Přejít na obsah


Fotka

Oregon a topomapa Evropy - má smysl?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 11:49

Parkis napsal/a:
můžete někdo pro představu udělat nějaký screenshot těch map ve měste a mimo město? Pro mě je mapa důležitější než GPS :)


Tak tady je třeba Belfast:
  • 0

#22 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 11:52

Parkis napsal/a:
můžete někdo pro představu udělat nějaký screenshot těch map ve měste a mimo město? Pro mě je mapa důležitější než GPS :)


A tohle je kousek na západ od Belfastu:
(oba obrázky jsou z Mapsource v měřítku 700m)
  • 0

#23 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 11:55

Parkis napsal/a:
můžete někdo pro představu udělat nějaký screenshot těch map ve měste a mimo město? Pro mě je mapa důležitější než GPS :)


A ještě totéž v měřítku 2km
(omlouvám se, prostřední obr je v pixelech 2x větší než zbylé dva. Pardon)
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 13:07

PaBa napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Ve svém příspěvku jsem chtěl jen říct, že Garmin s turistickou mapou i tím Autoatlasem tě do cíle asi nějak dovede, ale ne s takovým komportem, jako skutečná autonavigace se speciální mapou.

Me by fakt zajimalo, o jaky komfort (ne komport ;)) se jedna. Chapu hlas (ale ten mi nevadi, spis naopak), vim, ze nektere umi dynamic traffic info (u nas ale uz parkrat i v Nemecku vzhledem k aktualnosti spis na obtiz), ale jake dalsi vymozenosti mas na mysli?

Asi se shodneme na tom, že turistická navigace je určena primárně pro turistiku, auto navigace pro jízdu autem. Ano, obě zvládnou tak nějak i ty obrácené funkce, ale... A jaký je ten komfort plnohodnotné autonavigace?
- hlasová navigace (v 90% případů ji nepotřebuji, ale v cizím městě se hodí. Takový Krakow nebo Paříž je fakt chuťovka a koukat ještě na obrazovku, to se nedá.)
- velikost obrazovky a zjednodušená přehlednost pro řidiče. Oregon má docela velký display na turistickou navigaci, ale do auta je to furt maličký a na výšku...
- možnost volby naplánovat si trasu podle typu (rychlá, ekonomická, bez dálnic, atd. optimalizace podle denní doby...)
- upozorňování na body zájmu včetně hlasového upozornění.
- online informace o provozu (Live nebo RDS TMC), počasí...
- online aktualizace map (uzavírky, kruháče, nové úseky, jednosměrky atd.)
- aktualizace map 4x ročně
- "bezešvé mapy" - průjezd napříč Evropou bez nutnosti přeprogramovávat na každých hranicích
- možnost napojení na externí anténu
  • 0

#25 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 13:46

solsais napsal/a:
Tak tady je třeba Belfast:
......

díky, řekl bych že je to lepší než jsem čekal, pokud je takhle nebo lépe pokrytá celá evropa tak je to v pohodě. Na běhání po horách to není, ale v civilizaci se dá vystačit.
  • 0

#26 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 14:12

sobikovi: Jenom bych trochu upřesnil to "- aktualizace map 4x ročně". Oni tam mají psáno "až 4x ročně", což může také znamenat i jen dvě či dokonce jednu aktualizaci za rok ;) Aby se pak někdo nedivil a nechtěl to reklamovat B)
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 14:22

Jarous1 napsal/a:
sobikovi:
Jenom bych trochu upřesnil to "- aktualizace map 4x ročně".
Oni tam mají psáno "až 4x ročně", což může také znamenat i jen dvě či dokonce jednu aktualizaci za rok ;) Aby se pak někdo nedivil a nechtěl to reklamovat B)

Používám TomTom a tak to tak funguje. Každé 3 měsíce vychází nová mapa. Můžeš si koupit novou mapu, zaplatit zvýhodněnou aktualizaci nebo prostě využívat update MapShare.
  • 0

#28 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 15:02

Aha, měl jsem zato, že se bavíme o Garminu... Tak to se omlouvám...
  • 0

#29 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 15:25

Dekuji solsaisi, to je velice slusne mapove pokryti, v cechach jsme zhyckani Topo mapou i s budovama...
  • 0

#30 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 15:53

Také já plně souhlasím s PaBou...Oregon jako autonavigace mi plně vyhovuje! Začínal jsem s 60 CSx...také se s ní dalo jezdit po Česku a Oregon s funkci přibližování křižovatek nemá chybu,hlasové pokyny nemusím od nikoho! Jen bych se rád zeptal na zkušenosti s City Navigatorem,hlavně s jeho přesnosti v jihovýchodní Evropě a routovatelnosti..kvůli tomu si jej chci koupit! Topo Europe jsem vyzkoušel v Polsku a je dost přesná!
  • 0

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:48

No mně TomTom jako turistická navigace taky vyhovuje :D
  • 0

#32 wispgps

wispgps

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 18:42

Díky všem za názory, jak jsem psal na začátku, nepotřebuji od Oregonu autoavigaci. To řeším TomTomem. Zatím to vypadá, že investice cca 2.000Kč se vyplatí.
  • 0

#33 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 20:31

Jestli sem tam někam jedeš do zahraničí a kešky hodláš potkávat i jinde než u pumpy na dálnici, tak si po dnešku a po vystavených obrázcích myslím, že ta Topo mapa evropy smysl má. Já si ji teda určitě pořídím.
  • 0

#34 wispgps

wispgps

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 21:14

Jj, venku, zejména v Německu, jsem často, takže kešky zkusím. Ale chystáme se s rodinkou také do Francie takže zkusíme něco ulovit. A koupím si s Oregonem držák na kolo, takže snad nezabloudíme ;) A s manželkou se chystáme do rakouských Alp, takže Oregona vezmu i tam. Zkusím pohledat i nějaké free mapy.
  • 0

#35 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 8:35

wispgps napsal/a:
Jj, venku, zejména v Německu, jsem často, takže kešky zkusím.
Ale chystáme se s rodinkou také do Francie takže zkusíme něco ulovit.
A koupím si s Oregonem držák na kolo, takže snad nezabloudíme ;)
A s manželkou se chystáme do rakouských Alp, takže Oregona vezmu i tam. Zkusím pohledat i nějaké free mapy.


Tak to jsi měl napsat rovnou, pokud takto cestuješ, tak se Ti ty 2000 za t model vyplatí. Já vyjíždím ven v podstatě jen pracovně, takže keše stíhám jen okolo a poblíž cesty a to se na ně doma u kompu připravím, takže mně nějaké vrstevnice na místě nepřekvapí. Vzhledem k tomu, že do těch firem kam jedu potřebuji i nějak trefit, tak má pro mě význam jen mapa routovací.
Můj postup byl tedy následující:
1. koupil jsem O550 s CzechTopo3
2. před první delší cestou ven koupím CityNavigator EU
3. protože mě baví hory a mám blízko do Rakouska, jednou pořídím i tamější topo mapu.
4. Zbytek zahraničních keší budu řešit jako doposud: příprava doma a vytištěná mapa okolí.
5. Kouzlo free map jsem zatím neobjevil, tady mám jistě rezervy.
Mapy jen rozmazlují, moje nalezené keše #17 až #1585 jsem odlovil s mobilem jen se šipkou a právě jen ty zahraniční a něco drive-inek po cestě s autonavigací. Tu jsem chtěl po koupi Oregonu prodat, nakonec jsem ji dal rodičům.
  • 0

#36 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 11:20

Vyskusajte Garmin Custom Maps a mate to celkom zadarmo. Mapu okolia kesky si vytvorite z online mapy prostrednictvom Mobile Atlas Creator. Podporovane su aj rozne turisticke mapy. Posledna verzia MOBAC vie generovat KMZ mapy pre Garmin.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama