.liska

E.liska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 15:57

Ahoj, děkuji všem za odpověďi. Situace o které jsem psala, se stala v Třebíči na náměstí, kde jsem se nechala navigovat na Wherigo cache "Pohádkové udolíčko" trasu mi to spočítalo na 33km, když jsem jela sama podle mapy, vyšlo to na 8km. S routováním mám delší dobu problémy. Nastavení : preference-pro rychlost,řidič,přichytávat-ANO,placené silnice-zakázat, dalnice-zakázat,nezpevněné zakázat Ještě se optám, když nahráváte mapu do Germina, kalibrujete jí nějak, nebo nastavujete něco?
  • 0

#39 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 16:16

Dálnice povolit, jinak tě to potáhne kdoví kudy... V podání Garmina dálnice=silnice vyšších tříd. Už jsem to psal o něco výše...
  • 0

#40 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 16:19

Jj, to je nějaká americká deformace a hlavně nejčastější důvod routovacích problémů u garminu.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama