Přejít na obsah


Fotka

Problém s GCZ II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
119 odpovědí na toto téma

#21 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 19:35

Pekny na tomhle programu prave je , ze k tomu zadnej navod potreba neni :-) Koukni treba sem http://windows-phone...m/aplikace/gcz/
  • 0

#22 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 19:38

Přímo návod si myslím, že nikde nenajdeš. Spíš nahoď ty záložky, které ti nejsou jasné. Někdo se jistě najde, kdo to dokáže vysvětlit. Já sama si myslím, že většinu jsem schopná vysvětlit. Mě totiž právě přijde, že těch záložek je celkem málo a dají se všechny vydedukovat, ale jak říkám - napiš, co ti není jasné a uvidíme.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#23 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 19:55

Děkuji za rychlou reakci, sotva jsem si zakouřil.Tak tedy - při svých začátcích jsem si zadával zkušebně různé souřadnice, teď se tohoto seznamu nedokážu zbavit a tak mi pořád v seznamu připomíná " ty netáhlo".Na základě rady jsem si vypl "statiku".No popravdě-co jsem to vlastně vypnul? Dík
  • 0
DUOkacer

#24 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 20:52

duokacer napsal/a:
Na základě rady jsem si vypl "statiku".No popravdě-co jsem to vlastně vypnul? Dík

http://navigovat.mob....asp?ARI=113030
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#25 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 21:34

Děkuji za pomoc.
  • 0
DUOkacer

#26 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 22:02

Přátelé kačeři raději mně pošlete k šípku.Přečetl jsem si odkaz který mi poslal "hplus"(znovu děkuji) a bohužel jsem se vrátil k problému- v záložce Gcz - VOLBY-NASTAVENÍ STATICKÝCH MAP jsou zatržítka nastavitelných parametrůJejich vypnutím dosáhnu vypnutí "statiky" a nebo slouží k něčemu jinému?Jsem patrně otravný, ale dost mi to připomíná "boj" s pracovníky IT a jejich odpovědi TO JE V REGISTRECH.Tomuhle jsem obětoval skoro rok.Nesnáším, když nějaké zařízení neovládám a neumím ho reprodukovatelně vysvětlit.(omlouvám se, že počet mých dotazů převyšuje počet odlovených keší)
  • 0
DUOkacer

#27 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 23:02

Já to vidím takto. Vypnutí statické navigace teoreticky s programem GCZII nemá nic společného. Jsou to 2 odlišné pojmy. Pojem statická navigace je dobře vysvětlen v příspěvku s odkazem výše. Nastavení statických map je pouze a jenom to, jestli se na konci listingu ke každé kešce stáhne také statická mapa (prostě jinými slovy obrázek s tečkou, kde se nachází keška). Ty jednotlivé položky jsou jenom kolik map chceme a s jakým přiblížením. To znamená pokud si zatrhnu třeba jen 2 - huge area (hned první) a třeba poslední pinpoint tak se mi na konec listingu stáhnout 2 obrázky map. Jedna mapa s velikou oblastí - tedy malým přiblížením a pinpoint neboli veliké přiblížení (je to fotomapa), takže můžeme třeba tu tečku s keškou přímo vidět, že je uprostřed chodníku na lampě. Je dobré mít zatrhlé třeba 2 až 3 - jednotlivé přiblížení se právě dá nastavovat tím zoom level ( čím větší číslo, tím větší přiblížení). Já doporučuji mít tak jednu s malým přiblížením pro přehled, kde se tak keška nachází a jeden z pinpointů pro detail. Zase je zbytečné stahovat si všech 6 podle mě. K tomu mazání jednotlivých uložených souřadnic. Nejjednodušší varianta je jít do nastavení -> manage history a tam kliknout na ty, co nechceme a dát dole delete. Mám GCZ anglicky takže nevím úplně přesné názvy česky, ale snad je to k pochopení. Snad je to srozumitelné, já se vždycky nějak moc rozepíšu.. :)
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#28 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 23:09

Nevadí mi, když se někdo rozepíše a mně to posune o level nahoru.Jsem nadšený z každé informace, která mi dovolí být v lovu přesnější.Děkuji, jsem příjemně překvapen, že "embriu" je věnováno tolik času.
  • 0
DUOkacer

#29 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 23:32

.... a s odmazáním "starých" záznamů by jsi radu neměla? Ď.
  • 0
DUOkacer

#30 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 23:56

Staré záznamy jako které? Vymazání keší, které už jsi našel? Již nalezené kešky jdou smazat jednak buď v klasickém cache listu kde na kešku klikne a podrží, pak se vybere post log/field notes - quick mark - found it - to je pro ulehčení. Pak se znovu označí, klikne a podrží a dá se remove from list - tak zmizí z toho seznamu keší. A pokud chceš úplně vymazat z paměti telefonu celý adresář s danou keškou tak pak v základním menu dáš menu -> cache list -> remove cache - tam se dá třeba seřadit podle nalezených - ty pak označím a dáš menu -> delete checked folder. A už je nemáš ani v paměti telefonu. Ono když bys třeba ty kešky nejdříve nevyjmul z toho seznamu tak by se tam pořád zobrazovali, ale nebyly by v paměti a při pokusu je znovu otevřít by se chtěli znovu stahovat z internetu. To označení find it je z důvodů toho, aby si člověk mohl právě při mazání těch adresářů seřadit kešky podle toho, které našel - pak se jednoduše všechny ocitnou nahoře v seznamu a jen se odklikají pro vymazání. Než je složitě hledat v celém adresáři, kterou už člověk má, nebo nemá.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#31 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 12:57

Děkuji, tento způsob mi funguje.Čeho se ale nemůžu zbavit jsou souřadnice, které jsem zadal ručně,pojmenoval a dal pokyn uložit.Ty mi "někde" neustále zůstávají. Vytvořeno tímto způsobem- GPS monitor-nabídka-Nastavit souřadnice cíle-zadání souřadnic-uložit.Tak tyhle se neustále "drží"
  • 0
DUOkacer

#32 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 13:44

Tak to musím nejdříve vyzkoušet... já mám GCZ pouze jako databázi a toto nepoužívám, hledám s Garminem.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#33 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 14:12

duokacer napsal/a:
Čeho se ale nemůžu zbavit jsou souřadnice, které jsem zadal ručně,pojmenoval a dal pokyn uložit.Ty mi "někde" neustále zůstávají.
Vytvořeno tímto způsobem- GPS monitor-nabídka-Nastavit souřadnice cíle-zadání souřadnic-uložit.Tak tyhle se neustále "drží"



Tak je se pro zajímavost díval na to mazání souřadnic

A šlo to takto:

Option - Manage History
4 položka Coordinate a už s nima jde dělat cokoliv podle potřeby (Add / Edit / Del / Up / Down)
  • 0

#34 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 20:01

Děkuji, děkuji, děkuji. Hezký zbytek víkendu.
  • 0
DUOkacer

#35 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 23:35

Tak ještě jednou-Používám GZCII na telefonu HTC Pro.Pokusil jsem se vypnout statické mapy pomocí SIRF TEX a MMSIRF, bohužel se nezadařilo.Pouze jsem si slušně rozdrbal tlf.Proto prosím o radu někoho, komu se to na stejném telefonu podařilo.Neposílejte mi prosím odkazy na "něco".Hledám opravdu někoho s vlastní zkušeností. Dík.
  • 0
DUOkacer

#36 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 0:20

Me se take do precipovani cipu moc nechtelo, a to mam zarizeni kterych zase tolik neni (M700). Sirf tech me odradil slozitym nastavovanim, MMsirf jsem nejak nezaregistroval. Dodnes pouzivam (protoze po resetu se mi pda nastavi na SN ON) program APLsirf, takze kdyby ti ho nekdo s HTC doporucil, tak muzu toto doporuceni potvrdit. Timto softem jsem nastavovoval i externi GPS. Zde nenastavujes zadne registry. Spustis, nastavis port GPS prijimace, prepnes do Sirf rezimu, stisknes SN OFF, potom navrat do NMEA. a tim je vse hotovo. Zadne registry.
  • 0

#37 duokacer

duokacer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 20:46

Najde se prosím někdo z kačerů s osobní zkušeností kombinace HTC Pro/GCZII a programu APLsirf ? Budu velmi vděčný za vaše poznatky.Dík.
  • 0
DUOkacer

#38 nismo44

nismo44

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 22:48

Pokial viem, tak novsie HTC maju gps chipset od qualcomm-u a nie od Sirfstaru, cize programy so sirf v nazve asi nebudu fungovat. Viac poradi google, skus napriklad hladat >qualcomm gps static navigation< tiez mam HTC, ale problem so statickou navigaciou som zatial neriesil... edit: chvilu som googlil a tak sa mi zda ze staticku navigaci nejde vypnut. Ak by niekto predsa objavil ako na to, postnite pls link
  • 0

#39 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 10:54

Je mi jasny, ze zrovna v tomhle vlaknu si se strucnym navodem jak upravit registry prilis velkej vdek neziskam, ale treba se to bude nekomu hodit:

http://www.ce4you.cz...pic.asp?t=30700

Ovsem, pokud se nekdo boji zasahovat do registru (nebo to neumi), tak je tady jeste jeden navod... :D

http://navigovat.mob....asp?ARI=113559
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#40 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 9:14

mtauf napsal/a:

Orxion napsal/a:
jakym zpusobem pripravil? ja kdyz to ulozim do GPS monitoru tak je tam mam vzdycky. spis je pak problem z tama vyhodit :)

Načtu keš -> Waypoints -> Add Waypoint -> Zadám hodnoty
Objeví se waypoint s modrou ikonkou, který mohu zobrazit v GPS monitoru, GoogleMaps a pod. Jakmile keš opustím, t.j. načtu jinou nebo restartuju GCzII a následně se k té původní vrátím, mnou definovaný waypoint tam není.
Zkoušel jsem ledacos, ale začínám se přiklánět ke kompletní reinstalaci GCzII.
Jo, poslední "nestandardní" činnost, kterou jsem s GCzII dělal, bylo vymazání uložených keší volbou Cache List -> Remove Caches. Připadalo mi, že jich tam mám moc a program se zpomalil.


Tak jsem měl chvilku dojem, že se to "samo" spravilo. Až jsem po několika pokusech zjistil, že můj problém je specifikum jedné jediné keše a to GC111YK. V ostatních mohu zadávat, ukládat, mazat, jak je libo, u této jediné cokoliv zadám, po přepnutí na jinou keš mé údaje zmizí.
Nemám jiné vysvětlení než že GCzII nemá rád minarja. Možná je to obecný problém tomhiro vs. Groundspeak a až Pepa přestane dělat reviewera, vše se odblokuje.:):):)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama