Přejít na obsah


Fotka

Povedený kačer


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 9:24

aneb, kam nám také spěje Geocaching. Pokud budete mít chuť, sílu a čas, napište svůj názor na některé postřehy, které v listingu keše Horolezecka - Strazce - http://www.geocachin...d2-a297dba5020e uvedl kačer MikolasAles. Případně i ostatní. Osobně by mě zajímalo, zda schvalujete podobné keše, zda preferujete "původní myšlenku" GC apod. Děkuji všem za případnou účast.
  • 0
SELECT * FROM krabička

#2 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 11:31

MikolasAles (opravdu duchaplná přezdívka) není kačer, a naštěstí nikdy nebude. Jeho názor je, když si leze na skály po liánách (lana jako výplod moderní doby určitě nepoužívá), že užívat moderní prostředky je hřích. Dotyčného člověka neznám a jsem tomu rád. Najít něco, přesunout to jinak a ještě se registrovat aby nám to "nandal" a napsal jak jsme ubozí dokazuje, že mu už párkrát praskla liána a padl ze skály na hlavu. Jestli se mu to nelíbí, může si toho nevšímat. Jak někdo psal, nejhorší je srážka s blbcem. A co si myslím o této keši? Mám strach z výšek, takže na skály mne nikdo nedostane. Ale proč by nemohly být takové a podobné? Kdo chce a může lézt, tak proč ne. Pokud je potřeba nějaké povolení pro vstup, měl by to autor keše uvést viditelně v listingu či zvážit, zda ji tam opravdu uložit. Jinak pán Aleš vůbec není schopen pochopit smysl GC. Ať si ve svých spodkách z javorových listů leze kam chce, já si rád přečtu kvalitní listing, dozvím se zajímavé věci o místě, vzdělám se a pak si pomocí navigace dojdu pro krabičku a prohlídnu si zajímavé místo na vlastní oči. Jsem občasný kačer a dělám to pro zdraví, zábavu a poznání. Stejně jako většina ostatních. Jestli je toto "ubohost", tak to je celý život asi pěkně ubohý. Pro dotyčného určitě. P.S.: Omlouvám se, ale tací lidé jako je zmíněný horolezec mne neskutečně vytáčejí. Nic o tom nevědí a ostatním se to snaží znechutit a nadávat jim. Jsou to ubožáci. A je to na mém příspěvku vidět. Ještě jednou omluva.
  • 0

#3 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 13:25

Je to vůl a pokoušet se s ním diskutovat je jen ztráta času. Logy u keše jsem si přečetl a ten člověk je zralý na psychiatra. Bohužel takových kolem nás běhají spousty. Jeho uvažování opravdu nechápu, pokud člověk pustí něco z huby, měl by si nejprve představit jak se druzí dívají na něj a v tomto světle by dopadl úplně stejně. "Škrábe se na jakýsi šutr, skoby do něj ještě zavrtává, spadnout může, a vůbec, to nemá co na práci?, že dělá takové kraviny, co to má společné s přírodou?" Porovnáváním potřebnosti GPSky a lana tomu nasadil korunu...
  • 0

#4 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 13:25

To je ale kret*n. Jít po lese a potkat ho jak se mi směje, nebo slyšet nějaký jeho názor tak ho kopnu gulí.B) Nechápu jeho logiku.Když už kešku našel tak ji měl buď 1. nechat na místě 2. Vzít si ji domů 3. zjistit o co go a třeba začít s GC A né že se ještě naloguje a začne se nám vysmívat a nadávat do ubožáků. Já bych mu pro změnu nařízl lano (nebo vlastně liánu) aniž by o tom věděl ať má taky pořádný zážitek z toho horolezectví :D Třeba by mu pád napravil to co ty předchozí pády natropiliB)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#5 roztocka

roztocka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 16:03

Myslim,ze vzdy platilo a plati-zij a nech zit.Proc se tenhle radoby chytrak s*re do neceho,cemu nerozumi a nici jinym jejich zabavu,aby jim to pak dal jeste sezrat na webu,to mi hlava nebere.Ubozacku co je ti,ze nemuzes skakati...
  • 0

#6 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 18:44

že povedený kačer? Spíš nepovedený hňup.
  • 0

#7 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 22:25

S takovýhlema kreténama se toho asi moc nenadělá. Prý "můžete být vůbec rádi, že jsem si jí nenechal doma jako tofej." Vždyť to de iure je majetek soukromé společnosti. Naštěstí je to dost ojedinělý úkaz. Bohužel se takovýhle příval netolerance a destruktivismu občas obljeví, asi nezbývá než mu říct že je debil a dál to neřešit.
  • 0

#8 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 0:30

Keš je OK. Mikoláš Aleš (ne ten pravý) je magor. Hlavně nemá pravdu ve svých formálních argumentech (keš není v rezervaci a není na lezení k ní nutné nějaké členství někde). Více jsem napsal do logu ke keši: http://www.geocachin...71-6ad288397083
  • 0

#9 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 0:46

Ze se s nim vubec parete.... Je to hybrid kacera Donalda a Mirka Dusina,ktery si hraje na vseveda mravokarce a spasitele prirody a pritom vi o problematice kulove... Je to proste jen uzvaneny megapakomudla....
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#10 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 0:57

Anupev napsal/a:
Ze se s nim vubec parete.... Je to hybrid kacera Donalda a Mirka Dusina,ktery si hraje na vseveda mravokarce a spasitele prirody a pritom vi o problematice kulove... Je to proste jen uzvaneny megapakomudla....

Šlo mi hlavně o nějakou podporu ownera. S tím volem se už asi nic nenadělá, na tom se už příroda (rodiče) vyřádila.
  • 0

#11 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 1:16

Tak za ownerem kazdpadne stojim. Me tohle nekdo udelat, tak mam chut ho nakopat..nejen za ty hejblata...ale za ty reci...fakt nemam slov... jak nekdo tohle nekdo muze vypustit z ust...proto rikam radsi ho neresit...nerad kopu do veci :-D
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 5:49

Je to proste vul, vyjadril bych se peprneji, ale asi bych tady dostal "banan" B) Jinak uz tam do logu na te kesce nic radeji nepiste, uz je tam vic WN logu nez FI logu. :D:D
  • 0

#13 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 6:38

Hoši, přečtěte si po sobě ty příspěvky plný nadávek a nenávisti a promažte si je sami. Píšete sice o toleranci, žít a nechat žít, ale nejlíp tomu chudákovi s jiným názorem naříznout lano a trochu mu nakopat. . A nic děsnýho taky neudělal, jen napsal svůj názor trochu jinej než váš. Tak nepodléhejte davové psychoze a podporu ownerovi můžete vyjádřit i kultivovaně.
  • 0

#14 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 9:17

Precetl jsem logy i toto vlakno a nechal bych to byt a radeji zkusil nejakou mysterku. Podle mne jedinym sdelenim, ktere tu melo byt sdeleno je, ze to slezl a to po vlastnim. Kdyz se nekomu neco podari, tak je rad kdyz se to nekdo dozvi. Vetsinou k tomu mame kamarady, ale vzhledem k postojum tohoto cloveka jich asi moc nebude a tak se hodila skupina kaceru. A prekvapuje mne, ze tento prirodni clovek pouziva asi nejvetsi zhyralost moderni doby, mobilni telefon. Jestli ona by nestacila mapa verejnych telefonnich automatu ?
  • 0

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 11:10

bubbu

Názor mu nikdo nebere, ale styl jakým ho prezentuje fakt normální není. Nehledě na to, že ten svůj názor dost podivným způsobem nutí ostatním bez ohledu na jejich názory. Sorry ale takový člověk si zaslouží poslat přesně tam, kam patří.
  • 0

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 11:13

Tak to je teda narez, priznam se, ze mi to taky nedalo, abych k tomu neco nenapsal. Jinak pocinani toho cloveka je stejne, jako kdybych ja horolezcum premistoval nebo likvidoval jejich skoby s tim, ze to tak preci musi byt zabavnejsi .... :D
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 12:01

zmijovkar napsal/a:
Keš je OK. Mikoláš Aleš (ne ten pravý) je magor. Hlavně nemá pravdu ve svých formálních argumentech (keš není v rezervaci a není na lezení k ní nutné nějaké členství někde). Více jsem napsal do logu ke keši:
http://www.geocachin...71-6ad288397083

no, tak teda dle mého názoru zase pravdu má ;)
vzhledem že skalní oblast leží v PR Údolí Únětického potoka
a horolezecká činnost v ČR můžeš volně provozovat, pokud máš průkazku ČHS (tu získáš tím, že jseš členem). moc se to u nás nekontroluje, ale když tě chytnou, že ji nemáš, tak si zaplatiš ;)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#18 wooder

wooder

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 13:07

Vskutku, povedená taškařice. A teď beru GPS a pod záminkou geocachingu jdu splynout s přírodou, abych se tam nad sebou zamyslel. :) Mimochodem čistě náhodou - horolezecké vybavení je levné? Je lezení dobrý důvod k tomu, aby se člověk vykopal ven do přírody?
  • 0

#19 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 13:27

1) Keš, kterou může náhodou najít kdejaký mudla, je špatně uložená keš. Když už se to stane, je to holt riziko této hry, není to vina toho mudly. 2) To, že mudlové nechápou GC je v pořádku, nad tím není se co pozastavovat, tím méně je podle toho hodnotit. 3) Logy nejsou diskusní fórum.
  • 0

#20 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 14:27

hrabosman napsal/a:
no, tak teda dle mého názoru zase pravdu má ;)
vzhledem že skalní oblast leží v PR Údolí Únětického potoka
a horolezecká činnost v ČR můžeš volně provozovat, pokud máš průkazku ČHS (tu získáš tím, že jseš členem). moc se to u nás nekontroluje, ale když tě chytnou, že ji nemáš, tak si zaplatiš ;)

Ježkovi zraky, zjisti si napřed fakta, než něco napíšeš (a to jsem to v tom logu, myslím, docela jasně napsal).

V rezervaci jsou jen Kozí hřbety, kde je lezení ze zákona zakázáno a musí se vyjednávat vyjímka. Její text najdeš na webu "skalní oblasti", na tuto stránku bylo už v jednom z logů odkazováno. Přímo v textu vyjímky nenajdeš nic o tom, že by provozovatel horolezectví musel mít nějakou průkazku. Vyjímka je udělána formou tzv. vyhrazené činnosti, tj. povoluje se ta činnost jako taková. Takových oblastí je v ČR více, mám pocit, že touto formou se zahájilo povolování před lety snad na Adršpašsku.

Naproti tomu jsou v ČR lezecké lokality, kde je vyjímka vázána na členství lezce v ČHS nebo jiné partnerské organizaci, sdružené v UIAA. Tam tu průkazku potřebuješ (a neplatí tam Alpenverein, jak se řada lezců mylně domnívá, protože ten z UIAA vystoupil.

Alšova vyhlídka a Strážce nejsou v rezervaci, podívej se na mapu. Proto se taky na "skalních oblastech" vyvěšená vyjímka této lokality netýká, vůbec ji neřeší, protože není potřeba. Je to přírodní památka, což má nižší status než rezervace a lezení tu není zákonem zakázáno. Orgány ochrany přírody mohou upravit pohyb, což tady je (přístup jen vlevo). BTW OOP mohou upravit pohyb kdekoliv, i na skalách nijak nechráněných, např. kvůli hnízdění.

Takže v té citaci nemáš pravdu v obou věcech.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama