Přejít na obsah


Fotka

Zimní boty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#41 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 15:26

honny napsal/a:Foto z terénu nemáš (su trochu ujetej na "reálný" fotky)?

Rychloutahovani, naprosto genialni blbina, utahnes je fakt za vterinu. Kdo nevidel, nepochopi. Tohle by chtelo spis video. ;)
Navic vsechno kuze a zadny lepeni, vse poctive prisite, vcetne podrazky.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#42 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:15

Právě jsme je tam kupovali pro geosynka a všecko, co Kapsa napsal, je pravda. Rychloutahování vidím spíš jako otázku kvalitních tkaniček. Doporučuji do Holoubkova předem zavolat, zda jsou k dispozici ve Vaší velikosti, je tam o ně dost zájem. A pak si lze třeba slovit pěknou místní kešku GC273P5, už tam skoro dva měsíce nikdo nebyl. A třeba bude už odlovitelná pěšky po ledu … :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#43 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 16:24

Jasan, jsou k tomu nutne i vhodne tkanicky ale hlavne je to o tom specialnim kovani, bez ktereho to proste nejde. Se divim, ze to jeste nikdo jinej nedela, protoze tohle je finta stara uz minimalne 20 let .... P.S. - Dik za tip na tu kesku, zkusim ji dat. Musim si tam ted stejne zajet, chci si poridit tu Goretexovou bundu, co se dava pres parkra.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#44 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 17:06

Díky za fotky. :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#45 jaryn

jaryn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 18:40

Nestačím se divit co vše se tady drbe.Co takhle rozebrat spodní prádlo?Upadá to tu.
  • 0

#46 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 18:44

Dobrý boty a teplé spodní prádlo je důležitá věc. Zrovna jsem si pořídil na obtížné zímní lovy moirový kompletek ;)
  • 0

#47 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 23:18

Když jsme teda u těch kanad... malé srovnání Anglie vs. U.S. Když jsem si loni vybíral, tak mi ty englické (odkaz jsem uvedl níže) přišly tak nějak festovnější, než ty Kapsovy emerické. Jsou asi ze silnější kůže. Nemají zimní vložku, nemají "vibram" podrážku, ale pod vložkou jsou pod patami vloženy "anti stress" gumové polštářky, které mi sice pár dní vadily, ale bez problémů jsem si na ně zvykl a jsou fajn. Utahování mají docela vychytané. Uprostřed mají jeden pár oček s jakousi zpětnou brzdou. Takže utáhneš nárt, tkanice se zaseknou a napodruhé utáhneš vršek. Ta brzda přitom není zubatá (jako u některých outoorových trekovek) a lehce se povoluje. Nad botami nosím kalhoty emerické "pilotky", které jsou úžasně pohodlné. Lýtka si pojistím nepromokavými návleky a mohu půl dne běhat po kolena ve sněhu. Kromě zimy a promáčených terénů ale raději chodím v trekovkách. Teď mám nějaké běžné kotníčkové Salomony. Je v nich jako v bačkůrkách, mám v nich i v těžkém terénu pocit bezpečí a zpevněných kotníků. Určitě ale nevydrží tolik, co kožené kanady, a to byly dražší. Jednoznačně: "Kožené vojenské boty - rulez." :-)
  • 0

#48 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 23:32

jaryn napsal/a:
Nestačím se divit co vše se tady drbe.Co takhle rozebrat spodní prádlo?Upadá to tu.

Jako spodní prádlo jsem tuhle při pokusu o odlov:
http://www.geocachin...f3-7378f5339efa
použil potápěčské neoprénové kalhoty. Bylo to fajn. Přestože jsem si v půlce listopadu zaplaval v rozvodněné Ohři, zima mi nebyla a v mokrém stavu jsem bez problému vydržel několik hodin.
  • 0

#49 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 0:37

Ještě jeden dotaz k těm úžasným kanadám (vážně, sice mám La sportiva tibet, ale kanady mě vzrušují) 24) je potřeba na rychloutah "ploché" kaničky? 89) jak funguje to rychlootahování? funguje to tak, že utáhneš natočíš kaničku do protisměru a ono to "cvakne". a při povolování vemeš kaničku blíž ke sponě a silou natočíš a ono odvakne?
  • 0
STF INDEXX 2% VOLE

#50 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 2:30

Jednoznačně kanady. Ať si kecá jak chce i z hodně drahých goretexů a podobných kravin se bez správné a relativně drahé údržby udělají zase staré dobré kanady(a navíc kur***ky předražené) A kdo říká že to není drahé, tak ať si v krajním případě ty goretextky namaže indulonou která je vždy po ruce :D Kanadám se zas tak moc neuškodí (pokud se tím nemaže pořád) Navíc kámoš ty goretexy měl a přišlo mu to jako voda dovnitř a nic ven :D :P
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#51 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 7:01

a5884773 napsal/a:
Ještě jeden dotaz k těm úžasným kanadám (vážně, sice mám La sportiva tibet, ale kanady mě vzrušují)
24) je potřeba na rychloutah "ploché" kaničky?
89) jak funguje to rychlootahování? funguje to tak, že utáhneš natočíš kaničku do protisměru a ono to "cvakne". a při povolování vemeš kaničku blíž ke sponě a silou natočíš a ono odvakne?

Naopak, pro rychloutah jsou potreba kulate, viz foto v predchozi casti. Jsou samozrejme v cene.
Ty US kanady jsou snerovaci az uplne nahoru a funguje to uplne jednoduse, proste zatahnes za konce tkanicek a bota se utahne zespodu az nahoru. Zadna brzda tam neni.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#52 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 9:19

K těm kanadám: Kapsa ví, o čem mluví. Taky je tremp :) -- z čehož zároveň plyne to nadšení pro kanady :D Já jsem ORTODOXNÍ tremp :D a tak nemusím ten goretex - přijde mi, že dělá v botách víc problémů než užitku. Celkově nesdílím to nadšení americkým cajkem bez výhrady - nepříklad Němci mají některé věci z důkladnějších materiálů a vychytanější, víc vydrží, a Angličani mají opravdu kvalitnější boty. Dobrej rychloutah má opravdu v půlce, v ohybu šlapky a nártu, "brzdu" - moc utáhlá šlapka bolí, povolenej hořejšek klouže. No a v brzdě jsou zase lepší plochý tkaničky, ovšem do kanad nikdy ne umělý!!! Já mám český 2000 a nedám na ně dopustit. Mám dost problémy s patama, a tyhle sedly. Přešly se mnou Alpy napříč a nekloužou, vydržej... U kožených bot samosebou záleží na mazání. Proboha zapomeňte na Indulonu, je hydroskopická, tedy NATAHUJE vodu, a navíc otevírá póry v kůži. S trochou snahy tím dokážete kanady i zničit. Používejte impregnační mazání na boty, co změkčuje - tedy nikoli vojenské černidlo, nepotřebujete se blejskat, ale chodit. Takové mazadlo obsahuje parafín anebo včelí vosk a rozpouštědla, změkčovadla. Dobré jsou třeba i ty vosky na koňské postroje, sedla a boty, když neseženete jiné (v těchto bývá včelí vosk). Důležité je vetřít mazadlo dobře do všech švů i pod tkaničky, na jazyk. Dobré je před mazáním boty nahřát např. na ústředním topení. Sebelepší mazání ale nevydrží tři dny ve sněhu. Ponožky: i když se to nezdá, ale i v létě je nutné, naprosto nutné, mít tenké spodní ponožky, které se neshrnují a sáknou, a přes ně tlusté svrchní. Dotěsní botu a nedovolí upocené tkanině se třít o kůži kanad i nohou. To platí pro veškeré boty, i ty suproutdůry. V Alpách jsem tak nějak náhodou přišel na to, že ještě lepší jsou DVOJE tlusté ponožky přes ty tenké (boty se mi trochu roztáhly). Chodíš jak v bačkorkách a ani po deseti hodinách chůze do kopce z kopce (ale že to jsou krpále!!!) na nohách nebyl otlak. Chce to ale důsledně vždy převázat boty při náznaku, že se něco shrnulo. To je tak ke kanadám všechno. Jiný boty bych do terénu neobul.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 9:30

Citecka napsal/a:Kapsa ví, o čem mluví. Taky je tremp :)

To jsem rad, ze je nas tu vice trampu! Zacni si pomalu ty kanady mazat - na leden planuju trampsky geo-event s vyslapem a se spanim pod sirakem a taky brzy spustim "Kapsovo dalkove wherigo 01", ktere mozna bude spise trampske - trasa 15 km bez moznosti pouziti auta, byt jen jako prostredku k dosazeni uvodnich souradnic. Pekne poctive vlakem + kousek busem na vychozi souradnice a vlakem zpet od finalky.

P.S. - Asi si zalozime vlastni geo-trampske diskuzni vlakno .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 9:36

kapsa napsal/a:
Asi si zalozime vlastni geo-trampske diskuzni vlakno .... ;)


Dobrej nápad B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#55 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 9:52

...zase sa tu někdo chce separovat? Nejdřív Plzeňáci na FB, teď trampové - to tu za chvíli nikdo nebude :D ...sry za OT :D
  • 0

#56 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 9:54

Sally&eL napsal/a:
...zase sa tu někdo chce separovat? Nejdřív Plzeňáci na FB, teď trampové - to tu za chvíli nikdo nebude :D

Ja se nechci separovat, myslel jsem nove vlakno v tomto diskuznim foru.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#57 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 10:02

Boty podobné těm, které jsem nosil na vojně, nechci asi ani vidět :-) , ale zaujala mě ta karimatka. Mám totiž oranžovostříbrnou a je naprosto dokonalá. V tomto případě by mi nevadila zelená barva a domů bych koupil ještě jednu, protože ta cena je velmi lákavá. Díky za info.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#58 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 10:16

zlicinaci napsal/a:
Boty podobné těm, které jsem nosil na vojně, nechci asi ani vidět :-) , ale zaujala mě ta karimatka. Mám totiž oranžovostříbrnou a je naprosto dokonalá. V tomto případě by mi nevadila zelená barva a domů bych koupil ještě jednu, protože ta cena je velmi lákavá. Díky za info.

To si tam ale napred zavolej, maji je jen obcas.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#59 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 13:43

mívají ty zimní kanady i v menších velikostech? Tak zhruba na nohu č. 5 (tj 38) ? Jsou dobré i na stání v mrazu při čekání na vlak? Mají je ve všech Army shopech stejné ?
  • 0
mishiczka1

#60 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 15:35

mishiczka1 napsal/a:
mívají ty zimní kanady i v menších velikostech? Tak zhruba na nohu č. 5 (tj 38) ?
Jsou dobré i na stání v mrazu při čekání na vlak?
Mají je ve všech Army shopech stejné ?

Maji i male a maji vsude stejne, nicmene jinde jsou mnohem drazsi, protoze zmineny armyshop funguje jako velkoobchod pro CR.
Jo a odpruzeni podrazky funguje i jako izolace, odzkouseno prave pred chvili, kdy jsem cekal na specialni parni vlak, kterej nakonec vubec nejel .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama