Přejít na obsah


Fotka

HTC Tattoo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 10:15

Ahoj, jsem v GC absolutní začátečník a potřebuji fakt pomoc :) Dnes jsem zakoupil nový telefon HTC Tattoo a vůbec nevím jak na tom mám zprovoznit nějaké mapy. Teda jako GPS se podařila spustit,ale pořád se to chce připojovat k internetu a to jako fakt nechci. Chci tam nainstalovat nějaké mapy,které budou fungovat i offline a jestli bude potřeba tak i nějaký soft pro GC,ale opravdu vůbec netuším co a kde to najít. Nebráním se ani placeným programům a mapám. Prosím pomozte. Děkuji.
  • 0

#2 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 10:15

Jo je tam android,jen pro jistotu to raději napíšu,kdyby to s tím mělo co společného ...
  • 0

#3 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 10:20

Asi budu mít blbý dotaz, ale máš mda na Androidu a nechceš se připojovat k internetu? To jde? :D
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#4 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 10:26

No to já právě nevím ... a pevně věřím že ano :)
  • 0

#5 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 10:56

Nejsem si jist, ale má skutečně plnohodnotné GPS? Někde jsem četl, že se řídí jen podle signálu operátora tj. s nejlepší přesností 0,5 km. Zkus TrekBuddy ten by měl běžet na Androidu a používá offline mapy. Z počátku je trochu složitější na pochopení, ale pak je dobrým pomocníkem ;).
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 11:06

PetrX napsal/a:
Nejsem si jist, ale má skutečně plnohodnotné GPS? Někde jsem četl, že se řídí jen podle signálu operátora tj. s nejlepší přesností 0,5 km.
...

OT: to stačí, zbytek v okruhu půl kilometru se dá najít BF :DB) (sorry za OT)
  • 0

#7 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 11:10

Ne ne ... navigaci má a funguje,jen nemá mapové podklady ... ty si stahuje z googlu ... Jestli tomu dobře rozumím tak TrekBuddy je nějaký sw do telefonu a ten nainstaluju a pak k němu musím ještě sehnat mapy,nebo to už má v sobě ? A kde ten TrekBuddy pro android stáhnu,nevíš náhodou?
  • 0

#8 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 11:15

Jo,ale jde tam nastavit,že se GPS vypne a bere to lokalizaci z netu a přes operátora ... Pak je tam ta málá přesnost - telefon píše kolik je možná v dané lokalitě chyba (asi podle vzdálenosti mobilních buňek) ... Ale každopádně tahle funkce se dá vypnout a používat klasické satelity.
  • 0

#9 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 11:25

Ohledne kesovani na Androidu se podivej na tyto linky http://androidaplika...d-a-geocaching/ popr sem http://wiki.androidf....php/Geocaching
  • 0

#10 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 11:27

OK takže má skutečně GPS čip. Dobrá, trekbuddy je JAVA aplikace, která funguje i na Androidu nevím jestli tam je nějaká konverze, ale instalačky tam jsou. Stačí trochu hledat, ale na http://trekbuddy.net/forum/ najdeš instalačky hned v záhlaví u aktuální verze.
Mapy nejsou součástí a musíš si je sehnat. Jedná se o rozřezané bitmapy takže žádné zomování, ale pokud si stáhneš několik vrstev různém zoomu tak ho můžeš tímto nahradit. Mapy jsou různě po internetu a na fóru či wiki jsou odkazy. Lze také použít aplikace, které stáhnou podklady z mapových serverů (seznam, google apod.).
  • 0

#11 peca66

peca66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 11:31

Nevim jestli to pofrci na Androjdu, ale ja v Nokii pouzivam aplikaci Garmin Mobile XT. Funguje jako plnohodnotna navigace treba do auta.
  • 0

#12 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 12:14

Díky snorchlovi za zajímavé odkazy ... Je to na mě hrozně složité,musím to nějak postupně vstřebat ... Jinak jsem volal na Garmin i na Tomtom a ani jeden android zatím nepodporuje.Garmin navíc s podporou pro mobily chce skončit úplně ... PDA jim lezou do zelí a neprodávají pak své GPS. A Tomtom na androidu zatím pořád jen pracuje.A nedokážou říct nejen kdy to budou mít hotové,ale ani jestli se vůbec podaří ...
  • 0

#13 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 12:38

Mam T-Mobile G1. Pouzivam jej pro online kesovani - tzn. mam pristup k netu. Dobry je pak program c:geo. Neco na offline jsem hledal taky, ale nasel jsem jen placeny CachceMate, a jelikoz neni oficialni cesty koupit plac. aplikaci z Marketu, a porad se nejak bojim tel. rootnout, tak mam andorid jen na online kesovani. Cachemate, ktery podporuje import GPX, pak stoji 8USD. Dnes jsem taky narazil na TrekBuddy, ale zatim jsem to blize nezkoumal.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#14 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 13:20

No a jak řešíte navigaci na keše v androidu,protože co jsem se tak díval.tak ikdyž jsem online tak stejně nikam nejdou zadat souřadnice?? ...
  • 0

#15 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 13:26

danhill81 napsal/a:
No a jak řešíte navigaci na keše v androidu,protože co jsem se tak díval.tak ikdyž jsem online tak stejně nikam nejdou zadat souřadnice?? ...


V c:geo, ktery pouzivam, je to hned na prvni obrazovce (viz http://cgeo.carnero.cc/, prvni obrazek mezi nahledy.) Zalezi na programu ktery mas, ale zatim vsechny, co jsem zkosuel, mely moznost zadani souradnic.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#16 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 19:31

Díky,nainstaloval jsem ten c:geo ,vypadá to zajímavě.Jen když zadám souřadnice keše a chci aby mě to tam navigovalo,tak to napíše vždycky že trasa nebyla nalezena a že na Navigace do vašeho cíle není k dispozici. Tak nevím kde je chyba ... Jinak co se týče rootnutí telefonu,tak na to si netroufám ani zdaleka ... Co není v marketu je pro mě asi v nebesích ... Jinak jsem nainstaloval GeoPoint a ikdyž je to jen šipka,vypadá to,že by to mohlo fungovat docela dobře,tak uvidíme,ještě jsem neměl možnost to vyzkoušet v terénu,ale zítra mě čeká cesta do Jihlavy a zpět,tak jestli budu mít čas,zkusím s tím něco odlovit...
  • 0

#17 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 20:01

danhill81 napsal/a:
Díky,nainstaloval jsem ten c:geo ,vypadá to zajímavě.Jen když zadám souřadnice keše a chci aby mě to tam navigovalo,tak to napíše vždycky že trasa nebyla nalezena a že na Navigace do vašeho cíle není k dispozici.
Tak nevím kde je chyba ...
Jinak co se týče rootnutí telefonu,tak na to si netroufám ani zdaleka ... Co není v marketu je pro mě asi v nebesích ...
Jinak jsem nainstaloval GeoPoint a ikdyž je to jen šipka,vypadá to,že by to mohlo fungovat docela dobře,tak uvidíme,ještě jsem neměl možnost to vyzkoušet v terénu,ale zítra mě čeká cesta do Jihlavy a zpět,tak jestli budu mít čas,zkusím s tím něco odlovit...


Nedavas nahodou navigaci pomoci googlemaps? Kdyz jsi v listingu kese, mas ji nactenou, klikni na menu .... vyber navigate (ikona takove ... kompasove ruzice) -> dostanes se na navigacni sipku.

Ad root - ac je to OT:
Ja bych rad telefon pouzil i jako wifi router pro ntb, ci instaloval aplikace na kartu ... coz tel. bez rootu neumoznuje ... a taky nelze delat screenshoty. No, uvidime.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#18 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 21:15

Uspesne jiz s Tattoo kesuji cca pul roku a jako nej aplikace vidim pro online pouziti jiz zminene c:geo a pro offline aplikaci loca, podporuje i offline mapy. TrekBuddy se mi zda uzivatelsky neprijemny a celkove nedodelany sw. Jen mi trosku unika smysl porizovani si androidu s tim ze nebudu pouzivat data, ale to uz patri jinam.
  • 0

#19 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 21:52

No s těmi daty jsem to trošku nedomyslel :) ... to je moje chyba ... tím,že se v tom absolutně nevyznám jsem nepředpokládal,že by navigace potřebovala k fungování i internet ... no teď už to vím a mám dvě možnosti,vuď se telefonu elegantně zbavím a půjdu do windowsu a nebo se s tím prostě poperu a dokážu hledat keše i s tímhle ... Pozdě byka honiti - nečtu - nevím .. moje blbost ...
  • 0

#20 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2010 - 23:10

Nevim, není možná varianta koupit internet do mobilu? Pokud máš Vodafone, či O2 tak za nějakých 170Kč měsíčně to není žádná extra pálka... Pokud máš ale T-mobile tak bys musel platit mnohem více bohužel - tam je ten net trochu zvláštně zpoplatněn. Zase internet v mobilu se dá použít i k mnoha dalším činnostem než "jen" na kešky. Je to sice trochu návykové, ale určitě bys za těch 170 měsíčně nelitoval. Případně tedy windows telefon - s tím není přímo potřeba mít internet u lovení - pokud si doma nataháš do zařízení kešky tak v terénu net nepotřebuješ pokud nechceš. Rozhodně ale v dnešní době na těchto zařízeních je internet veliké plus k mnoha aplikacím a činnostem.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama