Přejít na obsah


Fotka

Pomozte mi s GCzII


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
795 odpovědí na toto téma

#101 carl0s

carl0s

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 April 2010 - 11:40

Luzhin napsal/a:
Ahoj všichni. Můžete mi prosím poradit, jak se v GCz dají smazat ručně přidané souřadnice? ......


Osobně si přidávám waypointy primo u otevrene cache - waypointy - a tam si muzes pridavat kopirovat svoje WPT k jiz vytvorenym ..
  • 0

#102 Luzhin

Luzhin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 15 April 2010 - 12:36

Díky za rady. Pomohlo to.
Bohužel dnes mi program opět přestal načítat keše. Zase nějaká aktualizace serveru?
A ještě mám jednu otázku. Program mi nenačítá waypointy z GeoGetu. Tedy v GeoGetu mám keše s waipointy, ty exportuji do GPX souboru. Ten načtu do PDA, v GCz dám import GPX a zvolím vytvořený soubor. Keše se načtou a nakonci mi to hodí hlášku "GPX import restult x/y cache(s)" kdy x je počet keší, které se načetly a y je vyšší číslo - zdá se všechny keše + waipointy ke keším. Waipointy se ovšem nenačetly.
  • 0

#103 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 15 April 2010 - 13:00

Nacitani on-line funguje "v pohode"..zadne zmeny nesleduju. "V POHODE" pisu proto, protoze mi to nenacita vzdycky plnej pocet pixel. Ted napriklad jsem si dal vyhledat kese kolem Vamberka a nacetlo me to jen 18, ne celých 20 pixel..což je tedy mrzuté, ale asi s tím nic nenadělám. Co se týče načítání wpt z geogetu. S tim poradit neumim, protože když jsem zjistil, že to nejde, tak jsem to neřešil - wpts v GCz nepotřebuju.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#104 Luzhin

Luzhin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 15 April 2010 - 13:35

Planý poplach. Načítání keší mi taky funguje. Problém nastane jen pokud chci reloadnout keš, kterou jsem importoval shora popsaným způsobem přes GPX soubor z GeoGetu. U takových keší mi to hlásí chybu a keš se nenačte. Což mě ale mrzí, protože jsem doufal, že tím vyřeším problém s wpt. Že tedy u keše bez načtených wpt dám reload a oni se mi tam načtou.
  • 0

#105 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 15 April 2010 - 14:16

Z GG jsem do GCzII dělal export jako "list caches" mrknu, jestli ho ještě mám. Tím jsi vlastně získal pouze seznam pixel, jako kdyby jsi je natáhl z webu. Pak při Reload, se ti stáhnou všechny potřebné informace. .. GCzII používám zejména na FN, v případě potřeby si listing stáhnu. Proto mi "list" stačí.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#106 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3566 příspěvků(y)

Publikováno 15 April 2010 - 14:43

Ja pouzivam gczii v offline verzii , to znamena vsetky data bataham cez PC z webu a sucasne cez ActiveSync do PDA
Pre IE
Pre mozillu

V druhej casti je vidiet ako sa to potom pouziva v GCZII
Jednoducho exportovany gpx sa pouzije ako vstup do GCZII...
Oproti inym metodam je gpx znacne jednoduchsie lebo v casti longdescription neobsahuje data ale len link na html listing kesiek, ktore sa predtym exportovali.
Je vidiet iba zakladne udaje o keske a ked chcem podrobny listing tak sa otvori ten kliknutim na link...
Vyhodou je aj to ze tieto listingy kesiek su spolocne aj pre kesovadlo. mozi, oziexplorerce alebo len index.htm...

Pre IE
Pre mozillu
Ak nieco nie je jasne rad zodpoviem..


  • 0

#107 Grussy

Grussy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 April 2010 - 19:11

Luzhin napsal/a:
Planý poplach. Načítání keší mi taky funguje. Problém nastane jen pokud chci reloadnout keš, kterou jsem importoval shora popsaným způsobem přes GPX soubor z GeoGetu. U takových keší mi to hlásí chybu a keš se nenačte. Což mě ale mrzí, protože jsem doufal, že tím vyřeším problém s wpt. Že tedy u keše bez načtených wpt dám reload a oni se mi tam načtou.


Uz se to tady resilo tady
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#108 ZajiCzech-34966

ZajiCzech-34966

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2010 - 7:17

Včera vyšla nová verze - http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm
  • 0

#109 dendy83

dendy83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 29 April 2010 - 15:44

Co tato verze opravuje nebo co přináší nového? Dá se to někde zjistit? Ale k věci na co jsem se chtěl zeptat původně: Dá se někde z GPS monitoru vyčíst jaká je nadmořská výška na aktuální pozici? Nikde jsem to nenašel a používám pro odečet výšky další navigační soft, což je zdlouhavé. Dále dá se nějak stáhnout také mapka turistická? Například s turistickými trasami? Např. místo nějaké statické mapy a to ze serveru mapy.cz? Na geoscoutu na to existoval nějaký fígl a co na gczII? Díky, pokud někdo něco ví nebo někam odkáže...
  • 0

#110 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 29 April 2010 - 16:11

dendy83 napsal/a:
Co tato verze opravuje nebo co přináší nového? Dá se to někde zjistit?


Zaskroluj na tech strankach dolu, je tam popis zmen:
2010-04-19 0.2.35.42 Watchlist/Disabled caches disappear issue fixed.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#111 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 29 April 2010 - 16:29

dendy83 napsal/a:
Dále dá se nějak stáhnout také mapka turistická? Například s turistickými trasami?


Tak na mapy pouzivam OziExplorer, tam si muzes dat jakoukoli mapu co si sezenes, klidne si i muzes nejakou nascanovat a zamerit... Otazka peti minut :)
  • 0

#112 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 29 April 2010 - 20:53

existuje nejaka moznost v gcz2 logovat? Do ted jsem pouzival gatecacher,ale s novym pristrojem nejak zacal blbnout,tak jsem nasel gcz2 ale v tom mi chybi nejaka moznost zalogovani nalezu na miste edit: tak nic,musim se naucit lepe hledat :(
  • 0

#113 Kal_Kal

Kal_Kal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 April 2010 - 22:26

Lanc napsal/a:
existuje nejaka moznost v gcz2 logovat? Do ted jsem pouzival gatecacher,ale s novym pristrojem nejak zacal blbnout,tak jsem nasel gcz2 ale v tom mi chybi nejaka moznost zalogovani nalezu na miste
edit: tak nic,musim se naucit lepe hledat :(

Hmmm.
Když máš detail kešky, tak stiskni dole Menu a pak vyber postlog/Field Notes. A je to.:)
  • 0

#114 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2010 - 8:15

Supeeer,zatim všechno funguje,nevíte,jestli se už dohodnul tvůrce tohoto programu s groundspíkem????:D
  • 0

#115 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2010 - 10:51

Zatím tomu nic nenasvědčuje.
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#116 houmie

houmie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2010 - 23:00

Cau mam na vas dotaz jednoho nooba :) jak se pracuje s field notes v GCZ? vytvorim FN ale pak uz nevim jak s nima dal pracovat (odeslat na gc.com a po uprave zalogovat). diky
  • 0

#117 Forseti275

Forseti275

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 25 May 2010 - 12:32

Ahojte.. GCzII pouzivam... no spise jen jednou pouzil a rad bych se na neco zeptal. Mozna to tady uz nekdo resil, ale nenasel jsem to. Chcu se jen zeptat jak si mám v GCzII ulozit nejaky bod na ktery bych se mohl pozdeji navigovat. Jako treba dalsi stage multi cache nebo vylustena mystery. Tradicni cache si importuju pomoci Mozigo.. Jedna se mi jen o to, abych mohl za pochodu vlozit nejakou souradnici. GCzII pouzivam ciste jako Offline navigaci.. Pak se chcu taky zeptat jestli mi nekdo nemuze vysvetlit ten kompas tam, snazil jsem se podle nej navigovat na nejakou kes a byl jsem z toho celkem vyjukany. Na tom kompasu byla nejaka mala sipka a modry bod uprostred a pak zeleny bod nekde v prostoru no a pak taky nejaky zluty. Kdyz jsem pouzival Garmin Etrax Legend, tak byla proste sipka a a uz jsem u cache... hezky se to otacelo tak jak jsem se otacel ja... ale v GCzII jsem to nejak nepobral. Nejake vysvetlivky by pomohly :-D Díky moc... (predem se omlouvám za tyhle hloupe dotazy :) )
  • 0

#118 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 25 May 2010 - 12:43

Ad 1) uložení bodu k existující keši je přes menu Waypoint - Add waypoint ad 2) "kompas" - modrá šipka je směr, kterým jdeš - červená šipka je směr k vybranému bodu (ke keši) - žlutý bod je poloha slunce pro snadnější orientaci v terénu - červený bod je zvolený bod (keš) - modrý bod jsi Ty :D (Tvoje aktuální pozice) - zelená šipka na okraji růžice je sever - červená čísla vlevo nahoře je vzdálenost a směr ke keši - modrá čísla vpravo nahoře je rychlost a směr, kterým jdeš - zelená čísla vlevo dole je měřítko, A=automaticky M=manual - šedá čísla vpravo dole je přesnost zaměření ad 3) slušné dotazy k tématu nejsou nikdy hloupé :)
  • 0

#119 Forseti275

Forseti275

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 25 May 2010 - 19:18

Super.. dekuju moc. Prirucku si vytisknu at vim kam jit :-D
  • 0

#120 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2010 - 5:26

houmie napsal/a:
Cau mam na vas dotaz jednoho nooba :) jak se pracuje s field notes v GCZ? vytvorim FN ale pak uz nevim jak s nima dal pracovat (odeslat na gc.com a po uprave zalogovat). diky


Jestli jsi na to ještě nepřišel, tak v Program Files/GCzII/ máš soubor FieldNotes.txt, ten prostě vemeš a upneš na web;)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama