Přejít na obsah


Fotka

Oregon a topomapa Evropy - má smysl?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 wispgps

wispgps

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 20:34

Uvažuji o koupi Oregona 450/450t, určitě ho chci s Topo Czech 3 Pro ale nevím jestli má smysl investovat i do topomapy Evropy. Oregona chci pro geocaching, cyklistiku a turistiku. Myslím, že routing v mapě na Oregonu nepotřebuji. (Pro navigaci v autě používám TomTom v PDA) Díky předem za radu.
  • 0

#2 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 20:40

Taky uvažuji nad 450kou...a myslím, že připlácet 2 tisíce za Topo Evropy v rozlišení 1:100000 smysl nemá. Tedy aspoň pro mě ne.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#3 ThomasPV

ThomasPV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 21:08

Tu mapu využijí cestovatelé, kteří často jezdí do zahraničí.
  • 0

#4 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 21:31

Mam O 550 a musim rici, ze mi vadi, konec map na nasich hranicich. Mapa celeho sveta, ktera v GPS standardne je, je naprosto nedostatecna. Takze zbyva bud mit typ "t", nebo natahnout nektere free OSM mapy okolnich zemi. Opet jsou malo podrobne. Kdybych se dnes rozhodoval, asi bych po variante "t" sahl. Takze tolik muj nazor (ale nemam velky prehled a jsou mozna i jine moznosti).
  • 0

#5 wispgps

wispgps

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 21:35

To je přesně ten důvod, proč o t-čkové variantě uvažuji. Je tu ve fóru nějaký vlastník t verze? Jaké máte zkušenosti?
  • 0

#6 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 22:27

Mám 400 t. Mám to asi 5 km do Německa, 10 km do Polska. Dokud jsem neměl TOPO mapy těchto států, byl jsem za TOPO Europe vděčný. Kdybch byl ze Středních Čech a dostal se do zahraničí 1-2x ročně. asi bych to vypustil.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 22:40

Dle mého názoru to smysl nemá. Beru to tak, že základní mapa světa je fakt základ, abych věděl, že jsem ve Vídni... ale v životě vych se podle této mapy ani jiné nenechal navigovat z Prahy do Vídně. Jezdil jsem teď pár dní autem podle Dakoty a TomToma - nebe a dudy. Kdo říká, že autonavigace podle Garmina je v pohodě, tak v životě nevyzkoušel autonavigaci. Je to jako hledat keše s TomTomem a obráceně. Prostě Garmin je turistická navigace a má smysl v terénu, ne na silnici. Takže já si koupil Garmina bez map, pak si koupil solo Topo Czech a okolní státy se dají velice dobře pořídit jako free mapy...
  • 0

#8 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 22:50

(Sice se na me vsichni sebehnou kuli te propagaci, ale co :D ) Dle meho nazoru nema. V kazdem pripade se da udelat aktualni build OpenStreetMap map cele evropy, pridat vrstevnice a mas to zadarmo a v kvalite, ktera je povetsinou dostacujici (zapadni evropa je prevazne kvalitnejsi nez CR). B)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#9 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 22:53

Zdravím, souhlasím s ostatními, podle mě je taky téčková verze s mapou Evropy zbytečná. Podle mě tam budou akorát hlavní silnice a né moc detailů, takže jí využiješ maximálně při cetě autem.
  • 0

#10 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 23:15

sobikovi napsal/a:
Kdo říká, že autonavigace podle Garmina je v pohodě, tak v životě nevyzkoušel autonavigaci.

Tak tohle je pekny nesmysl. Vyzkousel jsem spoustu ruznych navigaci po silnicich jak po Evrope tak po Severni Americe, a outdoorovy Garmin (Oregon) je pro autonavigaci naprosto v pohode. Samozrejme nehovori a zalezi na pouzite mape (treba City Navigator), ale je to srovnatelne s jakoukoli jinou navigaci....

kamen napsal/a:Zdravím, souhlasím s ostatními, podle mě je taky téčková verze s mapou Evropy zbytečná. Podle mě tam budou akorát hlavní silnice a né moc detailů, takže jí využiješ maximálně při cetě autem.

Je zajimave, ze se k tomu vyjadruji hlavne ti, kteri tu mapy v zivote nevideli :)!
Je to neroutovatelna topomapa, ktera ma navic v ruznych evropskych zemich ruzne detaily, presto je pro turistiku docela pouzitelna - clovek vidi kopce, lesy, silnicky i vrstevnice kolem. Je jasne, ze specializovane lokalni topomapy jsou lepsi a podrobnejsi, nicmene je to opravdu prekvapive pouzitelne. Bohuzel tam ve vetsine pripadu chybi turisticke cesty, ale pro orientaci v terenu je to lepsi nez jakakoli Garmini automapa.
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 23:47

to PaBa: neříkám, že to nejde. Ale prostě autonavigace je autonavigace a není to jen otázka mapy. I s autonavigací najdeš keš, ale není to žádný odvaz... ano, nějak tě navigace do cíle dovede, ale to je vše.
  • 0

#12 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 23:55

Podle mě je nejlepší mít v Oregonovi TOPO czech 3 a city navigator 2010 cele evropy. Vic uz clovek snad nepotrebuje.
  • 0

#13 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 0:33

hrasek napsal/a:
Podle mě je nejlepší mít v Oregonovi TOPO czech 3 a city navigator 2010 cele evropy. Vic uz clovek snad nepotrebuje.

S tímto souhlasím. Pokud jezdíš do zahraničí jednou nebo dvakrát ročně, a chceš najít při cestě nějakou keš, tak ti to takhle pohodově stačí ;) Pokud ale jezdíš do zahraničí lovit důkladně, tak Ti Europe verze určitě přijde vhod ;) Přeji hodně nových smajlíků na geo-mapě:)
  • 0

#14 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 1:35

Souhlas že na nějaké lepší lovení v zahraničí ten City navigator není, je to taky jen silniční mapa že. Ale hodí se ji tam mít. Měl jsem tu topo evropy možnost vyzkoušet a je v ní zatraceně málo informací, přišla mi úplně na prd ;)
  • 0

#15 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 7:06

Pro me je ideal topo + city navigator. Ja pouzivam autonavigaci v oregonu docela dost. Na delsi cesty pouzivam Igo nebo TomToma, ale na prejezdy od kesky ke kesce, je pro me rychlejsi a pohodlnejsi si jen prepnout profil na oregonu na auto. Co se tyka ty mapy evropy tak jsem ji zkousel, ale pro me to vyuziti moc nema, max. bych ji nahodil, kdybych jel dal tam kde neni topo. Pouzitelna urcite je lepe nez city navigator, ale samozrejme topo mape se vyrovnat nemuze.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#16 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 7:14

hrasek napsal/a:
... na nějaké lepší lovení v zahraničí ten City navigator není ...

mě to stačilo, poznat kde jsem na ulici a pokud byl slušný hint, tak v pohodě. Rovněž topomapy Evropy - že není podrobná? Tak není, ale ke krabce dovede. Zkoušel jsem AdriaTopo v Chorvatsku, některé 5m široké asfaltky (a moc jich na ostrovech není) jsou dle mapy 80-120m vedle, holt blbě zaměřené, tak jsem šel křovím :D. Na odlov to zase tak moc nevadí. Navigace a podrobnost mapy není vše :)
To BaPa: ano, někteří mí kolegové najezdí s obyčejným Garminem a jeho autonavigací tisíce kilometrů ročně, a to ani nekeškují, vyhovuje jim více jak TomTom či iGo (a hlavně, není to Windows, které spadne zrovna na důležitém kruháči :()
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 8:49

Pro nás, co doposud lovili jen podle šipky bez mapy ta mapa na hledání keší je fakt zbytečná a zavádějící... I když mám v Dakotě Topo Czech 3 Pro, stejně hledám jen podle šipky :D Ve svém příspěvku jsem chtěl jen říct, že Garmin s turistickou mapou i tím Autoatlasem tě do cíle asi nějak dovede, ale ne s takovým komportem, jako skutečná autonavigace se speciální mapou.
  • 0

#18 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 10:03

můžete někdo pro představu udělat nějaký screenshot těch map ve měste a mimo město? Pro mě je mapa důležitější než GPS :)
  • 0

#19 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 10:17

sobikovi napsal/a:
Ve svém příspěvku jsem chtěl jen říct, že Garmin s turistickou mapou i tím Autoatlasem tě do cíle asi nějak dovede, ale ne s takovým komportem, jako skutečná autonavigace se speciální mapou.

Me by fakt zajimalo, o jaky komfort (ne komport ;)) se jedna. Chapu hlas (ale ten mi nevadi, spis naopak), vim, ze nektere umi dynamic traffic info (u nas ale uz parkrat i v Nemecku vzhledem k aktualnosti spis na obtiz), ale jake dalsi vymozenosti mas na mysli?
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#20 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 11:21

Aby to tu nebyla jen obecná diskuse, mohl by někdo z majitelů té topo europe nahodit pár screenshotů z Irska? Irové topo mapu nemají, tak hledám, co se tam dá použít a mapa 1:100000 mi připadá takhle odhadem lepší než CityNavigator. Najde se někdo? Edit: Jsem pomalej...:-) Parkis mě s žádostí předběhl :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama