Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou turistickou GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#41 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:15

Pavelmidi: ale ved do GPSka uz namontoval telefon predsa Garmin Nuvifone je ten co to spravil. Ale stale to nie je turisticke GPSko.
  • 0
Garmin Dakota 20 SK Topo - iPhone 3GS Geocaching - TomTom One XL - GeoGet

#42 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:32

http://www.garmin.sk...=973&stiid=9 74
Tak tady jsou rozepsany ty pameti, O 400 obsahuje navic predinstalovanou mapu evropy viz: http://navigovat.mob....asp?ARI=114076
  • 0

#43 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:44

Ty mapy já chápu - tam rozdíl je, ale právě se ptám, jestli je i jiný. Protože nějakou stránku zpět ty byla zmíněna 4gb vestavěná paměť u O400. Na stránkách garminu toto už není, ale pokud někdo má O400 s 4gb pamětí tak je divné, aby se najednou přestala tato verze dělat a zase měla jen 850MB.
  • 0

#44 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:45

Prošel jsem si taky cestou vytištěná mapa - mobil s mapou - mobil bez mapy - iPhone a Garmin Dakota. Garmin je první volba, kdy se nebojím vyběhnout do terénu za deště, sněhu a bahna. Mobil a iPhone je fajn na rychlé městské kešky cestou do/z práce apod. ale do lesa se nehodí. Lov za deště s 6600/6300 v idelitovém pytlíku fakt není nic záživného... ale jde to. Myslím, že řada kačerů řeší dostupné prostředky a loví s tím co má. Ano, začátky jsou vždy nějaké. Ano, jde to, ale dře to. Je to asi hodně podobné jako s BM a PM členstvím. Stejně časem většina pochopí, že je lepší být PM než spoustu času řešit různé alternativní zdroje a cesty... Mám Dakotu, která má 850MB paměti. Není to moc, ale stačí to. Pokud jde o navigaci bez fotoaparátu, pak je to v pohodě, s foťákem to chce asi víc. No a pokud si vezmu cenový rozdíl 4/8GB SD karty a navigace, pak je to jasný. Ta karta se pořídí za pár stokorun na rozdíl od příplatku v navigaci. Koupil jsem Dakotu bez map a mapu si dokoupil solo. Vyšlo to opět o nějakou tu kačku lépe...
  • 0

#45 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:48

Pavelmidi napsal/a:
Stačí číst o novinkách v GPS ... autonavigace ... přehrávání filmů,hry atd, ještě před pár lety jsme byli rádi když nám to ukázalo "přibližný směr" :D


No, a to je přesně to, co mne na tom celkem vytáčí ! Na co jsou mi obrázky v GPS ? To na to mám koukat na tom pidi displeji ? Za jízdy ? Nebo k čemu je to vlastně dobré...? MP3 to samé... Na to mám rádio, ke kterému přes USB připojím flashku nebo něco podobného a je to... Nebo rovnou z CD...

Také asi pořádně nečteš příslušné diskuze ;) Ono na jednu stranu, konkrétně Garmin, přidává hromadu pitomostí a na druhou pak taková GPS neumí ani základní navigační věci... Třeba průjezdní body ! Starší modely to uměly, ale ty nové už ne ! Za tuhle, jinde samozřejmou, feature už musíš pěkně připlatit v podobě skoro nejvyšší řady jejich navigací :| Hlavně že to umí JPG a má to Bluetooth, že ? B)
  • 0

#46 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:53

zuzkys napsal/a:
Ty mapy já chápu - tam rozdíl je, ale právě se ptám, jestli je i jiný. Protože nějakou stránku zpět ty byla zmíněna 4gb vestavěná paměť u O400. Na stránkách garminu toto už není, ale pokud někdo má O400 s 4gb pamětí tak je divné, aby se najednou přestala tato verze dělat a zase měla jen 850MB.

No kdyby jsi kliknul na muj prvni odkaz, mozna by ses neco dovedel ;)

Za tu cenu se to ale vazne nevyplati vzhedem k cene microSD a ty mapy se daji taky sehnat.
  • 0

#47 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:58

Nové fíčury v autonavigacích? Ano, je toho hodně zbytečného, ale... - jel jsem na třídní sraz a fotky rodinky se hodily. To rozlišení a velikost obrazovky je postačující... - fotky fotohintů ke keším se v zahraničí hodí - listing v html s obrázky je taky fajn ;) a když pak frčíš po dálnici a robátko vříská, tak pohádka se taky hodí.... :P
  • 0

#48 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 17:00

Ono s Oregony je celkem legrace... Můj O300 má kupodivu 939MB :) Přesněji řečeno 984973312 bajtů... To také není žádný bitový násobek těch udávaných 850MB... Asi tam lepí paměť jaká se jim zrovna dostane do ruky :D
  • 0

#49 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 17:07

sobikovi: Která autonavigace umí načíst html, a dokonce i s obrázky...? Ty "feature" jsem myslel v kontextu povinných navigačních funkcí, které by měla umět každá GPS (a průjezdní body za takovou povinnost rozhodně považuji), a ne že si za to zákazník bude připlácet. No, hlavně že to pak místo toho má 3D budovy, které akorát znepřehledňují celou mapu, a podobné kraviny, na to lidi slyší více ;)
  • 0

#50 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 17:18

Každý TomTom s Navcore 8.xxx. Obsahuje průvodce první pomocí a turistického průvodce. Jedno či druhé se dá nahradit za standardní html stránky s obrázky. Případně je tady ještě možnost prohlížení txt souborů...
  • 0

#51 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 17:28

Díky, to jsem netušil. On TomTom zatím jde nějak mimo mne...
  • 0

#52 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 17:49

Sovic13 napsal/a:

zuzkys napsal/a:
Ty mapy já chápu - tam rozdíl je, ale právě se ptám, jestli je i jiný. Protože nějakou stránku zpět ty byla zmíněna 4gb vestavěná paměť u O400. Na stránkách garminu toto už není, ale pokud někdo má O400 s 4gb pamětí tak je divné, aby se najednou přestala tato verze dělat a zase měla jen 850MB.

No kdyby jsi kliknul na muj prvni odkaz, mozna by ses neco dovedel ;)

Za tu cenu se to ale vazne nevyplati vzhedem k cene microSD a ty mapy se daji taky sehnat.


Právě, že jsem si tam klikla. Ano, je tam 4gb u O400, ale na garmin.com je 850MB u obou takže nevím, čemu mám věřit. Stejně tak na garmin.cz.
  • 0

#53 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 18:50

Pavelmidi napsal/a:
tos mne dostal, mistr teorie :D, prostě nemám důvod a potřebu jít do čistého GSP stroje, když jediný problém co se mi vyskytl bylo málo energie, vše ostatní je dle mne vpohodě.


Ale vsak ja netvrdim, ze si ho musis koupit. Pouze tvrdim, ze pokud chces neco porovnavat, tak bys to mel nejprve vyzkouset. Neuraz se, ale prijde mi to, jako kdyz panic zasvecene hovori o soulozeni.

Pokud nemas penize nebo nechces utracet, tak je to pouze tvoje vec, ale nesnaz se nam tu namluvit, jak je PDA/mobil super. O tom byl pouze cely muj predchozi prispevek ;)
  • 0

#54 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 20:09

Pavelmidi napsal/a:

Ostatně je to jen otázka času, kdy některý z výrobců do GPSky namontuje telefon a nějaký wokna, když už tam dali foťák,dotykový displey .... :D:D:D,


asi moc nekoukas kolem sebe :) - magellan mobile mapper 6 od podzima 2008 :D
  • 0

#55 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 2:44

Pavelmidi napsal/a:
displey .... :D:D:D, jsem toho názoru, že klasickým "solo strojům" zvoní hrana...

Jak v kterých aplikacích... Všemožné výpočetní výkon a energii žeroucí udělátka jsou mnohdy silně na škodu. Mnohdy zase ne. Vždycky záleží na použití a uživateli.
  • 0

#56 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 10:19

[quote]Dain a Olik napsal/a:
[quote]Pavelmidi napsal/a:


asi moc nekoukas kolem sebe :) - magellan mobile mapper 6 od podzima 2008 :D[/quote]

no koukám ale nějak jsem jej zavrhl a dál nesledoval z důvodů cenových , tohle je hodně blízké tomu co bych chtěl(eště aby uměl telefonovat a dostal se pod 10 0000 ):D:D::D
Jak jsem uvedl v mém prvním příspěvku "stále hledám přístroj co by mi vyhovoval" a dokud jej nenajdu budu si dál užívat s PPC

Prostě jedna z možností turistické navigace je PPC se SIRF III (když nebudeme hledět na odolnost vůči nepředvídatelným destrukčním jevům)

vím jsem nenapravitelý, máte pěkné dokonalé přístroje a každý z vás pěčlivě volil co chce, proto i já pečlivě vybírám co koupit a klidně si i rok dva počkám ;)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#57 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 12:17

... napadá mě: Čím míň funkcí zařízení má, tím líp je plní ...
  • 0

#58 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 16:48

Pavelmidi: rozhodne nesouhlasim v tvrzeni, ze PDA+BT GPS je analogii pro turistickou navigaci. Je to pouze berlicka MISTO turisticke navigace. BTW: jak to tak ctu, tak hlavni duvod je u tebe predevsim ta cena, kterou zminujes uplne vsude. Zkus si najit nejakou brigadu, vydelat prachy a neupinat se na "all-in-one" reseni.
  • 0

#59 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 17:15

IMHO nemá cenu todle řešit, každýmu sedí něco jinýho, priority se během života mění a cpát někomu jediné správné řešení nemá smysl. :) Nicméně samozřejmě je otázkou, proč většina aktivních kačerů má hračky od Garminu a podobné. Možná je to image, možná je to nutnost mít spoustu kravin, a nebo je to fakt vhodnější ;)) // todle je jak diskuse na živě, cpát windowsákům linux, operistům fajrfoks a mekařům klávesnici bez F15, stejně to ani jedna z těch skupin nechce :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#60 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 17:39

honny: problemem je pouze to, ze pokud uvazim, ze vetsina tu mezi nami ma linux (Garmin) a prijde nekdo s Windows (PDA+MOBIL), tak potom kdo je za toho prudice, ze? :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama