Přejít na obsah


Fotka

GPSmap 60csx - problémy začátečníka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 13:11

GC jsem si vybral proto, abych pořád v práci i doma nedřepěl u počítače a raději vypadl za ušlechtilým cílem do přírody, - od té doby jsem se od PC ale skoro nehnul. :-) Po několikadenním listování ve fóru jsem se teď zdravě.... rozhodl raději se zeptat a riskovat odpovědi typu "o tom už se tady psalo, tak si to najdi". - Vyměnil jsem půjčený eTrex Legend za vlastní GPSmap 60csx. - Co se týče znalostí PC - nejsem na tom nejhůř. - Na GC.com mám PM, stahovat PQ a nabouchat v gpx do navigace zvládám. Taky se skrýšotlačem si docela rozumím, - rozšíření paměti atd jsem zvládl jen kdyby se mi furt nekousal..... Ale co už vzdávám, je prohlížení fóra kvůli každé ptákovině a proto tímto prosím o odpovědi.: 1. Co musím v nastavení změnit, aby se mi v 60csx ukázal místo GC.... názvy kešek a všechny dostupné informace které jdou na GPSmap 60csx zobrazit (poznámky, hint atd)? Vím, že se to dělá u skrýšotlače v rozšířeném nastavení při nahrávání do navigace ale nevím, co se tam dá všechno dostat. 2. Jaký další doplňující / alternativní přístroj (mobil s interní gps) by podle vaší zkušenosti byl k 60csx nejvhodnější? Tahat s sebou šanon mně už fakt nebaví (stejně musím pořídit nový mobil, tak ať se pak nevztekám...) 3. Který software je ideální pro tu 60csx navigaci i pro doporučený mobil? Ne, nebudu si extra doplňovat makra která pak nemakrujou tak, jak by měly, chci jen rozumně přenést kešky a informace do obou navigací a vyrazit.... :-) Já vím, že jsem asi za blbce, ale už bych zase rád vyrazil ven a ne ladil nějaké přenosy dat. Díky za podněty.
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 13:22

ad 1) ja bych ti doporucil gsak, geoget, ale kdyz podle 3 neches makrit tak musis rozchodit ten skrysotlac ad 2) ja si nemuzu stezovat na mda od htc, ale to je vec nazoru, nekdo zase bude preferovat smartphone ad 3) mapsource, easygps, gsak .... do 60ky prehledne listingy do telefonu, pda ... kesovadlo, vystup gsak, geoget
  • 0

#3 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 14:15

odpoviem len k 1) pretoze tu GPS mam - ja si stiahnem z gc.com PQ, otvorim ich v skrysotlaci, a v rozsirenom nastaveni si dam info-name, do commentu hint (okolo toho su symboly percent, je to tam pod tym, mozes si to okopirovat). Vysledny tvar v GPS je potom napr. TS12Samanovacache (ale vacsinou to oseka nazov cache) - ten mozes dat ale samostatne este do policka description, kde das Name. Potom cely novy gpx importujem do mapsource a odtial do GPS Vela stastia :) Pre Daina, ktory sem zase bude pisat ptakoviny - ano, aj ja obcas vytiahnem GPS :D
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 14:19

no doma u kompjutru se to nepocita ... :D
  • 0

#5 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 15:09

Asi to neni to, co chces slyset - ale nejefektivnejsi do 60ky je nasypat kese jako POI - coz se asi nejlip udela v programu jako GSAK nebo GeoGet s prislusnym makrem. Neboj, da se to sehnat pomerne snadno a uz by nemel byt vetsi problem to rozchodit. Nejvetsi vyhoda je, ze u POI nejsi omezeny poctem waypointu (pro 60CSx je to 1000 bodu), muzes si jich tam nahrat vic - ja bezne nahravam kolem 50 000 bodu (cache, waypointy k nim, hinty). Lze do jedne databaze smichat vic PQ. Co se tyce telefonu - pokud poridis neco s Windows Mobile (napr. HTC, ale i dalsi), mrkni se na program GCz (http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm), ktery Ti umozni bud stahovat data primo v terenu (pres mobilni data) nebo pripravit GPX doma - v obou pripadech mas sebou kompletni listing, hint a muzes mit i obrazky.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2010 - 22:47

Souhlasím s H-čkem. Asi nejefektivnějším mi připadá nahrání POI bodů. Já k tomu používám GEOGET + makro od QNIKa (nahraje do GPSky body označené názvy keše + ke každé kešce co má nápovědu i další bod s touto nápovědou - dlouhou dokonce rozdělí do několika bodů tak, aby se vešla celá nápověda). Pro "méně" chytré mobily, které umí otevírat alespoň TXT soubory pak používám v GeoGetu makro pro export listingů jako TXT souborů, pro většinu účelů to bohatě stačí a není potřeba on-line připojení k internetu.
  • 0

#7 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2010 - 11:09

peterconnery napsal/a:... Taky se skrýšotlačem si docela rozumím, - rozšíření paměti atd jsem zvládl jen kdyby se mi furt nekousal.....


pokud nemas ... zkus jit do nastaveni - stahovani kesek - jen posledni logy (zaskrtnout)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#8 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2010 - 11:40

jj H+ má sice pravdu ale mně to nevyhovuje, protože je v mapě hodně POI bodů, že přes ně není vidět mapa samotná. Leda by šlo nějak vypnout ty obchody, benzinky a jiné, co jsou v mapě. Jinak GCz je opravdu suprovej program...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#9 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2010 - 12:00

Olivin napsal/a:

Zobrazeni bodu lze nastavit podle priblizeni - osobne mam v POI vsechny kese a ty, ktery chci zrovna ted lovit si ulozim do "cihel" a odloveny se po Found prepnout do otevrenych cihlicek. Je pak jednodussi navigace jen na vybrany body.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#10 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2010 - 12:05

hplus napsal/a:

Nojo, ale ve městě jich je stejně pořád hodně. Tam je to samá prodejna a parkoviště... Ideálně to má udělaný Magellan. Tam jdou zapnout POI body jenom ty, které chceš zobrazit. Napříklak keše a parkoviště a ostatní nepřekážejí. Magellan je stejně celej lepší, až na ty mapy... :(
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#11 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2010 - 12:07

Olivin napsal/a:

Mas pravdu, ja se nehadam - POIu ve mestech je hodne (tak se aspon mne vyplati je zobrazovat az pri hodne velkym priblizeni). Zobrazovat jen nektery kategorie POI umi i blbej TomTom v telefonu, nevim, proc je to pro Garmin problem.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2010 - 12:41

hplus napsal/a:

Olivin napsal/a:

Mas pravdu, ja se nehadam - POIu ve mestech je hodne (tak se aspon mne vyplati je zobrazovat az pri hodne velkym priblizeni). Zobrazovat jen nektery kategorie POI umi i blbej TomTom v telefonu, nevim, proc je to pro Garmin problem.


no uz od calorada jde zvlast zapnout mapove POI a svoje POI (kese, waypointy.......) to mi staci.
nevypinani POI je pro me asi jedina necnost 60ky
  • 0

#13 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2010 - 15:02

Je to asi lehce OT, ale POI byl pro mě jeden z hlavních impulzů pro to, mít openstreetmap jako primární mapu - při generování si exportuju jen asi dva nebo tři druhy poi, a to jestě do turistické vrstvy, takže je mám většinou vypnutý. A tak mám na tom už tak dost malým displayi víc místa pro keše (jako poi). Tak.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#14 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2010 - 12:07

Takže pro shrnutí: - Nejdřív díky Samanovi. Z PQ staženo, upraveno nastavení skrýšotlače, keše přehrány do MapSource a přehráno do GPSmap 60csx. Ted jsem celkem spokojený sám se sebou, :-) ale hint v navigaci - "1015 m od brizy smerem do k" mi v terénu spíš zamotá kebuli. - Než začnu kešku po kešce editovat v GeoGetu, - dostanu do těch poznámek v GPSmap 60csx víc než těch pár písmenek hintu? - Pomohl by mi i příklad toho rozšířeného nastavení skrýšotlače. Počítám, že to nastavení bude pro Waypointy jiné než pro kešky samotné? Dain a Olik: Do budoucna budou informace - hinty a listing v mobilu, ale teď je to zatím o kombinaci navigace -šanon. :-) HPlus: POI vypadá slibně a zní zajímavě, ale to budu muset vyzkoušet. GeoGet už jsem doplnil o makro, tak budu zkoušet. - Pokud si necham poslat POI jako PQ, tak to jde zmenit do gpx? Roman_Jaromer: V texťáku to zkusím nacpat do některého z mobilů, to by mohlo pro začátek pomoct. - Díky A nevěřil bych tomu, že tohle teď napíšu, ale dáš mi tip na to makro? :-) Olivin, DaO, Honny: Mám sice počíháno na TOPO Czech3, ale tu navigaci mám fakt jen na GC, doufám, že se tam ty "zbytečné" POI dají vypnout, odinsalovat nebo vymazat? Díky všem!
  • 0

#15 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 13:48

Aktualizuju stav - zatím spokojenost s GG a fáze zkoušení. Pokud nebudu vymýšlet ptákoviny, tak si s tím zatím vystačím a nebudu tady otravovat. ;) Ale pořád hledám vhodný "periferní" mobil s integ. GPS jako doplněk, kterým by se dal nahradit šanon a zároveň v nouzi podívat do mapy a na listing. Přípravu a logovani budu zatím dělat doma ale když by něco takového uměl, bylo by to fajn. Tady ve foru jsem se rozumného názoru nedohledal. Ptát se na "nejlepší mobil" je blbost, ale zkušenosti uvítám.
  • 0

#16 jartoo

jartoo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 9:03

prosim o nasmerovanii na spravnxy topic, nebo mensi radu, mam garmin csx60, k tomu ucet na gc.com, mozigo a skrysotlac,,,snazil jsem se o import bodu do zarizeni a to okoli Pribrami . Nasel jsem si 18 kesek ve ST jako gpx , dale mi s tim neslo. ani pres poi loader, ani pres mozigo,,je to zacatecnikca nevedomost, neznalost..hromadny odesilani aztim vyreseny nemam...jinak pro predstavu, kolik je kesek po CR? jak je mozne jejjich nejrozshalejsi seznam ziskat nejrychleji a vybrame exportovat do csx 60, a hlavne jaky format, obecne jak?.)) diky za tipy
  • 0

#17 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 13:53

Pokud máš stažený gpx soubor, nejjednodušší cesta, jak je dostat do GPS je otevřít ten gpx na PC v MapSource (sw, který dodává Garmin s každou mapou) a MapSource umožňuje přímý download do GPS.
  • 0

#18 jartoo

jartoo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 15:12

venca68 napsal/a:
Pokud máš stažený gpx soubor, nejjednodušší cesta, jak je dostat do GPS je otevřít ten gpx na PC v MapSource (sw, který dodává Garmin s každou mapou) a MapSource umožňuje přímý download do GPS.


to jsem zkousel, ale jak to nactu - onen GPX tak, mi napise loader, ze je chybna cesta - dela mi to jedno lomitko samo opracene v ceste k souboru, nevim proc:(
  • 0

#19 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 15:19

Nevěřil bych, že tu budu radit :-) Přímým importem do MapSource podle mne ztratíš listingy a hint. Já to zatím dělám v GeoGetu, - import gpx, které stáhnu z Geocaching.com. V Geogetu se dají otevřít a hlavně upravit a zkrátit listingy a hint tak, aby se vybralo to nejdůležitější pro tisk. U mne pak funguje Export jako "POI simple GPX" z GeoGetu, ktery si pak zase nahraju do Mapsource a tam si kešku po kešce edituju tak, abych do GPSky dostal jen název kešky a hint. - Ten musím vždycky upravit na maximálně asi 30 znaku včetně mezer, ktere GPSka pobere a ukáže v komentáři. Vozím s sebou vytištěné poznámky ke každé kešce, ale když si člověk tu práci s editováním a zkrácením listingu dá, zná to pak skoro všechno zpaměti. :-) Zatím jsem se nerozhoupal ke koupi dobrého mobilu nebo PDAcka, takže nadále tisknu a vozím v ruksaku šanon. :-) Ale třeba se tu nějakého tipu na vhodný mobil taky dočkám. :-D
  • 0

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 17:14

Pokud Ti MapSource neotevře stažený GPX soubor, tak je něco špatně v počítači. Zkus uložit onen GPX soubor na jiný disk (či do jiného adresáře). Co se týče importu z webu do GPSky - v bodech nahraných do GPSky můžeš nahrát opravdu jen krátké popisky a krátké názvy. Je proto lepší si GPX soubor nějak upravit, aby se tam vešlo co nejvíce údajů, což jde např. u Skrýšotlače (cacheprinter). Pokud si chceš vyhrát s přípravou trochu více, doporučuji Ti třeba ten GeoGet. V případě, že jsi BM, tak si můžeš stáhnout Skrýšotlačem, uložit jako GPX PQ a tu naimportovat do GeoGetu (nebo použít přímo import přes GeoJarry). A do Geogetu doporučuji nainstalovat některé skripty, které Ti mohou třeba pomoct vyexportovat data pro nahrání přes POI (do GPSky ti to pak nahraje body včetně kompletní nápovědy pomocí rozdělení nápovědy na několik POI bodů, nebo třeba pro starší mobily se dají vyexportovat listingy kešek jako TXT soubor, který jde v mobilu pak v pohodě otevřít. (alespoň já to tak dělám, abych nemusel vše tisknout. Tisknu si pak jen ty kešky, kde je potřeba něco počítat...)¨
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama