Přejít na obsah


Fotka

GgStat - pluginy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
613 odpovědí na toto téma

#601 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 7:33

Tak kdyz se do toho bude sahat, mate nejake dalsi pozadavky na zmenu nebo doplneni? At se to udela najednou, pokud to nebude nic narocneho.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#602 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 8:06

gord napsal/a:
Tak kdyz se do toho bude sahat, mate nejake dalsi pozadavky na zmenu nebo doplneni? At se to udela najednou, pokud to nebude nic narocneho.


Mno... krasneby bylo, kdyby se jeste dala pocitat vzdalenost mezi 2 nebo vice keskama, ale nevim jak moc to je narocne na implementaci...
  • 0

#603 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 9:41

To znamena vlozit dalsi modul (minimalne use Geo::Distance a nezkoumal jsem na cem dalsim zavisi). To by samo o sobe nebylo tak hrozne, horsi bude, jak to budou uzivatele pouzivat. To myslim uz nebude tak proste, aby to melo nejaky vyznam.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#604 Jabar Team

Jabar Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 9:47

Mě teda pro vybarvování tabulek :) trochu chybí tabulka podle data zalození (tedy konkrétně den/mesic, mesic/rok umi ggstat), ale vůbec netuším jak je to náročné implementovat, ani jestli by to vubec slo...a mozna uz to i jde jen jsem hledala spatne :)
  • 0

#605 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 10:18

gord napsal/a:
To znamena vlozit dalsi modul (minimalne use Geo::Distance a nezkoumal jsem na cem dalsim zavisi). To by samo o sobe nebylo tak hrozne, horsi bude, jak to budou uzivatele pouzivat. To myslim uz nebude tak proste, aby to melo nejaky vyznam.


Nevim jak moc to ostatni uzivatele budou pouzivat, ale vim, jak bych to pouzival ja B)

Ale pokud to je moc slozite, tak neni problem, ja si vzdalenosti predpocitam pomoci geogetiho scriptu a pak si je nejak pro zobrazeni vydoluju (uz me napadlo jak to elegantne udelat) :D

Takze pozadavek na pridani pocitani vzdalenosti ignoruj... akorat nenapisu template, ale rovnou cely gip... ;)
  • 0

#606 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 11:46

A proc rovnou nenapises plugin do GgStatu?
  • 0
MaFa

#607 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 12:13

-PaD-: Nejsem si tak uplne jisty, ze pridani modulu by ti nejak extra pomohlo. Musis vytvorit instanci, nastavit jeji cleny, zavolat metody. To se v sablone bude delat tezko.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#608 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 12:55

Kopíruji z mého seznamu zbožných přání na GgStat a GgsExpr. TotalDistance už MaFa přislíbil do další veze:

1. Globální měřítko Nálezů podle měsíce (musí se spočítat ve smyčce přes všechny roky dopředu a přidat škálování osy podle grafu logů na vlastní keši).
2. Zveřejnění proměnné $TotalDistance.
3. Převod Country -> ID Country (pro vkládání vlaječek) - možná doplnit do GgsExpr jako funkci, volatelnou v return().
4. Možná doplnit i knihovnu funkcí pro výpočet vzdáleností (viz GgStat).
  • 0

#609 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:02

MaFa napsal/a:
A proc rovnou nenapises plugin do GgStatu?


Kdyz si informace ulozim do tagu, tak podle toho pak budu moci filtrovat v geogetu kesky, ale kdyz me nekdo presveci o tom, ze plugin pro ggstat je to nejlepsi reseni, proc ne :)

gord napsal/a:
-PaD-: Nejsem si tak uplne jisty, ze pridani modulu by ti nejak extra pomohlo. Musis vytvorit instanci, nastavit jeji cleny, zavolat metody. To se v sablone bude delat rezko.


Veril jsem, ze by k tomu byla privetiva dokumentace, kdyz uz vim, kde se nachazi ;)

Ale jinak zpusob, ktery me napadl, kdyz jsem psal, ze vlastne to pocitani v sablone ani nepotrebuju, ma vyhodu, ze se nepocita vse znova, cili to je rychlejsi a tak...

Takze moji zadost, jestli se nebude moci v sablonach pocitat vzdalenost berte jako bezpredmetnou.
  • 0

#610 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 13:04

Bod 3 toto zpusobil, tedy bude vyresen. Bod 2 by nemel byt problem, ale uzitecnost nevidim - zejmena proto, ze ta hodnota je naprosty blabol. O 4 jsem ted psal. Jak by sis to predstavoval? Vytvorit a zverejnit funkce, ktere vypoctou vzdalenost mezi dvema zadanymi body tak, aby byla hodnota ziskatelna pres return() a vstupni souradnice ziskas nejakym SQL?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#611 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 16:07

Ano, ano. Zkopíroval jsem věci ze svého seznamu. Až tak důležitý nejsou. Konkrétně:

gord napsal/a:
Bod 2 by nemel byt problem, ale uzitecnost nevidim - zejmena proto, ze ta hodnota je naprosty blabol.

Souhlas, je to blábol. Ale já ho pak používám na jiné sekundární bláboly do statistiky (kolikrát kolem zeměkoule a tak). MaFa už to slíbil zveřejnit z GgStatu.

gord napsal/a:
O 4 jsem ted psal. Jak by sis to predstavoval? Vytvorit a zverejnit funkce, ktere vypoctou vzdalenost mezi dvema zadanymi body tak, aby byla hodnota ziskatelna pres return() a vstupni souradnice ziskas nejakym SQL?

Ano, myslel jsem tak. Vzdálenost od HC nebo keš - keš. Ale upřímně řečeno mne teď až tak moc nenapadá, k čemu bych to tak neudržitelně potřeboval. Jo, mohl bych určit třeba nejvzdálenější FTF od HC, ale určitě to bez toho vydržím...

Asi bych ale rád bod 1. - Globální měřítko Nálezů podle měsíce. To mi od začátku přijde špatně, škálovat každý rok zvlášť. Vím, čím je to dáno, ale správně to není. Co ty na to MaFo...?!?



  • 0

#612 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 16:58

Nejde o to cim je to dano, ale spis smysluplnosti globalniho meritka obecne. Technicky to problem neni, stejne se urcite nekde pocita nej mesic a ten na meritko bohate staci. Spis jde o to, ze vetsina lidi nelovi rovnomerne, takze se muze stat, ze jim jeden mesic ulitl nahoru, z krasnejch mesicnich statistik bude najednou jeden hrb a na ostatnich letech nebude k poznani jestli vubec lovil. Behem jednoho roku se to vetsinou nejak vyrovna, pokud je tech let vic, tak uz to muze vyrazne snizovat vypovidaci hodnotu.
  • 0
MaFa

#613 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 17:38

Asi by nemusel byt problem nechat tu volbu na uzivateli. Dat k dispozici prepinatko ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#614 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2012 - 17:49

MaFa napsal/a:
Nejde o to cim je to dano, ale spis smysluplnosti globalniho meritka obecne. Technicky to problem neni, stejne se urcite nekde pocita nej mesic a ten na meritko bohate staci. Spis jde o to, ze vetsina lidi nelovi rovnomerne, takze se muze stat, ze jim jeden mesic ulitl nahoru, z krasnejch mesicnich statistik bude najednou jeden hrb a na ostatnich letech nebude k poznani jestli vubec lovil. Behem jednoho roku se to vetsinou nejak vyrovna, pokud je tech let vic, tak uz to muze vyrazne snizovat vypovidaci hodnotu.


Většinou má každý zobrazeno pár let najednou. Grafy jsou pak neporovnatelné a v zásadě spíš ukazují, který měsíc byla v tom kterém roce špička. Podle mne jde o srovnání let a jejich měsíčních profilů. Tak je celý blok (se zapínáním a vypínáním let) koncipován. Ostatně všechny mně známé generátory statistik používají pro obdobný graf globální měřítko. Stačí se na statistiky podívat v lednu, když má člověk dva nálezy...

Pochopitelně by měřítko mělo být globální, bez ohledu na zapnuté roky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama