Přejít na obsah


Fotka

Oregon 450 & 450t


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 19:23

Na stránkách Garminu jsem teď narazil na podrobnější specifikaci těchto modelů, včetně doporučených MOC :

http://press.garmin....450-a-450t.html

Co si o nich myslíte? Je cena odpovídající parametrům? A budou se podle vás prodávat? Vyplatí se v porovnání s modely 550 & 550t? :) Uvažuji o zakoupení některého modelu Oregon - mám si na ně počkat?
  • 0

#2 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 20:10

Tak když jsem to porovnal s cenou na oficiálních stránkách Garminu v USA, tak tam je stejná cena za Oregon 300 i 450. Takže jsem čekal něco podobného i tady a těšil jsem se, že si ho hned pořídím...ale připlácet 2000 Kč jenom kvůli lepšímu kompasu a možná o trošku lepšímu displeji...no nevím :|
  • 0

#3 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 20:20

Tak pokud by šel nějak přehrát firmware na český, tak by se to i vyplatilo tu 450ku objednat za těch 400 dolarů z USA, ne?
  • 0

#4 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 20:21

Ale zas u české verze jsou už v ceně mapy Topo Czech 3 - samostatně vyjdou taky na dost peněz, takže to pak už skoro vyjde šul nul...
  • 0

#5 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 21:53

Paja.V napsal/a:
Tak pokud by šel nějak přehrát firmware na český, tak by se to i vyplatilo tu 450ku objednat za těch 400 dolarů z USA, ne?


Prehravat firmware nemusis, ona tam bude cestina i v americke verzi.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#6 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 22:01

Děkuji za info ;) Je pravda, že těch samotných 400 dolarů je zajímavá částka. Ale nedošla mi ta absence Topo CZECH map. Je to asi výhodné pro ty, co dokáží mapy "upirátit".
  • 0

#7 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 22:04

Paja.V napsal/a:
Je to asi výhodné pro ty, co dokáží mapy "upirátit".


Notak, to se přece nedělá ...:) a když,tak stačí umět číst ;)
  • 0

#8 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 10:33

Co tím myslíš? :) Když tak PM, pokud je to něco "neveřejného" ;)
  • 0

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 12:23

Otázka je, co na to celníci (clo + dph), ale ze západu mi nikdy nic nešlo, takže nevím.

Mapy se případně dají řešit projektem OpenStreetMap, ale jestě to má v ČR hodně hluchých míst...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#10 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 15:59

z usa jsem toho nakoupil už docela dost (fototechnika pro mě a kolegy). tady je kopie "univerzálního vysvětlovacího mailu"
dnes je dph 20% a celní sazba se bude pohybovat podobně jako u foto, ostatní sedí

bezcelní limit je nyní 150euro (~200usd), nepočítá se do něj poštovné, pokud je řádně vyznačeno (to samé při clení)

VAT, CLO a DPH
cena na netu je bez americké daně 8% VAT
pokud koupíš v kamenném krámě (BH, Adorama), tak ti tuto daň připočtou.
pokud objednáš a věc jde za hranice (platí i pro NY -> Texas, Utah, ... ČR), tak se VAT neplatí. (Tak jako dříve němci a rakušané vraceli merwerstadt = dph)

příklad zboží při objednávce BH -> ČR
objektiv . . . . 1000 usd
filtr . . . . . . . 100 usd
poštovné . . . . 75 usd (stačí obyč. USPS)
celkem . . . . . . 1170 usd * 18,70 (devizový kurz, viz. seznam.cz) = 21970kč -> toto ti stáhnou z karty, je to bez poplatků
proclení . . . 1100 usd (bez pošty) * 18,70 = 20570kč = základ daně * 6,7%CLO +19%HPH (i ze cla) = 5548,50kč, které zaplatíš pošťákům dobírkou u balíku
obecně, z ameriky se to vyplatí, pokud je toho víc a nebo je to dražší zboží (~ od 1500 usd). ale to chtělo tal loni v létě, nyní je kurz v háji a ve státech zdražili :(

samozřejmost je embosovaná VISA / MC karta s dostatečným limitem, která je registrovaná k platbě na netu.


pokud to koupíš v EU, tak se clo a daň samozřejmě už neplatí
  • 0

#11 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 16:15

Paja.V napsal/a:
Tak pokud by šel nějak přehrát firmware na český, tak by se to i vyplatilo tu 450ku objednat za těch 400 dolarů z USA, ne?

co jsem koukal, tak ve státech jsou ceny oregonů následovné:
o200 . . . 235$
o300 . . . 325$
o450 . . . 350$ . . . zhruba 8000kč i s daní a clem + poštovné
o550 . . . 400$
mapy by sis musel pořešit, ale to je už na jiné vlákno ;)
  • 0

#12 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 19:52

Hmm...těch 350 $ s "pořešenými" mapami už je zajímavá částka. A pokud by se třeba podařilo sehnat více lidí a rozdělily se přepravní náklady, tak by to nemuselo být špatné.
  • 0

#13 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 20:06

Paja.V napsal/a:
mapy by sis musel pořešit, ale to je už na jiné vlákno ;)


Ale raději někde na warforu :D:D, přece tu z toho nebudeme dělat doupě warezu ...
  • 0

#14 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 8:21

Paja.V napsal/a:
Hmm...těch 350 $ s "pořešenými" mapami už je zajímavá částka. A pokud by se třeba podařilo sehnat více lidí a rozdělily se přepravní náklady, tak by to nemuselo být špatné.

poštovné není problém. problém je, že ti to zdaní a proclí a zdaní
nebo si to nech přivést ze států (takto se sem tahá 80% elektroniky a foto/optiky), budeš mít oregona za 350$ + 8%vat, akorát ať dotyčný zahodí krabici, jinak ho zkásnou ;)
  • 0

#15 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 9:27

Pokud jsem to pochopil správně, tak VAT je něco jako DPH u nás? Také jsem se dočetl, že když se zboží posílá z jedné země do druhé v rámci USA, tak je to PRÝ dokonce 0. A VAT se započítává navíc k ceně zboží, i když by bylo koupeno v USA v kamenném obchodě?
  • 0

#16 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 9:51

* ano VAT je něco jako DPH * všechny ceny v USA (e)shopech jsou bez VAT - každý stát unie má jinou sazbu, NY má 8% * pokud koupíš v kamenném obchodě nebo necháš poslat z eshopu v rámci státu unie, tak platíš VAT * VAT neplatíš, pokud zboží objednáš do ciziny nebo jiného státu unie (viz popis v univarzálním mailu dole) "profíci" objednají z NY např. na floridu a poté to svým kanálem provezou do ČR bez cla a dph. ale k tomu ty se nejspíš nedostaneš a otevřeně ti nikdo nedá kontakt ;) ty si musíš spočítat, jestli se ti to vyplatí i po zaplacení celníkům, což prodraží oregona o 25-30% dle celní sazby (u foto to je 28%) každopádně nákup na západ od rozvadova se vyplatí. poohlídni se ještě po německu / anglii, tam neplatíš clo a dph a nebo objednej v SAE, thajsko, n.zeland,... tam se dá ještě levněji než v USA, samozřejmě záleží na komoditě a dostupnosti na trhu.
  • 0

#17 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 10:08

KaMo_cz napsal/a:
každopádně nákup na západ od rozvadova se vyplatí. poohlídni se ještě po německu / anglii, tam neplatíš clo a dph

Clo se v EU neplati, ale DPH samozrejme ano (teda pokud nejsi platcem DPH). A to bud mistni sazbu (u mensich obchodu) nebo ceskou (u vetsich, ktere se nad urcity limit obratu musi povinne registrovat v dane zemi a odvadet DPH tam). To jen pro upresneni...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#18 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 10:19

PaBa napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:
každopádně nákup na západ od rozvadova se vyplatí. poohlídni se ještě po německu / anglii, tam neplatíš clo a dph

Clo se v EU neplati, ale DPH samozrejme ano (teda pokud nejsi platcem DPH). A to bud mistni sazbu (u mensich obchodu) nebo ceskou (u vetsich, ktere se nad urcity limit obratu musi povinne registrovat v dane zemi a odvadet DPH tam). To jen pro upresneni...

však já to myslel tak, že když to koupím v německu, tak zaplatím cenu včetně německého DPH (oni mají na webu z 99% ceny s DPH) a když mě to příjde do ČR, tak už mě celníci nedopočítají české DPH a clo
mnou popisovaná situace je pro individuální dovoz, nikoliv pro obchodníky či uplatňovatele odpočtu DPH
  • 0

#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 10:35

KaMo_cz napsal/a:
OT:

...což prodraží oregona o 25-30% dle celní sazby...


Jj, co sami neumíme v Evropě vyrobit, tak na to napaříme pořádné clo, ať si to zákazníci vyžerou až do dna, nemám slov :@ Ale tak to je bohužel se vším...:|
  • 0

#20 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2010 - 10:44

Čili jako nejideálnější možnost je objednávka do USA za cenu zaplacení VAT a následný "nepoctivý" převoz do ČR bez CLO a DPH, je to tak? Takhle by se to, myslím, ještě vyplatilo. Pokud bych si to objednal normálně sem do ČR, tak těch 350 $ ve spojení s CLO a DPH už potom asi tak výhodných není (to by musel být zase $ za 14,- Kč, což by těch 350 $ vyšlo pod 5 tisíc a to se, ymslím, CLO a DPH neplatí, ne?). Anglie nebo Německo asi moc nepřipadají v úvahu, protože tam ty ceny nějak moc levnější v porovnání s ČR nejsou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama